0 Kč(0 ks)
Zpět

Vláčná, hladká a zdravá pokožka – díky skvalenu

Skvalen je 100% přírodní ingredience, která vzniká jako „odpad“ při zpracování cukrové třtiny. Tento brazilský poklad má však celou řadu blahodárných účinků na pleť potvrzených klinickými studiemi, tedy dvěma stovkami žen, které tuto látku testovaly. Skvalen zabraňuje tvorbě vrásek, rozjasňuje pleť a zvyšuje její pevnost. 91 % žen potvrdilo, že zlepšil hydrataci jejich pleti, a 100 % žen udává, že odstranil jejich suchou pokožku v oblasti loktů a kolenou. A to je jen zlomek toho, co dokáže.

Nová ingredience v oblíbených produktech

Rozhodli jsme se inovovat složení dvou našich tradičních a zákaznicky oblíbených produktů o 100% přírodní ingredienci Skvalen, která nás přesvědčila výsledky klinických studií a rozsáhlým zákaznickým testováním. Skvalen bude nově obsahovat naše Medové tělové mléko a Medový oční krém, protože se jedná o složku, která může jen podpořit a vylepšit účinky obou produktů. Skvalen zjemňuje tvrdou a hrubou pokožku a poradí si s celou řadou změn souvisejících se stárnutím pokožky i zhoršením její kvality ve vyšším věku. Prokazatelně redukuje vrásky, svrchními vrstvami pokožky se snadno vstřebává a zvlhčuje pleť až k hlubším vrstvám pokožky. Skvalen pleť zjemňuje, bez podráždění ji vypíná a působí proti celkovému vysoušení, šupinkovaté pokožce a zašedlosti způsobené úbytkem hydratace pleti. Pleti naopak dodává ztracený lesk, přirozenou zdravou barvu a chrání ji před UV zářením.

100% přírodní „odpad“ z cukrové třtiny

Skvalen (někdy označovaný také jako Skvalan nebo Squalane) je svým původem rostlinný lipid, který má velmi podobnou molekulární strukturu jako lidská pokožka. Právě proto se zcela výjimečně dobře vstřebává a je velmi „přilnavý“ a „slučitelný“ s lidskou pokožkou. Díky tomu obnovuje její přirozenou vlhkost a udržuje pokožku stále jemnou a pružnou. Skvalen se získává několika různými způsoby – je možné ho vyrábět ze žraločích jater, nejdostupnější je pak Skvalen z olivového oleje a nejekologičtější zase Skvalen z odpadů vznikajících při výrobě cukrové třtiny. My jsme se rozhodli zcela cíleně volit poslední možnou variantu, protože nám připadá úžasné, že můžeme využívat „odpad“, který zároveň skvěle funguje a má výborné výsledky při péči o pleť. Získávání Skvalenu z cukrové třtiny s sebou nese celou řadu výhod pro životní prostředí a je velmi ekologické. Při získávání Skvalenu nedochází k žádnému kácení lesů, nespotřebovávají se zbytečné potraviny a suroviny, dochází k absorbování CO2, zároveň je díky zemědělství efektivně využitá země, nevzniká téměř žádná eroze půdy, dochází k minimální spotřebě vody i k minimálnímu využití pesticidů. Cukrová třtina je navíc rychle obnovitelná plodina. Skvalen z cukrové třtiny pochází z Brazílie a získává se za férových podmínek pro přírodu i místní obyvatele.

Kosmetické využití Skvalenu

Skvalen se používá v celé řadě kosmetických produktů – je vhodný pro péči o dětskou pleť, pokožku těla i ruce. Celá řada klinických studií se věnuje výjimečným účinkům Skvalenu v péči o vlasy, proto se používá v suchých šamponech, přípravcích podporujících růst vlasů i produktech, které pomáhají s roztřepenými a nepoddajnými vlasy. Pomůže také při péči o problematickou pokožku hlavy, poradí si s pálením a svrběním pleti i s lupy. Na zbylé pokožce těla pak zaceluje jemné škrábance a drobné oděrky.

Při péči o pleť dominuje ve čtyřech základních oblastech:
zabraňuje tvorbě vrásek,
zvyšuje pevnost pleti,
zvlhčuje pokožku,
rozjasňuje pleť.

Výsledky klinických studií

Klinické studie ingredience Skvalen jednoznačně ukázaly, že tato látka zlepšuje buněčnou obnovu, váže na sebe vláhu a hloubkově hydratuje pokožku. Výborných výsledků Skvalen docílil také při zlepšení elasticity pleti, redukci vrásek a celkovém vyhlazení hrubší pokožky. Díky své podobnosti s lidskou pokožku zvládne Skvalen zlepšit ochrannou bariéru pleti a zacelit její nedostatky. Klinické studie zároveň ukazují, že Skvalen nezpůsobuje nevzhledné komedony (černé tečky).

Jak Skvalen hodnotí ženy v klinickém testování?

Ingredienci Skvalen vyzkoušela ve třech nezávislých klinických testech celá řada žen. A jeho výsledky jsou opravdu pozoruhodné.

100 % žen potvrzuje zlepšení suchosti pokožky v oblasti loktů a kolenou

Při prvním testování zkoumaly Skvalen ženy ve věku 20 až 65 let. Skvalenem se namazaly vždy po sprchování, a to po dobu 21 dnů. 100 % z nich uvedlo, že se jejich pleť v oblasti loktů a kolenou výrazně zlepšila. Suchá a hrubá pokožka se nádherně vypnula a celkově zjemnila. 97 % žen nadále uvedlo, že jsou jejich nohy hladší a celkově zvlhčenější. 96 % žen potvrdilo, že jejich nohy mají zdravější barvu i lesk. Celých 94 % žen je přesvědčeno, že po užívání Skvalenu mají jejich nohy mladší vzhled. Takové výsledky považujeme za opravdu unikátní, proto jsme ingredienci Skvalen přidali do Medového tělového mléka, aby mohly podobné pocity hydratace a opravdového zlepšení kvality pokožky zažívat i naše zákaznice.

Skvalen zlepšil hydrataci pokožky u 91 % žen

Druhé testování bylo provedeno na vzorku 151 žen ve věku 25 až 55 let. Tentokrát si Skvalen aplikovaly na obličej a oblast dekoltu. Jednalo se o 3 až 4 kapky dvakrát denně, které si na pleti rozetřely místo klasického hydratačního krému. Aplikace Skvalenu probíhala po dobu 2 týdnů. Ženy následně hodnotily Skvalen v celé řadě kritérií a mohly uvést, zda pociťují změny k lepšímu či opravdu silné změny k lepšímu:

Hydratace pokožky – 91 % žen pociťuje zlepšení, z toho 61 % opravdu silné zlepšení
Zjemnění pokožky – 91 % žen pociťuje zlepšení, z toho 62 % opravdu silné zlepšení
Výživa pokožky – 87 % žen uvádí zlepšení, z toho 54 % opravdu velké zlepšení
Zdravější lesk a barva – 82 % žen uvádí zlepšení, z toho 50 % žen velké zlepšení
Zářivější pokožka – 82 % žen vidí zlepšení, z toho 48 % opravdu silné zlepšení
Dobré vstřebávání – 81 % žen potvrzuje snadné vstřebávání, z toho 49 % opravdu rychlé vstřebávání
Revitalizace pokožky – 80 % žen uvádí změny, z toho 44 % opravdu velké změny
Zlepšení barvy pleti – 74 % žen pociťuje zlepšení, z toho 38 % opravdu značné
Redukce vrásek – 57 % žen potvrzuje redukci vrásek
Zpevnění pokožky – 52 % žen uvádí zpevnění pokožky

Výsledky ingredience Skvalen v péči o pokožku obličeje jsou opravdu velmi unikátní. Zaujaly nás především jeho úspěchy v oblasti hydratace a zjemnění pokožky. Díky schopnosti proniknout do hlubších vrstev pokožky pak trvale mění její barvu, přispívá k zářivější pokožce a přináší pleti také zdravější lesk. I pro své revitalizační účinky nám připadá jako úžasný kandidát pro vylepšení složení našeho Medového očního krému. Věříme, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a za dva týdny pocítí rozdíl i naše zákaznice.

97 % žen pociťuje jemnější a vláčnější pokožku

Třetí testování Skvalenu proběhlo na vzorku 32 žen ve věku 18 až 68 let let. Skvalen si aplikovaly dvakrát denně, ráno a večer, formou krátké masáže několika kapek v oblasti obličeje a krku. Skvalen u nich opět obstál na výbornou. 97 % žen uvedlo, že je jejich pokožka po pravidelném užívání Skvalenu jemnější a vláčnější. 97 % žen potvrzuje, že Skvalen pokožku zpevňuje a zároveň podporuje její elasticitu. 91 % žen vnímá, že jejich pokožka má daleko lepší a lesklejší vzhled. 87 % žen pak uvádí, že Skvalen viditelně redukuje vrásky.

Vše, po čem pleť ženy touží

Výsledky klinických studií Skvalenu jsou opravdu oslnivé. Dovede si poradit se vším, co trápí pleť žen od 18 do 65 let. Hloubkově hydratuje, zvyšuje pevnost pleti, dodává jí přirozenou barvu a zabraňuje tvorbě vrásek. V dalších testech navíc Skvalen dokázal, že během čtyř týdnů sníží drsnost a hrubost pokožky o 28 % a naopak zvýší elasticitu pleti o celých 10 %. Těšíme se tedy na pozoruhodné výsledky, které přinese i jako součást našich produktů. Věříme, že „odpad“ vznikající při výrobě cukrové třtiny krásně prozáří obličeje i úsměvy našich zákaznic. A samozřejmě budeme moc rádi, když nám napíšete, jestli je po inovaci složení Medového očního krému a Medového tělového mléka vaše pleť vláčnější, hladší a zdravější.

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz