0 Kč(0 ks)
Zpět

Naše kosmetika není testována na zvířatech

Naše kosmetika není testována na zvířatech

Testování kosmetiky na zvířatech neschvalujeme, a proto považujeme za samozřejmost, že naši kosmetiku jsme na zvířatech nikdy netestovali. Přírodu i zvířata vnímáme jako učitele a nositele velké moudrosti. Protože k výrobě naší kosmetiky používáme včelí produkty, víme, co všechno se od včel můžeme naučit, a velmi si jich vážíme.

Testování na zvířatech je v Evropě zakázané

Často nám píšete, že na obalu krémů a dalších kosmetických přípravků nemáme uvedeno, zda byla kosmetika testována na zvířatech. A jedním dechem dodáváte, že pokud to tam není uvedeno, na zvířatech být zřejmě testována mohla. Rádi bychom vás touto cestou ujistili, že naši kosmetiku na zvířatech netestujeme a nikdy v minulosti jsme naše přípravky ani jejich složky na zvířatech netestovali.

Testování kosmetiky na zvířatech považujeme za kruté a neetické a jsme si jistí, že není nutné a lze jej zcela nahradit jinými metodami. Proto jsme velmi rádi, že od roku 2013 platí pro všechny státy Evropské unie zákaz testování veškerých kosmetických výrobků i jejich přísad na zvířatech a také zákaz dovozu a prodeje veškeré kosmetiky testované na zvířatech. Těší nás, že se tento složitý zákon podařilo celoplošně prosadit a že nyní žádní výrobci kosmetiky v rámci EU nesmějí na zvířatech testovat.

Výrobky není třeba označovat ikonkami či štítky

Z těchto legislativních důvodů nepovažujeme za nutné označovat krabičky výrobků nebo výrobky samotné ikonami či štítky, které znázorňují, že se nejedná o produkt testovaný na zvířatech. Ovšem to, že nevlastníme logo, které by mělo zaručit, že na zvířatech netestujeme má i poněkud prozaičtější důvod. A tím je finanční nákladnost spojená s jeho získáním. Pro naši malou firmu se jedná o nezanedbatelné finance navíc, které raději investujeme do vývoje nových produktů. A zároveň jsme velmi rádi, že se naši zákazníci o testování výrobků na zvířatech zajímají a aktivně se ptají na náš postoj k němu.

Trocha historie testování kosmetiky na zvířatech v EU

Za zákaz testování kosmetiky na zvířatech vedla dlouhých 23 let boj Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která nakonec dosáhla svého a zákaz testování kosmetických výrobků či jejich složek na zvířatech nabyl účinnosti. Tato organizace bojovala za ochranu zvířat proti testování od roku 1990 a snažila se veřejnost informovat o všech zmírněních zákonů či nedostatečné ochraně zvířat. Mimo jiné sesbírala 4 miliony podpisů pro zákaz testování a předala je Evropské komisi.

Náš tip

V roce 2004 byl Evropskou unií schválen zákaz testování hotových kosmetických produktů na zvířatech. V roce 2009 pak bylo zakázáno testování kosmetických přísad a také prodej většiny na zvířatech testovaných kosmetických výrobků. A konečným dnem pro testování je 11. březen 2013, kdy byl v rámci EU úplně zakázán prodej i dovoz veškerých kosmetických výrobků, testovaných na zvířatech.

Jsme skutečně rádi, že existuje tak četná skupina lidí, kterým není lhostejné, jak vznikají produkty, které používají. Ke zvířatům máme pochopitelně velmi kladný vztah i my, protože základní suroviny naší kosmetiky vycházejí z včelích produktů i toho, co nás včely naučily o přírodě.

Přečtěte si také:

Každý může pomoci: dva kroky, které zvrátí vymírání včel

Už více než tři desítky let čteme články, jak včelky neúspěšně bojují s nemocemi, ztrácejí kvůli pesticidům orientaci v krajině, nebo je chemie zabíjí přímo na polích. Profesorka Marla Spivak přináší v následujícím videu řešení, na kterém se může podílet každý z nás.

Co dělají včelky od července do konce roku?

Napadlo vás někdy, proč vlastně včelky přes léto tak pilně pracují? Není to pro potěchu nás včelařů, ale protože se připravují na zimu. A že to není vůbec primitivní proces, ale spíše velký boj o život, prozradí následující řádky.

Co zrovna teď dělají včelky? Pokračování článku o životě v úlu

V minulém díle jsme se podívali na to, co dělají včely od července do prosince, nyní nastal čas na druhé pokračování v období od ledna do června. Jak to vypadá v úlu zrovna teď a jak proběhne nejbouřlivější období roku – jaro?

Všechny články z rubriky

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz