Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Zlaté mléko – zdravý nápoj z kurkumy

Zlaté mléko – zdravý nápoj z kurkumy

Pokud vás zrovna neužije na detoxikační kúry, ale přesto chcete na jaře organismu dopřát něco skutečně zdravého, vyzkoušejte zlaté mléko. Příprava je velmi snadná a chuť výtečná. Navíc nepotřebujete desítky ingrediencí. Základ na mléko si můžete připravit a až vás začne honit mlsná, kdykoli ho vytáhnout z ledničky.

Velkolepé účinky kurkuminu

Hlavní přísadou zlatého mléka je sytě žlutá kurkuma, díky jejíž zlaté barvě dostal nápoj své jméno. Obsahuje silný antioxidant, protizánětlivý a protirakovinný kurkumin, který má desítky léčebných účinků. K těm nejdůležitějším patří posílení imunitního systému, regulace hladiny cholesterolu, zlepšení trávení, detoxikace jater či regulace zažívání. V asijských zemích znají kurkumin už dlouhá staletí a řadí ho mezi „léky“, které používají na všechny neduhy. Kromě jiného také zlepšuje kvalitu spánku.

kurkuma, výroba zlatého mléka

Účinky kurkuminu výrazně podpoří mletý černý pepř – jeho účinnost zvyšuje až 2000x. Jako základ pro výrobu zlatého mléka si předem připravte kurkumovou pastu, ušetří vám pak čas při přípravě nápoje. Kurkumovou pastu můžete uchovávat v lednici a sáhnout po ní vždy, když přijde na zlaté mléko chuť. Tak jdeme na to:

Kurkumová pasta

Připravte si ingredience:

 • čtvrt 250 ml šálku kurkumy
 • 1/2 až 1 lžička černého pepře
 • půl šálku vody

Do malého hrnce vložte kurkumu, přidejte černý pepř a vodu. Směs dobře promíchejte, vařte za stálého míchání na mírném plameni až do zhoustnutí, varem se také zjemní nahořklá chuť kurkumy. Následně přelijte do uzavíratelné sklenice a nechte zchladnout. Pastu uchovávejte pouze v lednici.

Kurkumovou pastu si můžete dle chuti obměnit přidáním dalšího koření, skvěle se hodí např. mletý zázvor, skořice, kardamon nebo hřebíček.

Zlaté méko z kurkumové pasty

jak připravit zlaté mléko z kurkumové pasty

Budete potřebovat:

 • 1/4 lžičky hotové kurkumové pasty
 • 1 šálek kokosového či jiného mléka
 • 1 lžička kokosového oleje nebo másla ghí
 • med na dochucení

Kurkumovou pastu a lžičku kokosového oleje zalijte horkým mlékem a dobře rozmíchejte. Nechejte vychladnout na max. 40 - 50 °C, a pak oslaďte medem. Dobrou chuť!

Zlaté mléko si dopřejte večer

Účinky kurkumy jsou údajně nejlepší před spaním, proto si zlaté mléko dopřejte večer. Když vás začne honit mlsná, nemusíte sahat po čokoládě, ale velmi rychle si můžete připravit lahodné zlaté mléko. Díky koření je skutečně velmi husté, takže zasytí a zažene veškeré chutě na sladké.


Pokud si zlaté mléko chcete dopřát jen občas a bojíte se, že vám připravená kurkumová pasta bude zbývat, můžete si mléko připravit vždy rovnou z čerstvé nebo sušené kurkumy. Příprava je jednoduchá, jen oproti přípravě z kurkumové pasty zabere o něco více času (a nádobí :-).

Zlaté méko z kurkumy

Zlaté mléko z kurkumy příprava

Budete potřebovat:

 • 1 hrnek mléka
 • 1 lžičku mleté kurkumy nebo cca 2 cm kousek čerstvého kořene kurkumy
 • špetku černého pepře
 • 1 lžičku kokosového oleje nebo přepuštěného másla
 • dle chuti: cca 1/2 lžičky mleté skořice, cca 1/2 lžičky mletého zázvoru nebo kousek čerstvého kořene
 • med na dochucení

Pokud použijete čerstvý kořen kurukumy, nakrájejte jej na plátky (stejně tak v případě použití čerstvého kořene zázvoru). Mléko nalijte do kastrůlku, přidejte všechny ingredience kromě medu a na mírném plameni přiveďte k varu. Nechte za občasného promíchání mírně probublávat, stačí 3 - 5 minut. Nechte zchladnout na 40 - 50 °C, poté dochuťte medem a můžete si pochutnat.


Hledáte další recepty pro zlepšení imunity a zbavení se rýmy? Stáhněte si náš ebook!


Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit