Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Oslavme mezinárodní den dárcovství 2020

Oslavme mezinárodní den dárcovství 2020

Již nějaký ten pátek podporujeme a fandíme Centru Orion, neziskové organizaci s velkým srdcem, která pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodinám a umožňuje jim žít stejný život, jako jejich zdraví vrstevníci. Centrum Orion se letos již tradičně zapojilo do Mezinárodního dne dárcovství svým „darovacím týdnem“ a spolu s nimi se k oslavám dobrých skutků přidáváme i my.

Giving Tuesday, den štědrosti

Mezinárodní den dárcovství, neboli Giving Tuesday je celosvětový svátek dárcovství, který podporuje a oslavuje štědrost, chuť pomáhat a dělat dobré skutky.

Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následujícím po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday. Jako jakýsi protipól těchto nákupních šílenství celá kampaň vlastně vznikla. Celý svět se tak spojí s jediným cílem - pomáhat a vrátit společnosti něco nazpět. V České republice již třetím rokem kampaň zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

„Giving Tuesday je magické datum. Ten den se po celém světě děje nespočet dobrých skutků. Štědrost by však neměla být výsadou jen jednoho dne v roce. Pokud bychom dárcovství přirovnali k manželství, Giving Tuesday je jako oslava výročí.“

Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti

Zapojme se

Letos Giving Tuesday připadl na úterý 1. prosince 2020 a vy se spolu s námi můžete opět velmi snadno přidat. Stačí, když v týdnu od 30.11. do 4.12.2020 úplně obyčejně nakoupíte v našem eshopu. Uděláte tak radost sobě či svým blízkým a zároveň přispějete na dobrou věc. Ke každému nákupu nad 500,- Kč vám navíc Orion věnuje malý dáreček z vlastní dílny jako poděkování (napovíme vám v galerii pod článkem :-). Pokud by nám dárky z Orionu náhodou došly, tak dostanete nějaký od nás.

Centrum Orionje nezisková organizace pomáhající dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením, aby mohly žít jako zdravé děti - navštěvovat školu, aktivně a smysluplně trávit volný čas, pracovat, bavit se a zažívat spoustu dalších "běžných" věcí, které jsou ostatními brány jako samozřejmé. Rodiny s handicapovanými dětmi se obrací na Orion také proto, že si jsou vědomé velké opory skupiny lidí, kteří řeší podobné problémy.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit