Naše tipy na vánoční dárky, které potěší

Naše tipy na vánoční dárky, které potěší

Na dno šatní skříně. Do krabice pod postel. Do kumbálu nebo komory, kde je všechno páté přes deváté. Na některou z horních polic skříně. Tam odkládáme všechny dárky, které spíš překvapí, než potěší. Nevíme, co s nimi, jak je využít nebo se nám zkrátka nehodí. Každý bychom pár takových doma našli. Ale nikdo z nás nechce takové dárky svým blízkým dávat. Proto jsme pro vás připravili tipy na dárky, které neskončí v krabici pod postelí, ani hluboko ve skříni. Vaši blízcí je využijí, vypijí, vychutnají si je nebo je třeba zasejí. Každý člen rodiny Plevových doporučí přesně ten produkt, který se podle něj hodí nejlépe.

Dárkové klasiky i novinky

Řada našich zákazníků při výběru vánočních dárků každoročně vsadí na některou z dárkových sad. Mezi oblíbené dárkové stálice každoročně přidáváme několik nových. Nabízíme sady pro babičky, dědečky, maminky, tatínky strýčky i tetičky, zkrátka pro každého něco. Zatímco některé jsou ryze kosmetické, jiné mají spíše ochutnávací charakter a obdarovaného mohou potěšit rovnou pod stromečkem.

Ten pravý dárek můžete vybrat také mezi lahodnými medovými laskominami rozličných chutí i vůní; poctivými medovinami, mezi kterými najdete i naše speciální limitované edice, které vyrábí Milan Pleva hlavně pro radost a nově také naši letošní novinku Medovec - medovou pálenku z archivní potštejnské medoviny, kterou necháváme vyzrát v úlu za působení včelího záření (Medovec je bohužel momentálně již beznadějně vyprodaný, ale už připravujeme další várku, která by měla být k dispozici v příštím roce po letních prázdninách.); účinnou a jemnou pleťovou, tělovou i hojivou kosmetikou se včelími produkty; nebo voňavými svíčkami ze včelího vosku. Inspirovat se také můžete v naší kategorii dárky, najdete tu například krásné knihy ze světa včel a hmyzu vůbec; dárky které potěší nejen obdarovaného, ale také včely a přírodu; různé dobroty inspirované chutěmi ze včelího úlu; ale také elegantní dárkové krabice na medoviny; nebo třeba bylinkové polštářky a pytlíčky pro voňavý domov a klidný spánek.

A které z našich produktů bychom vám doporučili my osobně?

Lukáš Pleva doporučuje:

kniha Moje medová kuchařka, Pleva

"Mou první volbou pro úspěšný dárek je jednoznačně skvělá kuchařská kniha Moje medová kuchařka od velmi sympatické slovenské autorky a také včelařky Jany Štrbkové. Moje žena ráda vaří a peče a já mám rád, když při tom co nejvíce využívá med, takže pro nás je to skvělá kombinace 🙂 Recepty z Mojí medové kuchařky doma testujeme již zhruba rok a můžu říci, že jsou skvělé a velmi rozmanité - od skvělých snídaní (především mám v oblibě recepty na kaše, do kterých si ještě přidávám včelí pyl) až po grilování."

V knize najdete praktické nápady na kaše, rolády, rychlé dezerty, koláče nebo štrůdl a při troše snahy s lehkostí vykouzlíte i voňavé a chutné dorty. Nechybí ani recepty na úžasné medové perníčky v několika variacích. To ovšem zdaleka není všechno – kuchařka totiž obsahuje i fit recepty, nápady na zdravé medové snídaně, sezónní polévky, saláty nebo pozdní svačiny. Příjemnou tečkou za celou kuchařkou jsou recepty na letní grilování a nápoje. Kniha plná nápaditých sladkých i slaných receptů s medem přinese spoustu radosti z tvoření i ochutnávání do každé kuchyně.


Medovinový přípitek z Potštejna - dárková sada Pleva

"Dalším mým tipem je naše nová dárková sada Medovinový připitek z Potštejna a to hned ze dvou důvodů. Prvním je komplexnost sady, kdy si obdarovaný může medovinu ihned vychutnat z krásných křišťálových skleniček přímo na medovinu určených - já osobně pro ně mám velkou slabost, líbí se mi, jak v nich medovina krásně jiskří a úplně ožije. Druhým důvodem, proč tuto sadu považuji za perfektní dárek je možnost využít dřevěnou krabici pro výrobu hmyzího hotelu, čímž celý dárek dostává další rozměr a smysl bude mít ještě dlouhou dobu po Vánocích."

Dárková sada potěší každého milovníka medoviny, ale jako příjemná vzpomínka může potěšit i někoho, komu Potštejn přirostl k srdci. V dřevěné dárkové krabici se ukrývá naše tradiční potštejnská medovina, která je vyráběna přírodní cestou zastudena jen z květového medu a vody. Její chuti dají vyniknout dvě křišťálové sklenice na medovinu od předního českého výrobce Bohemia Crystal s příjemně zabroušeným okrajem a originálním potiskem hradu Potštejn na jedné a vlnek, které symbolizují let včel na druhé z nich.

přestavba dárkové krabice Pleva na hmyzí hotel


Tato sada patří mezi ty, které jsme zabalili do elegantních dřevěných krabic, které udělají nejen parádu pod stromečkem, ale samy o sobě jsou krásným dárkem, který si vždy najde své místo a využití. Například jsou díky svým rozměrům jako stvořené pro snadnou přestavbu na hmyzí hotel. U nás přestavba jedné z dřevěných dárkových krabic na hmyzí hotel vypadala takto:
"A u dárkových sad ještě zůstanu i u svého třetího tipu, který je tentokrát určen ženám. Je jím dárková sada Kouzlo času pro sebe, jejíž název dokonale vystihuje, na co bychom při výběru dárku pro ženu měli myslet - na ni. Podle mě je kvalitní kosmetika v kombinaci s delikátní čokoládou přesně tím pravým. Dokonalá sada pro kamarádku nebo třeba tetu."

Každá žena by si měla najít chvilku, kdy se bude věnovat jen sama sobě. Během jemného působení k pleti velmi šetrného přírodního enzymatického peelingu si může vychutnat neodolatelnou hořkou čokoládu s blahodárným rouskovaným pylem nebo lahodný pečený čaj s medem. Pleťový krém proti vráskám s mateří kašičkou bude rozmazlovat její pleť při každém nanesení a kouzlo každé chvilky podtrhne vůně medově vonící svíčky ze včelího vosku.


Vánoční dárkové poukazy Pleva

"Mým posledním doporučením na osvědčený dárek je dárkový poukaz, který je velmi praktický, obzvláště pokud podobně jako já začínáte řešit většinu dárků jen pár dnů před Vánoci 🙂 Skvělou volbou je rozhodně také v případě, že se marně snažíte vymyslet dárek pro někoho, kdo si nejraději vše vybírá sám."

Naše Vánoční dárkové poukazy lze uplatnit na všechny naše výrobky – od léčivé a pečující kosmetiky se včelími produkty přes poctivé medoviny, krásné knihy ze světa včel a hmyzu vůbec až po širokou nabídku voňavých dárkových balíčků. Dárkový poukaz lze uplatnit během celého následujícího roku jak při nákupu na eshopu, tak v naší kamenné prodejně v Potštejně. Vybrat si můžete ze tří hodnot poukazu a zvolit si buď vytištěný poukaz, nebo jeho elektronickou formu, jejíž velkou výhodou je především to, že si poukaz můžete objednat i na poslední chvíli a to dokonce i na Štědrý den (jen to musíte stihnout do 15 hodin), pak ho stačí jen vytisknout a darovat.


Hanka Plevová doporučuje:

Dárková sada medů Degustace - zážitek pro celou rodinu, Pleva

"Vím jak je někdy náročné, vybrat smysluplný dárek. Někdy sama opravdu nevím. Proto jsem nadšená, že naše firma nabízí bohaté spektrum dárků, a to pro každého. Jsou to dárky ze kterých máte opravdu radost. Najdete u nás dárky jak pro potěšení, pro volné chvíle, tak i užitečné dárky, které denně používáte, nebo takové, které vám pomůžou... Za sebe se mohu zaručit za velice oblíbenou dárkovou sadu Degustace - zážitek pro celou rodinu a to proto, že ochutnávání nejrůznějších chutí medu je opravdový zážitek. Pokud k nám přijde návštěva, tak rádi degustujeme a sdílíme zážitky, které nám přinášejí chuťové pohárky. Je to zábava."

Tato ochutnávací sada je to pravé medové pro všechny mlsaly, milovníky medu a zajímavých chutí. V sadě najdou 8 skvělých medíků s příměsemi z naší nabídky - otevření každé sklenice bude nový zážitek. Medy s příměsí jsou báječné nejen pro potěšení chuťových pohárků, ale i pro své účinky. Součástí sady je ručně vyráběná dřevěná lžička, která má mimo jiné tu úžasnou vlastnost, že při styku s potravinami neničí blahodárné látky v nich obsažené. Sladké Vánoce!


Dárková sada Müsli na přírodu, Pleva

"Mým dalším dárkovým tipem je dárková sada Müsli na přírodu. Je totiž skvělou volbou pro všechny milovníky přírody. Obsahuje velmi zajímavou knihu Louka, kterou by si měl přečíst každý, protože díky ní pochopí, že příroda dlouhodobě volá o pomoc. Malý hmyzí domeček je užitečný do každé zahrádky, ale díky své velikosti také na balkon či parapet, zkrátka kdekoli poskytne potřebné útočiště pro potřebný hmyz. A semínkové kuličky umožní sledovat třeba v květináči rodící se malý kousek louky. Med a medové müsli s pylem připomenou, jak nás příroda obdarovává."

Touto sadou potěšíte každého, kdo myslí na přírodu a také se umí těšit z jejích darů. Medové müsli se včelím pylem nastartuje každý den energií z přírody, blahodárný med osladí život, spokojenost obyvatel hmyzího hotelu vykouzlí úsměv na tváři stejně jako nektarodárné květy, které vyrostou z Louky v kuličce. A díky knize od Jana Hafta se obdarovaný dozví spoustu zajímavých informací o rozmanitém světě barevných luk.


dárková sada Energie pro každý den, Pleva

"Mou třetí volbou je také dárková sada, tentokrát plná blahodárných pokladů ze včelí dílny, s výstižným názvem Energie pro každý den. Včelí pyl, mateří kašička a zdravá mňamka propolis v medu a pro potěšení z klubajících se rostlinek semínkové kuličky. Za mne prostě super."

Příroda je nezdolná, dovede se se vším poprat. Může nám být nejen velkou inspirací a učitelkou, ale dovedeme z ní také načerpat spoustu energie a životní síly. S touto sadou ji můžete nadělit i svým blízkým. Hodí se v sychravých podzimních dnech, pro sváteční restart organismu po Vánocích, nebo na jarní únavu. Vyvážený organismus a silná imunita jsou obzvláště v současné době neocenitelné. Darujte svým blízkým přírodní kúru, která jim dodá energii a harmonizuje tělo i duši.


Milan Pleva doporučuje:

Dárková sada Krabička první pomoci, Pleva

"Já bych doporučil dárkovou sadu Krabička první pomoci. Jsou v ní výrobky, z nichž některé používáme ve svých domácnostech již od minulého století. Je to užitečná včelí lékárna, kterou máme doma po ruce k okamžitému použití. Příjemným bonusem je Louka v kuličce, díky níž si můžeme uvědomit, že i příroda a včely potřebují naši pozornost a pomoc."

Ryze praktická dárková sada obsahuje vše, co by nemělo chybět v domácí lékárně. Účinná mast s propolisem zahojí, Mast se včelím jedem uleví od bolavých kloubů, Propolisová tinktura zatočí s bolístkami, tradiční potštejnská medovina nedá šanci špatné náladě a Louka v kuličce potěší nejen obdarovaného, ale poslouží také jako první pomoc pro hladový hmyz."Jako druhou bych vybral sadu Když příroda pohladí, je to z mého pohledu úžasný dárek pro manželku nebo partnerku - vyvážená kombinace pomocníků z přírody pro péči o vlasy."

Tato vlasová sada v sobě ukrývá to nejlepší z přírody: Přírodní propolisový šampon a vlasová voda s propolisem pomohou vlasům získat rovnováhu, dostat je do kondice a podpoří růst nových silných vlasů. Kondicionér s propolisem nejen vlasy zbaví nepříjemného poletování, ale také je účinně hydratuje a vyživuje, dodá jim nádherný lesk a svěží vůni. Ručně vyráběný hřeben ze dřeva černého ořechu je k vlasům šetrný a výrazně snižuje poletování vlasů po česání. Podle přiloženého receptu si obdarovaná může snadno připravit výživnou medovou masku na vlasy, která podpoří jejich lesk. Sadu doplňuje voňavá svíčka ze včelího vosku a pečený čaj s malinami a medem pro přípravu teplého či studeného nápoje.


dárková sada Mužská záležitost, Pleva


"Můj poslední tip směřuje k manželkám, partnerkám nebo dcerám, které hledají ten správný ‚mužský‘ dárek. Podle mě je jím dárková sada s příznačným názvem Mužská záležitost. Obsahuje totiž základní věci, které muž občas - a některé každý den - potřebuje."

Praktická sada pro muže v dřevěné dárkové krabici, která je nejen krásná, ale určitě najde i své další využití, třeba jako základ pro hmyzí hotýlek. Obsahuje zklidňující propolisovou vodu po holení, pánský krém s propolisem a medový sprchový šampon pro tělo i vlasy. Každého milovníka dobrého pití pak potěší naše tradiční potštejnská medovina a z její 10leté sestřičky vypálený Medovec - naše letošní novinka, medová pálenka, kterou necháváme zrát ve specifickém prostředí úlu za působení včelího záření.

Martin Pleva doporučuje:


"Mým prvním tipem na dárek, který zaručeně potěší je Mátová medovina, protože je naprosto výborná :-)"

Jednou se při přípravě oblíbeného mátového čaje zrodila myšlenka na mátovou medovinu. A tomu nápadu se nedalo odolat. Hned jsme se pustili do sklizně a na naložení do medu padla veškerá naše potštejnská úroda máty (něco málo na čaj samozřejmě zbylo :-). Ale stálo to za to! Mátou je doslova prolnutá a její chuť lze nejlépe vystihnout jako sladce větrnou. Její svěžest se perfektně se hodí pro popíjení při mlsání vánočního cukroví.


Včely: Medové království - desková hra, Pleva

"Protože stolní hry jsou už léta mým velkým koníčkem, dobrá deskovka je podle mě skvělým dárkem. Proto bych doporučil krásně zpracovanou hru Včely Medové království, která mě nadchla už před nějakým časem a dodnes je pro mě prima rodinnou hrou, která vždy potěší, a to malé i velké hráče."

Včely, medové království je karetní hra pro 2 - 6 hráčů ve věku od 6 do 99 let. Během hry sbíráte jako včelky barevné nektary a nosíte je do úlu, abyste z nich vyrobili co nejvíce medu. Kdo z vás bude nejpilnější včelkou? Hra obsahuje nádherně ilustrované karty a barevné nektary. Má velmi jednoduchá a srozumitelná pravidla, dobře se vysvětluje a hráči všech věkových kategorií do ní proniknou prakticky ihned. Zároveň však nabízí možnost zvolit si obtížnost hry a herní cíle se při každé hře náhodně obměňují, díky čemuž se jen tak neomrzí.


Ústní voda s bylinkami, bez alkoholu, Pleva


"Do třetice bych jako prakticky laděný dárek doporučil naši novou, velmi příjemnou bylinkovou ústní vodu. Je bez alkoholu a svou sílu a účinnost čerpá z jedinečné kombinace bylinek, které ochrání zuby a dásně a navíc moc příjemně chutná a voní."

Bylinková ústní voda bez alkoholu obsahuje patentovanou směs 8 bylin, které snižují přecitlivělost dásní, sklon k zánětům ústní dutiny a představují péči proti paradentóze. Díky xylitolu omezuje také tvorbu zubního plaku. Voda tak pomáhá udržovat ústní dutinu v perfektním stavu a jako bonus zajistí příjemný pocit v ústech a svěží dech.


Přejeme vám při výběru vánočních dárků šťastnou ruku a co nejpohodovější průběh předvánočních příprav. Protože blížící se Vánoce nejsou důvodem ke stresu, ale důvodem k radosti a připomenutí si toho, co je opravdu důležité. Pokud si stále s výběrem toho správného dárku nejste jistí, vybírejte z našeho širokého sortimentu. Ze zkušeností víme, že zárukou úspěchu pod stromečkem bývají naše dárkové sady, podívejte se na jejich kompletní nabídku:

Kouknout na dárkové sady

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit