Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Úspěchy našich medovin - průběžný přehled

Úspěchy našich medovin - průběžný přehled

Naše medoviny jsou vyráběny s chutí, láskou a pečlivostí, což se odráží v jejich kvalitě a výjimečné chuti. Základem je vždy jen ten nejkvalitnější med a kvasinky. Všechny druhy našich medovin kvasí pouze zastudena, aby si zachovaly to nejlepší z medu. Výroba medovin je doménou Milana Plevy, věnuje se jí již více než 30 let a neustále ho baví zlepšovat a zdokonalovat jejich chuť. Rád také experimentuje a zkouší nové postupy a příchutě, kdy medoviny v průběhu kvašení medu obohatí o nějaké ovoce, bylinku ze zahrádky nebo jiné přírodní poklady. V tomto průběžném zpravodaji bychom vás rádi informovali o úspěších našich medovin na soutěžích.

Medoviny Pleva oceněné na soutěžích medovin


Protože medoviny vyrábíme s radostí a poctivě, jsme si dobře vědomi jejich kvality, jejímž jasným ukazatelem jsou pro nás také skvělé ohlasy našich zákazníků.

Nicméně v roce 2019 jsme se rozhodli přihlásit jednu z našich medovin do světové soutěže, abychom získali zpětnou vazbu také z odborného pohledu. A musíme přiznat, že výsledek nás velmi potěšil a byl pro nás velkou motivací a potvrzením toho, že to v tom našem potštejnském sklepě děláme dobře.

Od té doby se některá z našich medovin občas nějaké soutěže zúčastní, a proto jsme se rozhodli, že se s vámi o naše úspěchy podělíme, abyste mohli vyzkoušet, jestli se s názory odborných porotců shodnete :-)

K datu vydání tohoto článku se získaným oceněním pyšní již 9 našich medovin. Jsou mezi nimi jak medoviny jednodruhové, tak naše limitované edice, obohacené v průběhu kvašení medu o nějaké ovoce, bylinku ze zahrádky, nebo jiné přírodní poklady. Podívejte se na celkový přehled oceněných medovin:

Ocenění medovin Pleva v letech:

O soutěžích

světová soutěž medovin Mead Madness Cup

Mead Madness Cup je pravděpodobně největší a nejvýznamnější mezinárodní soutěž medovin v Evropě, která se koná v Polsku. Je pořádána od roku 2018 ve spolupráci s Evropskou asociací výrobců medovin (EMMA) a pořádá se jako doprovodná akce Evropské konference výrobců medovin. Prestiž této soutěže zvyšuje účast porotců z řad odborníků z celé Evropy.

Soutěž si získala velkou oblibu a prestiž. V několika kategoriích v ní každoročně soutěží stovky medovin z celého světa. Konkurence zde je tedy veliká a každého úspěchu na této soutěži si proto velmi vážíme.

soutěž medovin Medovinka roka

Medovinka roka je nejvýznamnější slovenskou soutěží medovin, každoročně ji pořádá Slovenský zväz včelárov.

V soutěži se hodnotí jak tradiční medoviny, tak medoviny ochucené, soutěžící medoviny jsou posuzovány v několika kategoriích odbornou porotou, která hodnotí kvalitu, chuť, vůni a další vlastnosti každé medoviny.

Ocenění odborníky samozřejmě neznamená, že oceněná medovina bude nutně chutnat úplně všem. I v rámci naší rodinné firmy by vám pravděpodobně každý z nás doporučil jako tu nejlepší úplně jinou medovinu. Je ale možné, že vám tento přehled usnadní hledání té vaší oblíbené, nebo vám pomůže se rozhodnout v případě, kdy chcete medovinou někoho obdarovat. V každém případě budeme rádi, když se dozvíme, jak která medovina chutnala vám. Vyrábíme je totiž pro vás, a důležité proto je, aby chutnaly především vám.

Kouknout na všechny medoviny

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit