Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Moluska trápí nejčastěji děti do 8 let věku

Moluska trápí nejčastěji děti do 8 let věku

Drobné svědivé pupínky virového původu se často předávají ve školkách. Jelikož jsou vysoce infekční, stačí jen přímý kontakt s ručníkem, žínkou nebo hračkou jiného malého pacienta a infekce je na světě. Rozvine se během inkubační doby dvou až sedmi týdnů a potrápit může v různém rozsahu. Souvisí totiž s imunitním systémem, takže samotný průběh onemocnění odpovídá i tomu, v jaké kondici vaše dítě je.

Nepříjemné puchýřky virového původu

moluska, molusky

Molusky jsou malé bradavičnaté puchýřky polokulovitého tvaru, které se svou barvou často neliší od kůže, v určitých případech mohou být žlutavá, bělavá, růžová až načervenalá či zarudlá nebo dokonce perleťová. Běžná velikost puchýřku se pohybuje od 2 do 5 mm, ale můžete se setkat i s puchýřkem velkým třeba 10 mm. Pupínek má tvar polokoule s menší prohlubní uprostřed.

Molusky se nejčastěji vyskytují v oblasti obličeje a krku, dále v místech kožních záhybů, kde častěji dochází k zapaření (podpaží, kolenní jamky, třísla, oblast genitálií a řitního otvoru).

Jedná se o nepříjemné onemocnění, protože skutečně velmi svědí a v případě škrábání hrozí rozšíření na větší plochy, protože pupínky jsou velmi infekční. Při rozškrábnutí puchýřku vytéká bělavá hmota, která může infekci násobně rozšířit. Nenechavým dětským ručičkám tedy bude nutné vysvětlit, že by nadělaly více škody než užitku.

Průběh infekce a inkubační doba

moluska u dětí
Foto: Wikimedia Commons, autor Evanherk, CC BY-SA 3.0

Moluska se nejčastěji vyskytuje u menších dětí ve školkách a na prvním stupni základní školy. V dětských kolektivech se nákaza snadno šíří. Nejvíce nemocných se pohybuje ve věku do 8 let, poté už se molusky vyskytují čím dál řidčeji. Molusky často postihují hlavně děti s oslabeným imunitním systémem nebo s atopickým ekzémem.

Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění virového původu, které se přenáší pouhým kontaktem s nakaženou osobou. U dospělých nejčastěji při pohlavním styku, u dětí pak prostřednictvím hraček, ručníků, žínek, vody v bazénu nebo ve vaně.

Ačkoli se nejedná o závažné onemocnění, umí být nepříjemné a v některých případech může také spustit větší imunitní reakce. Proto je určitě na místě, aby malého pacienta sledoval lékař. Inkubační doba tohoto onemocnění je poměrně dlouhá,  pohybuje se od dvou do sedmi týdnů.

Tradiční léčba molusek

Moluska jsou podobně jako většina kožních onemocnění během na delší trať. Pokud se nakazí dítě se správně fungující imunitou, je velká pravděpodobnost, že za šest až dvanáct měsíců puchýřky vymizí samy od sebe. U pacientů s atopickým ekzémem nebo oslabenou imunitou by v případě neléčení mohlo dojít k delšímu trvání nemoci nebo infekci s větším rozsahem.

K léčbě je nutné přistoupit zejména z důvodů dalšího šíření infekce – kdyby se moluska neléčila, zřejmě by nakažených dětí ve školkách neběhalo 10 %, ale rovných 100 %.

Většina lékařů doporučuje v první fázi neinvazivní způsoby léčby, tedy nejrůznější masti a roztoky k potírání. K invazivní léčbě se přistupuje, když masti ani roztoky nezabírají nebo jsou moluska opravdu nadstandardně rozšířena a na malého pacienta je toho zkrátka moc. K odstranění puchýřků dochází laserem, zmrazením nebo za použití znecitlivujícího přípravku. Následně lékař puchýřek odstraní pinzetou. Ve vzácných případech může být ošetření prováděno v narkóze.

Přírodní léčba molusek

děti

Tak jako většina kožních onemocnění i moluska úzce souvisí se stavem imunitního systému. Pokud tedy řešíte léčbu molusek - ať už u sebe, nebo u svého dítěte - měli byste současně s vnější léčbou posilovat také imunitní systém a dbát o celkové zdraví organismu.

Přírodní léčbu můžete podpořit tinkturou z tužebníku jilmového, tinkturou z česneku nebo mazáním jinými česnekovými přípravky určenými právě pro léčbu molusek. Šikovné maminky si mohou připravit také domácí roztok k potírání z 1 lžičky jablečného octa, 10 kapek citronové silice a 5 kapek silice z cypřiše. Tento roztok je však vhodnější spíše pro větší děti, rozhodně ho nedoporučujeme maminkám kojenců či batolat. Při léčbě molusky se také doporučuje pobyt u moře, pokud se však k moři nedostanete, můžete si ho přiblížit do své koupelny - vyzkoušejte pravidelné koupele s příměsí mořské soli.

Na molusky bývá také používán propolis. Více informací zde z legislativních důvodů uvádět nemůžeme, ale máte-li otázky, napište nám, rádi vám poradíme! Nebo nahlédněte do naší poradny, kde najdete i odpovědi na nejčastější dotazy k moluskám.

A jaké jsou zkušenosti našich zákazníků?

„Na molusky propolisovou tinkturu! Dcerka je měla půl roku a nic nezabíralo. Propolis zabral skvěle! Do nového roku jsme vstoupili bez trápení.“

Dana

„Propolisovou tinkturu jsem pořizovala pro svého 3-letého synka, kterého už delší dobu trápí molusky. Již po pár dnech potírání se pupínky začaly zmenšovat a postupně mizet. Rozhodně DOPORUČUJI!“

Teerinka

„Po dvou letech návštěv kožního lékaře bez úspěchu vyléčení molusek, jsem na radu internetu :) použila propolisovou tinkturu a mast s propolisem od Plevy. Použili jsme celkem 2x a tímto u nás problém vyřešen...“

Žaneta

„My jsme se díky propolisu zbavili molusek, bradaviček a kuřích ok.“

Veronika

„Propolisové kapky jsem použila na molousky. A jsou pryč. Super používám na vše.“

Dana

„Doporučuju všema deseti!!! Jednoho dne jsem dceři objevila molusky…znala jsem je, protože dcera kamarádky je byla seškrabávat pod narkózou, nechtěli ji ve školce, skoro dva roky jimi trpěla…takže panika! Nakoupila jsem vitaminy, homeopatika a tinkturu z teetree oleje...po pár dnech se zdálo, že molusky mizí...mezitim jsem na internetu četla, že paní u dítěte pomohly produkty Pleva, tak jsem je objednala, ale pak nezaplatila…přišel mi velmi milý email, že produkty čekají na platbu a mně prislo nefér ji stornovat…komunikace s paní asistentkou z Pleva byla velmi milá, poradila, na co produkty sama použila a já si řekla, že je kdyžtak někomu daruju. Náhle přišlo zhoršení molusek, já si vzala dovolenou a vyhlásila boj! Mazala, mazala, umývala…mast s propolisem, propolisová tinktura, mýdlo s propolisem od Plevy…nejenže jsem spokojená s produkty, ale hlavně s lidským přístupem! Pleva uchránila naši malou dceru nejen od otravných molusek, ale také jí zachránila léto, protože ji čeká plavecký tábor, na který bych ji s moluskama nemohla dát… Děkuji a doporučuji!!!
PS: Foto jsem vložila.“

Renata Ondráčková

Zkušenost produkty Pleva a molusky
Foto na úplném začátku mazání…

Zkušenost produkty Pleva a molusky
Ta stejná ruka po týdnu mazání třemi produkty…

Zkušenost produkty Pleva a molusky
Po 14 dnech.

„Dobrý den, rádi bychom Vám s manželem poděkovali za vaší práci a vaše produkty. Propolis je doslova zázrak. Od dubna jsme bojovali s moluskami u naši dcerky (2,5 r.). Ze slov od paní doktorky, že se s nimi v podstatě nedá nic dělat mi bylo těžko. Volně prodejný Molusk funguje jako žíravina a práce s nim byla pro nás všechny psychicky náročná a dcera z něho začala mít strach, protože to pro ni bylo bolestivé. Proto jsem se rozhodla na boj s moluskami jiným způsobem a objevila jsem v článku kombinaci vašich produktu: propolisové mýdlo, tinktura a mast. Denně jsem dvakrát myla, mazala, mazala a mazala a výsledek je nádherný. Dcerka se doslova těší kdy budeme mazat “medíkem” tělíčko a manžel jako nevěřící Tomáš doma propolisu neřekne jinak než ZÁZRAK. Děkujeme ❤️.“

S vděčností, rodina Pařížská

Zkušenost s produkty Pleva na molusky
Ramínka před začátkem mazání a po 8 dnech

Zkušenost s produkty Pleva na molusky
Oblast bříška před začátkem mazání a po 8 dnech

Nemáte-li dosud s propolisem žádné zkušenosti, před jeho použitím si pro jistotu ověřte, zda ho v pořádku snášíte. Stačí nanést trochu přípravku na vnitřní stranu předloktí, poté nejméně hodinu vyčkejte, zda nezpůsobí alergickou reakci. Pokud se alergie neprojeví, můžete ho bez obav používat.

Přírodní i tradiční léčba mají jednu společnou věc – nejedná se o rychlou záležitost, naopak je třeba vytrvat, posilovat imunitu a vyzkoušet, který přípravek funguje a pomáhá zrovna vám či vašemu dítěti. Chce to zkrátka trpělivost, stejně jako rodičovství.


Nenašli jste, co jste hledali? Navštivte naši poradnu, najdete zde i odpovědi na nejčastější dotazy k tomuto tématu.
Případně zde můžete položit svůj dotaz, rádi vám poradíme!

Přejít do poradny


Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit