0 Kč(0 ks)
Zpět

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Pleťové krémy jsou základem každé kosmetické výbavy. Stačí si jen vybrat vhodný krém, který bude vyhovovat vaší pleti a splní všechny její potřeby. Všichni jsme jedineční a stejně tak originální je i naše pleť. Proto nelze doporučit jeden krém nebo produkt na všechny typy pleti. Podle následujícího průvodce najdete to pravé přímo pro vás!


Jaký je typ vaší pleti?


Mám mastnou pleť

Každou pleť je potřeba čistit, ale mastnou obzvláště. Jak správně čistit se dozvíte v našem průvodci čištěním pleti. Pro mastnou pleť doporučujeme zejména Pleťové mléko s propolisem v kombinaci s Pleťovou vodou s propolisem.

Pleťové mléko s propolisem

Pleťová voda na akné s propolisem


Z krémů pak vybírejte jeden lehčí, hydratační na léto – přírodní Krém s kapičkou včelího jedu bude dobrá volba. Mimochodem také zabraňuje vzniku vrásek. Podívejte se, jak nadšeně ho hodnotily naše zákaznice! Druhý krém, výživnější, pak bude potřeba na zimu.

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


Můžete vyzkoušet třeba náš Výživný krém s mateří kašičkou 4v1. K normálnějšímu stavu pleti vám paradoxně pomohou oleje, které tento typ pokožky potřebuje k vyživení, aby pleť neměla potřebu se tolik bránit vysušení svou mastnotou. Letní hydratační krém na mastnou pleť nemusíte hned schovávat do šuplíku, jen ho používejte třeba na noc, kdy nevycházíte na mráz.

Medový peelingový krém

A pokud vám ještě nebylo 50, a zároveň vaše pleť není příliš citlivá, doporučujeme vám ještě jednou měsíčně peeling s naším Medovým peelingovým krémem. Ten jemně odstraní odumřelé buňky a tak pomůže k lepšímu vstřebávání účinných látek z krémů.

Mám suchou pleť

Suché pleti je potřeba zejména dodat hydrataci. Jako každé jiné pleti jí ale také před nanesením krému prospějete zejména důkladným vyčištěním. Zvolte kombinaci produktů s mateří kašičkou – nejdříve naneste Pleťové mléko s mateří kašičkou, po chvíli důkladně smyjte a jeho zbytky a nečistoty rozpustné ve vodě vyčistíte Pleťovou vodou s mateří kašičkou.

Pleťové mléko s mateří kašičkou

Pleťová voda s mateří kašičkou


Chvíli poté naneste krém – nejvhodnější pleťový krém na suchou pleť je Hydratační krém s medem. Ten pokožku dlouhodobě hydratuje, zpevňuje a vypíná pleť a pomáhá ji chránit před okolními vlivy. Je vhodné ho používat jako letní krém.

Hydratační krém s medem

Bambucký balzám s propolisem


Jako pleťový krém na zimu raději zvolte Bambucký balzám s propolisem. V zimě totiž i suchá pleť potřebuje především výživu. Bambucký balzám pleť dokonale vyživí, obsahuje antimikrobiální přísady a zpomaluje tvorbu vrásek. V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Hydratační krém s medem pak můžete klidně používat třeba na noc, kdy nevycházíte ven na mráz.

Pleťová maska se včelími produkty

Pro suchou pleť doporučujeme také jednou za cca 3 týdny použít Pleťovou masku se včelími produkty. Ta suchou pleť krásně zvláční, zjemní ji a dodá potřebné vitamíny. Pokud vás trápí suchá pokožka nejen na obličeji, doporučujeme přečíst si náš článek o suché pokožce.

Mám smíšenou pleť

Smíšená pleť obvykle vykazuje známky mastné pleti v oblasti T-zóny (čelo, brada, nos), která může být rozsáhlejší nebo naopak jen na kousku pleti. Na tvářích je pak pravděpodobně normální nebo sušší. Péče o ni je pak trochu komplikovanější, ale samozřejmě má řešení :-) Nejdůležitější tu bude pleť pravidelně čistit, aby na pokožku mohl správně působit krém. Nejprve na pleť naneste Pleťové mléko s propolisem, pak omyjte a po chvíli očistěte Pleťovou vodou s mateří kašičkou. Proč je nejvhodnější použít mléko i vodu najdete v našem průvodci správným čištěním pleti. Ale poznáte to také hned po prvním vyčištění :-)

Pleťové mléko s propolisem

Pleťová voda s mateří kašičkou


Protože krém na smíšenou pleť musí cílit hned na několik projevů (hydratuje suché partie, nepřetěžuje mastnou T-zónu), doporučujeme zvolit Krém s kapičkou včelího jedu. Ten kromě výše zmíněného také chrání pleť před volnými radikály, pleť je díky němu pevnější a pružnější a brání také vzniku vrásek. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku. Krém s kapičkou včelího jedu je vhodný používat zejména v létě, v zimě ale pleť vyžaduje především výživu.

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


Ideální pleťový krém na zimu pro smíšenou pleť tedy bude Výživný krém s mateří kašičkou. Krém podporuje vyhlazování vrásek a regeneraci pleti a obsahuje vyživující, antioxidační a hydratační složky. Samozřejmě také splňuje veškeré požadavky na krém pro smíšenou pleť.

Medový peelingový krém

Pro důkladné vyčištění a zjěmnění pleti také jednou za měsíc doporučujeme použít Medový peelingový krém, kterým se jemně zbavíte odumřelých buněk. Pokud ale trpíte na citlivou nebo aknózní pleť, nebo je vám přes 50, raději se použití peelingu vyhněte úplně.

Mám normální pleť

I ta nejméně náročná pleť vyžaduje správnou péči, aby zůstala v dobrém stavu, hydratovaná a vyživená. Použitím vhodného krému také můžete zabránit vzniku vrásek v pozdějším věku. Pleť je potřeba čistit. Pro normální typ pleti se hodí pleťové mléko a pleťová voda s mateří kašičkou. Jak správně na čištění pleti, se dozvíte v našem článku na toto téma.

Pleťové mléko s mateří kašičkou

Pleťová voda s mateří kašičkou


Protože normální pleť je považována za „ideální“, můžete si vybrat z celé řady krémů. Na léto doporučujeme například Hydratační krém s medem, který dlouhodobě pleť hydratuje, zpevňuje a vypíná ji. Současně také posiluje přirozenou bariéru pleti a chrání ji tak proti vysychání a před nepříznivými okolními vlivy.

Hydratační krém s medem

Elixír mládi s mateří kašičkou


Pokud už vám bylo více než 45 let, můžete sáhnout po Elixíru mládi s mateří kašičkou. Jeho složení jsme přizpůsobili ženám 45+, které trápí úbytek kolagenu a vznik hlubších vrásek. Elixír díky mateří kašičce a složkám d'Orientine S a Pentavitin dodává pleti ztracenou pevnost a hydratuje ji, výtažek z řas EPS white zase omezuje tvorbu pigmentových skvrn. V hodnocení se můžete podívat na názor našich zákaznic, které už Elixír mládí vyzkoušely.

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1

V zimě pak dodejte pleti extra výživu s Výživným krémem s mateří kašičkou 4v1. Spojili jsme v něm sílu mateří kašičky se třemi druhy olejů, aby byly co nejvíce podpořeny regenerační, hydratační a výživové účinky. Díky pečlivě zvolenému poměru olejů dostává pokožka přesně to, co potřebuje pro zdraví a krásu. Navíc se krém snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku, kterou zanechává jemnou a pružnou.

Pokud chcete mít péči o pleť zcela kompletní, použijte také jednou za měsíc Medový peelingový krém, který jemně odstraní odumřelé buňky a vyhladí vám pleť. Takto vyčištěná pleť lépe vstřebává účinné látky z použitých pleťových krémů či masek.

Medový peelingový krém

Pleťová maska se včelími produkty


Jednou za čas můžete také využít Pleťovou masku se včelími produkty, zejména, když budete mít pocit, že vaše pleť potřebuje zvláčnit a dodat potřebné vitamíny. Díky čistě přírodním složkám - medu, propolisu a slunečnicovému oleji, má tato maska zvláčňující, čistící i regenerační schopnosti a příjemně zvláčňuje a zjemňuje pleť

Mám citlivou pleť

Možná vás to překvapí, ale i v případě citlivé pleti můžete nalézt různé stupně citlivosti. Některá citlivá pleť může třeba snést v kosmetice alkohol, jiná ne. Proto dbejte opatrnosti, produkt si vždy nejdříve vyzkoušejte, a pokud zaznamenáte na pokožce zvláštní reakci, jako je zarudnutí, pálení nebo svědění, určitě radši kosmetický výrobek pošlete dál. Citlivou pleť nejdříve vyčistíme Pleťovým mlékem s mateří kašičkou. Regeneruje buňky, zjemňuje pleť a je vůči pleti šetrné, což je samozřejmě pro citlivou pleť potřeba. Pokud už máte ověřené, že vaší pleti nevadí alkohol, určitě je vhodné po mléce použít i pleťovou vodu – třeba tu s mateří kašičkou. Proč čistit pleť pleťovým mlékem i vodou? Mrkněte na našeho průvodce čištěním pleti, kde toto vysvětlujeme.

Pleťové mléko s mateří kašičkou

Pleťová voda s mateří kašičkou


Dalším krokem je použít krém pro citlivou pleť – třeba náš Krém s kapičkou včelího jedu. Jeho naprosto šetrné přírodní složení z něj dělá ideální krém na velmi citlivou pleť, kterou krásně hydratuje a chrání ji před volnými radikály. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku.

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém s propolisem 5v1


Protože v zimě vaše citlivá pokožka nepotřebuje hydratovat, ale spíš je potřeba jí dodat výživu, sáhněte raději po Výživném krému s propolisem 5v1, který má antioxidační, ochranné a zvláčňující účinky. Zejména pokud trpíte na změnu teplot, tento krém pro vás bude ideální. Je vhodný na péči o problematickou pleť, protože čistí a zároveň aktivně pomáhá regeneraci.

Bambucký balzám s propolisem

Pokud vaše pleť netrpí příliš na mastnotu, můžete také zvolit Bambucký balzám s propolisem, který klidně využijete i na suché a popraskané ruce. Je to ideální pleťový krém do mrazu! V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Letní pleťový krém na citlivou pleť nemusíte hned schovávat do šuplíku, jen ho používejte třeba na noc, kdy nevycházíte na mráz.

Mám aknózní pleť (pleť s akné)

U pleti s akné je ze všech typů pleti její čištění 2x denně zcela nejzásadnější. Aknózní pleť se totiž vyznačuje nadměrnou sekrecí mazových žláz a rozšířenými a ucpanými póry. Kosmetika by tak neměla mít za cíl tyto póry ucpat, protože by se problém hromadil pod povrchem. Naopak, měla by je pročistit a pomoci k jejich normálnímu fungování. Při každodenní péči o pleť je proto nejdříve potřeba ji důkladně vyčistit Pleťovým mlékem s propolisem a poté Pleťovou vodou na akné s propolisem, která je přímo určena pro aknózní pleť. Proč pleť čistit mlékem i vodou? To se dozvíte v našem článku Jak správně čistit pleť.

Pleťová voda na akné s propolisem

Výživný krém s propolisem 5v1


Je stav vaší pleti skutečně velmi problematický? Doporučujeme používat Pleťový krém na akné, který jsme vyvinuli speciálně pro zánětlivou a aknózní pleť. Pokožka je po použití krému živější a zdravější. Naše zákaznice a jejich adolescentní děti, pro které kosmetiku někdy kupují, si nemohou vodu a krém s propolisem vynachválit, proto je nabízíme také společně v sadě určené pro péči o akné.

Pleťový krém na akné

Pleťový krém a voda na akné


Pokud se vaše akné projevuje pouze mírně, můžete vyzkoušet Krém s kapičkou včelího jedu. Chrání pleť před volnými radikály, činí ji pružnější a mírnější, omezuje tvorbu vrásek. Ze zkušeností našich zákazníků víme, že při mírnějším akné si s ním často vystačí. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku. Do mrazivého počasí pak můžete sáhnout po přírodním Výživném krému s mateří kašičkou 4v1. Spojili jsme v něm sílu mateří kašičky se třemi druhy olejů, aby byly co nejvíce podpořeny regenerační, antioxidační, hydratační a výživové účinky. Krém se snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku.

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


Kosmetika, kterou při akné používáte, je skutečně velmi důležitá, nemusí ale představovat 100 % problému. Akné často může souviset s hormonálními změnami, ale i s jídelníčkem. Doporučujeme si přečíst náš článek o problematické pleti a akné, kde se tomuto tématu věnujeme podrobněji.

Mám zralou pleť a/nebo vrásky

Zásadní rada zní „z vrásek si nedělejte vrásky“. Pozitivní naladění možná vrásky nevyhladí, ale budete se cítit lépe :-) Stejně jako po příjemném kosmetickém ošetření, kdy vám na pleti příjemně zavoní včelí produkty :-) Se zvyšujícím se věkem se bohužel nutně zhoršuje kvalita naší pleti. Ztrácí svůj objem, svou strukturu. Je stále tenčí a vrásky jsou čím dál výraznější. Negativně na pleť také působí vnější vlivy, jako je prostředí, ve kterém žijeme nebo naše životospráva. Celou řadu vlastností máme také dánu do vínku geneticky. Zralá pleť je taková, na které se již vše zmíněné podepsalo a vyžaduje proto použití kosmetiky se specifickými vlastnostmi.

Pleť je samozřejmě stále potřeba čistit. Pro tento účel doporučujeme kosmetiku s mateří kašičkou, která pomáhá k věčné kráse a zdraví nejen včelí královně :-) Pro čištění použijte pleťové mléko a pleťovou vodu s mateří kašičkou. Správný návod na čištění pleti najdete v našem článku Jak správně čistit pleť.

Pleťové mléko s mateří kašičkou

Pleťová voda s mateří kašičkou


Použití krému je již v tomto věku zcela zásadní. Již okolo třicátého roku platí, že čím dříve začnete používat krém proti vráskám, tím lépe. Náš přírodní Pleťový krém proti vráskám svým složením podporuje tvorbu kolagenu, regeneraci buněčného metabolismu a zlepšuje elasticitu pleti. Viditelně vyhlazuje pokožku a předchází vzniku nových vrásek. Při zvýšené pigmentaci a viditelných vráskách skvěle poslouží jako vhodná přírodní kosmetika pro zralou pleť třeba Elixír mládí s mateří kašičkou, který je určen pro pleť od 45 let výše. Rychle se vstřebá a vypne pleť, dodává pocit lehkosti a čistoty. V hodnocení se můžete podívat i na názor našich zákaznic, které ho již vyzkoušely.

Pleťový krém proti vráskám

Elixír mládí s mateří kašičkou


Na zimu pak můžete použít Bambucký balzám s propolisem, který je vhodný pro sušší a normální pleť. V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Bambucký balzám ale nepoužívejte, pokud je vaše pleť mastnější. V takovém případě raději na pleť nanášejte Výživný krém s mateří kašičkou 4v1, který doplní potřebnou výživu, vyhladí drobné vrásky a zajistí pleti hydrataci. Krém snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku.

Bambucký balzám s propolisem

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


V žádném ročním období nezapomínejte na použití Nočního krému s medem. Pečuje o pleť celou noc a dodává jí potřebné látky obsažené v medu (vitamíny, bílkoviny, enzymy, minerální látky), vyživuje pleť a zlepšuje její prokrvení a regeneraci.

Pleťový krém s medem noční

Pleťová maska se včelími produkty


Pokud své pleti chcete dopřát skutečně kvalitní výživu, osvěžení a rychlou regeneraci, jednou za čas ji ošetřete Pleťovou maskou se včelími produkty. Tato přírodní kosmetika proti vráskám v podobě pleťové masky pleť zvláční, zjemní a dodá jí potřebné vitamíny. Nedoporučujeme pro mastnou pleť.

Krém na dekolt s medem

Čím dříve také začnete s důkladnou péčí o váš krk a dekolt, tím později budou negativní vlivy poznat také v této oblasti. Pro ošetření dekoltu doporučujeme náš přírodní Krém na dekolt s medem, který jsme navrhli tak, aby pokožku zpevňoval, hydratoval a regeneroval. Krém navíc omezuje tvorbu pigmentových skvrn a pomůže vyhlazení vrásek.

Chcete se dozvědět víc? Zajímá vás, který krém se hodí právě pro vaši pleť? Stáhněte si náš ebook!

Diskuse

Angelika Johanovská Angelika Johanovská 21. 03. 2020 | 13:36

Dobrý den,už delší dobu používám Vaše výrobky.Je mi 48,pleť mám smíšenou,občas citlivou,sem tam vrásky....vyzkoušela jsem obě pleťová mléka i vody a jsou skvêlé.Více mi však vyhovuje verze s mateří kašičkou.Na den používám elixír mládí a na noc krém s kapičkou včelího jedu.Jednou týdně peeling a masku se včelími produkty.Na oči samozřejmê také krém od Vás.A výsledek?K jednomu pracovnímu focení mě upravovala vizážistka,byla nadšená z mé pleti a vêk mi prostě nevěřila.....což kromě mého skvělého pocitu hovoří za vše.Jen mám pocit,že jsou Vaše výrobky návykové.

Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 22. 03. 2020 | 16:33

Hezký den, tak to je pro nás veliká pochvala. Mnohokrát děkujeme za hezkou zpětnou vazbu. Krásný den

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz