Med se skořicí pro hubnutí, bystřejší mozek i snížení cholesterolu

Med se skořicí pro hubnutí, bystřejší mozek i snížení cholesterolu

O bylinkách a alternativní medicíně si můžeme myslet cokoli, při nachlazení ale po čaji s medem a citrónem sahá každý z nás. Pojďte se podívat, jak moc tuto kombinaci dokáže okořenit obyčejná skořice. Určitě budete překvapeni.

Skořice v medu si dokáže podle starého učení poradit s takovou dávkou problémů, že až zůstává rozum stát. První zmínky o jejích skvělých účincích najdeme už tisíce let před naším letopočtem v tzv. ajurvédské medicíně, ke které se mnoho vědců začalo vracet posledních několik desítek let.

Věděli to už v Indii

Skořice pochází z Asie, takže největší zkušenosti s jejími účinky najdeme v čínské a ajurvédské (indické) medicíně. Obě učení přitom vychází ze stejné myšlenky, že jakákoli nemoc způsobená nerovnováhou v našem těle – a cestou k vyléčení nemá být odstranění nemoci, ale uvedení organismu zpět do rovnováhy.

Vznikla tak celá řada studií, které tyto údajné účinky zkoumaly, a světe div – mnoho z nich se skutečně potvrdilo. Samotná skořice například dokáže snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi, pozitivně působit na zažívací systém nebo dokonce ničit bakterie. Podobně, jako se o grepfruitu nebo česneku říká, že jsou to přírodní antibiotika, tak i skořice prokazatelně dokáže působit dezinfekčně a ničit cizorodé zárodky. A je toho více.

Podle mnoha receptů to dokáže právě med se skořicí. Léčitelé upravovali druh medu a poměr skořice podle konkrétních problémů, receptů tak existují celé stovky.

Na erekci i hubnutí

účinky skořice, skořice na hubnutí

Skořice ke zmíněným účinkům přidává ještě několik dalších bonusů, například snížení obtíží při revmatismu, preventivní posílení imunity nebo, pokud na to trpíte, zmírnění krvácení z nosu. Umí také zvýšit chuť k jídlu, což se může zdát u receptu na hubnutí jako problém, na druhou stranu podporuje štěpení tuků a zlepšuje celkový metabolismus, což misky vah táhne na stranu štíhlé linie.

Med rovněž obsahuje mnoho enzymů podporujících trávení, takže obyčejná sklenka medu, vody a skořice dokáže spravit vaše zažívání během několika málo dnů. A u spokojeného bříška začíná jakákoli cesta ke zdraví. Mezi další účinky patří zklidnění, antibakteriální účinky a při vnějším použití také podpora hojení ran a popálenin.

Nic se nemá přehánět

Skořice má opravdu silné účinky a neměli bychom jí přijímat více než 4 gramy za den. U citlivých jedinců se mohou objevit alergie už při menším množství. Pozor by si měli dát především diabetici a lidé s potížemi s játry.

Jak to tedy všechno může fungovat dohromady?

Hubnutí

V horké (nikoli vařící vodě) necháte 10 až 15 minut louhovat půl čajové lžičky mleté skořice, pak přidáte čajovou lžičku medu a vypijete půl hodiny před prvním jídlem. Druhý nápoj si dáte večer před spaním. Nečekejte, že koktejl udělá vše za vás, spíše jen nasměruje organismus ke spalování tuků a pomůže vám s rychlejším úbytkem hmotnosti. Pokud upravíte jídelníček, tj. vynecháte tučná jídla a uměle slazené nápoje, a alespoň dvakrát do týdne si zasportujete, můžete reálně shodit až 1 kilo za týden.

Do medu stačí přidat mletou skořici

Zlepšení funkce mozku

Zmíněný nápoj skvěle prokrvuje, což se pozitivně odráží i v dalších aspektech lidského těla. Jedním z nejužitečnějších může být bystřejší mozek a jasnější mysl.

Studené ruce a nohy

Máme skoro půlku srpna, už brzy nastane období podzimních plískanic. Přesně to je čas na teplý čaj s medem a skořicí, který dokáže báječně prokrvit věčně studené končetiny. Příjemným bonusem bude v tomto období i to, že se posílí imunita.

Zlepšení sexuální výkonnosti

Dnes už jsou na to větší kalibry, ale skořice byla dříve používána při léčbě poruch erekce.

Zažívání a trávení

Med a skořice působí na náš žaludek jako pohlazení a dokážou jej dostat dostat do správné rovnováhy. Podle některých poznatků chrání před vznikem žaludečních vředů. Jedna lžička skořice a dvě lžičky medu před jídlem dokážou zabránit překyselení žaludku.

Pro zdravější měchýř

Ve velké sklenici s vlažnou vodou rozpusťte dvě lžičky medu a 3 gramy skořice. Tento poměr dokáže skvěle pročistit močový měchýř a vyplavit nezvané bakterie.

Problémy s pokožkou

Lžičku skořice vmíchejte lžičkou do tří lžiček v medu a utvořte hustější pastu. Směs aplikujte na pupínky, ekzémy nebo místa napadená plísní. Nechejte působit několik hodin, nejlépe přes noc.

Chřipka a nachlazení

Do tradičního čaje s medem a citrónem přidejte i skořici (na jednu lžíci medu zhruba 1/4 - 1/2 kávové lžičky skořice). Čaj (nebo klidně jen skořici rozmíchanou v medu s citrónem) si dejte ráno i večer a do pár dnů se vám uleví a navíc podpoříte svůj imunitní systém.


Hledáte inspiraci pro recepty na medové dobroty? Stáhněte si náš ebook!


Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit