Nejčtenější články roku 2022

Nejčtenější články roku 2022

Jak pomáhat včelkám i dalšímu hmyzu a živočichům v zahradách, inspirace pro navrácení života trávníkům, jak se vyvíjelo využívání včelích produktů a co je to vlastně apiterapie - to jsou témata, která v loňském roce nejvíce zajímala čtenáře našeho magazínu. Pojďme se na nejčtenější články roku 2022 podívat blíže a pokud vám některý z nich utekl, můžete si ho rovnou přečíst:

1. Jak pomáhat včelám a dalšímu hmyzu

Jak pomáhat včelám a dalšímu hmyzu, Pleva Přírodně vedená zahrada rozhodně neznamená prostor neudržovaný a zanedbaný. Může být krásná, bohatá a přívětivá pro všechny. Stačí se inspirovat přírodou, nebát se dotknout půdy a s otevřenou náručí uvítat nové obyvatele.

V článku jsme shrnuli všechny naše zkušenosti a tipy pro všechny, kteří chtějí, aby jejich kousek země byl přívětivý i pro naše drobné sousedy. Mnohdy stačí jen pár malých změn, které přinesou mnoho užitku. I na střešní terase, balkoně nebo malinkatém dvorku můžete vytvořit živou zahrádku, ve které bude do pár týdnů spousta pohybu, života a radosti.

Přečíst celý článek


2. Sekat či nesekat? Fotogalerie tipů od vás jak vrátit trávníkům život

Sekat či nesekat? Fotogalerie tipů od vás jak vrátit trávníkům život, pleva

Údržba anglického neboli nakrátko zastřiženého trávníku je nejen zbytečně časově náročná, ale také na něj vyplýtváme ohromné množství vody a v neposlední řadě také včelám a mnoha dalším živočichům ubíráme prostor pro život a zbytečně připravujeme o pastvu hmyz i naše oči.

Tento článek vznikl vlastně díky našim skvělým zákazníkům, kteří se zapojili do diskuze na téma sekání či nesekání trávníků a začlenění květnatých luk do zahrad na našem facebooku a podělili se s námi o své zkušenosti a naposílali nám mnoho fotek svých nápaditě řešených trávníků a zahrad. Přišlo nám škoda nechat si je pro sebe, a proto jsme z nich vytvořili fotočlánek, který může být inspirací pro každého, kdo chce svému trávníku vrátit život.

Přečíst celý článek


3. Historie a současnost využití včelích produktů

Historie a současnost využití včelích produktů, Pleva

Naši předkové si byli velmi dobře vědomi síly přírody i toho, že včelky jsou její cennou součástí. Lidé se snaží využívat včelí produkty ve svůj prospěch už od doby, kdy poznali včely. Zpočátku tomu tak bylo spíše nevědomky, s postupem času byly včelí produkty na základě generacemi ověřených zkušeností cíleně využívány v lidovém léčitelství. A teprve před poměrně krátkou dobou se o včelí produkty začali zajímat vědci, biologové, chemici a lékaři a snaží se odhalit jejich tajemství a podstatu jejich účinků na lidský organismus.

V článku se dozvíte například jak a k čemu používali včelí produkty Kleopatra, Hippokrates, dvanáctinásobný olympijský medailista Nurmi, nebo váš prapraprapradědeček :-) A samozřejmě také to, jak je využíváme dnes.

Přečíst celý článek


4. Co je apiterapie?

Co je apiterapie?, Pleva

Včelí produkty a jejich využití byly tématem i čtvrtého nejúspěšnějšího článku loňského roku. Termín „apiterapie“ zní možná poněkud tajemně, víte však, že apiterapií prochází běžně mnoho z nás, aniž bychom o tom věděli?

Pod apiterapii totiž spadá i mnoho běžných úkonů, o kterých si to mnohdy ani něuvědomujeme. Ale patří sem také činnosti, které by vždy měly patřit do rukou odborníka - apiterapeuta. Článek vám umožní blíže nahlédnout do světa apiterapie a dozvědět se více o jednotlivých včelích produktech - medu, propolisu, včelím jedu, mateří kašičce, květovém pylu, včelím vosku a seznámí vás také s termíny včelí záření a úlový vzduch.

Přečíst celý článek


Děkujeme všem čtenářům našeho magazínu za zájem a reakce na naše články. Moc si ceníme každého vašeho podnětu i připomínky. I v letošním roce už máme nachystáno spoustu zajímavých informací ze světa včel, včelích produktů a včelí kosmetiky. Máte-li tip na téma, o kterém byste si rádi v budoucnu přečetli, napište nám, rádi se necháme inspirovat!

 

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit