Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Vše, co potřebujete vědět o peelingu

Vše, co potřebujete vědět o peelingu

Peeling je poslední dobou trendy stejně jako celotělové mazání olejem, proto vám poradíme, jak si vybrat nebo si doma namíchat ten správný, jak a kdy ho aplikovat a především, čeho se vyvarovat. Na cestě za krásnější pletí či pokožkou celého těla bude peeling váš důležitý pomocník.

Proč používat peeling

Peeling je kosmetická substance, jejímž úkolem je jemně obrušovat vaši pleť a odstraňovat z ní odumřelé kožní buňky. Nejčastěji se setkáte s peelingovými krémy, maskami nebo dokonce spojením peelingu a sprchového gelu. Peeling si také můžete snadno vyrobit i z ryze domácích surovin, které máte po ruce teď hned.

peeling, použití, výroba

Peeling však nemá jenom povrchový efekt, ale ovlivňuje i hlubší vrstvy pokožky. Jednotlivé vrstvy pokožky mezi sebou totiž dokáží velmi dobře komunikovat. Když odstraníte odumřelé buňky nejsvrchnější části pokožky, vyšlou o tom „zprávu“ do nejspodnější části, kde se začnou urychleně vytvářet buňky nové a díky tomu dochází k daleko rychlejší regeneraci pleti. Běžně trvá obnovení pokožky přibližně 28 dní u té mladší a až 40 dní u starší pleti, používáním peelingu můžete její regeneraci značně urychlit.

Peeling tedy nastartuje a zefektivní regenerační procesy v pokožce, obnovuje ji a dělá ji viditelně jasnější a hladší. Oblíbily si ho zejména ženy s unavenou či zašedlou pletí, s nestejným a nejednotným zbarvením pleti nebo loupající se pokožkou. Navíc peelingem důkladně vyčištěná pleť zbavená odumřelé svrchní vrstvy navíc lépe vstřebává účinné a výživné látky z následně použitého krému nebo pleťové masky.

Vyberte si vhodný peeling pro obličej i pro tělo

Peelingy budete potřebovat dva - jeden na obličeji, druhý pro celé tělo. Stejně jako v případě denních a nočních krémů není příliš vhodné obojí zaměňovat. Peelingy určené pro celé tělo totiž mají hrubší zrníčka, protože si musí poradit s obnovou silnější vrstvy pokožky. Naopak obličejový peeling by měl být jemný a citlivý, vaše pleť totiž potřebuje opravdu unikátní péči.

Peeling je obecně vhodný pro všechny typ pleti - normální, mastnou, suchou, citlivou i pleť mladou, nebo naopak stárnoucí a dokonce i pro pleť aknózní. Jen je vždy třeba vybrat ten pravý právě pro vás a podle potřeb vaší pleti.

V obchodech najdete celou řadu peelingů určených na jednotlivé typy pleti - pokud máte pleť problematickou či citlivou na novou kosmetiku, určitě si vyberte variantu pro pleť jemnou a citlivou. U kupovaných peelingů zároveň můžete zkusit i nejrůznější varianty formy - nejčastější jsou krémové peelingy, za nimi dominují peelingy ve formě pěny. Nově se objevují praktické peelingové slupovací masky, kterou pečlivě nanesete, po ztuhnutí sloupnete a odumřelé buňky a nečistoty zůstanou zachycené v ní. Co se týká tělových peelingů, některé z nich kromě exfoliačního účinku zároveň také pokožku umývají a některé i vyživují. Umožňují tak efektivní péči o pokožku těla v jednom kroku a šetří váš čas.

Z našich produktů vám můžeme doporučit:


Medový pleťový peeling

Medový pleťový peeling Pleva

Tradiční mechanický peeling obsahující drobné abrazivní částečky jistě znáte a možná i pravidelně používáte. Náš přírodní mechanický Medový pleťový peeling obsahuje jemný prášek ze šípkových semínek, který šetrně odstraní odumřelé kožní buňky a příjemně prokrví, vyhladí a projasní pleť.

Šípkový olej má navíc výrazné anti-aging účinky, obsahuje vitaminy E, C a D a díky antioxidačním účinkům eliminuje volné radikály. Důležitou složkou našeho medového peelingu je samozřejmě med, který je bohatý na bílkoviny, minerální látky, vitamíny, enzymy a další látky potřebné pro vyživenou a krásnou pleť.


Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Náš nový peeling obsahuje speciální látku Superox C - extrakt z australských kakadu švestek, které vynikají vysokým obsahem vitaminu C. Rozpustí vazby mezi molekulami a cíleně odstraňuje odumřelé kožní buňky bez mechanického působení. Díky tomu je k pokožce velmi šetrný a jeho něžnou péči si mohou dopřát všechny typy pleti - i pleť citlivá, zralá, problematická nebo s výskytem akné. Může tak být vhodnou alternativou mechanického peelingu, který ne každá pleť dobře snáší.

Enzymatický peeling je velmi jemnou a pro pleť šetrnou cestou k odstranění odumřelé svrchní vrstvy pokožky a rozjasnění pleti. Napomáhá přirozené obnově kožních buněk, urychluje tak regeneraci pleti a viditelně ji zjemňuje, oživuje a sjednocuje její barevný odstín.


Tělový peeling se solí a medem - vanilka

Tělový peeling se solí a medem - vanilka

Voňavý přírodní tělový peeling jemně, ale důkladně odstraní odumřelé částečky kůže po celém těle. Působení zrníček himalájské soli pokožku prokrví a osvěží, zatímco med ve spojení s makadamiovým a olivovým olejem pokožku vyživí, zvláční a zanechá hedvábně jemnou. V kombinaci s podmanivou vůní vanilky promění vaši sprchu či koupel v dokonalý zážitek.

Medový tělový scrub s příjemnou gelovou konzistencí můžete používat jak při sprchování, tak při koupeli. Díky obsahu přírodních saponinů pokožku jemně vyčistí a zároveň umývá, můžete jím tak směle nahradit váš běžný sprchový šampon. Je vhodný i pro citlivou pokožku.


Tělový peeling se solí a medem - citronová tráva

Tělový peeling se solí a medem - citronová tráva

Svěže vonící přírodní tělový peeling dovede uvolnit mysl, spláchnout všechny starosti a vyčistit hlavu i pokožku celého těla. Medový scrub vytvoří na pokožce jemné mléko, které ji vyčistí a vyživí.

Jemné částečky himalájské soli šetrně odstraní odumřelé buňky kůže, prokrví ji a pomohou její celkové obnově. Med ve spojení s přírodními oleji zase pokožku zvláční a zjemní. Díky obsahu přírodních saponinů pokožku zároveň jemně umývá, takže jiný sprchový šampon už nebudete muset použít. Taktéž je vhodný i pro citlivou kůži. 


Mýdlo drsné pohlazení

medové Mýdlo drsné pohlazení, tělový peeling

Medové mýdlo s hydratačními účinky doporučujeme také pro tělový peeling. Netradiční název jsme zvolili s ohledem na složení – v mýdlu najdete drcené dubové dřevo, které se stará o šetrný peeling pokožky, pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a pokožku krásně vyhlazuje.

Při mytí tuto složku jasně poznáte, mýdlo není na dotek běžně hladké, ale trochu drsnější, ucítíte drobné částečky, které příjemně masírují. Mýdlo je unikátní také tím, že obsahuje výtažek z ovsa, který má čistící a zklidňující účinky.


Jak pleťový peeling používat

Před aplikací peelingu pleť pečlivě vyčistěte pleťovým mlékem a následně pleťovou vodou. Samozřejmostí je předchozí odlíčení. Podrobnější postup čištění pleti najdete v našem článku Jak správně čistit pleť.

Před samotným použitím peelingu je velmi dobré obličej navlhčit a připravit. Namočte ručník do teplé vody, pečlivě vodu vyždímejte a na jednu minutu si vlhký ručník přiložte na obličej. Nádherně se vám díky tomu otevřou póry a aplikace bude daleko účinnější.

kosmetické ošetření, peeling

Běžné mechanické peelingy se obvykle nanáši prsty a následně se pleť jemně masíruje krouživými pohyby. Kroužky byste měli dělat směrem ven a při kroužení zbytečně netlačit, ať pleť příliš nepodráždíte. Nicméně u našich peelingů to není nutné. Jen je jemně vetřete do pokožky, nechte 5 minut působit a poté jemnými krouživými pohyby bez natahování pokožky smyjte vlažnou vodou. Omytím odstraníte odumřelé šupinky kůže z nejsvrchnější vrstvy pokožky.

Po peelingu dopřejte pleti výživný krém, případně ještě jako mezikrok můžete pleť rozmazlit pleťovou maskou. Alespoň 20 minut po použití peelingu neměňte teplotu místa pobytu a po několik hodin se nevystavujte slunečnímu záření nebo soláriu. Ideální je proto aplikovat peeling odpoledne nebo navečer. Pokožka tak navíc získá dostatek času na zotavení a vstřebání účinných látek z krému a ráno pak bude jen zářit.

Jak často pleťový peeling používat?

Zbytečně hojné používání peelingu by mohlo vaši pokožku poškodit a přinést opačný efekt, než jaký si přejete. Vaše pokožka by se postupně stávala méně odolnou, její svrchní vrstva by slábla a stala by se náchylnější k infekcím bakteriálního původu.

peeling, použití, výroba

Proto byste se měli držet základního pravidla: všeho s mírou. Vždy se řiďte doporučeními v návodu vámi zvoleného peelingu s příhlédnutím ke svým vlastním zkušenostem a typu pleti.

Náš mechanický Medový peeling doporučujeme používat jednou až dvakrát měsíčně. Ženy s normálním a mastnějším typem pleti si mohou peeling dopřát dvakrát měsíčně, zatímco sušší typy pleti či pleť zralejší skutečně maximálně jednou měsíčně. Také muži mají obvykle v případě peelingu výhodu a mohou ho aplikovat častěji.

Enzymatický peeling použijte dvakrát až třikrát měsíčně pro mastnou pleť, jednou měsíčně pro normální až suchou pleť nebo pleť s akné. Oba peelingy můžete také střídat – použití mechanického medového peelingu jednou měsíčně doplňte v mezičase jednou až dvakrát použitím Enzymatického peelingu.

Jak používat tělový peeling

Také při aplikaci tělového peelingu se držte doporučeními v návodu vámi zvoleného peelingu. Obecně platí, že před aplikací tělového peelingu se nechá pokožka chvilku prohřát teplou (ne horkou) vodou. V případě, že váš tělový peeling nezajišťuje zároveň i umytí pokožky, umyjte před jeho použitím celé tělo jako obvykle svým sprchovým šamponem. V případě, že použijete peeling, který kombinuje fukci exfoliace s mycí funkcí (třeba některý z našich medových :-), použijte jej rovnou na navlhčenou a nahřátou pokožku. Podle konzistence vámi zvoleného peelingu se může lišit ideální míra vlhkosti pokožky, pokud je hodně tuhý, budete možná muset v průběhu aplikace vodu přidávat. Jemnými krouživými pohyby promasírujte peelingem pokožku celého těla, zvláštní pozornost věnujte suchým a olupujícím se místům jako jsou lokty či kolena, po masáži nechte chvilku působit a nakonec důkladně opláchněte teplou vodou. Peeling používejte pravidelně, ale ne častěji než 1 - 2x týdně.

Naše tělové peelingy se solí a medem jsme vytvářeli tak, aby pokožku zároveň vyživily a příjemně zvláčnily, další péče tak již po jejich použití není nutná. Pokud však váš peeling tuto schopnost nemá, nebo zkrátka máte pocit, že si vaše pokožka o další péči říká, použijte následně výživný tělový krém či tělové mléko. K našim medovým scrubům se skvěle hodí naše přírodní Medové tělové mléko, které je určeno k výživě a podpoře regenerace pokožky těla. Je vhodné i na velmi suchou pleť a krásně voní po medu.

Tělový peeling je nejvhodnější aplikovat večer před spaním, aby pokožka měla dostatek času na regeneraci a využití účinných látek z peelingu či následné péče. Navíc příjemná peelingová masáž vás příjemně zklidní, uvolní a zpříjemní vám usínání.

Kdy peeling nedělat?

Peeling byste neměli používat, pokud je vaše pleť či pokožka těla jakkoli poškozená, popálená nebo podrážděná. Není vhodný při vyrážkách, oparech nebo bradavicích. Peeling vždy aplikujte v dostatečné vzdálenosti od citlivé pokožky okolo očí.

Zatímco peeling v létě doporučují jednoznačně všichni, na aplikaci peelingu v zimě jsou názory rozporuplné. Odstraňování odumřelých buněk peelingem se nedoporučuje při teplotách pod nulou, kdy by nedokonale ošetřená pleť mohla začít praskat a bolet.

Jak si vyrobit domácí peeling

Domácí peeling je složený vždy ze dvou základních ingrediencí. První tvoří olejová složka a druhou složka hrubší, která pomůže s odstraněním odumřelých částeček kůže. Tyto základní ingredience si samozřejmě můžete obohatit o pár kapek toho či několik lžiček onoho (bylinky, jako je třeba levandule, oblíbené esenciální oleje apod.), ale princip je v zásadě stejný. Domácí peeling byste měla namíchat bez velkého nákupu a přemýšlení.

Jako první, olejovou složku můžete použít mandlový olej, jojobový olej, olej z hroznových semen, kokosový olej nebo klasický olivový olej, ale jako základ vám také může skvěle posloužit med. Oleje se občas až nadměrně obávají lidé s mastnou pletí - sice k tomu není žádný pádný důvod, ale v případě takových obav můžete olej nahradit jogurtem nebo měkkým tvarohem. Jako druhou, drsnější složku, která pomáhá čistit, můžete použít mletou kávu nebo najemno mleté ovesné vločky. Dobře vám poslouží i cukr krupice nebo jemnější třtinový cukr.

Na ten nejjednodušší, účinný a voňavý peeling můžete také použít zkrystalizovaný med, stačí s ním pleť jemně hladit až se krystalky v medu rozpustí.

Připravili jsme pro vás několik konkrétních kombinací vhodných pro peeling, ale konečné složení je samozřejmě na vás. Pokud se vám bude zdát výsledná konzistence příliš řídká, tuhá či suchá, stačí přidat druhou složku a poměr vyrovnat. Cukrové peelingy připravujte těsně před použitím, aby se cukr ve směsi nerozpustil.

Všechny následující domácí peelingy můžete zároveň využít i jako pleťové masky. Jednoduše je po aplikaci a jemném promasírování pokožky nechte 10 - 15 minut působit a teprve poté opláchněte vlažnou vodou. A pokud si jich uděláte větší množství, můžete je použít i pro celé tělo.

Domácí jogurtový peeling, Pleva

Jogurtový peeling

  • cca 1/2 hustého bílého jogurtu
  • jemný třtinový cukr
  • 1 lžičku hustšího medu

Jogurt a třtinový cukr smíchejte v poměru zhruba 1:1, přidejte med a dobře promíchejte. Hotový peeling naneste na obličej a jemně krouživými pohyby promasírujte.

Tip: Aby se med v jogurtu dobře rozmíchával, vyndejte si jogurt v předstihu z ledničky, aby získal pokojovou teplotu.

Domácí jogurtový peeling, Pleva

Kávový peeling s kokosovým olejem

  • kokosový olej
  • mletá káva (klidně i lógr z šálku či french pressu)

Ingredience smíchejte v poměru zhruba 1:1, množství volte podle toho, na jak velkou plochu budete peeling aplikovat. Kávový peeling je vhodný pro pleť na obličeji a často se využívá pro pokožku celého těla.

Jedná se o oblíbený peeling žen v období těhotenství a po porodu, kdy se pokožka těla roztahuje a smršťuje neuvěřitelnou rychlostí. Kokosový olej i káva jsou totiž mimo jiné známými pomocníky v boji proti celulitidě a striím.

Domácí kávový peeling, Pleva

Kávový peeling pro pokročilé

  • 2 lžičky mleté kávy
  • 2 lžičky jemných ovesných vloček
  • 2 lžičky mléka
  • 1 lžička mandlového oleje
  • 3 lžičky hustšího medu
  • vaječný bílek

Vaječný bílek si vidličkou lehce vyšlehejte, až se začne tvořit pěna (jde pak lépe nanášet). Poté k bílku přidejte mléko, med a olej, smíchejte dohromady a poté přidejte kávu a vločky a znovu pečlivě promíchejte. Aby se med lépe rozmíchal, doporučujeme použít mléko a bílek v pokojové teplotě.

Domácí tvarohový peeling, Pleva

Tvarohový peeling

  • 2 lžíce tvarohu
  • 1 lžíce cukru krupice nebo jemného třtinového cukru
  • 2 lžičky hustšího medu

Všechny ingredience důkladně promíchejte. Med se bude lépe rozmíchávat, necháte-li tvaroh odstát do pokojové teploty.

U tohoto peelingu se obzvláště přimlouváme za jeho využití také jako pleťovou masku - po promasírování nechte směs na pleť blahodárně působit alespoň 15 minut. Tvaroh je proslulý svými regeneračními, hydratačními a zklidňujícími účinky na pokožku.

Domácí Cukrový peeling s medem, Pleva

Osvěžující cukrový peeling s medem

  • 2 - 3 lžíce jemného třtinového cukru
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíce medu
  • šťáva z citrónu

Med rozmíchejte s citrónovou šťávou a olivovým olejem. Poté postupně přidávejte cukr, podle toho, jak chcete mít peeling hustý. Pleť bude skvěle vypadat a nádherně vonět.

A pokud tvorba přírodní kosmetiky přeci jen není pro vás nebo si chcete nejprve vyzkoušet peeling připravený odborníky, pak vyzkoušejte třeba ty naše, budeme rádi, když nám dáte vědět, jak vám vyhovují a pomáhají.



Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit