0 EUR(0 units)
Back

Wie Bienen produzieren Honig? Wo gibt es?

Wie Bienen produzieren Honig? Wo gibt es?

Honig von den Bienen haben - aber wie ist sie entstanden? Wie die Bienen?


In das Gästebuch erschien eine interessante Frage: "Woher kommt die Süße von Honig." Dieses Problem ist sehr interessant, so beschlossen wir, die ihr durch Artikel beantworten - eigentlich stellt sich wie Honig.
 1. Sammeln von Nektar

Ergibt sich aus dem Nektar der Honig (süßer Saft gesammelt Blumen) oder Honigtau (von Bäumen). Biene saugt Nektar oder Honigtau in Honig sac. Honig Magen Beutel aus COPD getrennt, so dass sichergestellt ist, dass es keine Verdauung sein.
 2. Transmission Würze jünger

 Bee Hive und um dorthin zu gelangen, bevor die "Kosten" der Nektar oder Honigtau jüngeren Bienenstich (jede Biene hat einen Job), wie folgt Würze wird geschluckt und mehrmals ausgeworfen - jede einzelne Biene durch Zugabe von Enzymen und Aminosäuren sowie aus ihren Drüsen, während Wasser verdunstet. wenn dieser Prozess "Honig" ist ausreichend verdickt (etwa 30% Wasser) wird in hexagonalen Biene Zelle gespeichert ist.

 

DSC_0555b.jpg

3. Odpařování

K odpařování dochází také z důvodu vysoké teploty v úle, kde je kolem 35°C. Mávání křídel včel je vytvářen neustálý proud vzduchu, který odvádí přebytečnou vodu česnem z úlu ven. Když dosáhne vlhkost medu kolem 17% vlhkosti, je v buňkách zavíčkován = zakonzervován. Včely dokáží nektar vysušit ze 70% na 17%.

 

4. Proč to včely a rostliny dělají?

Včely ukládají med pro přežití v průběhu zimy. Průměrné včelstvo spotřebuje za zimu asi 15 kg - 20 kg medu. Během celého roku je to pak 70 kg medu. Včelař včelám odebere okolo 20 kg - 70 kg medu, proto se před zimou včely zakrmují cukerným roztokem.


Možná vás také napadlo, proč vlastně rostliny nektar produkují, odpověď je jednoduchá - nektar má pro rostlinu velký význam, jelikož na něj láká opylovače (včely, čmeláky, vosy, brouky apod.), kteří na svém těle roznášejí pyl a tím je opylují.

DSC_9734.JPG

 

 

Viděli jste již naše video z vytáčení medu? Jestli ne, určitě se na něj podívejte.


obrazek-videa-vytaceni180.jpgPokud jste dostali na med chuť, tak to je v pořádku :-) na aktuální nabídku medů z Orlických hor se podívejte zde.

SkypeFacebookTwitter

Mobile: 739 045 380
Mo-Fr: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz