Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Apiterapie - co to je?

Najdete zde odpovědi na nejčastější otázky z naší poradny, zkušenosti našich zákazníků nebo rozcestník souvisejících článků.

Otázky a odpovědi

Ze zkušeností víme, že na bolest kloubů pomáhá mast s apisinem, léčbu přímo včelími žihadly však neprovádíme, to provádí zkušený apiterapeut. Každý apiterapeut se zajímá o určitou oblast zdravotních problémů. My osobně známe a můžeme doporučit Moniku Jindrovou Včelařství Kunvald (https://www.vcelarstvikunvald.cz/) nebo pana Sentenského (https://www.vcelidum.cz/).

Milan Pleva,rodinná firma Pleva

Chronický zánět prostaty je možné léčit květovým pylem. Doporučujeme následující dávkování: 3x denně 5 g pylu (1 čajová lžička) užívat půl hodiny před jídlem. Pyl je dobré kombinovat s medem, například danou dávku zamíchat do medu nebo poté si vzít lžičku medu. Pyl nesmí přijít do styku s teplým jídlem ani pitím, maximální teplota je 40° C. Denně tedy doporučujeme celkem 15 g pylu po dobu 1 měsíce, pokud byste chtěli denní dávku navýšit - tak maximálně na 20 g pylu denně. Kúru je vhodné opakovat několikrát ročně.

V případě zájmu je možné pyl navážit do většího balení.

Květový pyl je možné užívat ve stavu, v jakém si ho koupíte. Je zde i možnost květový pyl nechat kvasit, tím se pyl stane stravitelnějším. Návod na kvašení: asi 40 ml převařené vody smíchejte s 25 g medu a 100 g pylu. Řádně promíchejte, dejte do skleničky (ničím nezakrývat) a nechte ji 3 dny v pokojové teplotě.

Kvašení pylu tedy není nutné, ale pokud z něho chcete využít více prospěšných látek, tak doporučujeme pyl kvasit.

Pyl se nesmí užívat při onkologických onemocněních, onemocnění ledvin a v prvních třech měsících těhotenství.

Na zánět prostaty je také možné užívat propolisové kapky - 3x denně 15 kapek do 1 dcl vlažné vody nebo čaje po dobu 8 - 9 dní, po 14 dnech kúru opakovat.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Je mi líto, ale samotný apisin neprodáváme. V nabídce máme mast s apisinem, jed je sbírán tak, aby nebylo včelkám ubližováno. Co se týká apiterapeutické léčby včelím jedem, je třeba aby to prováděl zkušený apiterapeut, který se na danou oblast orientuje. Známe a můžeme doporučit Moniku Jindrovou Včelařství Kunvald (https://www.vcelarstvikunvald.cz/) nebo pana Sentenského (https://www.vcelidum.cz/).

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Krásná kniha plná odborných i praktických informací.“

Miroslava Kočí | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil knihu Apiterapie Léčení včelími produkty


„Kdysi dávno za mlada, jsem si na menší cirkulárce podřízl kloub (ten u dlaně) pravého ukazováku. Po lékařském zákroku až do svých důchodcovských let to bylo bez problému. Kloub byl ohebný a funkční. po šedesátce mě začal ale bolet, natékat a docházelo k omezené pohyblivosti. Ortopéd mě řekl: Jste již starý, s tím už nic nenaděláte, při zvýšené bolestivosti a otoku to mažte mastičkami snižujícíma otoky a bolest. Tak již zůstalo. A teď o tom včelím jedu. Nedávno mě do tohoto nemocného kloubu štípla včela. Došlo ke klasickému zarudnutí, otoku části ruky, svědění atd. Po odeznění těchto průvodních jevů po bodnutí, se snížil i trvalý, výše popsaný otok kloubu. A co hlavní, kloub přestal bolet. Takže po tomto zjištění plánuji další. již "řízené" bodnutí včelkou. A věřím, že to bude pro odstranění potíží s kloubem dobrá přírodní léčba. Za další pokus to píchnutí určitě vydržím.“

Jarda | zdroj: zpráva poslaná přes formulář z www.pleva.cz


„Výborný na kožní lišej, popraskané paty, hemeroidy. Zjemní kůži, promastí ji.“

Zuzana Kočí | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Mast s propolisem


„** výborný na posílení imunity** doporučuji“

Pavla Chocholová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Květový pyl rouskovaný


Články k tématu:

Co je apiterapie?

Léčba včelím žihadlem, medové hojení ran a další novinky z apiterapeutické konference

Apiterapie nabírá na síle. V Rumunsku léčí roztroušenou sklerózu

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli