Jak vybrat dárek pro ženu

Jak vybrat dárek pro ženu

Moc dobře víme, že výběr dárku pro manželku, přítelkyni, mamku nebo babičku je vždycky trošku oříšek. Ať už si na její narozeniny vzpomenete měsíc nebo týden předem, většinou hned nemáte dva tucty nápadů na skvělé dárky. Často bloumáte po obchodech. Bezcílně scrollujete v e-shopech. Někdy se trefíte do černého, jindy je reakce obdarované poněkud vlažnější. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na dárky a také rad, jak se při výběru dárku vydat tou správnou cestou.

Nechte si poradit

Ať už se jedná o dárek ke třicátým nebo čtyřicátým narozeninám, k svátku či k výročí, jeho cílem je obdarovanou potěšit. Aby se vám to podařilo, nemusíte jí zrovna umět číst myšlenky, co se ale umět vyplatí, je klást nenápadné otázky. „Ta handmade sukně ti moc sluší. Jsi s ní spokojená?“ „Tenhle psychologický román je z toho a toho nakladatelství – máš ráda jejich knížky?“ „Ty plakáty od té mladé výtvarnice, co máme v pracovně, jsou moc pěkné. Pořád se mi ještě neokoukaly. Jak se vlastně jmenovala?“ Cesta k výběru toho správného dárku pro vaši přítelkyni nebo manželku je totiž překvapivě jednoduchá. Často začíná u jejích oblíbených knížek, grafik, šperků, kosmetiky, sukní či šatů. Vždyť právě věci, které se jí zalíbily natolik, že si je sama pořídila, jsou tím nejlepším odrazovým můstkem pro výběr něčeho nového.

Vybrat si na základě toho, co vaše žena používá nebo zná, není jenom pouhé kopírování – ženy to totiž vidí jinak. Vnímají to, že vám na nich záleží, že si všímáte, co používají a v čem chodí, a že jste narozeniny nevyřešil bonboniérou a květinou (ačkoliv květiny samozřejmě potěší vždy ;-)

Mnohdy opravdu stačí okouknout domácí terén. Projít rozečtené knihy a vybrat z edice románů pro ženy jejího oblíbeného nakladatelství ten, který ještě nemá. Omrknout koupelnu, zorientovat se ve značkách oblíbené kosmetiky a koupit dárkovou kazetu s osvědčenými produkty. Nebo otevřít šatní skříň, podívat se na cedulku, kdo šije její oblíbené sukně, nezapomenout zkontrolovat velikost a pak už jenom objednat.

Tipy na dárky, které potěší

Pokud jste v bytě prošmejdili, co se dalo, a stále nepřišel nápad na ten pravý dárek, nebo naopak vybíráte dárek pro maminku či babičku, k jejichž věcem nemáte tak snadný přístup, můžete vyzkoušet některé z osvědčených dárků, které potěší prakticky vždycky.

Dárek pro ženu, zážitek
Její chvíle, ale nemusí jít zrovna o let balónem...

Okouzlete svou partnerku, manželku nebo mamku zážitkem. Nemusí se jednat zrovna o dobrodružný let horkovzdušným balonem jako ve filmu Vratné láhve, ba naopak – ženy totiž často ocení i docela běžné nápady. Třeba společnou příjemnou večeři v restauraci. Nebo lístky do kina na romantickou komedii, kterou byste normálně spolu spíše nenavštívili. Vzít ji můžete třeba také na autorské čtení jejího oblíbeného spisovatele nebo na zajímavou cestovatelskou besedu. Zkrátka podniknout cokoli, na co při běžných každodenních povinnostech často nemáte čas ani náladu.

Darujte své milované ženě dárkovou kazetu s přírodní kosmetikou. Ženy o sebe rády pečují a dbají. A pokud jde o pleťové krémy, olejíčky, sprchové gely, pleťové vody nebo šampony, rády vyzkouší něco nového. Více obezřetní buďte u parfémů nebo dekorativní kosmetiky – každá žena si totiž najde vlastní styl, do kterého nemusí zapadat například květinové parfémy nebo výrazné barevné laky na nehty. Pečující kosmetika je tedy velkou sázkou na jistotu. Pravděpodobnost úspěchu zdvojnásobíte tím, že pořídíte celou dárkovou sadu. Ze čtyř produktů ji přece alespoň jeden musí zaujmout.

dárek pro ženu, relaxace
...potěšit může třeba malé rozmazlování...

Svou milovanou můžete překvapit i netradičním dárkem, který bude ovšem vycházet z jejích zájmů a potřeb. Pro manželku a zároveň maminku malých dětí je ideální prodloužený víkend mimo běžnou realitu, a to klidně i se dvěma dětmi. Potřebuje totiž uniknout stereotypu a podívat se na celý svůj svět s odstupem. Pro babičku, která je vášnivou čtenářkou, bude velmi originálním dárkem audiokniha – protože babičky mohou mít za ta léta na světě už trošku unavenější oči.

dárek pro ženu, kurzy
...či čas strávený tím, co ji těší.

Pro maminku, která ráda tvoří a má uměleckého ducha, je ideální kurz malby, kresby nebo třeba nějaké nové výtvarné techniky, s níž se nikdy nesetkala. Pro vaši přítelkyni, co ráda tancuje, může být příjemným zážitkem lekce nového tance nebo dokonce kurz, na který vás přihlásíte společně. Pro ženy, které rády tvoří rukama, se výborně hodí kurzy šití. Pro manažerky, co rády spojují příjemné s užitečným, zase například kurz rétoriky, prezentačních dovedností nebo improvizace.

Potěšte ji dárkovým poukazem

Pokud jste při výběru toho pravého dárku stále bezradní, nebo se nějakým nedopatřením stalo, že už na výběr nemáte dostatek času, může být dobrou volbou dárkový poukaz na nákup v jejím oblíbeném obchodě. Tak ukážete, že víte, co má ráda, ale přitom jí necháte při výběru volnou ruku, aby si vybrala přesně to, po čem už třeba nějakou dobu pokukuje, ale zatím stále odolává. V případě oblečení se tak například snadno vyhnete nepříjemné situaci se špatným odhadem velikosti. Při volbě šperku pak můžete vyrazit vybírat ten pravý kousek společně.

dárek pro ženu, dárkový poukaz Pleva

Darovat můžete také nákup u nás. Náš dárkový poukaz může obdarovaná uplatnit na všechny produkty od léčivé a pečující kosmetiky se včelími produkty pro péči o pleť i tělo, přes medové laskominy a jiné dobroty, knihy, krásné a voňavé bylinkové polštářky a další dárečky až po širokou nabídku voňavých dárkových balíčků a skvělých medovin. A to jak při nákupu na eshopu, tak v naší kamenné prodejně v Potštejně.

Zvolit si můžete tradiční dárkový poukaz vytištěný na elegantním papíře, nebo můžete využít jeho elektronickou formu. Velkou výhodou elektronického dárkového poukazu je především to, že ho můžete objednat i na poslední chvíli (klidně i na Štědrý den, pokud to stihnete do 15 hodin) a jakmile vám přistane v emailu, stačí ho jen vytisknout a darovat.

Dárkový poukaz rozhodně nemusí být nudným dárkem. Zabalte ho do ozdobené krabičky, kterou vystelete např. oblíbenými bonbony, květy, doplníte oblíbenou čokoládou, nebo originálním věnováním. K poukazu můžete také přidat nějakou drobnost pro radost. Darujte ho třeba společně s některým z našich mýdel se včelími produkty, medíkem s příměsí na mlsání, voňavou svíčkou ze včelího vosku, nebo třeba balzámem na rty. Nápadům se meze nekladou, ale vězte, že nejsou potřeba velká gesta, stačí drobnost, která dá obdarované najevo, že jste nad dárkem přemýšleli a že vám na ní záleží.

Tipy na dárkové sady s přírodní kosmetikou

Každá žena se o sebe ráda stará, pečuje o tělo i duši a tu a tam vyzkouší něco nového, proto jsme pro vás připravili několik tipů na dárkové kazety s přírodní kosmetikou a nejen s ní. Do našich dárkových sad přidáváme i naše výborné medoviny, občas něco dobrého na zub, něco pro zdraví, nebo pro radost a příjemné chvíle. Najdete mezi nimi sady pro maminky i babičky, takové, které potěší přítelkyně a manželky, takové, které zaujmou kolegyni i kamarádku i takové, které udělají radost dcerám, nebo sestrám.

dárek pro ženu, kurzy

Nabídku dárkových sad jsme letos obohatili také o nové balení - ve spolupráci s malou českou firmou z Pardubic jsme vytvořili nové luxusní krabice s magnetickým zavíráním, při jejichž vymýšlení jsme si dali za cíl, aby neskončily 25. prosince v popelnici, ale naopak se používaly dál a dál až do roztrhání těla. Z toho důvodu na nich nenajdete naše logo, ale jen jemnou vlnku, která krabici nijak nespojuje s naší firmou. Krásná a praktická černá krabice tak určitě najde své další využití - na ukládání dokumentů, fotografií, šátků či jiných pokladů nebo jako dárkové balení na překvapení pro někoho dalšího.


Dárek pro ženu

Medový balíček pro ženy

Rozmazlete ženu, na které vám záleží. Maminku, sestru, babičku, partnerku nebo manželku. Voňavá sada pro medové rozmazlení potěší každou milovnici sladkého medu a kvalitní kosmetiky, která těží z jeho účinků - Pleťový krém s medem pro důkladnou hydrataci a výživu pleti, Medový oční krém pro svěží pohled, hydratační Medové mýdlo pro jemnou a provoněnou pokožku, medový perníček a květový med na mlsání. Touhle dárkovou sadou totiž jednoznačně řeknete: Užij si svoji medovou chvilku, moje drahá.


Dárek pro ženu

Bedýnka plná rozmazlení

Ať už slavíte výročí, 1. máj, Valentýna či zkrátka "jen" svou lásku, rozmazlete svou drahou polovičku voňavým dárkem, ve kterém objeví vše potřebné pro příjemný večer ve dvou. Mateří kašičce se lidově říká "včelagra" a kvalitní čokoláda po staletí platí za účinné afrodiziakum. V kombinaci s horkou vanou plnou šumící voňavé pěny, zapálenými svíčkami a sklenkou sladké medoviny z Potštejna je plán na příjemný společný večer jasný, co myslíte?

Sada je zabalená v krásné dřevěné krabici, která je sama o sobě krásným dárkem, který si vždy najde své místo a využití. Například může posloužit jako základ pro stavbu hmyzího hotelu a přinese tak nejen zábavu při jeho tvorbě, ale také radost z nového útočiště pro hmyz, který v hmyzím hotelu na jaře najde klidné útočiště.


Dárek pro ženu


Dárková kazeta - Pohlazení pro dámy

Že se dá ženám občas těžko trefit do vkusu, už asi poznal někdy každý, a to ať už dárek vybírá muž nebo také žena. Ale my víme, jak ženy potěšit. Kvalitou, voňavou péčí a něčím pro potěchu chuťových pohárků.

A právě na to jsme mysleli, když jsme připravovali dárkovou kazetu složenou z kvalitních produktů pro úžasné dámy všude kolem nás. Obsahuje vyváženou kombinaci praktičnosti a rozmazlování. A říká jediné: Užij si každou chvilku!


Dárek pro ženu


Čajové okouzlení

Voňavá dárková sada, kterou potěšíte všechny milovníky čajů. A obzvláště ty, kteří si svůj šálek čaje neumí představit bez medu. Dva druhy sypaného čaje pro příjemná rána i chvíle odpočinku. Dva druhy pečených čajů plných chutí letního ovoce s medem pro rychlé zahřátí či osvěžení.

Všechny naše čaje jsme vybírali tak, aby jejich chuť dokonale ladila a doplňovala se s medem. Do sady jsme tedy samozřejmě pro oslazení přidali poctivý český med spolu s tradiční dřevěnou medonoskou, k přikousnutí ještě medový perníček a pro radost kvetoucí překvapení v kuličkách. Potěšte dárkem, který voní medem a pohodou.


Dárek pro ženu

Radost na třetí

Udělat jedním dárkem radost hned třikrát? Ano, jde to. Nejdříve potěšíte obdarovanou kvalitními českými výrobky, které využije každý den po celý rok - Medový krém pro ruce jako v bavlnce, Medový balzám na rty pro péči a ochranu, lahodná akátová medovina, voňavá svíčka ze včelího vosku, dekorační pytlíček s vůní levandule a květiny v podobě semínkových kuliček, kterými si může zkrášlit kousek zahrady, balkon či parapet.

Poté si může užít příjemné chvíle s rodinou při stavbě hmyzího hotelu, pro jehož základ je tato krabice svými rozměry dokonalá. A nakonec bude mít radost i hmyz, který v něm najde své nové bydliště.


Dárek pro ženu

Medové mlsání

Také si rádi občas smlsnete na něčem dobrém a ještě raději takovým dárkem někoho obdarujete? Touto sadou dokonale uspokojíte chuťové pohárky každé milovnice medových dobrot.

Smyslná kombinace hořké chuti drcených bio kakaových bobů vmíchaných do slaďoučkého medu je pro mlsání jako stvořená. Drink Erebos Honey nejen báječně chutná, ale také doplní energii a zažene únavu při sportu, při práci, na cestách nebo během náročného dne. A lahodný malinový pečený čaj s medem stejně jako výborná, chuťově jemná lipová medovina navodí chvilky pohody.


Dárek pro ženu

Dárková kazeta - Vůně medu

„Co by sis letos přála od Ježíška?“ „Ále prosím tě, vždyť já přece nic nepotřebuju.“ Tuhle konverzaci známe všichni. Samozřejmě v různých obměnách. Ovšem se skromnými maminkami, babičkami nebo kolegyněmi má zkušenost opravdu každý. Líbí se jim každý dárek, nadšení pod stromečkem je veliké, ať už jim pořídíte sadu nových ponožek nebo pěkný houbařský košík.

Jenže vy si každoročně lámete hlavu, co takovému zlatému a skromnému člověku nadělit. Právě pro takové příležitosti jsme připravili tuto univerzální dárkovou sadu, která potěší všechny smysly obdarované. Sestavili jsme ji z produktů, které vždycky přijdou k chuti a vhod!


Dárek pro ženu

Pro krásný vlas jsme tu zas

Tato sada udělá radost manželce, přítelkyni, mamince, babičce i dceři. Protože každá žena touží po krásných, zdravých, hustých a lesklých vlasech plných síly. Obsahuje účinnou vlasovou kosmetiku se včelími produkty, která vlasy krásně posílí, vyživí a pomůže jim získat rovnováhu a přirozenou krásu.

Medový šampon s kondicionérem vlasy posílí, a zpevní, díky obsaženému kondicionéru usnadní rozčesávání, omezí poletování vlasů a dodá jim nádherný lesk. Propolisová vlasová voda napomůže k vitálnímu stavu vlasové pokožky a podpoří růst nových vlasů. A naše novinka - Vlasové sérum s mateří kašičkou povzbudí činnost vlasových kořínků, omezí vypadávání vlasů a probudí je k životu.


Dárek pro ženu

Vůně včelích pokladů

Touto menší dárkovou sadou plnou vůní včelího úlu zaručeně potěšíte každou milovnici včelích pokladů. Produkty jsme do ní vybírali tak, aby byla ve svém určení univerzální, potěší tak maminku či babičku, stejně jako kolegyni z práce či hodnou paní učitelku vašeho dítka.

Obdarovaná v ní najde jemná mýdla s propolisem, medem a mateří kašičkou, která rozmazlí a provoní pokožku i koupelnu; přírodní regenerační Medový krém na ruce, který dopřeje namáhané pokožce rukou intenzivní péči a ochranu bez pocitu mastnoty; lahodný pečený malinový čaj s medem a voňavou svíčku ze včelího vosku, která provoní byt i nezapálená.


Přejeme šťastnou ruku při výběru a příjemně překvapené oči vaší milované partnerky, manželky, maminky, babičky, dcery, kamarádky nebo kolegyně. Ať potěšíte všechny ty vzácné ženy, které si to zaslouží. A pokud jste si z našeho výběru nevybrali, prohlédněte si kompletní nabídku dárkových balíčků pro ženy, určitě vás některý cvrnkne do nosu :-)

Kouknout na všechny dárkové sady pro ženy

 

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit