Pro menší zásilky balíkovna za 60 Kč, nebo zásilkovna za 69 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Jak používat včelí pyl

Jak používat včelí pyl

Včelí pyl je unikátní přírodní látka. Obsahuje totiž naprosto jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě. Pokud by včelstvo nemělo pyl, nemohlo by existovat - žít, protože by krmičky nemohly vytvářet krmnou šťávu pro plod a mateří kašičku pro výživu matky. Ne náhodou včelky krmí pylem celý úl. Pojďme podívat, jaký včelí pyl si vybrat a jak ho správně užívat.

Druhy včelího pylu

Na krabičkách různých výrobků se nejčastěji setkáváte s označením pyl květový. Květový pyl pak můžeme rozdělit na dva základní druhy:
pyl rouskovaný a pyl perga (včelí chléb), tedy plástový nebo plástečkový pyl.

Pyl perga a pyl rouskovaný
Pyl perga (vlevo) a pyl rouskovaný

Plástový pyl je včelkami zpracovaný a lehce stravitelný. V květovém pylu najdeme obrovské množství důležitých látek, od bílkovin, železa a vápníku po fosfor, draslík či hořčík. Díky svému složení je včelí pyl prospěšný pro náš organismus.

Jedna až tři lžičky včelího pylu denně

Včelí pyl budete přijímat velmi příjemnou cestou, po lžičkách bez nutnosti tepelné či jiné úpravy. Doporučená dávka včelího pylu je jedna až tři lžičky denně. Pokud užíváte včelí pyl preventivně, stačí vám poloviční dávka, stejně jako dětem.

Pyl můžete zapijet vodou nebo čajem. Tři lžičky včelího pylu můžete přimíchat i do medu, jogurtu nebo třeba smoothie. Pokud byste ho konzumovali v tepelně zpracovaných pokrmech, ztratil by veškeré vitaminy.

Tajemství včelařů: nakvašený včelí pyl

Rouskovaný včelí pyl doporučujeme pro lepší stravitelnost nechat nakvasit. Recept je skutečně snadný:

Převařte 40 ml vody a smíchejte s 25 g medu a 100 g včelího pylu. Důkladně promíchejte a přelijte do otevřené sklenice. Tu nechte zhruba 3 dny v pokojové teplotě. Poté můžete nakvašený včelí pyl konzumovat. Čtvrtý den už ale v pokojové teplotě zůstat nemůže, protože potřebuje chladnější prostředí spíže či lednice.

Nakvašený včelí pyl konzumujte ideálně půl hodinky před jídlem.

Pozor: Včelí pyl perga už procesem kvašení prošel přímo v úlu, takže už ho nemusíte opakovat znovu.

Jak tedy včelí pyl užívat?

Včelí pyl rouskovaný, jak ho užívat

Pyl si dopřejte i několikrát ročně a užívejte jej pravidelně po dobu 30 dní. Pokud trpíte na alergie tak začínejte na maličkatých dávkách několika zrníček rouskovaného včelího pylu. Včelí pyl postupně přidávejte, až bude zrníček na jednu až dvě lžičky.

Aby byla prevence co nejúčinnější, měl by být váš imunitní systém se včelím pylem v kontaktu každý den, proto se pokuste na přírodní vakcínu nezapomínat.

Včelí pyl si můžete zamíchat například do medu či jogurtu, nesmíte ho však tepelně upravovat. Dávku včelího pylu můžete zapíjet sklenicí neperlivé vody.Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit