Dárky, které neskončí na dně skříně - naše tipy pro Vánoce 2021

Dárky, které neskončí na dně skříně - naše tipy pro Vánoce 2021

Na dno šatní skříně. Do krabice pod postel. Do kumbálu nebo komory, kde je všechno páté přes deváté. Na některou z horních polic skříně. Tam odkládáme všechny dárky, které spíš překvapí, než potěší. Nevíme, co s nimi, jak je využít nebo se nám zkrátka nehodí. Každý bychom pár takových doma našli. Ale nikdo z nás nechce takové dárky svým blízkým dávat. Proto jsme pro vás připravili tipy na dárky, které neskončí v krabici pod postelí, ani hluboko ve skříni. Vaši blízcí je využijí, vypijí, vychutnají si je nebo je třeba zasejí. Každý člen rodiny Plevových doporučí přesně ten produkt, který se podle něj hodí nejlépe.

Dárkové klasiky i novinky

Řada našich zákazníků při výběru vánočních dárků každoročně vsadí na některou z dárkových sad. Mezi oblíbené dárkové stálice každoročně přidáváme několik nových. Nabízíme sady pro babičky, dědečky, maminky, tatínky strýčky i tetičky, zkrátka pro každého něco. Zatímco některé jsou ryze kosmetické, jiné mají spíše ochutnávací charakter a obdarovaného mohou potěšit rovnou pod stromečkem.

Ten pravý dárek můžete vybrat také mezi lahodnými medovými laskominami rozličných chutí i vůní; poctivými medovinami, mezi kterými najdete i naše speciální limitované edice, které vyrábí Milan Pleva hlavně pro radost; účinnou a jemnou pleťovou, tělovou i hojivou kosmetikou se včelími produkty; nebo voňavými svíčkami ze včelího vosku. Inspirovat se také můžete v naší kategorii dárky, najdete tu například krásné knihy ze světa včel a hmyzu vůbec; dárky které potěší nejen obdarovaného, ale také včely a přírodu; různé dobroty inspirované chutěmi ze včelího úlu; ale také elegantní dárkové krabice na medoviny; nebo třeba bylinkové polštářky a pytlíčky pro voňavý domov a klidný spánek.

A které z našich produktů bychom vám doporučili my osobně?

Lukáš Pleva doporučuje:

sypaný bylinkový čaj Čtyři byliny pro snadné dýchání, Pleva

"Jsem nadšený z našeho nového čaje Čtyři byliny pro snadné dýchání. Když jsme se totiž rozhodli zařadit do naší nabídky čaj, pak jedině takový, který bude dokonale ladit s medem. A takový, který nás opravdu osloví. A tento byl mým favoritem od samého začátku a stále je to můj nejoblíbenější čaj. A s medem je úplně nejlepší!"

Omamně vonící mateřídouška, která bývá v tradiční české literatuře spojována se vzpomínkami na mateřskou lásku, meduňka s uklidňující citronovou vůní, typicky aromatická dobromysl známá také jako oregáno a šanta kočičí se specifickou mátovo-pepřovou chutí. Nádech. Výdech. Duševní pohoda a harmonie. Není nad to najít si chvilku pro sebe, pořádně si vydechnout a užít si pohodu s voňavou bylinkovou směsí od zkušené bylinkářky, složenou z českých bylinek, které se úžasně doplňují s chutí medu. 


Medové müsli s pylem – švestky s čokoládou, Pleva

"Dalším mým tipem z řad letošních novinek je naše medové müsli s pylem. Když jsme narazili na malou rodinnou firmu Janova pec, byl jsem ohromený skvělou kvalitou a úžasnou chutí jejich výrobků. Proto je mi ctí, že jsme ve spolupráci s nimi mohli vytvořit a nabídnout našim zákazníkům dvě dokonale vyladěná medová müsli s pylem. Já osobně jsem nadšený hlavně z toho se švestkami a čokoládou, proto ho považuji za báječný dárek pro každého, kdo ocení kvalitu a skvělou kombinaci chutí. Chuť pylu v müsli si zamilovaly i naše děti."

Spolu s rodinnou firmou Janova pec jsme upekli úžasnou snídani pro ty nejnáročnější i nejmlsavější gurmány. Bezlepkové ovesné vločky slazené medem skvěle doplňuje hořká čokoláda, která si báječně rozumí s lyofilizovanými švestkami a včelím květovým pylem. To je snídaně (nebo svačinka :-) podle našeho gusta: zdravá a plná energie. A proč včelí pyl? Obsahuje totiž jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě. Ne náhodou včelky krmí pylem celý úl.


Dárková sada medů Degustace - zážitek pro celou rodinu, Pleva

"A u potěšení pro chuťové pohárky zůstanu i u svého třetího dárkového tipu, kterým je jedna z našich zákaznicky nejoblíbenějších dárkových sad s výstižným názvem Degustace - zážitek pro celou rodinu. Letos jsme ji zabalili do nové elegantní krabice a přidali k ní dřevěnou lžičku, ideální pro nabírání medu. Jak jsem zmínil, sada je opravdu oblíbená a mizí rychle, tak pokud chcete dopřát svým blízkým chuťový zážitek, tak neváhejte :-)"

Tato ochutnávací sada je to pravé medové pro všechny mlsaly, milovníky medu a zajímavých chutí. V sadě najdou 8 skvělých medíků s příměsemi z naší nabídky - otevření každé sklenice bude nový zážitek. Medy s příměsí jsou báječné nejen pro potěšení chuťových pohárků, ale i pro své účinky. Součástí sady je ručně vyráběná dřevěná lžička, která má mimo jiné tu úžasnou vlastnost, že při styku s potravinami neničí blahodárné látky v nich obsažené. Sladké Vánoce! 


Sklenice na medovinu rodinné firmy Pleva

"Mým posledním tipem na dárek, který potěší a určitě najde své využití, jsou naše krásné sklenice na medovinu z křišťálového skla. Pokaždé, když si do té své naliju medovinu (nebo víno :-), potěší mě. Její tvar zajistí dokonalý požitek z nápoje, který se v ní krásně jiskří a úplně ožije."

Sklenky z kvalitního bezolovnatého křišťálového skla s příjemně zabroušeným okrajem od předního českého výrobce Bohemia Crystal dají vyniknout zlatavým odstínům i jedinečným vůním a chutím našich medovin. Vybrat si můžete ze dvou motivů - vlnek, které symbolizují letové dráhy včelek v pilné práci, nebo naší potštejnské dominanty hradu Potštejn.

Hanka Plevová doporučuje:

Kalendář 2022 Ráj je tam, kde jsem já - Hana Foff Plevová

"Velmi ráda dělám radost prostřednictvím svého sluníčkového kalendáře. Připravuji ho každý rok a i když je s ním spojeno hodně práce, je to práce, která mě těší. A i kdyby jen jednomu člověku pomohl na tváři vykouzlit úsměv, tak to stálo za to."

Kalendář s názvem Ráj je tam, kde jsem já na rok 2022 je plný barev a veselých sluníček, která vám rozzáří den. Každý měsíc jiné sluníčko, jiný hladivý citát a jiná barva. Sluníčka jsou kreslená pastelkami. S grafickou a textovou úpravou pomáhala Hance Plevové její dcera Petra, která dovedla kalendář do konečné podoby, obě si totiž rády hrají s barvami. Kalendář je plný radosti a tvořivé energie.


Kniha Divočina v zahradě, Dave Goulson

"Mým dalším tipem na skvělý dárek je úžasná kniha Divočina v zahradě. Je to pro mě nejlepší knížka, kterou jsem v uplynulém roce přečetla. Doslova jsem ji zhltla za dva večery. Dozvěděla jsem se v ní tolik užitečných a zajímavých informací a navíc podaných neuvěřitelně poutavým způsobem. Bezpochyby úžasný dárek pro všechny zahradníky a milovníky přírody."

Autor knihy Dave Goulson zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, mravenců, včel, zlatooček a pestřenek, nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Dočtete se, jak jsme my lidé - člověk moudrý - zapomněli, jak se chovat k přírodě - jak se z nás stal člověk nemoudrý. Víte například, že některé barevně kvetoucí rostliny z marketů, postrádají vůni a nektar? Že každoročně ztrácíme z povrchu planety zhruba 100 miliard tun půdy? Kniha je plná informací, rad, nápadů a inspirace pro ohleduplné zahradničení.


kniha Moje medová kuchařka, Pleva

"Mou další volbou je také kniha, tentokrát kniha kuchařská od velmi sympatické slovenské autorky a také včelařky Jany Štrbkové. Ačkoli já sama vařím a peču většinou "od oka", ráda se v kuchařkách inspiruji. A Moje medová kuchařka mě ihned zaujala. Nejen proto, že je medová, ale také proto, že je z ní na první pohled cítit, že recepty i samotná kniha jsou tvořené s láskou a nadšením. A navíc receptů s medem není nikdy dost :-)"

Recepty z Mojí medové kuchařky snad nejvíce charakterizuje velká pestrost. Najdete v ní praktické nápady na kaše, rolády, rychlé dezerty, koláče nebo štrůdl a při troše snahy s lehkostí vykouzlíte i voňavé a chutné dorty. Nechybí ani recepty na úžasné medové perníčky v několika variacích. To ovšem zdaleka není všechno – kuchařka totiž obsahuje i fit recepty, nápady na zdravé medové snídaně, sezónní polévky, saláty nebo pozdní svačiny. Příjemnou tečkou za celou kuchařkou jsou recepty na letní grilování a nápoje.


dárková sada Když příroda pohladí, Pleva

"Jako poslední tip volím naši novou dárkovou sadu s názvem Když příroda pohladí. Obsahuje totiž kromě našeho přírodního medového šamponu také nádherný dřevěný hřeben ruční výroby. A pro dřevo a kvalitní výrobky já mám slabost. Za mě báječný dárek, který potěší."

Sada zaručeně potěší každého, kdo si své vlasy hýčká. Přírodní medový šampon dodá vlasům jemnost, lehkost a úžasný lesk a zároveň omezí jejich poletování. Krásný hřeben z černého ořechu je při použití velmi příjemný, netahá a působí antistaticky. Navíc se díky své malé velikosti vejde do každé kabelky. Česací zuby hřebenu byly vytvořeny a pečlivě prozkoušeny ve spolupráci s kadeřnicí a jsou tedy vyladěny tak, aby vlasy pročesaly důkladně a zároveň šetrně. Do sady jsme ještě přibalili malé milé překvapení ukrývající se v kuličkách.

Milan Pleva doporučuje:

Divoká mátová medovina 0,5l – limitovaná edice, Pleva

"Asi nikoho nepřekvapím, když jako svůj první tip na perfektní dárek zvolím medovinu. A to jednu z mých nejnovějších divokých medovin, se kterými jsem poslední dva měsíce trávil ve sklepě celé noci. Protože chutná báječně, sladce větrně a můžu na ni být opravdu hrdý. A budu moc rád, když Divoká mátová medovina udělá radost i vašim blízkým."

Přestože výrazné aroma máty zjemňuje sladká vůně medu, poznáte ji v medovině na první přičichnutí. A nezklame ani při ochutnání. Přesně podle očekávání, které ve vás vzbudí svou vůní, vás zalije osvěžující chutí s jemným, sladce medovým podkresem a přenese vás do letních dnů. Malé upozornění: Divoké mátové medoviny jsme stočili jen 100 lahví a mizí opravdu rychle.


dárková sada Pozornost z úlu pro pány, Pleva

"Z dárkových sad bych volil sadu s názvem Pozornost z úlu pro pány, protože kromě praktického obsahu, kterým potěšíte snad každého muže, je zabalena v krásné dřevěné krabici. Moc se mi totiž líbí myšlenka, že když takovou sadu daruji, obdarovaný může krabici využít jako základ pro výrobu hmyzího hotelu. Takový dárek pak bude dělat radost ještě dlouho a to nejen obdarovanému, ale také hmyzu, který v něm najde útočiště."

Dárková sada Pozornost z úlu pro pány obsahuje Pánský medový sprchový šampon pro kompletní péči o celé tělo i vlasy, Ústní vodu s propolisem, která rozzáří úsměv a poctivou potštejnskou medovinu pro příjemné večery. A k tomu ještě kousek rozkvetlé louky pro včely a brouky.

Tato sada navíc patří mezi ty, které jsme zabalili do elegantních dřevěných krabic, které udělají nejen parádu pod stromečkem, ale samy o sobě jsou krásným dárkem, který si vždy najde své místo a využití. Například jsou jako dělané pro přestavbu na hmyzí hotel:

přestavba dárkové krabice na hmyzí hotel


Kniha Rok včelaře, Milan Pleva

"Již to bude nějakých 50 let, co se snažím spolupracovat se včelami. Za celou tu dobu se můj pohled na ně a hlavně na to, jak k nim přistupovat postupně vyvíjel a proměňoval. Včelaření pro mě znamená pracovat se včelami s úctou a respektem k jejich přirozenému životu. Své zkušenosti, myšlenky a poznatky jsem shrnul v knize Rok včelaře a byl bych rád, kdyby pomohla v uvědomění a možná i přehodnocení názorů na včelaření a přírodu kolem nás."

Kniha vás provede životem včel i péčí o ně v průběhu celého roku. Zpracovává i další zajímavá témata, např. role včel v úlu, vědomé včelaření, pravdy a mýty o medu, účinky včelího jedu, jak využít včelí produkty doma, proč a jak pomáhat včelám, a spoustu dalších. Dílo ocení všichni, kteří se chtějí o včelách a včelařích něco dozvědět, chtějí se naučit používat jejich produkty, žít se včelami v souladu a třeba pro ně i něco dobrého udělat. Mnoha tématy a zamyšleními se mohou inspirovat i samotní včelaři.

Martin Pleva doporučuje:

Desková hra Queenz, Pleva

"Stolní hry jsou mým koníčkem už od dětství. Takže pro mě je nejlepším dárkem jednoznačně dobrá deskovka. Nedávno jsem objevil skvělou deskovou hru Queenz se včelí tématikou, nad kterou jsme s dětmi strávili spoustu pěkných večerů. Nadchla mě natolik, že jsme ji zařadili i do našeho sortimentu a můžu ji jen doporučit jako perfektní dárek zejména pro děti."

Krásně zpracovaná hra pro 2 - 4 hráče od 8 let má poměrně nenáročná pravidla, zároveň ale rozhodně nenudí a zabaví spolehlivě jak malé, tak velké hráče. Hráči se během hry stávají včelaři, kteří se snaží mít co nejrozkvetlejší záhony, aby přilákali včely, které vyrobí nejlahodnější med a zajistí tak svému včelaři sladké vítěžství. Hra také nese malé poučení nejen pro děti, že abychom si mohli pochutnat na medu, musíme pro to také něco udělat.


dárková sada Medové pečení, Pleva

"Moje žena zase miluje vaření a pečení, pořád zkouší nějaké nové recepty a snaží se co nejvíce nahrazovat cukr medem. Proto mým dalším tipem na dárek je dárková sada Medové pečení, kterou potěšíte každého, kdo to má podobně."

Základem každého pečení je ta pravá kuchařská kniha. A jednu takovou, medovou, najdete v této voňavé dárkové sadě. Je plná nápaditých sladkých i slaných receptů s medem a přinese spoustu radosti z tvoření i ochutnávání do každé kuchyně. Přibalili jsme k ní lahodný květový med, aby nic nestálo v cestě ve zkoušení medových receptů a dřevěnou lžičku na jeho nabírání. Při posezení nad některou z dobrot se může obdarovaný potěšit pohledem na rozkvétající život z malých semínkových kuliček, které jsme do sady přibalili.


Krém na dekolt s medem, Pleva

"Mým posledním tipem je Krém na dekolt s medem, řekl bych že k tomu není více co dodat :-)"

Většina žen řeší s ubíhajícím věkem především povadlou pleť a mimické vrásky na tváři. Dekoltu věnuje často jen málo pozornosti, přitom právě tato oblast je velmi namáhaná. Sluníčkem, větrem i fyzickou zátěží. Náš medový krém na dekolt jsme navrhli tak, aby pomáhal s regenerací buněk, dodával pokožce pružnost, hydratoval ji a odstraňoval kožní vrásky. Navíc také omezuje tvorbu pigmentových skvrn a zpomaluje stárnutí.

Veronika Plevová doporučuje:

dárková sada Myslím na přírodu, Pleva

"Mým dárkovým favoritem je určitě naše nová sada s názvem Myslím na přírodu. Sama včelařím a k přírodě mám blízko. Proto ráda obdaruji své přátele, kteří to cítí podobně, dárkem, který potěší a navíc přinese užitek i včelám a dalšímu hmyzu."

Sada potěší všechny milovníky přírody, kteří se zajímají a chtějí také přispět svou troškou do mlýna. A zároveň si umí přírodní krásy vychutnat. Stačí totiž i pár nektarodárných květin, malý kousek kvetoucí louky, na zahrádce nebo v květináči na balkoně. Potěší nejen hmyz, ale i nás všechny. Hmyzí hotýlek poskytne potřebné útočiště užitečnému hmyzu a dovolí nám nahlédnout do jeho fascinujícího života. A při mlsání medu si můžeme připomenout, co všechno pro nás včelky, ale i jejich hmyzí kolegové dělají. A že to není samozřejmost.


Dárková sada Kouzlo času pro sebe, Pleva

"I mým druhým tipem je dárková sada. Do tohoto balíčku, který jsme pojmenovali Kouzlo času pro sebe se totiž dostaly všechny moje oblíbené kosmetické produkty spolu s naším novým voňavým bylinkovým čajem pro chvilky odpočinku. Dokonalá sada pro kamarádku."

Voňavá dárková sada pro všechny ženy, které mají občas problém zastavit se a odpočinout si. A kdy jindy než na Vánoce byste jim měli připomenout, že je čas zpomalit a najít si chvilku pro sebe. V sadě najdou jemný Enzymatický pleťový peeling na pleť, jehož něžnou péči si mohou dopřát všechny typy pleti; Výživný krém s mateří kašičkou pro dokonalou výživu, regeneraci a hydrataci pleti; Medový balzám na rty vonící vanilkou pro jemné rty v každém ročním období a za každého počasí a bylinkový čaj, aby si mohla pořádně vydechnout a užít si pohodu s voňavou směsí bylinek, které se úžasně doplňují s chutí medu.


Včely: Medové království - karetní hra, Pleva

"Doporučit bych také chtěla stolní hru Včely Medové království, protože se moc povedla. Ačkoli doma máme společenských her opravdu hodně, k této se stále rádi vracíme, protože nás všechny baví. Také se mi na ní líbí, že je pro děti poučná a dá se s její pomocí krásně vysvětlit, jak ve skutečnosti vzniká med a že k jeho výrobě včelky potřebují dostatek nektarodárných květů. Skvělý tip na dárek pro děti a nejen pro ně :-)

Včely, medové království je karetní hra pro 2 - 6 hráčů ve věku od 6 do 99 let. Během hry sbíráte jako včelky barevné nektary a nosíte je do úlu, abyste z nich vyrobili co nejvíce medu. Kdo z vás bude nejpilnější včelkou? Hra obsahuje nádherně ilustrované karty a barevné nektary. Má velmi jednoduchá a srozumitelná pravidla, dobře se vysvětluje a hráči všech věkových kategorií do ní proniknou prakticky ihned. Zároveň však nabízí možnost zvolit si obtížnost hry a herní cíle se při každé hře náhodně obměňují, díky čemuž se jen tak neomrzí.

Pokud si stále s výběrem toho správného dárku nejste jistí, nechte výběr samotného dárku na obdarovaném a umožněte mu vybrat si ten pravý, přesně podle jeho představ. Darujte dárkový poukaz, který lze uplatnit na všechny produkty na našem e-shopu nebo v naší kamenné prodejně v Potštejně. Zvolit si můžete poukaz vytištěný, nebo jeho elektronickou formu, kterou navíc můžete objednat i na Štědrý den, jen to musíte stihnout do 15 hodin. Jakmile vám přistane v emailu, stačí ho jen vytisknout a darovat.

Přejeme vám při výběru vánočních dárků šťastnou ruku a co nejpohodovější průběh předvánočních příprav. Protože blížící se Vánoce nejsou důvodem ke stresu, ale důvodem k radosti a připomenutí si toho, co je opravdu důležité.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit