Nejčtenější články roku 2023

Nejčtenější články roku 2023

V začátcích nového roku se již tradičně ohlížíme za rokem uplynulým a přinášíme vám přehled našich nejúspěšnějších článků, které čtenáře našeho magazínu nejvíce zaujaly a možná i inspirovaly. Jaká témata byla nejzajímavější v roce 2023? Vliv medu na kazivost zubů, jak je to s vodou v úlu, tipy pro úspěšné balkonové pěstování a inspirace jak si vychutnat medovinu v horkých letních dnech. Pojďme se na nejčtenější články roku 2023 podívat blíže:

1. Kazí med zuby? Studie ukázaly, že je to právě naopak

Kazí med zuby? Studie ukázaly, že je to právě naopak, Pleva

Včely a jejich produkty nás nepřestávají překvapovat. Překvapením může být pro mnohé i skutečný vliv medu na naše zuby. Možná si z dětství pamatujete na upozornění vašich maminek a babiček, ať nejíte sladké, protože se vám budou kazit zuby. A možná dnes takovým způsobem upozorňujete svoje vlastní děti.

Ano, cukr skutečně může vést ke vzniku zubního kazu – ale co takový med? Selský rozum by nám řekl, že na tom bude podobně jako cukr. A chemické vlastnosti medu by závěry našeho selského rozumu potvrzovaly. Jenže skutečné vlastnosti tekutého zlata jdou proti všem předpokladům. V článku jsme shrnuli závěry několika studií, které zkoumaly vliv medu na zubní sklovinu a dásně.

Přečíst celý článek


2. Včely a voda: Také hmyz potřebuje pít

Včely a voda: Také hmyz potřebuje pít, pleva

V tomto článku jsme se podívali na to, jak je to s vodou v životě včel. Protože stejně jako ostatní živočichové potřebuje vodu ke svému životu i hmyz a včely samozřejmě nejsou výjimkou. 

Napadlo vás někdy, jak si včely vodu obstarávají? Na co ji (kromě svého pitného režimu) potřebují? Kde ji skladují? Kde berou vodu v zimě? A jak jim můžeme při jejím shánění pomoci? Na všechny tyto otázky najdete v článku odpovědi.

Přečíst celý článek


3. Městské zahradničení - tipy pro vlastní čerstvou úrodu

Městské zahradničení - tipy pro vlastní čerstvou úrodu, Pleva

Zahradničit a užívat si vlastní úrodu je možné, i když zrovna nemáte k dispozici velkou zahradu. Skvělým místem pro pěstování zeleniny a bylinek může být váš balkon, terasa nebo i parapet.

V tomto článku se dozvíte co a jak můžete na balkonech a parapetech pěstovat a jak si můžete užít čerstvou úrodu přímo z vašeho domova. Existuje totiž mnoho způsobů, jak využít omezený prostor nejen k pěstování okrasných květin, ale také k pěstování zeleniny či ovoce. Vaše úroda může být nejen chutná, ale také zdravá, bez chemie a plná vitamínů.

Přečíst celý článek


4. Osvěžte si letní dny medovinou!

Osvěžte si letní dny medovinou!, PlevaPokud vám při slově medovina vyvstane před očima zasněžená krajina, večery u krbu a vánoční atmosféra provoněná právě teplou medovinou, je tento článek určen právě pro vás.

Protože vám v něm prozradíme, že medovina může být také dokonalým letním osvěžením a ukážeme vám tři snadné a báječně svěží způsoby, jak si medovinu v létě vychutnat a překvapit své přátele originálním pohoštěním. A přidali jsme také inspiraci k dalšímu netradičnímu využití medoviny pro letní drinky.

Přečíst celý článek


Velmi si vážíme zájmu všech čtenářů našeho magazínu a jsme rádi za každou zpětnou vazbu na naše články. I my se rádi dozvíme nebo přiučíme něco nového a každé vaší připomínky si ceníme a pracujeme s ní. Máte-li nápad na téma, o kterém byste si rádi v některém z dalších článků přečetli, napište nám, rádi vaše náměty a tipy do našeho magazínu zařadíme.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit