Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Osvěžte si letní dny medovinou!

Osvěžte si letní dny medovinou!

Také vám při slově medovina vyvstane před očima zasněžená krajina, večery u krbu a vánoční atmosféra provoněná právě teplou medovinou? Ale co kdybychom vám prozradili, že medovina může být také dokonalým letním osvěžením, po kterém vaše chuťové buňky touží? Které pozvedne letní posezení s přáteli na novou úroveň? A které nabízí mnoho možností a chuťových zážitků? Je to takové naše malé tajemství, které rozhodně stojí za objevení!

Jak na letní medovinové osvěžení?

Máme pro vás tři snadné a báječně svěží způsoby, jak si medovinu v létě vychutnat. A navíc inspiraci k jejímu dalšímu netradičnímu využití pro letní pohoštění. Užijte si zajímavé a nečekané chuťové zážitky s tímto lahodným nápojem:


  • Nejsnadnějším způsobem je nechat lahev v lednici a podávat medovinu příjemně vychlazenou.

    Medovina jako letní osvěžení - chlazená

  • Na ledu: Druhou možností je připravit si předem kostky ledu, pak už jen stačí naplnit ledem sklenky a přelít medovinou.

    Medovina jako letní osvěžení - na ledu

  • Třetí variantou je naše oblíbená a u hostů velmi úspěšná medovinová ledová tříšť: Přelijte požadované množství medoviny do plastové lahve, trochu ji zmáčkněte a dejte do mrazáku. Voda obsažená v medovině zmrzne, ale alkohol zůstane tekutý. Vznikne tedy nápoj konzistence ledové tříště, který bude obsahovat ledové kousky a zachová si výjimečnou medovinovou chuť. Dokonalé a originální osvěžení pro horké letní dny!

    Medovina jako letní osvěžení - medovinová ledová tříšť

  • Tip na závěr: Ačkoli medovina sama o sobě nabízí mnoho chuťových zážitků, skvěle se také hodí pro přípravu rozličných míchaných nápojů. Inspirujte se našimi 6 recepty na letní koktejly s medovinou, najdete zde např. mojito nebo naši variaci na drambuie.


Letní chvíle vonící medem

Zkoušejte, degustujte, objevujte a vychutnávejte, překvapujte své blízké a přátele novými chutěmi a originálními nápady na letní osvěžující nápoje, na jejichž výslednou chuť bude mít samozřejmě vliv také výběr medoviny. Každá medovina má totiž svůj jedinečný charakter.

Potštejnská medovina na ledu

Jako základní bychom mohli označit naši tradiční potštejnskou medovinu z prvních jarních květových medů, medoviny z jednodruhových medů pak odrážejí chuť (i barvu) medu, ze kterého jsou vyrobené (jemná akátová, výrazná slunečnicová, aromatická lipová a nezaměnitelná lesní), jedinečností vynikají naše limitované edice medovin, které vyrábí Milan Pleva pro radost jen v malých edicích, takže jejich nabídka se stále průběžně proměňuje. Jsou to medoviny inspirované přírodou, obohacené v průběhu kvašení medu o nějaké ovoce, bylinku ze zahrádky, nebo jiné přírodní poklady. Každá medovina zkrátka chutná jinak, což dodává letním drinkům nekonečnou variabilitu.

Malinová medovina Pleva na ledu

U všech našich medovin si můžete být jistí, že dbáme na čistě přírodní složení, proto neobsahují žádné konzervační látky, barviva, nejsou dokyselovány ani doslazovány. A protože chceme zachovat všechny cenné látky obsažené v medu, jsou naše medoviny vyráběny kvasným procesem za studena - to znamená, že se med před přidáním kvasinek nevaří.

Provoňte medovinou vaše letní zážitky, a ať už si vyberete snadnou chlazenou variantu, klasiku na ledu, rafinovanou ledovou tříšť, nebo zapojíte medovinu do přípravy nejrůznějších míchaných letních drinků, užijte si každý doušek!

Vyberte si z našich medovin

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit