0 Kč(0 ks)
Zpět

10 tipů, jak si doma pomoci díky medu

10 tipů, jak si doma pomoci díky medu

Připravila jsem pro vás pár jednoduchých domácích tipů na to, jak si pomoci při běžných obtížích.

1) Prevence

Prevence je jedno ze stále aktuálních témat. Užívání polévkové lžíce denně dostanete do těla potřené enzymy, minerály, vitamíny a stopové prvky. Předejdete tím řadě typických onemocnění jako je například nachlazení.

Náš tip

2) Popáleniny, odřeniny a drobná zranění

Nehody v kuchyni, na zahradě i při sportu jsou občas dost nepříjemné, ale i v těchto případech si můžete pomoci medem. Pod gázu nebo na náplast natřete tenkou vrstvu medu. Na ráně se vytvoří slabý film a bude se lépe hojit.

3) Nervozita a stres

Ach ten stres! Všichni jsme si někdy prošli nebo zrovna procházíme obdobím stresu. Ať už v práci, ve škole nebo prostě je toho na vás jen moc. Dejte si před spaním pohár vlažné vody s medem a citrónem.

4) Potíže se spánkem

Znáte ten okamžik, kdy se v posteli převalujete a ne a ne usnout? Ohřejte si hrnek teplého mléka a dejte do něho 1 kávovou lžičku medu. Pomůže vám uklidnit mysl i tělo.

5) Nevolnosti a bolesti žaludku

Ne vždy nám všechno jídlo sedne. Je-li vám těžko, nebo cítíte bolesti žaludku, vyzkoušejte kávovou lžičku medu. Při dlouhodobých obtížích užívejte lžičku medu ráno na lačno půl hodiny před jídlem.

6) Zácpa 

Při nevhodné skladbě jídla nebo po užívání léku se často stává, že střeva nepracují, jak by měla. Jejich správnou funkci jim můžete navrátit díky jedné lžičce medu ráno na lačno.

7) Nachlazení

Známe to všichni! Kolísání teplot, stresy a podobné nepříjemné situace přispívají k tomu, že nás čas od času bolí v krku nebo teče rýma z nosu. Vyzkoušet můžete různé čaje s medem nebo si zkuste namíchat vitamínovou bombu, kterou je zázvor s medem a slivovicí.

8) Na posílení imunitního systému

lžička medu
Lžička medu

Rada na posílení imunity je jednoduchá. Jezte denně jednu lžičku medu 20-30 minut před jídlem.

9) Honí Vás mlsná? Dejte si med!

Chodíte po bytě a koukáte, kde byste co snědli? Typický případ, když máte chuť na něco dobrého. S klidným svědomím si dejte med. Díky unikátnímu složení jde totiž rovnou do krve, takže nesníte takové množství, jako kdybyste jedli cukr. Chuť na sladké vás tak přejde velmi rychle.

Náš tip

10) Koupel jako Kleopatra

Každý z nás někdy potřebuje pořádnou relaxaci. I pár minut ve vaně nám pomůže dobít baterie. Vyzkoušejte koupel, jakou si užívala i Kleopatra. Dejte si do vany 3 polévkové lžíce medu a 1 litr mléka a 20 minut nechte své tělo hýčkat.

Jaké máte zkušenosti s medem vy? Na co pomohl vám? Podělte se s námi dole v diskuzi.

Med květový lesní

med květový pastovaný

Med květový pastovaný

akatovy med

Akátový med

Veronika Plevová včelařka, sociální sítě - o autorce článku

Pokud je potřeba vytáčet nebo kontrolovat včelky – vždy se toho Veronika účastní. Pokud máte v eshopu nebo na facebooku zapeklitý dotaz, vyřizuje ho většinou právě Veronika. Ve svém volném čase ráda chodí ho horách, včelaří a hlavně vaří.

Podívejte se na články, které Veronika napsala:
Jak na detoxikaci organismu?

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz