Novinky z kosmetické a včelí dílny v roce 2019

Novinky z kosmetické a včelí dílny v roce 2019

Během letošního jara jsme uvedli na trh několik nových produktů, na které jsme velmi pyšní. Voňavou novinkou pro péči o rty je Balzám na rty s příchutí vanilky a Svěží medovina s černým rybízem skvěle zpestří delší letní dny. S naší filozofií souzní Osivo květnatá louka pro včelky i Voskované ubrousky, do kterých můžete každodenně balit dětem svačiny a být přitom eko a praktikovat zero waste. A v tomto duchu se také postupně navracíme ke skleněným obalům.

Balzám pro ten nejkrásnější úsměv

Medový balzám na rty s příchutí vanilky

Medový balzám na rty s příchutí vanilky jsme připravovali už od podzimu. Vybrali jsme oblíbenou příchuť nezaměnitelně voňavé vanilky, která je neodmyslitelně spojena s časem vánočního klidu a pohody a taky letní zmrzliny.

Pomůže za každé roční doby a každého počasí. Rty udrží krásně hydratované a zvýší jejich vláčnost. Obsahuje navíc cenný propolis, který si rychle poradí s drobnými prasklinkami. Včelí vosk rty ochrání před vlivy počasí a dodá jim přirozený a zdravý vzhled. O rty pečují i dva jemné oleje obsažené v balzámu, olej hroznový a slunečnicový.

Balzám na rty s příchutí vanilky je v praktickém balení v tyčince, které udnadňuje jeho nanášení a navíc se vejde do každé kapsy či kabelky.

Medovina vonící jako prázdniny u babičky

Svěží medovina s černým rybízem

Svěží medovina s černým rybízem se řadí mezi skvostné kousky Milana Plevy, ale vznikla vlastně docela náhodou. Černý rybíz dozrál u plotu na zahradě rodičů Milana Plevy. Ovšem nikdo ho nesklízel, jenom on chodil kuličku po kuličce ochutnávat. A někde tam pod jabloní přišel ten nápad přidat ho do medoviny. Keře hned očesal a rybíz rozmačkal do právě naložené várky.

Rybízová medovina zrála dobré dva roky a po hromadné ochutnávce v Potštejně jsme naznali, že se skvěle povedla. Kyselinka s ovocnou chutí a výrazná chuť kvalitního českého medu – jen těžko se dá odolat druhému kalíšku. Svěží a poctivá medovina chutná jako prázdniny u babičky, voní létem, pruhovanými peřinami s draným peřím a vším, co jste jako děti zažili. Nejlépe chutná na rozkvetlé zahradě, v dobré společnosti a vychlazená.

V novém kabátku

Řada našich produktů má léty prověřené a zákazníky oblíbené složení. To ale není důvod usnout na vavřínech – složení neustále vylepšujeme! Kromě toho, že se neustále snažíme přidávat ještě účinnější ingredience, také pracujeme na přírodnějším složení tam, kde to je možné.

Důležitým tématem vylepšování jsou pro nás také obaly produktů. Ve snaze omezit znovu neupotřebitelné obaly se vracíme k tomu, na čem jsme začínali, totiž ke sklu. Do skleněných obalů jsme převlékli naši Mast s propolisem a Mast s apisinem.

Mast s propolisem ve skle

Mast s apisinem - včelím jedem ve skle

Ve skle jsou i naše dvě nová balení propolisové tinktury. Výhodné 92 g balení, které šetří přírodu i vaši peněženku. Je ideální pro doplňování menších balení, obzvláště pak doporučujeme k doplňování druhé letošní novinky, kterou je praktické balení propolisové tinktury s kapátkem, které vám pomůže nakapat kapky přesně na jejich místo určení. Oproti starší variantě je to výborná změna – už ani kapka cenné tinktury nepřijde nazmar.

Tinktura s propolisem 92 g - velké balení

Propolisová tinktura s kapátkem 28 g ve skle

Opakovaně použitelné voskované ubrousky

opakovaně použitelné bavlněné voskované ubrousky

Když jsme poprvé viděli opakovaně použitelné voskované ubrousky, hned jsme věděli, že tohle je přesně produkt podle našeho gusta. Ubrousky jsou ošetřeny směsí včelího vosku, pryskyřice a rostlinných olejů. V kuchyni nahradí všechny jednorázovky – alobal, potravinovou fólii a igelitové sáčky. Hodí se na nošení svačiny do školy, pro oběd do práce nebo na výlet či pod stan. Až dojíte svačinu, nezabere ubrousek na rozdíl od potravinové krabičky vůbec žádné místo.

Nápad s voskovanými ubrousky vlastně vychází ze znalostí našich předků – včelí vosk a pryskyřice se totiž po staletí pro své antibakteriální účinky používaly k uchování a ochraně potravin. Ubrousky voní lesem, krásně vypadají a jsou 100% přírodní. Díky každodennímu používání ubrousků snadno minimalizujete velké množství odpadu ve vaší domácnosti. Ubrousky se velmi snadno čistí – stačí vlhký hadřík. Vybrat si můžete ze dvou velikostí - malých 30x30 cm a velkých 38x38 cm - a opravdu krásných vzorů, které podpoří chuť na něco dobrého.

Ubrousky vyrábí rodinná ostravsko-frankfurtská firma

Voskované ubrousky vyrábí ostravsko-frankfurtská firma Bag me, kterou založila milá a vstřícná Zuzana v době, kdy byla na mateřské dovolené. Začala si všímat zvýšené spotřeby úplně zbytečných obalů v domácnosti a vždycky ji zajímala problematika zero waste, proto se rozhodla experimentovat a začala vyrábět a prodávat první ubrousky. Když po mateřské nastoupila do práce, její rodiče zrovna nastupovali do důchodu, a tak se jich zeptala, zda nechtějí práci ve firmě převzít. Maminka Jana, dříve učitelka angličtiny, se tedy stará o kvalitu výrobků, materiály a skladové zásoby. Odpovídá na dotazy zákazníků a dbá na to, aby byli stoprocentně spokojeni.

opakovaně použitelné voskované ubrousky

voskované bavlněné ubrousky Bag Me

Janin tatínek Jarek, inženýr chemie a finanční ředitel ve výslužbě, má dokonalé předpoklady pro řadu věcí, ale ve firmě se ujal voskování ubrousků a financí. Pokud si tedy koupíte ubrousek, buďte si jisti, že ho voskoval děda Jarek. Jeho vědecký přístup, laboratorní postupy a vnitřní klid jsou dokonalými předpoklady pro zdárnou výrobu. A když zrovna nevoskuje, rozváží hromady látek, zboží, včelího vosku, balíčků a dětí. Bez jediného povzdechnutí a vždy s úsměvem. Když jsme se s touhle ostravsko-frankfurtskou firmou seznámili, byla to láska na první pohled. Mají naši plnou podporu a všechny jejich výrobky rádi nabídneme našim zákazníkům. Nejtěžší pro ně bude volba vzoru.

Pastva pro oči, hudba pro uši

Květnatá louka na zahradě u Plevů

Louky a pole nám už nepřipadají taková, jaká si je pamatujeme z dětství a mládí. Nadvláda řepky je očividná, ovšem není to jenom o ní.

I na vesnici už před každým domem vidíte vzorně zastřižený anglický trávník, který je pro naše podmínky netypický, neekologický a tuze náročný na údržbu (čas a především vodu).

Ovšem místo lamentování jsme se rozhodli činit a na Potštejně jsme zaseli květnatou louku. Přivedla do krajiny i do nás mnoho života, přilákala spoustu hmyzu i drobných tvorů, kteří v ní našli útočiště a potravu.

Osivo květnatá louka pro včelky

Díky květnaté louce se vracíme k přirozenému koloběhu přírody. Slétá se k nám hodně různých ptáků, a tak s dětmi i vnoučaty pozorujeme sýkorky, špačky, sojky i poštolky, které si pochutnají na drobných broučcích. Přesně tak, jak to v přírodě má být. Podívaná pro oči a náramná hudba pro uši.

A protože si myslíme, že i vám by podobná krása udělala radost, máme pro vás Osivo květnatá louka pro včelky nachystané na našem e-shopu. Až si tedy půjdete kupovat med nebo krém proti vráskám, zvažte, jestli by se kousek květnaté louky nevešel i na vaši zahrádku. Stačí totiž i malý kousek louky a zahrada nebo balkon vám ožije před očima!

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit