Dárek pro učitelku ke konci školního roku: Co je opravdu potěší?

Dárek pro učitelku ke konci školního roku: Co je opravdu potěší?

Blíží se konec školního roku a mnoho rodičů přemýšlí nad tím, jakým dárkem poděkovat učitelkám a učitelům za jejich celoroční práci. Abychom zjistili, co opravdu ocení, zeptali jsme se několika kamarádek, které tuto záslužnou profesi vykonávají. Učitelé a učitelky dárky (alespoň většinou :-)) neberou dárky jako samozřejmost. Pokud se rozhodnete nějakou drobnost darovat, tak ocení, když z dárku vycítí upřímnou snahu potěšit a rozhodně nejde o finanční nákladnost, ale spíše o nápad, využitelnost a praktičnost dárku.

Nejčastější dárky

Nejčastějším dárkem pro učitele a učitelky ke konci školního roku bývají řezané květiny. Sice s nimi nic nezkazíte, ale radost z květin, kterých dostanou třeba dvacet i víc naráz, je přeci jen pomíjivá. Po několika dnech květy zvadnou a jejich cesta tím rychle končí. Dalšími obvyklými dárky bývají bonboniéry a hrníčky. Sladké poklady z krabičky si ale člověk nedopřeje každý den, a když se vám bonboniér sejde třeba osm najednou, nebude snadné je všechny spotřebovat (obzvláště v plavkové sezoně :-)). Hrníčky zase často končí zapomenuté ve skříni, protože každý vyučující jich s největší pravděpodobností má již celou sbírku a to nejen od dětí ze školy.

Co tedy učitelky opravdu ocení?

Jsou to především praktické dárky s nápadem, také takové, které se dají spotřebovat, popřípadě drobnosti osobnějšího rázu. Například poukaz do místní kavárny je skvělým způsobem, jak učitelce dopřát zasloužený odpočinek a možnost relaxace po náročném školním roce. Dalším tipem jsou krémy na ruce nebo jiná kvalitní, spíše tělová kosmetika, například pěny do koupele či balzámy na rty. Pleťová kosmetika je specifičtější a nemusí vždy vyhovovat, zatímco tělová kosmetika je univerzálnější a potěší téměř každou ženu.

Dárek pro učitelku ke konci školního roku

Velkou radost vyučujícím také udělají výrobky, obrázky či ručně psané vzkazy a přáníčka od dětí. Tyto dárky mají zvláštní hodnotu, protože ukazují upřímné úsilí a vděčnost dětí. Ručně vyrobený dárek je osobní, stojí za ním i čas, který dítě přípravě věnovalo a vždy připomene konkrétního žáka a jeho jedinečnost. Takové dárky bývají krásnou památkou a oceněním celoročního úsilí.

Pokud děti svou učitelku či učitele znají již lépe, budou se snáze vybírat osobněji laděné dárky, které mohou vycházet z jejich zájmů a koníčků. Děti ve třídě jedné z našich kolegyň například o svém třídním učiteli zjistily, že je nadšeným sběratelem hrochů ve všech možných formách a podobách. Vždy ho tak potěšilo, když dostal něco s hroším motivem – ať už to byla plyšová hračka, hrnek, záložka, nebo třeba přívěsek na klíče.

Učitelky i učitelé nám mimochodem také prozradily, že i lahvinka dobrého vína (nebo medoviny :-))  jim po náročném školním roce přijde vhod. Zde je však k zamyšlení, jestli je dobrý nápad, aby děti nosily do školy alkohol. Lepší by bylo asi dárek tohoto typu věnovat přímo a ne přes školáčka. Obměnou může být třeba také lahvinka báječného domácího bezového sirupu.


Zde je pro inspiraci pár názorů od učitelek, kterých jsme se na téma dárků ke konci školního roku zeptali. A jak vidno, preference mohou být dosti odlišné:

„Kvalitni čokoláda, pralinky, makronky, káva, čaje, oříšky, sirupy atd. A pak mi treba dělá radost krém na ruce, bytové vůně, sašetky, drobné kosmetické, univerzální věci. Větší radost mi udělá obrázek od dítěte, který samo nakreslilo, než levná, nekvalitní čokoláda.“

Marie

„Já učím na druhém stupni a děcka mě dost znají, ale radost mi vždycky udělá poukaz, třeba do kavárny - nemusí to být žádná horentní suma (150 - 200 bohatě stačilo). Radost udělá třeba i to, co sami vyrobí, namalují, nebo drobná dekorace.“

Eliška

„Žádný hrnek, je to snadný dárek, hlavně aby to bylo spotřební, originální. Super je něco dobrého k pití či kvalitní čokoláda.“

Danča

„U mě vede kosmetika, svíčky, psací potřeby, zápisníky.“

Simona

„Skvělé: alkohol, obrázky, hrníček plecháček, čokoládky, květiny, suché ovoce. Co ne: mýdélka, svíčky, šiška salámu.“

Dana


Tipy na dárky pro učitele a učitelky od nás

 • Místo tradičních řezaných můžete darovat květiny originálněji - darujte Louku v kuličce. Ta za pár dní nezvadne, ale právě naopak. Bude růst a kvést po dlouhou dobu a dělat radost nejen paní učitelce, ale i včelkám.

  Dárek pro učitelku - louka v kuličce

 • Když čokoládu, tak opravdu kvalitní - třeba tu s pylem. Poctivé ručně vyráběné čokolády z těch nejkvalitnějších surovin ve spojení se včelím pylem vytváří neodolatelné kombinace a jedinečné chuťové zážitky. Troufáme si říct, že takovou čokoládu paní učitelka ještě neochutnala.

  Dárek pro učitelku - čokoláda se včelím pylem

 • Méně tradičním dárkem, může být voňavý bylinkový polštářek, který díky směsi bylin napomáhá zklidnění organismu, navození pohody a přispívá ke kvalitnějšímu odpočinku a ten si učitelé a učitelky zajisté zaslouží. Navíc krásně provoní domov a poslouží i jako příjemná dekorace. Vybírat můžete z mnoha variant, barevných provedení a vzorů.

  Dárek pro učitelku - bylinný polštářek pro dobrý spánek

 • Skvělým tipem na dárek může být také kvalitní čaj, který perfektně splňuje požadavek na spotřební dárek a vyberete-li nějaký poctivý, který nenajdete v každém supermarketu, pak bude i originální. V naší nabídce najdete voňavé sypané čaje a tradiční pečené čaje plné ovoce.

  Dárek pro učitelku - kvalitní čaj

 • Některou z našich Dárkových krabiček tří lahodných medů různých příchutí určitě překvapíte a darujete malou degustaci pro zdravé mlsání a poznávání nových chutí.

   

  Dárek pro učitelku - dárková krabička s medy různých chutí

   

 • Motaná ručně vyráběná svíčka ze včelího vosku krásně medově voní i nezapálená a navíc hezky vypadá. Svíčky ze včelího vosku jsou zcela přírodní bez přidané parfemace, takže při jejich hoření nevznikají žádné škodlivé látky a domov jen příjemně provoní.

  Dárek pro učitelku - svíčka ze včelího vosku

 • Co se týká kosmetiky, tak tam bude skvělým dárkem již zmiňovaný Medový krém na ruce pro intenzivní péči, regeneraci a výživu rukou; balzám na rty využívající sílu a péči včelích produktů; nebo Medová pěna do koupele pro příjemnou relaxaci a pokožku jako z hedvábí.

  Dárek pro učitelku - medový krém na ruce

 • Radost udělá také medový tělový peeling pro příjemnou očistu pokožky a relax, v naší nabídce najdete dva - s vůní vanilky a s vůní citronové trávy, popřípadě masážní olej s propolisem, který zpříjemní večer po náročném dni a zároveň pečuje o pokožku.

  Dárek pro učitelku - Masážní olej s propolisem a cbd olejem

Všechny tyto voňavé a pečující dárky se včelími produkty přinesou obdarovaným každodenní malé radosti. Dárky pro učitele a učitelky samozřejmě nejsou povinností, ale spíše způsobem, jak vyjádřit vděčnost a ocenění. I malá pozornost na konci školního roku udělá velkou radost a je milým poděkováním za celý rok práce, trpělivosti a péče, kterou naše učitelky a učitelé dětem věnovali.


Hořká čokoláda s pylem perga

Louka v kuličce - semínkové kuličky

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit