0 Kč(0 ks)
Zpět

Potřebujete poradit?

Co byste měli vědět, než začnete používat přírodní kosmetiku

Co byste měli vědět, než začnete používat přírodní kosmetiku

Připravili jsme pro vás přehled důležitých věcí, které při přechodu na přírodní kosmetiku řeší naši zákazníci a se kterými máme zkušenosti i my. Rozhodně není vyčerpávající a neodpovídá na všechny otázky týkající se přírodní kosmetiky, ale poskytne vám dobrý přehled a podporu do začátku.

Co je to vlastně MED?

Co je to vlastně MED?

Nejznámější a nejdůležitější včelí produkt konzumují lidé už stovky let. Sladí jím čaj, medové perníčky nebo si dávají lžičku medu do mléka na klidnější usínání. Zatímco v minulosti byl považován za lahodnou potravinu, po druhé světové válce se začaly provádět různé testy na jeho léčebné účinky. Dnes již s jistotou víme, kdy nám může med ulevit a pomoci při různých nemocích.

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Všichni jsme jedineční a stejně tak originální je i naše pleť. Proto nelze doporučit jeden krém nebo produkt na všechny typy pleti. Podle následujícího průvodce najdete to pravé přímo pro vás!

Co je to vlastně mateří kašička?

Co je to vlastně mateří kašička?

Mateří kašička je jedním ze základních včelích produktů. Její konzistence připomíná homogenní smetanovou až želatinovou kašičku bílé barvy, může mít ale také nádech dožluta nebo dookrova. Je zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálních látek, tuků, nukleotidů, cukrů a dalších složek nezbytných pro život včel.

Co je to Apisin?

Co je to Apisin?

Včelí jed neboli apisin či apitoxin je bezbarvá tekutina, která je hořkokyselá a má jemnou aromatickou vůni, kterou připomíná med. Po vysušení vzniká bílá krystalická látka, která se používá v apiterapii, pro kosmetické a další účely.

Co je to včelí vosk?

Co je to včelí vosk?

Včelí vosk je základním materiálem pro stavbu pláství. Vzniká ve speciálních orgánech v zadečku včel a dříve byl pro lidi prakticky nenahraditelný. Dodnes pro něj máme mnoho možností využití a to nejen v kosmetice.

Co je to propolis?

Co je to propolis?

Je to bohatá směs bioaktivních látek pryskyřičného charakteru, které jsou sbírány včelami z různých stromů (pupenů a kůry) a rostlin. V úlu jsou dále zpracovávány a využívány k ochraně úlového prostoru před bakteriemi, viry, plísněmi a kvasinkami.

Co je to květový pyl?

Co je to květový pyl?

Přestože pyl řadíme mezi včelí produkty, jedná se o produkt kvetoucích semenných rostlin. Jsou to pohlavní samčí buňky uložené v pylových tyčinkách a slouží k rozmnožování rostlin přenesením dědičné informace přes buňky samičí - v semeníku.

Jak správně čistit pleť?

Jak správně čistit pleť?

Pro začátek si ujasněme, že mýdlo na pleť nepatří, ani u kosmetického ošetření, ale ani u běžné hygieny. Čím si mýt obličej, když ne mýdlem? Pojďme se na to spolu podívat.

Jak používat pleťovou masku?

Jestliže, chcete používat pleťovou masku tak je vám asi jasné, že to zabere trochu víc času, než  běžné ošetření pleti. Udělejte si z toho takový svůj rituál. Nezapomeňte se, že i vy si zasloužíte čas jen pro sebe. A když si na chvilku zavřete oči, nebo si u toho přečtěte svou oblíbenou knihu nebo časopis, tak i po této chvilce budete jako znovuzrozená.

Co znamená logo "přírodní"?

Co znamená logo "přírodní"?

Na krabičkách našich výrobků můžete nalézt lipový lísteček s označením přírodní. Co vlastně znamená?

Co je apiterapie?

Co je apiterapie?

Termín „apiterapie“ zní sice hodně tajemně, skrývá se za ním ale celá řada nám blízkých věcí. Dokonce natolik blízkých, že apiterapií prochází mnoho z nás každičký den, aniž o tom víme. Včelka se latinsky nazývá Apis, takže teď už snad začíná přihořívat.

Jak na vypadávání vlasů a lupy

Jak na vypadávání vlasů a lupy

V průměru nám během dne vypadne méně než 100 vlasů, takže pokud každé ráno nacházíte na hřebenu větší chomáček, raději zbystřete. Za vypadáváním může stát stres, špatná životospráva nebo i nevhodná kosmetika, která vlasy vysušuje a poškozuje.

Jak na regeneraci a poškozené vlasy?

Jak na regeneraci a poškozené vlasy?

Důvodem zhoršené kvality vlasů mohou být biologické změny, častěji je to ale vyšší míra stresu a s tím spojená špatná životospráva. Schválně – kolik zeleniny bylo na talíři u vašeho včerejšího obědu?

Výrobky se včelím jedem mohou být vhodné i pro alergiky

Výrobky se včelím jedem mohou být vhodné i pro alergiky

Pokud vás trápí alergie na včelí bodnutí, možná vás překvapí, že jedinečnou péči včelího jedu v kosmetice si můžete dopřát i vy. Nedostanete ho totiž koncentrovaný na jedno jediné místo, ale ve velmi malém množství si jej nanesete na pokožku, kde se rovnoměrně rozloží.

Jak používat včelí pyl

Jak používat včelí pyl

Včelí pyl je unikátní přírodní látka.

Naše kosmetika není testována na zvířatech

Naše kosmetika není testována na zvířatech

Testování kosmetiky na zvířatech neschvalujeme, a proto považujeme za samozřejmost, že naši kosmetiku jsme na zvířatech nikdy netestovali. Přírodu i zvířata vnímáme jako učitele a nositele velké moudrosti.

6 kroků ke krásné pleti

6 kroků ke krásné pleti

Každá žena touží mít krásnou pleť. Přinášíme vám milé dámy přehledný návod jak toho docílit. Udělejte si svůj pravidelný rituál a užijte si tvář bez chybičky.

Artróza, artritida

Obsah: seznam otázek + článkůOtázka č.1:Odpověď:
Otázka č.2:
Odpověď:
Další články ke zkoumání.

Ekzém

Podpora růstu vlasů

Vypadávání vlasů

Lupy

Vlhké hojení ran

Suchá pokožka těla

Posílení imunity

Růžovka

Jarní únava

Paradentóza

Seborea

Kuří oko

Bradavice

Plíseň na nehtech, záděry

Afty

Opary

Molusky

Rýma

Lupénka

6 kroků ke krásné pleti

Péče o vlasy dle typu

Jemné vlasy

Péče pro muže

Než začnete používat přírodní kosmetiku

Péče o ruce v zimním období

Letní a zimní péče o pleť

Co dělat po bodnutí včelou

Popáleniny, spáleniny, opařeniny

Péče o mladistvou pleť

Péče o oční okolí

Péče o rty po celý rok

Letní péče o vlasy

Pigmentové skvrny

Péče o chodidla

Péče o krk a dekolt

Problematická pleť a akné

Peeling

Popraskaná kůže

Jak používat pleťovou masku

Správná péče podle typu pleti

Co znamená logo "přírodní"

Včelí jed - vhodný i pro alergiky

Netestujeme na zvířatech

Propolisová tinktura

Elixír mládí s mateří kašičkou

Bambucký balzám s propolisem

Propolisová zubní pasta pro svěží dech

Krém s kapičkou včelího jedu

Medový oční krém

Přírodní šampony

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz