Zpět do poradny

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Jak vybrat správnou péči podle typu pleti?

Pleťové krémy jsou základem každé kosmetické výbavy. Stačí si jen vybrat vhodný krém, který bude vyhovovat vaší pleti a splní všechny její potřeby. Všichni jsme jedineční a stejně tak originální je i naše pleť. Proto nelze doporučit jeden krém nebo produkt na všechny typy pleti. Podle následujícího průvodce najdete to pravé přímo pro vás!


Jaký je typ vaší pleti?

Mastná pleť

Suchá pleť

Smíšená pleť

Normální pleť

Citlivá pleť

Aknózní pleť (pleť s akné)

Zralá pleť a/nebo vrásky


Mám mastnou pleť

Každou pleť je potřeba čistit, ale mastnou obzvláště. Jak správně čistit se dozvíte v našem průvodci čištěním pleti. Pro mastnou pleť doporučujeme zejména Pleťové mléko s propolisem v kombinaci s Pleťovou vodou s propolisem.

péče o mastnou pleť, Pleťové mléko s propolisem

mastná pleť, Pleťová voda na akné s propolisem


Z krémů pak vybírejte jeden lehčí, hydratační na léto – přírodní Krém s kapičkou včelího jedu bude dobrá volba. Mimochodem také zabraňuje vzniku vrásek. Podívejte se, jak nadšeně ho hodnotily naše zákaznice! Druhý krém, výživnější, pak bude potřeba na zimu.

Můžete vyzkoušet třeba náš Výživný krém s mateří kašičkou 4v1. K normálnějšímu stavu pleti vám paradoxně pomohou oleje, které tento typ pokožky potřebuje k vyživení, aby pleť neměla potřebu se tolik bránit vysušení svou mastnotou. Letní hydratační krém na mastnou pleť nemusíte hned schovávat do šuplíku, jen ho používejte třeba na noc, kdy nevycházíte na mráz.

péče o mastnou pleť, Krém s kapičkou včelího jedu

mastná pleť, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


A pokud vám ještě nebylo 50, a zároveň vaše pleť není příliš citlivá, doporučujeme vám ještě jednou měsíčně peeling s naším přírodním Medovým peelingovým krémem. Ten jemně odstraní odumřelé buňky a tak pomůže k lepšímu vstřebávání účinných látek z krémů.

Velmi jemnou a pro pleť šetrnou cestou k odstranění odumřelé svrchní vrstvy pokožky a rozjasnění pleti je náš přírodní Vitamínovým enzymatický peeling. Odstraňuje odumřelé kožní buňky bez mechanického působení. Díky tomu je k pokožce velmi šetrný a jeho něžnou péči si mohou dopřát všechny typy pleti.

péče o mastnou pleť, Medový pleťový peeling

mastná pleť, Vitamínovým enzymatický peeling

Oba peelingy můžete také střídat – použití mechanického peelingu 1x měsíčně doplňte 2x v mezičase použitím Enzymatického peelingu.

Mám suchou pleť

Suché pleti je potřeba zejména dodat hydrataci. Jako každé jiné pleti jí ale také před nanesením krému prospějete zejména důkladným vyčištěním. Zvolte kombinaci produktů s mateří kašičkou – nejdříve naneste Pleťové mléko s mateří kašičkou, po chvíli důkladně smyjte a jeho zbytky a nečistoty rozpustné ve vodě vyčistíte Pleťovou vodou s mateří kašičkou.

péče o suchou pleť, Pleťové mléko s mateří kašičkou

suchá pleť, Pleťová voda s mateří kašičkou


Chvíli poté naneste krém – nejvhodnější pleťový krém na suchou pleť je Hydratační krém s medem. Ten pokožku dlouhodobě hydratuje, zpevňuje a vypíná pleť a pomáhá ji chránit před okolními vlivy. Je vhodné ho používat jako letní krém.

Jako pleťový krém na zimu raději zvolte Bambucký balzám s propolisem. V zimě totiž i suchá pleť potřebuje především výživu. Bambucký balzám pleť dokonale vyživí, obsahuje antimikrobiální přísady a zpomaluje tvorbu vrásek. V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Hydratační krém s medem pak můžete klidně používat třeba na noc, kdy nevycházíte ven na mráz.

péče o suchou pleť, Hydratační krém s medem

suchá pleť, Bambucký balzám s propolisem


I suchá pleť se potřebuje zbavit odumřelých buňek, čímž se nejen projasní, ale také bude lépe vstřebávat účinné látky z pleťových krémů a masek. Pro suchou pleť je velmi vhodný náš Enzymatický vitamínový peeling, který díky své šetrnosti pleť důkladně vyčistí, navíc urychlí její regeneraci a sjednotí barevný odstín.

Pro suchou pleť doporučujeme také jednou za cca 3 týdny použít Pleťovou masku se včelími produkty. Ta suchou pleť krásně zvláční, zjemní ji a dodá potřebné vitamíny. Pokud vás trápí suchá pokožka nejen na obličeji, doporučujeme přečíst si náš článek o suché pokožce.

péče o suchou pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť

suchá pleť, Pleťová maska se včelími produkty

Mám smíšenou pleť

Smíšená pleť obvykle vykazuje známky mastné pleti v oblasti T-zóny (čelo, brada, nos), která může být rozsáhlejší nebo naopak jen na kousku pleti. Na tvářích je pak pravděpodobně normální nebo sušší. Péče o ni je pak trochu komplikovanější, ale samozřejmě má řešení :-) Nejdůležitější tu bude pleť pravidelně čistit, aby na pokožku mohl správně působit krém. Nejprve na pleť naneste Pleťové mléko s propolisem, pak omyjte a po chvíli očistěte Pleťovou vodou s mateří kašičkou. Proč je nejvhodnější použít mléko i vodu najdete v našem průvodci správným čištěním pleti. Ale poznáte to také hned po prvním vyčištění :-)

péče o smíšenou pleť, Pleťové mléko s propolisem

smíšená pleť, Pleťová voda s mateří kašičkou


Protože krém na smíšenou pleť musí cílit hned na několik projevů (hydratuje suché partie, nepřetěžuje mastnou T-zónu), doporučujeme zvolit Krém s kapičkou včelího jedu. Ten kromě výše zmíněného také chrání pleť před volnými radikály, pleť je díky němu pevnější a pružnější a brání také vzniku vrásek. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku. Krém s kapičkou včelího jedu je vhodný používat zejména v létě, v zimě ale pleť vyžaduje především výživu.

Ideální pleťový krém na zimu pro smíšenou pleť tedy bude Výživný krém s mateří kašičkou. Krém podporuje vyhlazování vrásek a regeneraci pleti a obsahuje vyživující, antioxidační a hydratační složky. Samozřejmě také splňuje veškeré požadavky na krém pro smíšenou pleť.

péče o smíšenou pleť, Krém s kapičkou včelího jedu

smíšená pleť, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


Pro důkladné vyčištění a zjěmnění pleti také jednou za měsíc dopřejte pleti oživující peeling, který nejenže napomáhá přirozené obnově kožních buněk, ale peelingem vyčištěná pleť navíc lépe vstřebává účinné látky z následně použitých pleťových masek nebo krémů. Náš Medový pleťový peeling s jemným práškem ze šípkových semínek pleť jemně zbaví odumřelých buněk, prokrví ji, osvěží a projasní.

Pokud ale trpíte na citlivou nebo aknózní pleť, nebo je vám přes 45, doporučujeme použít náš Enzymatický peeling, který cíleně odstraňuje odumřelé kožní buňky bez mechanického působení. Díky tomu je k pokožce velmi šetrný a jeho něžnou péči si mohou dopřát všechny typy pleti. Pleť navíc krásně projasní, urychlí její regeneraci a sjednotí barevný odstín.

péče o smíšenou pleť, Medový pleťový peeling

smíšená pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Mám normální pleť

I ta nejméně náročná pleť vyžaduje správnou péči, aby zůstala v dobrém stavu, hydratovaná a vyživená. Použitím vhodného krému také můžete zabránit vzniku vrásek v pozdějším věku. Pleť je potřeba čistit. Pro normální typ pleti se hodí pleťové mléko a pleťová voda s mateří kašičkou. Jak správně na čištění pleti, se dozvíte v našem článku na toto téma.

péče o normální pleť, Pleťové mléko s mateří kašičkou

smíšená pleť, Pleťová voda s mateří kašičkou


Protože normální pleť je považována za „ideální“, můžete si vybrat z celé řady krémů. Na léto doporučujeme například Hydratační krém s medem, který dlouhodobě pleť hydratuje, zpevňuje a vypíná ji. Současně také posiluje přirozenou bariéru pleti a chrání ji tak proti vysychání a před nepříznivými okolními vlivy.

Pokud už vám bylo více než 45 let, můžete sáhnout po Elixíru mládi s mateří kašičkou. Jeho složení jsme přizpůsobili ženám 45+, které trápí úbytek kolagenu a vznik hlubších vrásek. Elixír díky mateří kašičce a složkám d'Orientine S a Pentavitin dodává pleti ztracenou pevnost a hydratuje ji, výtažek z řas EPS white zase omezuje tvorbu pigmentových skvrn. V hodnocení se můžete podívat na názor našich zákaznic, které už Elixír mládí vyzkoušely.

péče o normální pleť, Hydratační krém s medem

smíšená pleť, Elixír mládi s mateří kašičkou


V zimě pak dodejte pleti extra výživu s Výživným krémem s mateří kašičkou 4v1. Spojili jsme v něm sílu mateří kašičky se třemi druhy olejů, aby byly co nejvíce podpořeny regenerační, hydratační a výživové účinky. Díky pečlivě zvolenému poměru olejů dostává pokožka přesně to, co potřebuje pro zdraví a krásu. Navíc se krém snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku, kterou zanechává jemnou a pružnou.

Jednou za čas můžete také využít Pleťovou masku se včelími produkty, zejména, když budete mít pocit, že vaše pleť potřebuje zvláčnit a dodat potřebné vitamíny. Díky čistě přírodním složkám - medu, propolisu a slunečnicovému oleji, má tato maska zvláčňující, čistící i regenerační schopnosti a příjemně zvláčňuje a zjemňuje pleť.

péče o normální pleť, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1

smíšená pleť, Pleťová maska se včelími produkty


Pokud chcete mít péči o pleť zcela kompletní, dopřejte jí jemnou očistu pleťovým peelingem. Takto vyčištěná pleť nejen že prokoukne, ale také se rychleji obnovuje a získává tak mladistvý a svěží vzhled. Dalším bonusem peelingu je lepší vstřebávání účinných látek z použitých pleťových krémů či masek.

Vybrat si můžete například náš Medový pleťový peeling s jemným práškem ze šípkových semínek, který jemně odstraní odumřelé buňky a pleť příjemně prokrví, vyhladí a projasní. Určitě doporučujeme vyzkoušet také naši novinku Vitamínový enzymatický peeling s medem, který je velmi jemnou a pro pleť šetrnou cestou k odstranění odumřelé svrchní vrstvy pokožky a rozjasnění pleti.

péče o normální pleť, Medový pleťový peeling

smíšená pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Peelingy můžete také střídat – použití mechanického Medového peelingu 1x měsíčně doplňte 2x v mezičase použitím Enzymatického peelingu.

Mám citlivou pleť

Možná vás to překvapí, ale i v případě citlivé pleti můžete nalézt různé stupně citlivosti. Některá citlivá pleť může třeba snést v kosmetice alkohol, jiná ne. Proto dbejte opatrnosti, produkt si vždy nejdříve vyzkoušejte, a pokud zaznamenáte na pokožce zvláštní reakci, jako je zarudnutí, pálení nebo svědění, určitě radši kosmetický výrobek pošlete dál.

Citlivou pleť nejdříve vyčistíme Pleťovým mlékem s mateří kašičkou. Regeneruje buňky, zjemňuje pleť a je vůči pleti šetrné, což je samozřejmě pro citlivou pleť potřeba. Pokud už máte ověřené, že vaší pleti nevadí alkohol, určitě je vhodné po mléce použít i pleťovou vodu – třeba tu s mateří kašičkou. Proč čistit pleť pleťovým mlékem i vodou? Mrkněte na našeho průvodce čištěním pleti, kde toto vysvětlujeme.

péče o citlivou pleť, Pleťové mléko s mateří kašičkou

citlivá pleť, Pleťová voda s mateří kašičkou


Dalším krokem je použít krém pro citlivou pleť – třeba náš Krém s kapičkou včelího jedu. Jeho naprosto šetrné přírodní složení z něj dělá ideální krém na velmi citlivou pleť, kterou krásně hydratuje a chrání ji před volnými radikály. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku.

Protože v zimě vaše citlivá pokožka nepotřebuje hydratovat, ale spíš je potřeba jí dodat výživu, sáhněte raději po Výživném krému s propolisem 5v1, který má antioxidační, ochranné a zvláčňující účinky. Zejména pokud trpíte na změnu teplot, tento krém pro vás bude ideální. Je vhodný na péči o problematickou pleť, protože čistí a zároveň aktivně pomáhá regeneraci.

péče o citlivou pleť, Krém s kapičkou včelího jedu

citlivá pleť, Výživný krém s propolisem 5v1


Pokud vaše pleť netrpí příliš na mastnotu, můžete také zvolit Bambucký balzám s propolisem, který klidně využijete i na suché a popraskané ruce. Je to ideální pleťový krém do mrazu! V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Letní pleťový krém na citlivou pleť nemusíte hned schovávat do šuplíku, jen ho používejte třeba na noc, kdy nevycházíte na mráz.

Dobrou zprávou je, že i citlivá pleť si může dopřát peeling a to náš nový Vitamínový enzymatický peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky bez mechanického působení. Díky tomu je k pokožce velmi šetrný a jeho něžnou péči si mohou dopřát i citlivé typy pleti. Napomáhá také přirozené obnově kožních buněk, urychluje tak regeneraci pleti a viditelně ji zjemňuje, oživuje a sjednocuje její barevný odstín.

péče o citlivou pleť, Bambucký balzám s propolisem

smíšená pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Citlivé pleti jsme se podrobně věnovali v článku 6 mýtů a pravd o citlivé pleti, najdete zde mnoho dalších rad, jak se o citlivou pleť starat, rozmazlovat ji a předcházet typickým nešvarům, které ji mohou potkat.

Mám aknózní pleť (pleť s akné)

U pleti s akné je ze všech typů pleti její čištění 2x denně zcela nejzásadnější. Aknózní pleť se totiž vyznačuje nadměrnou sekrecí mazových žláz a rozšířenými a ucpanými póry. Kosmetika by tak neměla mít za cíl tyto póry ucpat, protože by se problém hromadil pod povrchem. Naopak, měla by je pročistit a pomoci k jejich normálnímu fungování.

Při každodenní péči o pleť je proto nejdříve potřeba ji důkladně vyčistit Pleťovým mlékem s propolisem a poté Pleťovou vodou na akné s propolisem, která je přímo určena pro aknózní pleť. Proč pleť čistit mlékem i vodou? To se dozvíte v našem článku Jak správně čistit pleť.

péče o aknózní pleť, Pleťové mléko s propolisem

aknózní pleť, Pleťová voda na akné s propolisem


Je stav vaší pleti skutečně velmi problematický? Doporučujeme používat Pleťový krém na akné, který jsme vyvinuli speciálně pro zánětlivou a aknózní pleť. Pokožka je po použití krému živější a zdravější. Naše zákaznice a jejich adolescentní děti, pro které kosmetiku někdy kupují, si nemohou vodu a krém s propolisem vynachválit, proto je nabízíme také společně v sadě určené pro péči o akné.

péče o aknózní pleť, Pleťový krém na akné s propolisem

aknózní pleť, Pleťový krém a voda na akné


Naše zákaznice si také velmi chválí účinky Pleťového krému s propolisem. Krém s přírodním složením je vhodný a velmi úspěšný právě v péči o aknózní a problematickou pleť, díky propolisu má totiž úžasné účinky z hlediska regenerace pleti a poradí si s nejrůznějšími pleťovými problémy.

Pokud se vaše akné projevuje pouze mírně, můžete vyzkoušet Krém s kapičkou včelího jedu. Chrání pleť před volnými radikály, činí ji pružnější a mírnější, omezuje tvorbu vrásek. Ze zkušeností našich zákazníků víme, že při mírnějším akné si s ním často vystačí. Krém s kapkou jedu jsme nechali ohodnotit zákaznicemi, a byly nadšené! Hodnocení si přečtete v tomto článku.

aknózní pleť, Pleťový krém s propolisem

péče o aknózní pleť, Krém s kapičkou včelího jedu


Do mrazivého počasí pak můžete sáhnout po přírodním Výživném krému s mateří kašičkou 4v1. Spojili jsme v něm sílu mateří kašičky se třemi druhy olejů, aby byly co nejvíce podpořeny regenerační, antioxidační, hydratační a výživové účinky. Krém se snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku.

I problematická či aknózní pleť si s naším Vitamínovým enzymatickým peelingem může dopřát šetrnou očistu, zbavit se odumřelých kožních buněk a využít všech výhod, které peeling pleti přináší. Peeling navíc napomáhá přirozené obnově kožních buněk, čímž urychluje regeneraci pleti a viditelně ji zjemňuje, oživuje a sjednocuje její barevný odstín.

aknózní pleť, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1

smíšená pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť

Kosmetika, kterou při akné používáte, je skutečně velmi důležitá, nemusí ale představovat 100 % problému. Akné často může souviset s hormonálními změnami, ale i s jídelníčkem. Doporučujeme si přečíst náš článek o problematické pleti a akné, kde se tomuto tématu věnujeme podrobněji.

Mám zralou pleť a/nebo vrásky

Zásadní rada zní „z vrásek si nedělejte vrásky“. Pozitivní naladění možná vrásky nevyhladí, ale budete se cítit lépe :-) Stejně jako po příjemném kosmetickém ošetření, kdy vám na pleti příjemně zavoní včelí produkty :-) Se zvyšujícím se věkem se bohužel nutně zhoršuje kvalita naší pleti. Ztrácí svůj objem, svou strukturu. Je stále tenčí a vrásky jsou čím dál výraznější.

Negativně na pleť také působí vnější vlivy, jako je prostředí, ve kterém žijeme nebo naše životospráva. Celou řadu vlastností máme také dánu do vínku geneticky. Zralá pleť je taková, na které se již vše zmíněné podepsalo a vyžaduje proto použití kosmetiky se specifickými vlastnostmi.

Pleť je samozřejmě stále potřeba čistit. Pro tento účel doporučujeme kosmetiku s mateří kašičkou, která pomáhá k věčné kráse a zdraví nejen včelí královně :-) Pro čištění použijte pleťové mléko a pleťovou vodu s mateří kašičkou. Správný návod na čištění pleti najdete v našem článku Jak správně čistit pleť.

zralá pleť, vrásky, Pleťové mléko s mateří kašičkou

péče o zralou pleť, vrásky, Pleťová voda s mateří kašičkou


Použití krému je již v tomto věku zcela zásadní. Již okolo třicátého roku platí, že čím dříve začnete používat krém proti vráskám, tím lépe. Náš přírodní Pleťový krém proti vráskám svým složením podporuje tvorbu kolagenu, regeneraci buněčného metabolismu a zlepšuje elasticitu pleti. Viditelně vyhlazuje pokožku a předchází vzniku nových vrásek. Při zvýšené pigmentaci a viditelných vráskách skvěle poslouží jako vhodná přírodní kosmetika pro zralou pleť třeba Elixír mládí s mateří kašičkou, který je určen pro pleť od 45 let výše. Rychle se vstřebá a vypne pleť, dodává pocit lehkosti a čistoty. V hodnocení se můžete podívat i na názor našich zákaznic, které ho již vyzkoušely.

zralá pleť, vrásky, Pleťový krém proti vráskám

péče o zralou pleť, vrásky, Elixír mládí s mateří kašičkou


Na zimu pak můžete použít Bambucký balzám s propolisem, který je vhodný pro sušší a normální pleť. V rámci hodnocení si ho chválily i naše zákaznice, které ho už vyzkoušely. Bambucký balzám ale nepoužívejte, pokud je vaše pleť mastnější. V takovém případě raději na pleť nanášejte Výživný krém s mateří kašičkou 4v1, který doplní potřebnou výživu, vyhladí drobné vrásky a zajistí pleti hydrataci. Krém snadno vstřebává a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku.

zralá pleť, vrásky, Bambucký balzám s propolisem

péče o zralou pleť, vrásky, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1


V žádném ročním období nezapomínejte na použití nočního krému, vyzkoušet můžete náš Noční krém s medem, který o pleť pečuje po celou noc a dodává jí potřebné látky obsažené v medu (vitamíny, bílkoviny, enzymy, minerální látky), vyživuje pleť a zlepšuje její prokrvení a regeneraci. Stejně tak můžete pro noční péči využít i výše dva výše zmíněné krémy - Bambucký balzám s propolisem či Výživný krém s mateří kašičkou 4v1.

Pro důkladnou péči o zralou pleť můžeme také doporučit náš nový Vitamínový enzymatický peeling na pleť, který je velmi jemnou a pro pleť šetrnou cestou k odstranění odumřelé svrchní vrstvy pokožky a rozjasnění pleti. Napomáhá přirozené obnově kožních buněk, urychluje tak regeneraci pleti a viditelně ji zjemňuje, oživuje a sjednocuje její barevný odstín.

zralá pleť, vrásky, Pleťový krém s medem noční

smíšená pleť, Vitamínový enzymatický peeling na pleť


Pokud své pleti chcete dopřát skutečně kvalitní výživu, osvěžení a rychlou regeneraci, jednou za čas ji ošetřete Pleťovou maskou se včelími produkty. Tato přírodní kosmetika proti vráskám v podobě pleťové masky pleť zvláční, zjemní a dodá jí potřebné vitamíny. Nedoporučujeme pro mastnou pleť.

Čím dříve také začnete s důkladnou péčí o váš krk a dekolt, tím později budou negativní vlivy poznat také v této oblasti. Pro ošetření dekoltu doporučujeme náš přírodní Krém na dekolt s medem, který jsme navrhli tak, aby pokožku zpevňoval, hydratoval a regeneroval. Krém navíc omezuje tvorbu pigmentových skvrn a pomůže vyhlazení vrásek.

péče o zralou pleť, vrásky, Pleťová maska se včelími produkty

péče o zralou pleť, vrásky, Krém na dekolt s medem

Při péči o zralou pleť je velmi důležitá pravidelná péče zaměřená na dostatečnou hydrataci a výživu. Při péči o zralou a stárnoucí pleť vždy dbejte na jemné zacházení, vhodné je také péči doplnit o pravidelné masáže obličeje - návod a tipy pro domácí obličejovou masáž najdete v tomto článku, očního okolí - základní mikromasáž očního okolí si zvládnete udělat sami v pohodlí domova, návod najdete v tomto článku a jak jsme zmínili výše, nezapomínejte ani na péči o krk a dekolt. Stejně důležitá jako kosmetická péče je však také zdravá životospráva, která má na to, jakou rychlostí naše pleť stárne, nemalý vliv. Sdílejte produkt s přáteli