Jak si vybrat správný šampon a vlasovou kosmetiku podle typu vlasů?

Jak si vybrat správný šampon a vlasovou kosmetiku podle typu vlasů?

Péče o vlasy začíná výběrem vhodné vlasové kosmetiky, která by měla vyhovovat nejen potřebám vašich vlasů, ale také vaší vlasové pokožky.  V naší nabídce najdete dvě "řady" vlasové kosmetiky - původní produkty se starší recepturou, které nemají zcela přírodní složení, ale jejichž účinky jsou časem a našimi zákazníky prověřené. A k této původní receptuře postupně vytváříme varianty a nové produkty, u nichž si zakládáme na čistě přírodním složení a také v nich účinky včelích produktů posilujeme o nové účinné látky z přírody. Pokud jste při péči o vlasy dosud používali spíše klasickou kosmetickou produkci, počítejte s tím, že přírodní vlasová kosmetika působí trochu jinak. Její nástup je pozvolný, proto se účinky mohou projevit až za dva tři týdny.

Obecná doporučení pro péči o vlasy

Zdravé a krásné vlasy jsou odrazem celkového zdraví a samozřejmě také péče, kterou jim věnujete. Nezávisle na tom, jaký typ vlasů máte nebo jaké problémy s vlasy zažíváte, existuje několik obecných doporučení, která budou mít pozitivní vliv na stav a vzhled vašich vlasů:

Jak pečovat o vlasy

 • Nemyjte vlasy příliš často a při jejich umývání nepoužívejte horkou vodu.

 • Po umytí vlasů šamponem použijte do délek kondicionér (není-li již v šamponu obsažen), kondicionéry uzavírají strukturu vlasů, čímž je uhladí, usnadní jejich rozčesávání a dodají lesk, zároveň také ve vlasech po umytí vrátí vlasům ztracenou vlhkost a chrání je před vysušováním.

 • Po umytí vlasy jemně vysušte měkkým ručníkem - spíše lehkým pomačkáváním než třením.

 • Pokud je to možné, nechte vlasy přirozeně proschnout, nebo fénujte při nižší teplotě a síle proudění vzduchu.

 • Vytváření finálního stylingu na vyšší teplotu provádějte až na suchých vlasech.

 • Pokud používáte horké nástroje na styling, jako jsou fény nebo žehličky, je vhodné použít na vlasy termální ochranu.

 • Vyvarujte se příliš těsných účesů, které mohou vlasy poškozovat a mohou být také jednou z příčin jejich padání či lámavosti.

 • Při česání postupujte citlivě, začínejte od konečků vlasů a postupně se posouvejte nahoru ke kořínkům.

 • Česání vlasů před spaním pomůže minimalizovat zacuchání a ranní pročesávání obnoví objem a lesk vlasů.

 • Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození, takže s nimi v mokrém stavu zacházejte obzvláště šetrně.

 • Pravidelné stříhání konců vlasů pomáhá odstranit roztřepené konečky, brání postupu poškození a udržuje vlasy vitální.

 • Zahrňte do své stravy dostatek vitamínů (A, C, E, D a skupina B) a minerálů (železo, zinek, selen), které podporují zdraví vlasů.

 • Myslete také na dostatečný pitný režim, i "vnitřní" hydratace má velký vliv na stav vlasů.

 • Kvalitní spánek, odpočinek a duševní pohoda mají pozitivní vliv na celkovou vitalitu, což se může projevit i na zdraví vlasů.

 • Vybírejte kvalitní vlasovou kosmetiku, která odpovídá vašemu typu a stavu vlasů:

Jaký je typ vašich vlasů?

Mám suché vlasy

Mám mastné vlasy

Mám jemné vlasy

Mám poškozené vlasy

Mám vlasy s lupy

Mám alopecii, řídnoucí a vypadávající vlasy

Mám normální vlasy (bez zásadních problémů)

Mám vlasy s lupénkou

Mám lámavé vlasy

Mám zplihlé vlasy

Mé vlasy se špatně rozčesávají

Mám barvené vlasy

Mé vlasy jsou unavené, bez lesku, vypadávají a nerostou nové

Tipy na závěr

Pro rychlou orientaci ve vlasové kosmetice se včelími produkty můžete vyjít z toho, že přípravky s propolisem jsou díky jeho vlastnostem vhodné pro řešení různých problémů s vlasy a vlasovou pokožkou. Více o propolisu, jeho účincích a využití si můžete přečíst v článku Co je to propolis?

Na druhé straně přípravky obsahující med či mateří kašičku jsou ideální pro výživu a celkové posílení kvality vlasů, dodají vlasům energii a podpoří jejich krásný a zdravý vzhled. Přečtěte si o účincích a využití medu a mateří kašičky více.


Mám suché vlasy

Při péči o suché vlasy se obzvláště vyplatí dbát na umírněné mytí nepříliš teplou vodou a šetrné vysoušení, ideálně přirozenou cestou. Dalším důležitým prvkem správné péče o suché vlasy je používání vlasové kosmetiky, která pomáhá vlasy hydratovat. Z našich produktů můžeme na suché vlasy doporučit naše novější šampony s přírodním složením, které kromě včelích produktů obsahují kondicionační složku - kyselinu hyaluronovou v kombinaci s rýžovými proteiny, která vlasům zajistí potřebnou hydrataci. Navíc vlasy příjemně uhladí a omezí jejich poletování aniž by je zatěžoval, usnadní rozčesávání a dodá krásný lesk. Hydratační schopnosti přírodních šamponů potvrdilo i testování našimi zákaznicemi - u obou šamponů více než 47 % testujících potvrdilo, že jim se suchými vlasy pomohl (přičemž dalších cca 40 % z nich uvedlo, že problém se suchými vlasy nemá).

Šampon s medem pro krásné vlasy dodá vlasům hedvábnou jemnost, má skvělé mycí účinky a zároveň pokožce i vlasům pomáhá udržet vláhu a účinně tak předchází vysušení. Dlouhodobým používáním se zlepší celková kvalita vlasů, zvýší se jejich lesk a získají lehkost. Šampon propolis pro vaše vlasy pomáhá pokožce s regenerací, snižuje mastivost a zároveň hydratuje. Bude tak skvělou volbou, v případě nerovnováhy vlasové pokožky. Pomůže jak v případě, že se pokožka hlavy nadměrně mastí ač vlasy v délkách trpí vysušením, tak i v případě suché, svědivé pokožky, či pokožky s lupy.

Šampon propolis pro vaše vlasy, Pleva

„Mám vlasy opět lesklé, což se málokterému šamponu u mých krepatých vlasů jen tak podaří.“

Katka (Šampon s medem pro krásné vlasy)

„Příjemný, krásná vůně, vlasy jemné, lesklé, doporučuji.“

Jana (Šampon propolis pro vaše vlasy)

Po umytí je vhodné vlasům dodat další výživu a hydrataci, z našich produktů doporučujeme bezalkoholové vody s mateří kašičkou: Vlasovou vodu s mateří kašičkou a malinovým fermentem - tato skvělá kombinace zajistí potřebnou hydrataci a regeneraci vlasové pokožky a dodá vlasům lesk a hebkost či Vlasovou vodu s mateří kašičkou a heřmánkem pro zářivé vlasy, jejíž složení napomáhá urdžet přirozenou vlhkost vlasové pokožky a udržovat ji v rovnováze. Její další účinek pak ocení především světlovlásky - mírně totiž zesvětluje a rozjasňuje blond odstíny vlasů, na tmavých se její projasňující účinek neprojeví, ale i těm dodá výživu a krásný lesk. Vlasovou vodu vmasírujete bříšky prstů ideálně po každém umytí vlasů do vlhké vlasové pokožky, můžete ji však aplikovat i kdykoli do vlasů suchých. Zabere vám to pouhé 3 minuty. Vlasovou vodu z vlasů neoplachujte – a vůbec se nebojte, že by na vlasech zanechala mastný film či jiné stopy, naopak je nádherně provoní a připraví pro tvorbu pěkného účesu.

„Tuto vodu si oblíbila dcera. Z chemlonu se staly krásné, silné vlásky, které ji začaly konečně pořádně růst. Doporučuji všema deseti!!!“

Martina (Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem)

„Vlasy byly hned po prvním použití lesklejší. Krásná vůně.“

Petra (Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem pro zářivé vlasy)

Péči o suché vlasy můžete také doplnit o Vlasové sérum s mateří kašičkou, jehož účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku a podporují růst nových a silných vlasů. Klíčem k oživení suchých vlasů je dlouhodobá hydratace, proto jim velmi prospěje pravidelná aplikace regeneračních vlasových masek, které jim dodají další výživu a pomohou s udržením vlhkosti, která jim chybí. Některou z masek pro suché vlasy si můžete koupit v drogerii, ale stejně tak si rychlou regenerační masku můžete snadno sami vyrobit doma. Na internetu najdete spoustu receptů, stačí jen objevit tu, která právě vašim vlasům sedne. Pár receptů na regenerační vlasové masky s medem najdete také v tomto článku. Nezapomínejte ani na dostatečnou "vnitřní" hydrataci a na živiny bohatý jídelníček.

Mám mastné vlasy

U mastících se vlasů je užitečné mít na paměti několik tipů, které mohou pomoci regulovat nadměrnou produkci mazu a jeho šíření do vlasů. I když by se vlasy každý den umývat neměly, chápeme, že u mastných vlasů je tento požadavek poněkud problematičtější. Je-li to opravdu nutné, umývejte je každý den v pracovní dny a o víkendu si je trošku pošetřete a stáhněte třeba do culíku nebo přes ně přetáhněte čelenku či šátek. V případech nouze můžete také sáhnout po suchém šamponu. Omezte také dotýkání se vlasů rukama, které má za následek rychlejší roznášení mazu do délek.

Šampon s propolisem, Pleva

Na snížení mastivosti a navrácení rovnováhy vlasové pokožce máme osvědčené pomocníky: Šampon s propolisem nebo jeho přírodní variantu Šampon propolis pro vaše vlasy. Jejich účinky jsou podobné - napomáhají obnovovat vlasovou pokožku, regulují nadměrnou mastivost, zároveň však působí hydratačně, čímž zabraňují vysoušení pokožky a omezují tak svědění a tvorbu lupů, zároveň omezují padání vlasů.

„Naprostá bomba na jemné mastné vlasy! Vlasy mám po umytí Šamponem s propolisem lehké, nadýchané a vůbec mi splihle nevisí jako po jiných šamponech... I večer po náročném dni v práci jsou vlasy svěží a nejsou tolik mastné.“

Kateřina

„Se Šamponem propolis pro vaše vlasy jsem opravdu spokojená - konečně se mi nemastí tak rychle vlasy a je opravdu příjemný... Používáme ho celá rodina.“

Věra

„Krásná vůně, nezatěžuje vlasy, nemastí, jednoduchá aplikace. Zatím mám chvíli, ale jsou vidět nově rostoucí vlásky. “

Bětka (Vlasová voda s mateří kašičkou)

„Používám 1x týdně a jsem s tím spokojená. Přijde mi, že mám vlasy silnější. “

Monika (Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem pro zářivé vlasy)

Péči doporučujeme doplnit o vlasovou vodu, vybrat si můžete Vlasovou vodu s mateří kašičkou, která obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů a také posiluje růst nových vlasů nebo bezalkoholovou Vlasovou vodu s mateří kašičkou a heřmánkem, která podporuje regeneraci vlasové pokožky, napomáhá udržet její přirozenou vlhkost a harmonizuje ji, aby se vlasy příliš nemastily, ale ani nebyly vysušené. Je určena především pro světlé vlasy - mírně totiž zesvětlí a rozzáří blond odstíny vlasů, ale je samozřejmě možné ji použít i na vlasy tmavé, jen se na nich neprojeví její projasňující účinek. Obě vlasové vody také dodávají vlasům nádherný lesk.

Mám jemné vlasy

Majitelky jemných vlasů často trápí nepříjemné poletování vlasů kolem obličeje a také malý objem vlasů. I když máte vlasů relativně hodně, ve výsledku kvůli své jemnosti vypadají zplihle. Příčiny jemných vlasů mohou být různé, od genetických predispozic přes nadměrné a nepříliš šetrné úpravy, nedostatečnou výživu až po přirozený proces stárnutí. Proto někdy chvilku trvá, než natrefíte na ten správný produkt, který pomůže právě vám.

Medový šampon s kondicionérem, Pleva

V tomto případě bude nejlepší vyzkoušet, jestli vám bude více vyhovovat péče medových šamponů, které pomohou vlasům dodat objem: Medový šampon s kondicionérem nebo jeho přírodní verze Šampon s medem pro krásné vlasy.  A nebo pomoc šamponů propolisových, které pomohou vlasy posílit, zregenerovat a dodají jim pružnost: Šampon s propolisem nebo jeho přírodní verzi Šampon propolis pro vaše vlasy. I ze zkušeností našich zákazníků víme, že co jednomu vyhovuje, nemusí u jiného zafungovat.

„Šampon s medem pro krásné vlasy kupuji opakovaně, zlepšila se mi kvalita jemných vlasů.“

Jana

„Naprosto perfektní šampon pro můj typ vlasů. Vlasy nejsou suché a nabyly na objemu.“

Petra (Medový šampon s kondicionérem)

„Šampon s propolisem je perfektní! Nebojím se použít výraz ‚vlasy před Plevou/po Plevě‘. Co používám váš šampon, moje jemné vlasy jsou minulostí. Po umytí mám vlasy pevné, ‚hrubší‘ a působí o poznání bohatším dojmem. Kombinuji s vlasovou vodou s propolisem a jsem nadšená!“

Laďka

„Výborný, vlasy působí zdravě a silně.“

Zuzka (Šampon propolis pro vaše vlasy)

Jako doplňkovou péči pro jemné vlasy doporučujeme použít vlasovou vodu, která vylepší účinek šamponu a vlasy vám po ní budou vonět celý den. Vlasová voda s mateří kašičkou obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů a také posiluje růst nových vlasů. Vlasová voda s propolisem působí blahodárně na pokožku hlavy, navrátí vlasům sílu, zpevní kořínky, omezuje vypadávání, napomáhá růstu nových vlasů a působí proti tvorbě lupů.

„Zpevnila vlas a drží mé kudrny pohromadě.“

Monča (Vlasová voda s mateří kašičkou)

„Příjemná vlasová voda, vlasy po ní vypadají pevnější.“

Helena (Vlasová voda s propolisem)

Doporučit můžeme také naši novější bezalkoholovou Vlasovou vodu s mateří kašičkou a malinovým fermentem, ve které se účinky obou účinných látek skvěle doplňují, díky čemuž voda pomáhá oslabeným vlasům, regeneruje a hydratuje vlasovou pokožku, podporuje růst vlasů a dodá jim nádherný lesk.

„Viditelně posiluje moje jemné vlasy, po použití séra nepotřebuji už lak na vlasy ani gel.“

Eva (Vlasové sérum s mateří kašičkou)

Pro celkové posílení můžete vlasům dopřát také péči Vlasového séra s mateří kašičkou, jehož účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku a podporují růst nových a silných vlasů. Pokud byste se chtěli dozvědět více tipů pro péči o jemné vlasy, mrkněte na článek Péče o jemné vlasy.

Mám poškozené vlasy

Poničené a poškozené vlasy jsou velmi častým problémem – někdy za to může příliš časté barvení, jindy agresivní vlasová kosmetika, která může mít nepříznivý vliv na vlasovou pokožku a vlasy samotné, mnohdy také nepříliš šetrný styling. Svou roli hraje také nedostatek hydratace a důležitých živin. Na poničené a poškozené vlasy doporučujeme Šampon s propolisem nebo jeho přírodního mladšího bráchu Šampon propolis pro vaše vlasy, které podporují regeneraci a navrací rovnováhu vlasové pokožce a vlasům, posílí je a dostanou je zpátky do kondice.

„Hned po prvním použití znatelné zlepšení roztřepených konečků, po druhém použití vlasy jako nové!“

Jana (Šampon propolis pro vaše vlasy)

„Dobrý den, měla jsem zničené vlasy po odbarvování. Poté, co jsem se vrátila ke své přírodní hnědé barvě, se mi ještě k tomu začaly strašně vlasy mastit. Zoufale jsem hledala vlasovou kosmetiku, která by mi pomohla. Po mnoha zklamáních s drahou vlasovou kosmetikou jsem objevila Vaši vlasovou řadu. Je perfektní! Po měsíci používání Šamponu s propolisem v kombinaci s vodou s mateří kašičkou a vodou s propolisem je stav mých vlasů o 100 % lepší. Přestaly se mastit, jsou hustší, zdravější, bez lupů. Zcela to předčilo mé očekávání - jsem skeptik. Jsem šťastná, že jsem Vás objevila.“

Alena

Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem, Pleva

Určitě uděláte dobře, když účinky šamponu posílíte používáním vlasové vody. Z našich produktů bychom doporučili Vlasovou vodu s mateří kašičkou, která obsahuje mnoho cenných látek z mateří kašičky a dokáže kvalitu vlasů výrazně zlepšit, což je přesně to, co nyní potřebujete. A navíc, kromě regenerace a zlepšení kvality vlasů také zmírňuje jejich vypadávání. Skvělé regenerační účinky, výživu a hydrataci poskytne vlasům i bezalkoholová Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem, podporuje také růst vlasů a dodá jim nádherný lesk a hebkost.

„Vlasová voda s mateří kašičkou je vynikající, doporučuji hlavně na slabé a narušené vlasy.“

Ika

„Vlasy jsou lesklé, jemnější a lépe se rozčesávají :)“

Nikča (Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem)

Pokud potřebujete podpořit růst nových a silných vlasů, dopřejte si také péči Vlasového séra s mateří kašičkou, kromě mateří kašičky obsahuje další tři složky, které vlasy milují: kopřivy, kofein a AnaGain. Jejich účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku, ovlivňují růstovou fázi i vývoj vlasu, pokožku prokrví a povzbudí činnost vlasových kořínků. Zkrátka probudí vaše vlasy k životu.

Mám vlasy s lupy

Tvorba lupů je nepříjemná věc jak fyzickým pocitem svědění, tak esteticky, když se vám sypou po celé délce vlasů i po ramenou. Lupy bývají často spojené se suchou vlasovou pokožkou, kdy vznikají lupy suché, které se tak rády sypou po oblečení. Objevit se však mohou také lupy mastné, které bývají způsobeny kožním onemocněním seborea, ty spíše zůstávají na pokožce, mají většinou nažloutlou barvu, tvoří jakési krustičky a způsobují silné svědění.

Ať už vás trápí lupy suché nebo mastné, u obou druhů můžeme i na základě zkušeností našich zákazníků doporučit naše dva šampony - Šampon s propolisem nebo jeho přírodní variantu Šampon propolis pro vaše vlasy. Oba vlasovou pokožku regenerují, zklidňují, snižují mastivost, zároveň ale pokožku hydratují, takže zabraňují jejímu vysoušení, to vše má za následek snížení svědivosti a omezení tvorby lupů.

„Snížil se výskyt lupů a svědění hlavy, zvýšil se lesk vlasů.“

Petr (Šampon propolis pro vaše vlasy)

„Bezkonkurenční šampon, trpím seboreou a pokožka je po něm skvělá. Daleko lepší, než dražší speciální šampony.“

Karel (Šampon s propolisem)

Vlasová kosmetika proti lupům, Pleva

Péči o vlasy s lupy a svědící vlasovou pokožku doporučujeme doplnit vlasovou vodou, která účinky šamponu podpoří a vlasy vyživí a posílí. Naše Vlasová voda s propolisem působí proti tvorbě lupů, ale pomáhá i proti vypadávání a řídnutí vlasů. Skvělé účinky v boji s lupy předvádí také bezalkoholová Vlasová voda s mateří kašičkou a vrbovým fermentem, která napomáhá zklidnit a ozdravit pokožku, účinně redukuje tvorbu lupů a snižuje svědivost.

„Vlasová voda s propolisem spolu s šamponem z propolisu pomohla mému partnerovi vyřešit dlouhodobé problémy s lupy, suchou a podrážděnou pokožkou na hlavě. Propolisová voda podrážděnou pokožku vždy zklidní.“

Anna

„Pomáhá na seboreu. Chce to ale čas a péči. Určitě se vyplatí.“

Lucieta (Vlasová voda s mateří kašičkou a vrbovým fermentem)

Navrácení vlasové pokožky do rovnováhy není chvilkovou záležitostí, pokud se rozhodnete vyzkoušet nový šampon nebo vlasovou vodu, mějte trpělivost. Někdy se výsledky dostaví rychle, někdy může trvat i 2 měsíce, než se účinky projeví. Dopřejte proto účinným látkám čas, abyste mohli posoudit, zda právě vám daný produkt pomáhá. Časté střídání produktů s různými účinnými látkami může problém také zhoršit.

Lupy se mohou objevit nejen v důsledku nevhodné péče a podráždění pokožky, ale mohou být také upozorněním organismu na vnitřní nerovnováhu. Na tvorbu lupů může mít vliv nezdravý životní styl, ale také stres. K problémům s lupy se proto vyplatí přistupovat komplexně a pečovat nejen o pokožku hlavy, ale o celé tělo. Více si můžete přečíst v našem článku Lupy ve vlasech - proč vznikají a jak se jich zbavit.

Mám alopecii, řídnoucí a vypadávající vlasy

Vypadávání vlasů může mít řadu příčin jako jsou genetické predispozice, hormonální změny a poruchy, stres, nedostatek důležitých živin například v důsledku různých dietních opatření, užívání léků, dlouhodobé přetížení organismu, nebo se objevuje jako průvodní jev jiných zdravotních problémů. Pokud jste měli celý život nádhernou hřívu a nyní vás nadměrné vypadávání vlasů postihlo, určitě je na čase udělat v životě změnu, možná i vlasové kosmetiky. Různé formy částečné či úplné ztráty vlasů, které mohou být jak dočasné, tak v některých případech i trvalé, se obecně označují jako alopecie. Možnost vratnosti (obnovy růstu vlasů) závisí na typu alopecie a jejích příčinách. Důležité je všimnout si projevů včas a nečekat, že se situace sama vyřeší (i když i to je v některých případech možné). Včasné jednání může mnohdy pomoci předejít nevratným změnám. Hlavním předpokladem úspěchu je nalezení a odstranění příčiny (např. úprava stravování či odstranění stresu). Dalším důležitým krokem je zaměřit se na výběr vhodné vlasové kosmetiky, která pomůže s regenerací a podpoří růst vlasů.

Vlasová kosmetika - alopecie, vypadávání a řídnutí vlasů, Pleva

Z našich produktů doporučujeme Šampon s propolisem nebo jeho přírodní verzi Šampon propolis pro vaše vlasy. Oba šampony napomáhají regeneraci vlasů a vlasové pokožky, vlasy posílí, celkově zlepší jejich kondici a omezí vypadávání, bonusem je také omezení tvorby lupů a podle našich zákazníků také omezení mastivosti a svědění vlasové pokožky. Šampon Propolis pro vaše vlasy navíc obsahuje další přírodní složky, které posilují růst nových vlasů.

„Úžasný, příjemný šampon, přestaly mi po něm padat vlasy. Používá ho i můj muž, který měl problém s lupy...a má po problému.“

Helena (Šampon s propolisem)

„S šamponem propolis pro vaše vlasy jsem velmi spokojená, ale na první, druhé mytí jsem si nebyla jistá, ale pak již bezva. Pro lepší pocit dávám šamponu o trochu více, aby mi napěnil. Začala jsem ho používat, protože mi vypadávaly vlasy, což přestaly. Vlasy mám teď hezky lesklé a zdá se mi i větší objem. Mám vlasy jemné, které rychle splihnou, s tímto šamponem mohu oddálit mytí vlasů o 2-3 dny (dříve mytí nejdéle obden). Výsledky přicházely asi tak po dvou až třech týdnech.“

Ivana

Účinky šamponů skvěle podpoří vlasové vody. Naše Vlasová voda s propolisem pomáhá proti vypadávání a řídnutí vlasů a poradí si také s lupy. Je skvělá pro problematickou vlasovou pokožku, kterou dostává do rovnováhy, vlasům navrací sílu, zpevňuje kořínky a pomáhá růstu nových vlasů.

Vlasovou vodu s propolisem můžete střídat s Vlasovou vodou s mateří kašičkou nebo novější bezalkoholovou Vlasovou vodou s mateří kašičkou a malinovým fermentem. Díky mateří kašičce obsahují ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů. Vlasová voda s mateří kašičkou obsahuje také výtažek z hrachových výhonků (AnaGain), který posiluje růst nových vlasů. Ve druhé vlasové vodě doplňuje mateří kašičku fermentovaný výtažek z malin a kofein, díky této kombinaci Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem regeneruje a hydratuje vlasovou pokožku a pomáhá jejímu prokrvení, čímž také podporuje růst vlasů.

„Velmi doporučuji pro lidi co jsou ve stresu a vlasy jim padají neustále. Mně se to stalo, byla jsem už bezradná. Zkusila jsem zakoupit tento produkt a po druhém použití už byly znát pozitivní výsledky. Vlasy opravdu nepadají a když tak velmi malilinko. Vlasy jsou lehké, vzdušné, lesklé, atd.. Moc spokojená.“

Štěpánka (Vlasová voda s mateří kašičkou)

„Krásně po ní voní vlasy, pomohla mi i při vypadávání vlasů po porodu.“

Monika (Vlasová voda s propolisem)

Vlasové sérum s mateří kašičkou, Pleva

Dalším pomocníkem, který pomůže omezit vypadávání a podpoří růst vlasů je naše Vlasové sérum s mateří kašičkou, které jsme vyvinuli přesně k tomuto účelu. Sérum kromě mateří kašičky obsahuje další tři složky, které vlasy milují: kopřivy, kofein a AnaGain. Jejich účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku, ovlivňují růstovou fázi i vývoj vlasu, pokožku prokrví a povzbudí činnost vlasových kořínků.

„Po pravidelném používání vlasového séra cca 2x-3x týdně jsem začala pozorovat růst nových vlasů, takže to opravdu funguje! :-)“

Anna

Mějte na paměti, že účinnost vlasových přípravků může být individuální a závisí na typu a příčině alopecie. Jak již bylo řečeno výše, kromě vnější podpory zdraví a růstu vlasů je také důležité zaměřit se na odstranění příčiny a řešení vnitřní - zlepšení životního stylu. Zajistěte tělu dostatek důležitých živin, kvalitní spánek, pravidelnou fyzickou aktivitu a snažte se minimalizovat stresové faktory (což se samozřejmě snadno řekne, ale praxe tak snadná není, nicméně pomoci může najít si způsob, který pomůže lépe stres zvládat). Péči naší vlasové kosmetiky můžete doplnit užíváním květového pylu, případně mateří kašičky. Alopecii, jejím typům, příčinám, možnostem reverzibility a tipům pro podporu kvality a růstu vlasů jsme se blíže věnovali v článku Alopecie aneb Proč mi pořád padají vlasy?

Tip: Po skvělých výsledcích testování vybraných produktů se zaměřením na problémy s řídnoucími a padajícími vlasy našimi zákaznicemi (na jeho výsledky se můžete podívat tady), jsme vytvořili výhodnou sadu pro kompletní péči s názvem Naše řešení pro padající a řídnoucí vlasy.

Mám normální vlasy (bez zásadních problémů)

Co to vlastně znamená mít normální vlasy? Pro každého z nás může pojem normální vlasy znamenat trochu něco jiného, nicméně obecně jde o vlasy, které nejsou ani příliš suché ani mastné, mají dobrou texturu, jsou pružné, lesklé a snadno se udržují. Normální vlasy jsou také spojené s dobrou kondicí vlasové pokožky, což je důležité pro růst nových vlasů. A i když se ve svých vlasech cítíte dobře a neřešíte žádný zásadní problém, určitě jim chcete dopřát takovou péči, aby zdravé, lesklé a plné života zůstaly.

Šampon s medem pro krásné vlasy, Pleva

Z našich produktů jsou pro vás vhodné jemné medové šampony s kondicionační složkou pro lesk a pohodlné rozčesávání - Medový šampon s kondicionérem nebo jeho přírodní bráška Šampon s medem pro krásné vlasy. Oba mají skvělé mycí účinky, zároveň jsou však k vlasům i pokožce velmi šetrné a nevysušují. Vlasy jsou po umytí příjemné na dotek, pevné, lesklé, nepoletují a navíc krásně medově voní.

„Všem doporučuji, Šampon s medem pro krásné vlasy krásně voní, vlasy jsou hebké a po umytí krásně a dlouho voní.“

Slavka

„Tento medový šampon je úžasný. Vlasy jsou po něm nádherné lesklé, voňavé, dají se lehce učesat.“

Irena (Medový šampon s kondicionérem)

Chcete-li svým vlasům dopřát i něco navíc, zařaďte do své vlasové péče vlasové vody. Vyberte si z našich vlasových vod, které využívají vlastnosti mateří kašičky, výživy královen. Vlasová voda s mateří kašičkou obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů, zvyšuje lesk a posiluje jejich růst. Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem dodá vlasům výživu, nádherný lesk a hebkost, hydratuje a prokrvuje vlasovou pokožku, čímž podporuje růst vlasů. Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem je pak určena především pro světlé odstíny vlasů, které nádherně oživí a rozzáří, vlasům všech barev dodá úžasný lesk, vyživuje, podporuje regeneraci a udržuje přirozenou vlhkost.

„Skvělá výživa pro vlasy. Změna je opravdu vidět.“

Jarmila (Vlasová voda s mateří kašičkou)

„Vlasy jsou hebké, krásně voní.“

Jana (Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem)

„Vlasy byly hned po prvním použití lesklejší. Krásná vůně.“

Petra (Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem)

Pro posílení vlasových kořínků, povzbuzení růstu vlasů a podpoření jejich celkové vitality, můžete také 2 - 3x týdně použít Vlasové sérum s mateří kašičkou. Obsahuje kromě mateří kašičky také kopřivy, kofein a AnaGain, což je kombinace účinných složek, které jsou pro vlasy jako balzám.

Mám vlasy s lupénkou

Na základě zkušeností a postřehů našich zákazníků, které lupénka dlouhodobě trápila či trápí, bychom jednoznačně doporučili Šampon s propolisem nebo jeho přírodní variantu Šampon propolis pro vaše vlasy. Propolisové šampony vlasovou pokožku krásně vyčistí a uklidní, nebude vás trápit svědění, která psoriázu ve vlasech často provází. Pro komplexní péči o vlasy a vlasovou pokožku je vhodné používat i vlasovou vodu, která účinky šamponu podpoří a skvěle doplní.

„Co se týká šamponu s propolisem, tak vlasy jsou bez lupů i lupenky, pokožka na hlavě ve vlasové části krásně čistá. Též jsem s tímto výrobkem velice spokojen.“

Petr

„Bezvadný šampon. Pokožka hlavy je krásně zklidněná, nesvědí, vlasy vypadají jako nové, krásně se lesknou.“

Irena (Šampon propolis pro vaše vlasy)

Lupénka ve vlasech, vlasová voda s propolisem

Nejvhodnější pro vlasy s lupénkou je Vlasová voda s propolisem, která je přímo určená pro péči o problematickou vlasovou pokožku, které navrací rovnováhu. Propolisovou vlasovou vodu je vhodné střídat s Vlasovou vodou s mateří kašičkou, která se postará o regeneraci, hydrataci a dodá vlasové pokožce potřebnou výživu. Kromě naší stálice s mateří kašičkou můžete vlasovou vodu s propolisem doplnit také naší bezalkoholovou Vlasovou vodou s mateří kašičkou a malinovým fermentem s úžasnými regeneračními, vyživujícími a hydratačními účinky, nebo bezalkoholovou Vlasovou vodou s mateří kašičkou a vrbovým fermentem, jejímž hlavním účinkem je zklidnění a ozdravení pokožky, účinná redukce tvorby lupů a snížení svědivosti.

„Vlasová voda s propolisem je skvělý přípravek, mohu si dovolit říct, že někdy zastala i šampon, stačilo nastříkat a vyfénovat a vlásky voněly a vypadaly jako umyté, lupenku ve vlasech částečně zmírnila.“

Franny

„Hojí pokožku hlavy i při občasných projevech lupénky.“

zákazník neuvedl jméno (Vlasová voda s mateří kašičkou)

Lupénka je podobně jako většina kožních onemocnění odrazem problémů celého organismu a na její vznik či průběh má velký vliv celkový životní styl, který ovlivňuje fungování našeho imunitního systému. Většinou proto nestačí zaměřit se jen na potlačování příznaků v podobě kožních projevů, ale také na ozdravení a posílení celého organismu. Více informací najdete v našem článku Lupénka - proč vzniká a jaké jsou možnosti léčby.

Mám lámavé vlasy

Lámavost vlasů může být způsobena několika faktory, včetně nadměrného používání horkých nástrojů na styling, častého barvení a jiných chemických ošetření, nedostatku hydratace, nešetrného a častého česání a v neposlední řadě také nevyvážené stravy. Aby takovéto vlasy byly silné a zdravé, potřebují zvláštní péči, posílení a šetrný přístup.

Důležitým prvkem správné péče o lámavé vlasy je používání vlasové kosmetiky, která vlasy vyživí, hydratuje a vrátí jim sílu a pružnost. Z našich produktů můžeme na lámavé vlasy doporučit Šampon s propolisem anebo přírodní Šampon propolis pro vaše vlasy. Propolis skvěle pomáhá vlasům s regenerací a viditelně je posiluje. Brzy získávají zpět pružnost, čímž se omezuje jejich nadměrné padání a lámavost.

„Rychlý účinek, přestávají padat vlasy, vlasy se nelámou, získávají opět sílu, jsou krásně lesklé a pevné.“

Bětka (Šampon s propolisem)

„Výborný, vlasy působí zdravě a silně. Koupím znovu.“

Zuzka (Šapon Propolis pro vaše vlasy)

Vlasová kosmetika Pleva

U vlasů náchylných k lámavosti určitě nevynechávejte po umytí kondicionér (není-li obsažen v šamponu), který poskytuje vlasům ochranné složky a zároveň usnadňuje jejich rozčesávání, čímž minimalizuje riziko poškození. Náš přírodní Kondicionér s propolisem obsahuje mimo propolisu také kokosový olej, známého pomocníka pro třepivé a lámavé vlasy a skvalan, který na sebe váže vláhu, čímž vlasům poskytuje potřebnou hydrataci a dodá jim pružnost. Kondicionér s propolisem nejen usnadní rozčesávání vlasů, snižuje také elektrostatický náboj ve vlasech, čímž je zbavuje nepříjemného poletování a také je účinně hydratuje, vyživuje a dodává jim nádherný lesk.

„Skvělá kombinace s propolisovým šampónem. Velký pomocník s hojením pokožky hlavy a také bezvadně uhladí vlasy.“

Therízka (Kondicionér s propolisem)

Pro zvýšení kvality vlasů doporučujeme také Vlasovou vodou s mateří kašičkou, nebo bezalkoholovou Vlasovou vodou s mateří kašičkou a malinovým fermentem. Mateří kašička obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a zlepšení kvality vlasů. Fermentovaný výtažek z maliníku stimuluje obnovu buněk, regeneruje a hydratuje vlasovou pokožku a dodá vlasům báječný lesk a hebkost. Při pravidelném používání vlasových vod budou vlasy silnější a regenerované po celé délce. Péči můžete rozšířit o Vlasové sérum s mateří kašičkou, které také přispívá k regeneraci a podporuje růst nových a silných vlasů, čímž napomáhá jejich rychlejší obnově.

„Vlasovou vodu s mateří kašičkou jsem použila v kombinaci s Šamponem s propolisem. Již po prvním umytí jsem poznala rozdíl. Vlasy jsem měla po vyfénovéní znatelně hladší a poddajnější, už to nebyla ta suchá sláma.“

Renáta

Při péči o vlasy se sklonem k lámavosti dbejte na šetrné (a nepříliš časté) česání. Vždy začínejte od konečků a po malých částech postupujte výše, vlasy češte ve směru jejich růstu - nechte je přirozeně padat a nečešte je do extrémních úhlů, myslete také na to, že mokré vlasy jsou náchylnější k poškození, proto s česáním počkejte, až dostatečně proschnou. Hřebeny nebo kartáče vybírejte s řídkými zuby, které snadněji projdou vlasovými prameny a snižují tak riziko lámání vlasů, dobrou volbou jsou hřebeny dřevěné. V naší nabídce najdete kvalitní hřebeny ze dřeva černého ořechu z české dílny, které byly vyvinuty ve spolupráci s kadeřnicí a mají tvar česacích zubů vyladěný pro ideální rozčesávání bez tahání.

Mám zplihlé vlasy

Zplihlé vlasy bez objemu, jemné a řídké vlasy – to je v našich zeměpisných šířkách jeden z nejčastějších problémů, který ženy řeší u vlasů. Příčiny mohou být různé, od genetických předpokladů, přes nesprávnou péči, nedostatek vitamínů a minerálů až po používání nevhodné vlasové kosmetiky, která vlasy zatěžuje. Proto, podobně jako u jemných vlasů, může být oříšek zvolit správný šampon, který pomůže právě vašim vlasům dodat objem.

Jak dodat vlasům objem

Proto doporučujeme vyzkoušet, jestli vaše vlasy ocení spíše péči medových šamponů, které pomohou vlasům dodat objem: Medový šampon s kondicionérem nebo jeho přírodní verze Šampon s medem pro krásné vlasy, taktéž s obsahem přírodního kondicionéru. Ačkoli se na jemné a zplihlé vlasy používání kondicionérů zrovna nedoporučuje, naše medové šampony vlasy nezatěžují a objemu naopak napomáhají.

Druhou možností jsou šampony propolisové, které pomáhají vlasy regenerovat, posílí je a dodají jim pevnost a pružnost: Šampon s propolisem nebo jeho přírodní verzi Šampon propolis pro vaše vlasy. I ze zkušeností našich zákazníků víme, že co jednomu vyhovuje, nemusí u jiného zafungovat. Také omezují mastivost, která plihnutí vlasů ještě prohlubuje, ale pokožku přitom nevysušují, udržují ji v rovnováze a pomáhají také v boji proti lupům.

„Mám jemné, vlnité vlasy, šampóny s kondicionérem nemohu používat, vlasy mám hned zplihlé. Medový šampon s kondicionérem mi nic takového nedělá, mám je přirozeně vlnité, lesklé, nezatížené a navíc mi zmizely lupy.“

Melanie

„Šampon s medem pro krásné vlasy je skvělý, kvalitně umyje, nesvědí mě po něm pokožka, vlasy jsou hebké, objemné, příjemné na dotek.“

Martina

„Šampon s propolisem je fantastický, moje již dosti řídké vlasy jsou po něm i bez kondicionéru krásně načechrané, nejsou zplihlé a jsou velmi příjemné na dotyk. Kvalitně umyje a nemusím už pak dávat kvantum tužidla 😊.“

Jitka

„Jemné vlasy po použití Šamponu s propolisem pro vaše vlasy získají mnohem hustější strukturu, ztěžknou, takže nelítají kolem hlavy a zároveň nejsou k hlavě připlácnuté jako s tužidlem, což ocení zvláště lidé s jemnými vlasy nebo menším objemem vlasů.“

Iva

Jak dodat vlasům objem

Jako závěrečnou péči doporučujeme použít některou z vlasových vod s mateří kašičkou. Vlasová voda s mateří kašičkou vlasy nijak nezatěžuje, regeneruje je od kořínků až ke konečkům, posiluje a dodává jim krásný lesk. Mateří kašičku jsme také využili v našich bezalkoholových vodách a spojili ji s dalšími účinnými látkami pro podporu kvality vlasů. Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem pomáhá oslabeným vlasům, kterým dodá výživu, podpoří regeneraci a zajistí potřebnou hydrataci. Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem vyživuje a harmonizuje vlasovou pokožku, aby se vlasy příliš nemastily, ale ani nebyly vysušené, navíc má mírně zesvětlující účinek, který se projeví spíše na světlých vlasech, které nádherně oživí.

„Jelikož mám slabé vlasy, často zplihlé, tento výrobek po několikerém použití mi prospívá jak na pokožku hlavy, tak i na vlasy, které drží stálou formu.“

Goldoušek (Vlasová voda s mateří kašičkou)

„Vlasové sérum používám po umytí (šampon s propolisem + kondicionér s propolisem), usnadňuje rozčesávání, působí jako jemné tužidlo, nezatěžuje ani velmi jemné vlasy, naopak jim dá objem.“

Ajscha (Vlasové sérum s mateří kašičkou)

Pro posílení vlasových kořínků, povzbuzení růstu vlasů a podpoření jejich celkové vitality, můžete také 2 - 3x týdně použít Vlasové sérum s mateří kašičkou. Obsahuje kromě mateří kašičky také kopřivy, kofein a AnaGain, což je kombinace účinných složek, které jsou pro vlasy jako balzám.

U vlasů, které snadno plihnou je kromě nalezení správné vlasové kosmetiky důležitý také způsob jejich úpravy. To, že pro získání objemu pomáhá fénování vlasů v předklonu, případně zvedání vlasů během vysoušení u kořínků už nejspíš víte. Věděli jste ale také, že byste měli fénovat při nižší teplotě a intenzitě proudění vzduchu? Snažte se také vlasy nepřesušit, prospěje jim, pokud je nevysušíte až do úplného vyschnutí, pomůžete jim tak udržet více přirozené vlhkosti a tím také pružnost. Také se tak sníží pravděpodobnost elektrizování, které bývá jednou z příčin plihnutí vlasů. Se získáním objemu také pomůže použití difuzéru.

Mé vlasy se špatně rozčesávají

Pro ženy s dlouhými vlasy nebo drobnými kudrnami může být každé rozčesávání a česání po umytí vlasů skutečným trápením. Nicméně, existuje několik preventivních opatření, která je snadné dodržet, a péči o vlasy si tak usnadnit. Základní pravidlo, které platí, je rozčesávat vlasy před mytím, budou hezky oddělené, a pokud je během mytí zbytečně nezacucháte, bude mnohem snazší je rozčesat i po umytí. Není nutné s vlasy při mytí nijak zvlášť manipulovat, stačí na ně nanést šampon, jemně ho vmasírovat u kořínků a poté je pouze opláchnout.

Jak na špatně se rozčesávající vlasy

Snadnějšímu a k vlasům šetrnějšímu rozčesávání napomáhají kondicionéry. My bychom vám rádi doporučili náš Medový šampon s kondicionérem, který nádherně zjemňuje vlasy a usnadňuje jejich rozčesávání, snižuje statickou elektřinu, takže vlasy nepoletují a účes vypadá objemnější a díky vyššímu lesku i zdravější. Příměs z medu posiluje vlasové kořínky a regeneruje pokožku, což pomáhá v boji proti nepříjemným lupům.

Zvolit můžete také jeho přírodní variantu Šampon s medem pro krásné vlasy s přírodní kondicionační složkou pro snadné rozčesávání a snížení elektrostatického náboje ve vlasech. Po jeho použití budou vlasy úžasné na dotek, krásně lesklé, pevné, ale zároveň získají lehkost.

„Mám docela jemné a suché vlasy. Již jsem zkusila velké množství šamponů, kondicionérů. Ale musím říct, že tenhle nemá absolutně chybu❤️ Je to 2 v jednom a je naprosto úžasný. Vlasy jsou po něm lesklé, hebké, snadno rozčesatelné. Mnohokrát děkuji. Opět si objednám 😊 a mohu doporučit všem.“

Eva (Medový šampon s kondicionérem)

„Vlasy jsou po něm moc pěkné, voní po medu, dobře se rozčesávají, pokožka není vysušená.“

Irena (Šampon s medem pro krásné vlasy)

Chcete-li vlasům dopřát trochu té péče navíc, sáhněte po vlasových vodách, které je vyživí, hydratují a provoní. Z naší nabídky doporučujeme Vlasovou vodou s mateří kašičkou a malinovým fermentem, která vlasům dodá nádherný lesk a hebkost nebo  Vlasovou vodu s mateří kašičkou a heřmánkem, která má mírně zesvětlující účinek a nádherně oživí a rozzáří světlé odstíny vlasů, krásný lesk však dodá vlasům všech barev.

„Vlasy jsou lesklé, jemnější a lépe se rozčesávají :)“

Nikča (Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem)

I přestože vynaložíte veškeré úsilí, mohou se vlasy po umytí trošku zacuchat. V takové situaci je hlavně důležitá trpělivost. Zacuchané prameny vlasů rozčesávejte postupně, bez použití nadměrné síly. Nesprávné rozčesávání může vést k poškození vlasů nebo dokonce k vytržení kořínků. Rozčesávání začínejte od konečků, nikoliv od kořínků, protože zamotané uzlíky se často přesouvají směrem ke koncům vlasů, což může problém ještě zhoršit. Zvolte hřeben se širokými zuby, který může lépe pronikat skrze vlasy bez tahání, a postupně rozčesávejte vlasy po malých pramenech.

Mám barvené vlasy

Cílem péče o barvené vlasy je, stejně jako u vlasů nebarvených, aby zůstaly zdravé a lesklé a navíc, aby si svou barvu udržely co nejdéle. K tomu vám dopomůže dodržování obecných doporučení v úvodu tohoto článku, přičemž u vlasů barvených se navíc vyplatí chránit je před přílišným vlivem slunečního záření, častým působením chlorované vody v bazénu a nadměrnému máčení vůbec. Díky šetrnějším technologiím již dnes barvené vlasy nemusí nutně znamenat vlasy poškozené. Při péči o barvené vlasy proto vycházejte z jejich skutečného stavu. 

Pokud jsou vaše barvené vlasy v dobrém stavu, postačí jim výživná a podpůrná péče, která vlasům poskytne potřebnou hydrataci a dodá lesk. K tomu se skvěle hodí naše šampony s medem. Pokud však u svých vlasů pozorujete nějaký problém, jako je zvýšená lámavost, vypadávání, lupy či jiné poškození, pak sáhněte po propolisu. A protože vlasy jsou barvením v každém případě namáhané, doporučujeme volit spíše přípravky se šetrnějším přírodní složením.

Péče o barvené vlasy

Z naší nabídky proto doporučujeme náš přírodní Šampon s medem pro krásné vlasy s přírodní kondicionační složkou. Jeho jemná péče pomáhá vlasové pokožce i vlasům udržovat vláhu a účinně tak předcházet vysušení, při dlouhodobém používání podpoří kvalitu vlasů, zvýší jejich lesk a dodá jim lehkost.

Pokud vlasy barvením ztratí rovnováhu a kondici, dopřejte jim přírodní Šampon propolis pro vaše vlasy, který skvěle pomáhá vlasům s regenerací a viditelně je posiluje a díky přírodním kondicionačním složkám dodá vlasům potřebnou hydrataci a krásný lesk. Šampony s obsahem kondicionéru (2v1) mají pro barvené vlasy také tu výhodu, že se o polovinu sníží počet oplachů, díky čemuž se barva z vlasů tolik nevymývá a vydrží déle svěží.

„Příjemný šampon po kterém jsou vlasy zdravější... Doporučuji!“

Anna (Šampon propolis pro vaše vlasy)

„Úžasný šampon! Jsem maximálně spokojená. Mám vlnité vlasy barvené přírodními barvami, kvalita šamponu mě mile překvapila - v kombinaci s vlasovou malinovou vodou je nepřekonatelný.“

Angí (Šampon s medem pro krásné vlasy)

Dalším krokem, který doplní a podpoří účinky šamponů, je pravidelné používání vhodné vlasové vody. Pro barvené vlasy doporučujeme přírodní bezalkoholovou Vlasovou vodou s mateří kašičkou a malinovým fermentem, která vlasům dodá hydrataci, výživu, nádherný lesk a hebkost. Barveným vlasům také prospěje trochu rozmazlování v podobě vlasových balzámů či sér. Naše Vlasové sérum s mateří kašičkou obsahuje kromě mateří kašičky další tři složky, které vlasy milují: kopřivy, kofein a AnaGain. A naše zákaznice si chválí nejen jeho vyživující schopnosti, ale také snížení padání vlasů, podporu růstu nových a příjemnou vůni :-)

„Vlasy jsou lesklé, jemnější a lépe se rozčesávají :)“

Nikča (Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem)

„Vlasy jsou po něm krásné.“

Renča (Vlasové sérum s mateří kašičkou)

Abyste se z barvených vlasů mohli těšit, vybírejte šetrné barvy na přírodní bázi, vyhýbejte se těm s obsahem agresivních látek (např. amoniaku) a barvení ideálně svěřte do rukou zkušené kadeřnice. Nicméně, ať použijete sebešetrnější barvu, stále barvení znamená zásah do struktury vlasu. Aby mohl pigment do vlasu proniknout, vnější struktura vlasu se naruší, čímž se vlas stává náchylnějším k poškození a vysušení. Barvené vlasy si proto určitě zaslouží kvalitní péči. I naopak totiž platí, že barva nejlépe drží na zdravých vlasech.

Mé vlasy jsou unavené, bez lesku, vypadávají a nerostou nové

Termín "unavené vlasy" se používá pro popis vlasů, které ztratily svou přirozenou vitalitu a lesk. Tyto vlasy mohou být matné, suché, jakoby těžké na dotek a mají sklony k plihnutí. Unavené vlasy se mohou zdát i nehybné a bez života. Do tohoto stavu se vlasy většinou dostanou kombinací několika faktorů, jako jsou špatné stravovací návyky, nedostatek spánku, hormonální změny, používání nevhodných vlasových produktů anebo časté fénování, kulmování a žehlení, časté barvení a další chemické zásahy. Na unavených vlasech se také objevují viditelné známky poškození, jako jsou rozštěpené konečky, vlasy jsou lámavé, křehké a ochablé. Pokud máte pocit, že vaše vlasy jsou přesně takové, je důležité jim poskytnout dostatečnou péči a pozornost, aby opět zářily a mohly být onou pověstnou korunou krásy.

Jak zlepšit stav vlasů

Řešení pro zlepšení stavu unavených vlasů spočívá v několika jednoduchých krocích. Začněte tím, že omezíte používání horkých nástrojů a chemických zásahů na minimum, zvolníte v četnosti umývání, nebudete vlasy přesušovat, pokud je to možné dopřejte jim občas možnost schnout přirozeně. Vhodné je také častější zastřihávání konečků, což zabrání rozšiřování a zhoršování poškození vlasů. Také výběr správných vlasových produktů, které vašim vlasům "sednou", může vlasy probudit k životu.

Pro unavené vlasy doporučujeme Šampon s propolisem nebo jeho přírodní variantu Šampon propolis pro vaše vlasy, který je navíc obohacen o přírodní složku podporující růst vlasů a obsahuje kondicionér, který vlasy uhladí, hydratuje, omezí jejich poletování a usnadní rozčesávání. Propolis vlasy regeneruje a viditelně posiluje a omezuje také tvorbu lupů. Oba šampony jsou určeny pro péči o poškozené vlasy, kterým pomáhají získat rovnováhu, přirozenou krásu a lesk. Výrazně podporují regeneraci vlasů i vlasové pokožky, omezují padání vlasů, svědivost a skvělou službu předvádí také v boji proti lupům.

„Další produkt co předčil mé očekávání. Mám dost poškozené vlasy domácím barvením a tento šampon je boží. Po šamponech z drogerky jsem musela nosit vlasy v culiku, vypadaly hrozne i po umyti. Ale po tomto šamponu můžu nosit vlasy i rozpuštěné a vypadají zdravě a krásně se lesknou.“

Veronika (Šampon s propolisem)

„Zamilovala jsem se do něj "na první dobrou" :) Je šetrný k pokožce hlavy, vlasy jsou po něm úžasné a podporuje jejich lesk.“

Ev (šampon Propolis pro vaše vlasy)

Péči Šamponu s propolisem doporučujeme doplnit o Kondicionér s propolisem, který nejen usnadní rozčesávání vlasů a zbaví je nepříjemného poletování, ale také je účinně hydratuje a vyživuje. Vlasy budou po jeho použití krásně vyhlazené a lesklé, plné síly a svěží vůně. 

„Kondicionér s propolisem funguje dobře a vlasy jsou vláčné, ale nelétají.“

Jana

Kondicionér s propolisem, Pleva

Pokud máte to štěstí a vaše unavené vlasy netrápí také vypadávání, můžete zvolit přírodní Šampon s medem pro krásné vlasy - díky medové složce a rýžovým proteinům dodá vlasům hedvábnou jemnost, vláčnost, úžasný lesk a při pravidelném používání budou pevnější. Součástí šamponu je kondicionér, který snižuje elektrostatický náboj, čímž zabraňuje jejich poletování a také zpříjemní jejich rozčesávání. Šampon také obsahuje přírodní složky, které posilují růst nových vlasů.

„Mám vlnité vlasy a často barvené, po tomto šamponu mám vlasy nádherně lesklé a pevné.“

Ivona (Šampon s medem pro krásné vlasy)

Pro výraznější účinek a výživu vlasů určitě doporučujeme pravidelně používat vlasovou vodu. Vlasová voda s mateří kašičkou obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů, navíc obsahuje výtažek pro posílení růstu nových vlasů. Zákazníci si po jejím používání chválí zvýšení lesku vlasů, jejich posílení a podporu růstu. Bezalkoholová Vlasová voda s mateří kašičkou a malinovým fermentem využívá jedinečné synergie těchto dvou účinných látek pro ten nejlepší účinek na vlasy. Pomáhá oslabeným vlasům, podporuje regeneraci, vyživuje a zajistí potřebnou hydrataci. Vlasům dodá nádherný lesk a hebkost. Zároveň prokrvuje vlasovou pokožku, čímž podporuje růst vlasů. Vlasová voda s mateří kašičkou a heřmánkem zklidňuje, regeneruje a harmonizuje vlasovou pokožku, aby se vlasy příliš nemastily, ale ani nebyly vysušené. Blond odstíny vlasů mírně zesvětlí, rozjasní a vlasům všech barev dodá báječný lesk.

„Jsem s Vlasovou vodou s mateří kašičkou velmi spokojená! Vyzkoušela už jsem vlasové vody od jiných firem a žádná nepomohla. Vlivem užívání léků mi padaly vlasy a měly špatnou kvalitu. Ted se lesknou a vypadají daleko zdravěji.“

Radka

Máte-li problém s vypadáváním a špatným růstem vlasů, nebo jen toužíte po hustější kštici, dopřejte vlasům párkrát do týdne také péči Vlasového séra s mateří kašičkou. Sérum kromě mateří kašičky obsahuje také kopřivu, kofein a AnaGain. Díky souhře těchto složek má sérum pozitivní účinek na vlasovou pokožku, ovlivňuje růstovou fázi a vývoj vlasu, pokožku prokrví a povzbuzuje činnost vlasových kořínků, čímž podporuje růst vlasů.

Mateří kašička v medu

Chcete-li pro své unavené vlasy udělat opravdu maximum, můžete do péče o ně zařadit také hydratační a vyživující masky. Kromě těch kupovaných si můžete vyrobit také domácí vlasové masky, v tomto článku najdete recepty na 3 osvědčené medové.

Nezapomínejte ani na správnou stravu s dostatečným přísunem vitamínů a minerálů, které jsou pro zdraví vlasů klíčové. Péči naší vlasové kosmetiky můžete doplnit užíváním květového pylu, případně mateří kašičky. Snažte se také minimalizovat stres a dpřát si dostatek kvalitního spánku, protože i tyto faktory mohou mít vliv na vitalitu vašich vlasů.

Tip: Po zákaznickém testování vybraných produktů se zaměřením na problémy s řídnoucími a padajícími vlasy, které dopadlo skvěle, jsme vytvořili výhodnou sadu vlasové kosmetiky v kombinaci s květovým pylem pro kompletní péči. Najdete ji pod názvem Naše řešení pro padající a řídnoucí vlasy.

Pamatujte, že obnova vlasů může chvíli trvat, ale trpělivost se vyplatí. Postupnou změnou životního stylu a péče o vlasy můžete dosáhnout zlepšení jejich stavu a obnovit jejich vitalitu.


Výběr vhodných vlasových produktů je individuální záležitostí, která závisí na konkrétním typu vlasů, jejich aktuálním stavu a potřebách. I když naše doporučení mohou být užitečná a obecně platná, i ze zkušeností našich zákazníků víme, že dva lidé mohou mít zcela odlišné zkušenosti s tím samým produktem. A co jednomu nevyhovuje, může být pro druhého přesně tím, co potřebuje a co mu pomůže. Důležité je, abyste se ve výsledku cítili ve svých vlasech dobře.

Tipy na závěr:

Tipy pro péči o vlasy

 • Dopřejte si pravidelnou masáž vlasové pokožky, ať už v rámci nanášení vlasové kosmetiky, nebo jen tak u televize. Zabere vám jen pár minut denně a vaše vlasy se vám bohatě odmění. Masáž stimuluje krevní oběh, zlepší se tak přísun živin a kyslíku ke kořínkům vlasů, což podporuje růst nových vlasů a celkově zlepšuje jejich kondici. Bonusem bude příjemný pocit uvolnění a relaxace, obzvlášť, když o krátkou masáž požádate svou drahou polovičku.

 • Dalším způsobem, jak své vlasy hýčkat, je použití regeneračních masek, které zajistí vlasové pokožce a vlasům hydrataci a výživu. Mohou se stát součástí vaší pravidelné péče o vlasy ať už chcete jen podpořit jejich krásu, nebo řešíte problém s oslabenými, suchými, matnými či lámavými vlasy. Obzvláště vhodné je jejich použití po situacích, kdy byly vaše vlasy vystaveny nepříznivým vlivům (dlouhý pobyt na slunci či v mrazu, po barvení a dalších výraznějších zásazích do vlasů). Hodit se vám také budou před každou důležitou událostí, na které chcete obzvláště zazářit. Některou z regeneračních masek si můžete koupit v drogerii, ale mnohdy je daleko jednodušší a zábavnější si rychlou regenerační masku vyrobit, v tomto článku najdete několik receptů na regenerační vlasové masky s medem.

 • Ať už je typ vašich vlasů, jejich kvalita či problém, který s nimi řešíte jakýkoli, pro jejich posílení a bohatý vzhled jim dopřejte péči přírodního Vlasového séra s mateří kašičkou. Díky spojení mateří kašičky s dalšími třemi složkami, které vlasy milují – kopřivou, kofeinem a AnaGainem - dostanou vaše vlasy jedinečnou péči. Tyto účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku a celkový stav vlasů. Omezují vypadávání a povzbuzují činnost vlasových kořínků, díky čemuž podporují růst nových a silných vlasů. Rychlejší obnova vlasů může také pomoci efektivněji vyřešit případné vlasové problémy. Sérum zkrátka probudí vaše vlasy k životu, posílí je a podpoří jejich krásný vzhled.

 • Nemáte-li zatím příliš zkušeností s přírodní kosmetikou, určitě si přečtěte náš článek o tom, co můžete očekávat při přechodu na šetrnější přírodní kosmetiku.

 • Kromě správné péče a výživy dodávané přímo vlasové pokožce kvalitní vlasovou kosmetikou, má na stav vlasů nezanedbatelný vliv celkový životní styl. Dopřejte proto svému tělu vyváženou, nutričně bohatou stravu, dostatečný odpočinek a kvalitní spánek, nezapomínejte na řádnou hydrataci a snažte se omezit stres a jeho dopady na zdraví - pomůže najít a osvojit si způsoby, které vám pomohou stres zvládat a udržet si potřebný odstup, pár tipů pro zvládání stresu najdete v článku Jak stres ovlivňuje imunitu: 7 rad na jeho zvládání na základě vědeckých studií.

 • Péči naší vlasové kosmetiky můžete doplnit užíváním květového pylu, případně mateří kašičky.

A co šedivé vlasy? To už necháváme na vás. Podle nás má přirozený proces šednutí vlasů své kouzlo a vypráví příběh o našem životě. Mnoho žen i mužů nachází krásu a eleganci právě v šedých vlasech.

Naši vlasovou kosmetiku najdete zde

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit