Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Zpět do poradny

Apiterapie - co to je?

Otázky a odpovědi

Ze zkušeností víme, že na bolest kloubů pomáhá mast s apisinem, léčbu přímo včelími žihadly však neprovádíme, to provádí zkušený apiterapeut. Každý apiterapeut se zajímá o určitou oblast zdravotních problémů. My osobně známe a můžeme doporučit Moniku Jindrovou Včelařství Kunvald (https://www.vcelarstvikunvald.cz/) nebo pana Sentenského (https://www.vcelidum.cz/).

Milan Pleva,rodinná firma Pleva

Chronický zánět prostaty je možné léčit květovým pylem. Doporučujeme následující dávkování: 3x denně 5 g pylu (1 čajová lžička) užívat půl hodiny před jídlem. Pyl je dobré kombinovat s medem, například danou dávku zamíchat do medu nebo poté si vzít lžičku medu. Pyl nesmí přijít do styku s teplým jídlem ani pitím, maximální teplota je 40° C. Denně tedy doporučujeme celkem 15 g pylu po dobu 1 měsíce, pokud byste chtěli denní dávku navýšit - tak maximálně na 20 g pylu denně. Kúru je vhodné opakovat několikrát ročně.

V případě zájmu je možné pyl navážit do většího balení.

Květový pyl je možné užívat ve stavu, v jakém si ho koupíte. Je zde i možnost květový pyl nechat kvasit, tím se pyl stane stravitelnějším. Návod na kvašení: asi 40 ml převařené vody smíchejte s 25 g medu a 100 g pylu. Řádně promíchejte, dejte do skleničky (ničím nezakrývat) a nechte ji 3 dny v pokojové teplotě.

Kvašení pylu tedy není nutné, ale pokud z něho chcete využít více prospěšných látek, tak doporučujeme pyl kvasit.

Pyl se nesmí užívat při onkologických onemocněních, onemocnění ledvin a v prvních třech měsících těhotenství.

Na zánět prostaty je také možné užívat propolisové kapky - 3x denně 15 kapek do 1 dcl vlažné vody nebo čaje po dobu 8 - 9 dní, po 14 dnech kúru opakovat.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Je mi líto, ale samotný apisin neprodáváme. V nabídce máme mast s apisinem, jed je sbírán tak, aby nebylo včelkám ubližováno. Co se týká apiterapeutické léčby včelím jedem, je třeba aby to prováděl zkušený apiterapeut, který se na danou oblast orientuje. Známe a můžeme doporučit Moniku Jindrovou Včelařství Kunvald (https://www.vcelarstvikunvald.cz/) nebo pana Sentenského (https://www.vcelidum.cz/).

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Krásná kniha plná odborných i praktických informací.“

Miroslava Kočí | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil knihu Apiterapie Léčení včelími produkty


„Kdysi dávno za mlada, jsem si na menší cirkulárce podřízl kloub (ten u dlaně) pravého ukazováku. Po lékařském zákroku až do svých důchodcovských let to bylo bez problému. Kloub byl ohebný a funkční. po šedesátce mě začal ale bolet, natékat a docházelo k omezené pohyblivosti. Ortopéd mě řekl: Jste již starý, s tím už nic nenaděláte, při zvýšené bolestivosti a otoku to mažte mastičkami snižujícíma otoky a bolest. Tak již zůstalo. A teď o tom včelím jedu. Nedávno mě do tohoto nemocného kloubu štípla včela. Došlo ke klasickému zarudnutí, otoku části ruky, svědění atd. Po odeznění těchto průvodních jevů po bodnutí, se snížil i trvalý, výše popsaný otok kloubu. A co hlavní, kloub přestal bolet. Takže po tomto zjištění plánuji další. již "řízené" bodnutí včelkou. A věřím, že to bude pro odstranění potíží s kloubem dobrá přírodní léčba. Za další pokus to píchnutí určitě vydržím.“

Jarda | zdroj: zpráva poslaná přes formulář z www.pleva.cz


„Výborný na kožní lišej, popraskané paty, hemeroidy. Zjemní kůži, promastí ji.“

Zuzana Kočí | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Mast s propolisem


„** výborný na posílení imunity** doporučuji“

Pavla Chocholová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Květový pyl rouskovaný


Články k tématu:

Co je apiterapie?

Léčba včelím žihadlem, medové hojení ran a další novinky z apiterapeutické konference

Apiterapie nabírá na síle. V Rumunsku léčí roztroušenou sklerózu

Konference 1. apiterapeutický den očima Lukáše Plevy

Rozhovor – Monika Jindrová, Včelařství Kunvald: o apiterapii

Historie a současnost využití včelích produktů

Co je to propolis?

Co je to vlastně mateří kašička?

Co je to Apisin?

Co je to včelí vosk?

Co je to květový pyl?

Co je to vlastně med?

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli