0 Kč(0 ks)
Zpět

Dvě hodiny a voda dostane zcela jiný náboj

Dvě hodiny a voda dostane zcela jiný náboj

Vybrala jsem další krásné včelařské téma, o které bych se s vámi ráda podělila. Je jím využití vyzařování včelstev. Slyšeli jste někdy o tom, že včelstvo vyzařuje energii? Tuto energii dokáže předat například do vody, mastí nebo krémů a tím jim dodat léčebný účinek nebo jejich účinek zvýšit.

Nejznámější a nejvíce používaná je „ozářená voda“. Jestli má voda takový účinek již vyzkoušelo mnoho badatelů a ještě více včelařů. Včelaři jsou totiž takový experimentátoři. Stále na sobě a na svých známých něco zkouší.

Jak takovou vodu připravit?

Náš tip

Vyzkoušejte

Včelaři, kteří nemají na stanovištích vodu, si dávají vodu dovezenou z domu v barelech na úl. Ta se pak nekazí a nemusí se s ní pokaždé vláčet. Proutkaři například dokáží určit, zda je voda ozářená včelami. Takový pokus můžete vyzkoušet i virgulí nebo kyvadlem.

Na úl se postaví lahev s vodou a měla by se tam nechat nejméně dvě hodiny. V zimě klidně i více, třeba dva dny. Mráz nemá na vodu ani na ozáření negativní vliv. Vše je závislé na aktivitě včelstva. Voda by měla být ve vzdálenosti do půl metru od plodiště, kde je vyzařování nejsilnější. Voda se umisťuje vedle nebo na vrch úlu. Pod úl však voda nepatří.

Jak je to s užíváním?

Rádi byste vyzkoušeli účinky ozářené vody? Je dobré pít denně více než 1 litr. Z takové vody je vhodné i vařit. Var by však neměl trvatdéle jak 30 minut. Po této době totiž o svůj náboj přichází. Krátkodobý var snižuje ozáření minimálně, proto neváhejte a čaj i kávu připravujte z ozářené vody.

Struktura lidské pokožky
Foto: Lukáš Pleva

Včelař výzkumníkem


„Vzal jsem stejnou vodu, část jsem ponechal 2 hodiny v medníku včelstev, aby na ni včely působily. Druhu část vody jsem nechal mimo dosah včel. Vzorky obou částí vody jsem předložil známým proutkařům, kteří nevěděli, oč jde. Všichni vody odlišili a označili jako něco vyzařující. Nyní jde o to prokázat a dokázat, že tento vliv včelstva je skutečně schopen příznivě ovlivnit zdraví člověka. Začal jsem proto včelami ozářenou vodu sám konzumovat a doporučil jsem ji mnoha dalším známým k vyzkoušení. Více než dvě třetiny zkoušek jednoznačně potvrdily kladný účinek a zdraví a vitalitu. U některých z pokusných osob došlo k velmi výraznému zlepšení zdravotního stavu, někdy až k úplnému vyléčení. U 67 leté manželky včelaře klesla po půlročním užívání ozářené vody hodnota GTT při cukrovce z 23 na pouhých 7,1 při stejné životosprávě. Její manžel se nabíjením u včel a pitím ozářené vody zbavil bolesti hlavy a kloubů, jakožto následky boreliózy. Bylo také hlášeno zahojení bércových vředů, vyléčení zažívacích potíží, zmizení revmatických bolestí a odstranění mnoha jiných potíží jako výsledek užívání včelami ozářených nápojů a mastí.“

Včelí produkty ve výživě člověka a lékařství MUDr. Bohumil Handl

Rodinné zkušenosti


Apiterapie lečení včelími produkty

kniha Apiterapie

Včelař Pavel Pleva, manželův dědeček zkoušel ozářenou vodu na cukrovku. Jako další z včelařských badatelů na sobě také zkoušel ozářenou vodu. Každý den chodil ke včelám a každý den si ji měnil. Používal jen tuto vodu na vaření i pití. Po půl roce přestal brát léky a cukrovkou již nikdy netrpěl. Celý život chodil ke včelám a preventivně tuto vodu pil.

Zaujalo vás toto téma? Najděte si v blízkosti svého včelaře, který vám rád pomůže v samoléčbě pomocí ozářené vody. Budu se těšit na vaše zkušenosti.

Veronika Plevová včelařka, sociální sítě - o autorce článku

Pokud je potřeba vytáčet nebo kontrolovat včelky – vždy se toho Veronika účastní. Pokud máte v eshopu nebo na facebooku zapeklitý dotaz, vyřizuje ho většinou právě Veronika. Ve svém volném čase ráda chodí ho horách, včelaří a hlavně vaří.

Podívejte se na články, které Veronika napsala:
Med a jeho léčivá dávka

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz