Originální dárek (nejen) pro muže – medová pálenka, kterou ještě neochutnal

Originální dárek (nejen) pro muže – medová pálenka, kterou ještě neochutnal

Vánoce jsou skvělou příležitostí pro darování luxusního alkoholu. Vždyť kdy jindy si ho vychutnáte společně? Všichni jsou doma, nikdo se nemusí ohlížet na pracovní povinnosti a brzké ranní vstávání. Potkáváte se se svou rodinou, s nejbližšími přáteli i dobrými známými, což je skvělá příležitost pochlubit se, co kdo dostal, společně ochutnat, rozdělit se a zhodnotit.

Tekutý dárek, který bude mít úspěch

Máte doma milovníka (či milovnici) kvalitního alkoholu, ale i tak bývá pořádná fuška mu vybrat vhodný dárek? Ano, tomu plně rozumíme a taky takové známe. Tak jak vybrat tekutý dárek, který bude mít opravdu úspěch?

Samozřejmě můžete vytvořit tradici a sázet na jistotu se stále stejnou, nejoblíbenější značkou. Nebo průběžně střídat několik favoritů (máte-li tu možnost, průběžně si všímejte, která láhev ubývá nejrychleji :-). Větší výzvou však je, přijít s něčím originálním a darovat láhev kvalitního pití, které obdarovaný ještě neochutnal. V každém případě je nejdůležitější obdarovanému ukázat, že si všímáte, co má rád a že dárek od vás bude odrážet jeho osobnost.

Medovec z Potštejna, Pleva

A pro tyto případy pro vás máme skvělý tip. Tedy vlastně hned dva. Naši loňskou novinku Medovec z Potštejna – originální pálenku z báječně vyzrálé archivní potštejnské medoviny, která po vypálení zraje ve včelím úlu za působení včelího záření. Díky tomu, že naši medovinu vyrábíme k medu šetrným studeným kvašením, může se Medovec pyšnit charakteristickou vůní medu a výraznou chutí vyzrálé medoviny.

Vážení zákazníci, Medovec z Potštejna i Medovec ze sudu jsou z důvodu velkého zájmu již zcela vyprodané. Jejich opětovné naskladnění můžete očekávat během října. Protože respektujeme životní rytmus včel a chceme co nejméně zasahovat do jejich prostoru, proces zrání v úlu probíhá pouze v určitém období. Množství Medovce je také omezeno tím, že pro jeho výrobu používáme pouze exkluzivní medovinu. Chcete-li se dozvědět o jejich naskladnění, přihlaste se ke sledování dostupnosti (v záhlaví produktu klikněte na "Sledovat dostupnost") a jakmile naskladníme, budeme vás neprodleně informovat mailem.

A letos jsme pro vás připravili ještě další lahůdku – Medovec ze sudu. Část letošní várky Medovce jsme dali zrát do dubového sudu, kde odpočíval půl roku a až poté, po stočení do lahví, putoval do včelího úlu. Zrání v sudu vneslo do naší medové pálenky další chuťový rozměr. Medovec ze sudu si zachovává svou typickou medovinovou chuť, avšak nyní ji dopňují jemné tóny dřeva a vanilky. A také získal nádhernou zlatavou barvu. A že se opravdu povedl, nám hřejivými slovy potvrdila i jedna naše zákaznice:

„Dobrý den, pane Milane,
ráda bych Vám touto cestou vyjádřila poděkování a pochvalu za dobře odvedenou práci.
Kupovala jsem tatínkovi od Vás kosmetiku na Vánoce společně s Medovcem zrajícím v dubovém sudu, aby měl dárek o něco mužnější, a všichni jsme se po okoštování shodli na tom, že je naprosto vynikající. Jako banda Moraváků nás jen tak nějaké pálenky nepřekvapí, mě už skoro vůbec, protože moc nepiju, ale i na mě udělala dojem.
Přeji Vám proto, aby jste měli mnoho podobně nadšených zákazníků a hlavně, aby se Vám dařilo. Mějte se krásně,“

Zuzana Richterová

Medovec z Potštejna, Pleva

Cesta našeho Medovce začíná a končí v úlu

Kromě vytříbené chuti je na Medovci z Potštejna velmi zajímavý koloběh jeho vzniku. Včelky vyletí z úlu, sesbírají nektar ze všech květů v naší potštejnské zahradě i okolí a vyrobí z něj voňavý med. Na jaře přijde Milan Pleva a připraví z něho svou lahodnou potštejnskou medovinu, na jejíž výrobu je za ta léta už opravdový odborník. Rád zkouší nové výrobní postupy, experimentuje se všemi chutěmi zahrady a byl to právě on, kdo přišel s nápadem medovinu vypálit.

Medovinu jsme nechali zrát celých 5 let a pak jsme ji svěřili do rukou malé rodinné palírny Dlabka, ve které si nás získali nadšením pro své řemeslo, kterému perfektně rozumí. A po vypálení se Medovec vrací zpátky ke kořenům – totiž k samotným včelkám. V úlu jsou láhve Medovce ještě několik týdnů vystaveny tzv. včelímu záření. U našeho Medovce ze sudu vstupuje do procesu ještě půlroční zrání v dubovém sudu.

Včelí záření

Včelí záření, tajemný aspekt včelího světa, vzniká během pracovní činnosti včelstva v úlu. Toto bioenergetické pole zahrnuje několik vrstev, včetně magnetického pole včel. Včelí záření má podle včelařů i specialistů příznivé účinky. Nejznámějším způsobem využití je ozařování vody před konzumací. O způsobu přípravy ozářené vody a možných účincích včelího záření se například zmiňuje ve své knize Apiterapie Ing. Štefan Demeter, CSc.

Sami jsme si vyzkoušeli, jestli má ozařování v prostředí úlu nějaké účinky. Napustili jsme dvě PET lahve obyčejné kohoutkové vody – jednu jsme dali do úlu a druhou nechali doma. Voda v běžném prostředí se začala kazit, voda v podmínkách úlu nikoli. Ozáření naší medové pálenky jsme si vyzkoušeli na zkušební várce a můžeme prohlásit, že urychluje její zrání a zvýrazňuje chuť. A pokud bude včelí ozáření pro obdarovaného příliš ezoterický prvek a nepřikládá mu velkou váhu, určitě ocení příjemnou včelí vůni celé láhve :-)

Medová pálenka s více než 10 letou historií

I když Medovec je celkem nedávná novinka v našem sortimentu, jeho příběh se vlastně začal psát již před více než 10 lety. Když Milan Pleva tehdy v roce 2012 vyrobil svou tradiční Medovinu z Potštejna, ještě netušil, že právě začíná historie našeho Medovce.

Medovec z Potštejna, Pleva

Náš první Medovec jsme totiž uvedli před Vánoci 2022, kdy jsme právě z této archivní medoviny s panem Dlabolou v palírně Dlabka vypálili 775 lahví a všechny se neuvěřitelně rychle během pár týdnů vyprodaly. Letos jsme tedy opět sáhli do archivu naší potštejnské medoviny a vypálili jsme jinou várku, tentokrát 5 let zrající medovinu z roku 2018. Příběh našeho Medovce tak díky jeho úspěchu u našich zákazníků pokračuje a letos jsme otevřeli novou kapitolu jeho zráním v sudu.

Medovec z Potštejna, Pleva

Opravdu originální dárek pro milovníky kvalitního alkoholu

Náš klasický Medovec se loni jednoznačně zařadil mezi jedničky vánočních nákupů. A tak už u něj úplnou jistotu v tom, že budete úplně první, kdo ho daroval, mít nemůžete. Zato Medovec ze sudu je úplně čerstvou novinkou, takže si můžete být jistí, že ten, komu ho darujete, ho zaručeně ochutná mezi prvními.

Zajímavé by také mohlo být porovnání obou variant. Obě nabízejí jedinečný chuťový zážitek a mohou být skvělým tématem pro degustaci a porovnání chuťových nuancí při přátelském posezení.

Oba Medovce můžete navíc zakoupit jen a pouze u nás, což jim dodává na jedinečnosti – v žádném obchodě (natož supermarketu) na ně při nákupech zkrátka nenarazíte.

Ať už zvolíte klasický Medovec nebo Medovec zrající v sudu, oba jsou tím pravým receptem na úspěšný a nezapomenutelný dárek. A kdo ví, možná se právě Medovec zařadí na seznam oblíbených značek obdarovaného a stane se tak více než jen chutným dárkem pro jednu příležitost. Mohl by se stát tradicí a každé ochutnání příjemnou vzpomínku na vánoční čas.

Tip: Protože medovina, která tvoří základ báječné chuti Medovce, zrála rovných 5 let, můžete ho také využít jako dárek se skrytou symbolikou - k 5 letému výročí vztahu, k 5. společným Vánocům, k 5. výročí spolupráce či čemukoli podobnému.

Medovec z Potštejna, Pleva

Medovec můžete darovat také v dárkové sadě

Pokud nechcete pod stromeček balit samotnou láhev, připravili jsme pro vás dvě dárkové sady s Medovcem v 0,2l lahvi, která je samostatně neprodejná. Sady jsme pečlivě sestavili a krásně zabalili, aby (nejen) pod stromečkem udělaly velkou parádu. A protože neobsahují jen samotný Medovec, bude mít obdarovaný více možností k objevování a ochutnávání.


Pro každou příležitost

Pleva dárková sada Pro každou příležitostTato dárková sada je velice univerzální a bude perfektním dárkem pro každého, kdo umí ocenit dobré pití. K Medovci z Potštejna jsme přibalili i naši tradiční Medovinu z Potštejna. Obdarovaný tak může ochutnat i ten poctivý základ, který Medovci propůjčuje medovou vůni a výraznou chuť vyzrálé, za studena kvašené medoviny. Tato originální dárková sada bude také skvělou volbou pro chuťové experimentátory, nebo pro pár, který se tak úplně neshodne, jestli raději alkohol tvrdý, nebo sladký :-)


Mužská záležitost

Pleva dárková sada Mužská záležitostPokud se vám kombinace potštejnské medoviny a naší medové pálenky zalíbila, ale hledáte více luxusní záležitost, pak tato Mužská je zárukou úspěchu. Sestavili jsme ji, jak už název napovídá, na mírů mužům. Kromě Medoviny a Medovce z Potštejna obsahuje zklidňující propolisovou vodu po holení, která obdarovaného po prvním použití přesvědčí, že už nechce žádnou jinou, pánský krém s propolisem, vyvinutý speciálně pro specifické potřeby pánské pleti a medový sprchový šampon pro tělo i vlasy, který je oblíbený mimo jiné i díky své příjemné vůni.

Sada je zabalena v pěkné dřevěné krabici, která udělá nejen parádu pod stromečkem, ale sama o sobě je krásným dárkem, který si vždy najde své místo a využití. Obdarovaný ji například může rovnou použít na stavbu hmyzího hotelu a užít si tak nejen zábavu při jeho tvorbě, ale také radost z nového obydlí pro hmyz, který v něm na jaře najde klidné útočiště.


Věříme, že pokud se Medovec objeví pod vaším stromečkem, či stromečkem vašich blízkých, udělá radost a bude chutnat. Pokud vás zaujal nápad na dárek v podobě dárkové sady, podívejte se na celou naši nabídku. Připravili jsme celou řadu dárkových sad pro muže, pro ženy či pro mlsné jazýčky. Jsou plné kvalitního českého medu, poctivých medovin a účinné kosmetiky se včelími produkty. Nechte se tedy inspirovat.

Medovce najdete tady

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit