Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Jak si užít Velikonoce v karanténě?

Jak si užít Velikonoce v karanténě?

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že mimořádná opatření kvůli současné pandemii nového koronaviru se protáhnou a v karanténě tak nejspíše strávíme i Velikonoce. I tak si ale tento svátek můžeme užít! Jen trošku jinak, než jsme zvyklí.

Velikonoce trochu jinak

Většina z nás má Velikonoce spojené s návštěvami příbuzných a koledováním, bez čehož se letos budeme muset obejít. Myslete především na to, že tím své blízké chráníte. V dnešní době naštěstí není žádný problém být si nablízku i bez osobního kontaktu, což dokazuje i skutečnost, že i velikonoční bohoslužby budou probíhat živě online.

Zkusme se tedy oprostit od negativ, která nám současná omezení přinášejí, neztrácejme optimismus a užijme si Velikonoce v rodinném kruhu co možná nejlépe. Může to být vlastně zajímavá příležitost, jak svátek oslavit podle svého. Nemusíte se chystat na příval koledníků, můžete si navařit a napéct dobroty jen podle vašich chutí (a nemusíte mít obavy, že o ty nejlepší kousky přijdete :-). Pokud se vám do velkých příprav nechce, můžete klidně kuchyňskou část Velikonoc ošidit, nebo si naopak kromě tradičních a osvědčených receptů vyzkoušet i takové, na které se jindy z nedostatku času nedostalo.

Velikonoční perníkoví beránci

velikonoční perníkoví beránci

Pro děti můžete připravit veselé perníkové beránky, určitě se rády zapojí i do jejich příprav. Využít můžete jakýkoliv vámi osvědčený recept na perníky. My můžeme doporučit náš oblíbený recept na perníčky, které se obejdou bez rozležení a jsou hned krásně měkké.

Dále budete potřebovat:

  • šablonku beránka – předkreslete si na pevný papír tvar těla, hlavy a čupřiny
  • na dozdobení bílkovou polevu - smíchejte 1 čerstvý bílek, 140 g prosátého moučkového cukru a cca lžičku citronové šťávy, ručně nebo šlehačem míchejte do optimální konzistence (poleva musí být hladká a nestékat z metličky)
  • a mletý kokos, případně další zdobení dle vaší fantazie

šablona na výrobu perníkového velikonočního beránka
Papírové šablony jsou velmi jednoduché

Postup:

Těsto vyválejte na placku silnou cca 0,5 cm, podle šablon nožem vykrajujte připravené části beránků a pečte v troubě vyhřáté na 180 °C cca 8 minut (nebo dle dosavadních zkušeností s vaším perníčkovým těstem).

Po vychladnutí lehce potřete čupřinu a tělo až po nožičky polevou a přitiskněte do strouhaného kokosu. Po zaschnutí už stačí pomocí polevy slepit díly k sobě, dozdobit hlavičky očkama a čumáčky a máte hotovo. Beránci potěší vaše dítka, krásně oživí váš velikonoční stůl a také si na nich určitě pochutnáte.

Na očka a čumáček pak stačí už jen smíchat trochu moučkového cukru (částečně lze nahradit škrobem) s kapkou citronové šťávy (příp. ovocné šťávy pro trochu barvičky) do hustší kozistence a tyto drobnůstky dozdobit stejně jako bílkovou polevou.

Náš medový tip:

Cukrovou nálož v podobě bílkové polevy můžete snadno nahradit zdravější variantou - medem (hustším). Beránci sice nebudou tak bělostní, ale na kráse jim to neubere a chutnat budou báječně. Spojení jednotlivých částí sice nebude tak pevné, ale to lze vylepšit tak, že místo plánovaného přilepení hlavičky k tělu při potírání medem vynecháte, obalíte v kokosu a až poté na vynechané místo kápnete med a hlavičku přilepíte.

velikonoce v karanténě, zábava pro děti

Pokud si každoročně užíváte velikonoční přípravy, výzdobu, barvení vajíček a výrobu velikonočních dekorací, udělejte si radost a užijte si je i letos! A (třeba v rámci pracovní výchovy) můžete zapojit i své (před)školáky :-). Inspirovat se můžete v našem článku s nápady a tipy na přírodní barvení vajíček, zdobení vajíček voskem, jarní tvoření s dětmi a recepty z vajec (ačkoli s vykoledovanými přebytky letos starosti nebudou). Ale taky si klidně můžete třeba jen vyrazit na výlet a sledovat probouzející se jarní přírodu, která je velikonoční výzdoby plná. A kdo říká, že si letos nemůžete Velikonoce užít v pyžamu ;-)

Aby děti nesmutnily po koledování, poschovávejte jim namísto koledy nadílku po zahradě, nebo v bytě. Hledání schovaných vajíček a jiných velikonočních dobrůtek je pro děti zaručená zábava. Větším dětem můžete pátrání zpestřit různými hádankami a šifrovanými nápovědami.

A pokud po koledování smutní i váš dospělý koledník, můžete mu ukrýt třeba lahvinku jeho oblíbené medoviny :-)

Přejeme vám krásné Velikonoce a pevné zdraví! Jak budete letos velikonoční svátky trávit vy? Máte další nápady, jak si Velikonoce užít i v karanténě?

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit