Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Poraďte si s pigmentovými skvrnami nejen od slunce

Poraďte si s pigmentovými skvrnami nejen od slunce

Pigmentové skvrny nejčastěji způsobuje pobyt na slunci bez ochranných prostředků nebo dokonce spálení sluncem, dále pak hormonální změny včetně těhotenství a zásadní vliv na jejich vznik má také naše celkově znečištěné prostředí. Odstraňování pigmentových skvrn vyžaduje postupnou a každodenní péči o pleť, do které se počítá i omezení slunění a v případě delšího pobytu používání opalovacích krémů s UV filtrem. Výborným pomocníkem jsou také krémy obsahující účinný EPS White, který pigmentové skvrny vyzmizíkuje. Pokud chcete vsadit na čistě přírodní řešení, vyzkoušejte citron a lékořici.

Ochrana pokožky je prevence i pomoc

Pigmentové skvrny jsou nejčastěji způsobeny dlouhodobým pobytem na slunci spojeným s absencí ochrany proti UV záření. Na jejich vzniku se dále podílejí genetické dispozice, ve velké míře také hormonální změny a nezanedbatelný vliv má také znečištěné prostředí. Mnohdy jde o spojení všech faktorů.

pigmentové skvrny

Častý pobyt na slunci bez ošetření pokožky krémem či mlékem s UV filtrem zvyšuje aktivitu a počet buněk, které tvoří barevné kožní barvivo. Zvyšuje se tak produkce pigmentu a kůže logicky tmavne. Pigmentové skvrny se nemusejí vyskytnout pouze po přílišném slunění, ale také jako důsledek nepříjemného spálení kůže, např. druhý či třetí den pobytu u moře, kdy už si myslíte, že si kůže na jižní žár zvykla, ale není tomu tak. Proti nadměrnému působení slunečního záření můžeme snadno učinit preventivní opatření použitím vhodných opalovacích krémů, nebo používáním denního krému s UV filtrem.

Na aktivaci přenosu melaninu má však také vliv naše znečištěné ovzduší, proti jehož působení to s obranou bylo doposud složitější. Nyní však můžete využít účinný krém obsahující mimo jiné speciální účinnou látku EPS White, která pomůže srovnat barevnost pleti opět do normálu. Je to vůbec první účinná látka omezující tvorbu pigmentových skvrn – při její pravidelné aplikaci se barva pokožky vyrovnává a skvrny postupně ubývají, až zmizí úplně. Z naší produkce doporučujeme krém příhodně nazvaný Elixír mládí, který vám ubere nejenom pár pigmentových skvrn, ale také několik let.

Ujistěte se, zda se opravdu jedná o pigmentové skvrny

Pokud jste obličej dlouhodobě bez ochrany vystavovala sluníčku, pravděpodobně vás trápí právě pigmentové skvrny, může se však jednat také o jiný kožní problém či příznaky vážnější kožní nemoci. Jestliže si nejste jistá, že se skutečně jedná o pigmentové skvrny a nemáte s nimi žádnou předchozí zkušenost, doporučujeme preventivní návštěvu kožního lékaře. Ten celou situaci zhodnotí a poradí vám, jakým problémem se zabývat.

Skvrny způsobené těhotenstvím a hormonálními změnami

I když se sluníčku vyhýbáte nebo se pečlivě mažete, můžete s ohledem na všudypřítomné znečištění prostředí na problém s pigmentovými skvrnami také narazit. Pigmentové skvrny se také některým ženám tvoří v souvislosti s hormonálními změnami či braním hormonální antikoncepce. V takovém případě se obraťte na svého lékaře a vyzkoušejte změnu hormonální antikoncepce či jiný typ antikoncepce. Dobrou zprávou je, že po srovnání hormonálních změn by měly zmizet i pigmentové skvrny. Pigmentové skvrny se mohou objevit také během těhotenství – v tomto případě vás zřejmě samovolně neopustí a bude potřeba pečlivá péče o pleť, která vám pomůže je postupně odstranit.

odstranění pigmentových skvrn, Elixír mládí


Vyzkoušejte náš Elixír mládí s mateří kašičkou, který obsahuje účinnou látku EPS White, působící na pigmentové skvrny jako zmizík. Složení tohoto krému jsme celkově přizpůsobili potřebám zralé pleti, které dodává ztracenou pevnost a hydratuje ji.

Vznik pigmentových skvrn může souviset také se zvýšenou tvorbou akné, i v tomto případě se nemůžete spoléhat na to, že skvrny postupně vymizí samy, ale věnovat se jejich postupnému, avšak trvalému odstraňování prostřednictvím vhodných krémů – důležitá je však také každodenní ochrana pleti krémem s UV filtrem.


pigmentové skvrny na obličeji, Krém na dekolt s medem


Skvělé vlastnosti EPS White si můžete na vlastní kůži vyzkoušet také v našem Krému na dekolt s medem. Pomáhá s regenerací buněk, dodává namáhané pokožce dekoltu pevnost, pružnost, hydratuje ji a odstraňuje kožní vrásky v namáhané oblasti dekoltu.

Díky EPS White se barva pokožky vyrovnává a pigmentové skvrny postupně mizí. Krém má čistě přídodní složení a velmi dobře se vstřebává.

Babské rady, které zabírají

Stejně jako na každý problém i na pigmentové skvrny existuje spousta babských rad a doporučení, která by vám mohla pomoci. Nejznámějším trikem je pomoc vitaminu C, který pomáhá vyživovat pokožku a chrání ji před UV zářením. Můžete tedy vyhledat pleťové krémy obsahující v hojné míře vitamin C nebo ho podávat vnitřně, třeba častější konzumací čaje s citronem (mohl by se počítat i citronový koláč, ale vhodnější je přeci jen co nejčerstvější a tepelně neupravená forma vitaminu C). Pigmentové skvrny pomáhají odstraňovat také výtažky z lékořice.


Nenašli jste, co jste hledali? Navštivte naši poradnu, najdete zde i odpovědi na nejčastější dotazy k tomuto tématu.
Případně zde můžete položit svůj dotaz, rádi vám poradíme!

Přejít do poradny


Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit