Výstava ŽIVOT NA ZAHRADĚ - 7. ročník podzimní výstavy nejen pro zahrádkáře a včelaře

Výstava ŽIVOT NA ZAHRADĚ - 7. ročník podzimní výstavy nejen pro zahrádkáře a včelaře

Ve dnech 10-12.9.2010 jsme se účastnili výstavy ŽIVOT NA ZAHRADĚ - 7. ročníku podzimní výstavy nejen pro zahrádkáře a včelaře. Jedno patro bylo pro zahrádkáře a jedno patro bylo pro včelaře.

Současně proběhl i 17. ročník Mezinárodní konference zlepšovatelů a vynálezců ve včelařství s velkou mezinárodní včelařskou výstavou pod patronací Českého svazu včelařů.

Celá výstava byla velice dobře připravená a organizovaná, za což patří dík organizujícím včelařům.

Zúčastnili se i vystavovatelé ze Slovenska a Polska, Německa. se svými výrobky pro včelaře. Na podiu bylo i různé kulturní vystoupení , proběhla i velice zajímavá přednáška paní doktorky Hajdůškové o nemocech a včelích produktech.

Výstava přilákala hodně návštěvníků. Byla hodně úspěšná, měli jsme možnost hovořit s mnoha obchodními partnery, zákazníky a mohli jsme jim zodpovědět jejich dotazy. Hovořili jsme nejen o našich výrobcích, ale i o včelích produktech, jejich využítí, o chovu včel apod.

Naše výrobky byly i na jiných výstavních stáncích našich obchodních partnerů, kteří je prodávají ve svých obchodech.

V pátek večer nás a ostatní vystavovatele organizátoři výstavy pozvali na výlet do včelařského muzea a skanzenu v Chlebovicích (http://www.vcelaricifm.cz. Zde jsme si prohlédli muzeum a celý areál. V muzeu jsou umístěny úly od nejstarších slaměných až po nejnovější úly z tvrzeného polystyrenu, dále medomety, medaile, odznaky a známky se včelařskou tématikou. Mezi exponáty je i dekret Marie Terezie o včelařství. Prohlídkou nás provázela paní Marie Knödlová, která velice poutavě vyprávěla nejen o historii muzea a o pořádaných akcích, ale i o životě včel a včelích produktech. Po prohlídce nás čekalo výborné pohoštění, při němž nám zpívala a hrála paní s harmonikou. Děkujeme hostitelům za vynikající atmosféru.

Určitě si udělejte výlet do včelařského muzea a skanzenu v Chlebovicích, návštěva stojí za to! Dozvíte se mnoho zajímavých informací o včelách a o tom, jak jsou pro nás důležité.

Sdílejte produkt s přáteli