Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Dotazy z let 2002 - 2007

Zde najdete OTÁZKY A ODPOVĚDI z let 2002 - 2007. Nejlépe lze vyhledávat pomocí kláves "Ctrl + F" - tato kombinace kláves Vám umožní dohledat jakékoliv slovo na této stránce.

OTÁZKY A ODPOVĚDI z let 2002 - 2007

9.6.2007 Renata Stanková renatarest@seznam.cz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda má Vaše firma také velkoobchodní prodej. Mám obchod s přírodnímy produkty a o Vaše výrobky bych měla zájem .Děkuji Stanková.

Dobrý den, samozrejme to je mozne, posleme Vam na email nabídkový list a s první objednávkou stačí poslat kopii zivnostenského listu.


29.5.2007 Jiří Skalka skalkajiri@atlas.cz Používám mast s propolisem na akné na rukou, je to vynikající věc, už po dvou dnech je vidět, jak mast báječně hojí, děkuji a jsem s pozdravem, Jiří Skalka


21.5.2007 Ruzena H. K.r.i.s@email.cz

Dobry den, mam dotaz na recept. Jak se prosim Vas vyraby recept na med s propolisem.dekuji

Dobrý den, je mi líto, ale naše receptury nesdělujeme.

 


5.5.2007 martina dybi@seznam.cz

Dobrý den, mám asi hodně hloupí dotaz. Zajímalo by mě jestli je vhodné užívat včelí mateří kašičku (tabletky) jako doplněk stravy a na posílení imunity ve 23letech. A jestli neovlivňují antikoncepci. Moc díky

Dobrý den, MK v tabletách nevyrábíme a tak musíte kontaktovat výrobce. Většina těchto výrobků je schvalována jako potravinový doplněk. My vyrábíme MK v medu, protože je to přirozrná konzervace MK a i ten med dodá tělu další důležité potřebné látky. Posilovat imunitu si myslím je dnes třeba v každém věku. Není mi známo, že by užívání mateří kašičky ovlivňovalo antikoncepci.


28.4.2007 Dandys dandys77@seznam.cz

Dobrej večír. Jen bych se chtěl zeptat, jestli se po užívání testosteronu projevují známky akné, či jiných takovýchto kožních nepříjemností. Děkuji za vaši odpověď!

Dobrý den,nemáme s tím zkušenosti. Přeji pěkný den.


19.4.2007 @

Dobrý den pane Plevo,chtěla bych se zeptat od kolika let je vhodný pleťový krém s mateří kašičkou a jestli je vhodný i pro mladou pleť.Děkuji Janovská

Dobrý den, pleťový krém s MK používají naše zákaznice od puberty, kdy některým velice dobře pomáhá s problémy akné, až po seniorský věk, kdy zpomaluje tvorbu vrásek.


16.4.2007 Marcela P. pavel.peterka@jaronet.net

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli může užívat syn(11.měsíců)a dcera (3roky) guaranu v medu. předem děkuji za odpověď M.P.

Dobrý den,při schvalování medů s příměsemi jsem dostal podmínku uvádět na obalu- není vhodný pro děti do 3 let.Dcera může, syn -nedoporučuji. Ani nevidím důvod, takto malému dítěti gvaranu v jakékoliv formě podávat.


16.4.2007 Hana N. Holešov hana.na@centrum.cz

Dobrý den, chci se zeptat, který z potravinových doplňků je nejvhodnější proti únavě, vyčerpání.Můžu použít v 1 den např. guaranu i žen-šen nebo raději střídat? Děkuji

Určitě bych doporučil Vámi uváděnou gvaranu v medu. Na delší užívání (i po odeznění příznaků vyčerpání) bych doporučil pyl v medu (vitamíny, minerální látky apod.) i ženšen . Lze užívat i v jeden den, v jinou dobu.


15.4.2007 Dáša stemberkova.d@seznam.cz

Dobrý den pane Plevo, mám na vás dotaz ohledně skladování potravinových doplňků v medu. Pořídila jsem si pyl v medu, a ženšen v medu. Nechávala jsem je normálně při pokojové teplotě, ale u pylu jsem měla divný pocit, jako by kvasil ve skleničce, tak jsem ho dala do lednice, ale nejsem si jistá, jestli mu tou lednicí neublížím, aby se z něj nevytratily všechny ty důležité látky. Jak by se správně měly tyto doplňky skladovat po otevření? Děkuji za odpověď.Jinak už jsem vyzkoušela, guaranu, mateří kašičku ráno na chleba :-) a rakytník, no kdyby v něm nebyla ta zrníčka tak by byl super, a všechny jsou moc příjemné na konzumaci. Takže kdybyste mi mohl sdělit ideální skladovací teplotu, abych mohla dál pokračovat v bezpečné konzumaci, byla bych moc ráda.Dáša

Dobrý den, výrobky s medem skladujte do 20°C. Lednice jim ale neublíží, nevadí. Je možné, že jste se nespletla a v medu s pylem probíhá tzv.mléčné kvašení. To výrobku neublíží, ale spíše jej vylepší. Pylová zrnka popraskají a je pak lépe využito více látek z pylu- je lepší stravitelný. V krabičce jste měla návod a tento proces u pylu je tam popsán. Já tento proces z výše uvedených důvodů doporučuji.


13.4.2007 Martina Mráčková margot.magia@seznam.cz

Dobrý den, poožívám o dvás mast s propolisem na ekzémy a je báječná, proto bych se chtěla zeptat jestli mi pomůže i na sluneční ekzém dost mě trápí, nebo kdyby jste mi doporučil něco jiného Děkuji Martina M.

Dobrý den, nemám s tím žádné zkušenosti. Zkuste prosím a napište, budu vědět pro další zákazníky. Děkuji.

 


11.4.2007 Lucia Dercalikova dercalikova@zoznam.sk

Este raz pekny den, este som sa chcela opytat jednu vec ohladom pletovych kremov... Videla som v TV relaciu o prirodnej kozmetike v ktorej sa hovorilo o tom aka je prirodna kozmetika dobra, no zaroven upozornili na vacsie riziko mnozenia bakterii nakolko v nej nie su obsiahnute konzervacne latky. Vraj je vhodnejsie mat prirodne kremy v tube, pripadne ich z kelimku naberat spachtlou aby sa zamedzilo zaneseniu bakterii do kremu. Je to pravda?Vopred dakujem za odpoved.Lucia D., Bratislava

V celku máte pravdu týká se to 100% přírodních krémů bez jakýchkoliv konzervačních látek. Tyto krémy by měly mít velmi krátkou doporučenou dobu spotřeby.


10.4.2007 Maryla Vlková Maryla.vlkova@seznam.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Jako dítě jsem sumlala propolis. Už si nepamamtuji proč, ale začala jsem být na něj po nějaké době alergická.Nyní mi doktorka předepsala sarapis, kde je propolis.Koupila jsem si tinkturu s propilisem a natřela si kůži.Nevím jsetli to mohla být alergická reakce, ale ani ne po 5 min mi začal brnět jazyk.Je to tinktura na afty a masáže od pana Dudka.Děkuji za odpověď a přeji pěkný jarní den

Dobrý den, možné je všechno. Pokud jste neměla i jinou negativní reakci, tak to zkuste znovu. Když budete mít ten samý pocit po 5 min. tak se dá usoudit, že to reakce na propolis je. Záleží, jak dlouho to trvá a jak je to nepříjemné, aby se dalo říci, že je to alergická reakce.V každém případě mějte používání pod kontrolou a spíše méně, než hodně najednou.

 


6.4.2007 Tomáš tolapt@centrum.cz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se propolisové kapky mohou užívat vnitřňe )nikde jsem to v návodu nenašel). Kdysi jsem si je nechal vyrobit u včelaře a mám s nimi výborné zkušenosti.

Dobrý den, kapky se mohou používat vnitřně, doporučuji kapat na piškot, kousek chleba, cukr apod.Kapky se vsají a nejsou ztráty např.nalepení na lžičku apod.


4.4.2007 Zdeněk Valčík z.valcik@seznam.cz

Jak často mohu mast s apisinem používat a vyrábíte tyto masti o vyšších dávkách apisinu? Před několika lety televize dávala pořad o polském lékaři, který léčil pacienty ve své klinice bodáním postižených kloubů přímo od včel. Měl stanovené dávky včelího jedu v závislosti na čase. Úspěšnost léčby byla vysoká. Nepamatuji si jeho jméno. Zabývá se někdo touto léčbou u nás?

Dávka vč.jedu je dána schvalovacím povolením. Používání není omezeno, já bych doporučil asi po 1 měsíci na 5 dní vynechat a nebo při případné reakci pokožky.O léčbě přímým vpichem žihadel včel vím, ale nevím, že by se tím nějaké lékařské pracoviště u nás zabývalo. Zkuste kontaktovat MUDr.Hajdůškovou, která se ve své praxi zabývá i včelími produkty a jejich využitím při léčbě. Kontakt najdete na http://www.vcelarstvi.cz -klik-učitelé včelařství,klik- kraj moravskoslezký


23.3.2007 Ivana Vinská ladera@centrum.cz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, proč nemohou užívat děti propolis v medu? Protože s ním mám velmi dobré zkušenosti ve spreji, synovi (5 let) jsem koupila propolis v medu na angínu a teď mám špatné svědomí, jestli jsem mu neublížila. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, také jsem u svých dětí používal propolis na vše, vně u vnitřně a s úspěchem. Text:není určeno...musím uvádět na základě povolení k výrobě. Osobně si myslím, že při angíně a v rozumném množství jste mu naopak pomohla. Přeji Vám oběma stálé zdraví. Milan Pleva


23.3.2007 paní Věra nio.vor@seznam.cz

Dobrý den prosím vás mám takový problém mám na obličeji bradavici a chtěla bych poradit který z vašich produktů bych měla použít k odstranění nebo zmenšení bradavice. Dost mě to trápí. děkuji za odpověď pane Plevo. četla jsem si o propolisu 20g že se to na tyto problémy používá popř. jaké jsou účinky

Dobrý den,
máte pravdu, propolis je účinný na odstranění bradavic. Já doporučuji vzít
kousek surového propolisu, dát na špočku lžičky, nad teplem (vařič, svíčka)
rozpustit a na bradavici namačkat. Přelepit a nechat působit. Pokud to při
mytí spadne, tak opakovat znovu. Bradavice se zatáhne a vypadne- zmizí.
Ve Vašem případě je ale asi problém, že je to ve velice nevhodném místě.
Pokud by tato aplikace nemohla být uplatněna, doporučil bych propolisové
kapky a několikrát denně bradavici potírat. Účinek to má stejný, jen to o
trochu déle trvá. Musí se to potírat každý den několikrát.


15.3.2007 Andrea Dosoudilová adosova@gmail.com

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda se Vaše kosmetické výrobky mohou používat při kojení. Předpokládám, že ano (asi kromě produktů s mateří kašičkou?), ale vzhledem k tomu, že se při kojení moc nedoporučuje konzumace alergenních potravin, by mě zajímalo, zda se to stejné vztahuje i na kosmetiku. Také jsem pátrala po tom, kolik propolisu opsahuje Váš propolisový krém, kolik medu obsahuje medový krém... a na krabičce ani v letáku jsem tuto informaci nenašla, také proto si nejsem jistá, zda můžu Vaši kosmetiku při kojení používat. Děkuji za odpověď. S pozdravem A. Dosoudilová

Dobrý den, z našich výrobků není doporučen pro kojící a těhotné ženy propolis v medu a mateří kaše v medu.Ostatní výrobky včetně kosmetiky můžete používat a nemají žádný negativní vliv na Váš současný stav. Všechny jsou vyvinuty tak, aby byly prospěšné pro pleť. Přeji Vám pěkný den.


14.3.2007

Dobrý den,je mi 20 let a mám pěknou normální plěť,ale mám na čele mimickou vrásku,chtěla bych se zeptat jaký výrobek by byl vhodný,aby se redukovala,ale zárověň nechci v mém věku používat krémy proti vráskám.Děkuji

Dobrý den, ve Vašem případě bych Vám doporučil používat pl.krém s propolisem. Propolis mimo jiné regeneruje a napíná pleť.


14.3.2007 Marfusa nany@vackova.eu

Dobry den, pane Plevo, velmi jsem si oblibila Vase kosmeticke vyrobky, predevsim sampon s propolisem, mela jsem vzdy huste vlasy, ktere mi po jednom roce studia na medicine zacaly vypadavat a vas sampon mi moc pomohl, nyni uz nemam strach, ze nez se doberu k titulu, budu plesata.. Chtela bych Vas poprosit o jednu radu, trpim casto se opakujicim zanetem mocovych cest, zadna ATB mi nepomahaji, vzdy je jejich pusobeni jen docasne a kratkodobe, mohl byste mi doporucit nektery z Vasich vyrobku? Predem dekuji za Vasi odpoved, mejte krasne jarni dny Marfusa

Dobrý den, při potížích se našim zákazníkům osvědčilo užívat propolisové kapky. při potížích nakapat 6-10 kapek na kousek chleba, piškotu, cukru apod a sníst (2x-3x denně). Děkuji za pěkné zkušenosti.


12.2.2007 Eva Vrbková eva.vrbkova@praktikgroup.cz Dobrý den celé společnosti a také klientům. Na tuto stránku nepíši poprvé. Můj problém je padání vlasů. Vždy jsem užívala vlasovou vodu s propolysem a vždy mi pomohla. Jen jednou jsem se nechala zlákat na nový přípravek jedné společnosti, bylo to 12 ampulí za 1000,-- Kč a to jsem neměla dělat, po 3 týdnech jsem pocítila alergii na některou složku a 40% vlasů bylo fuč. Byly, ne na hlavě, ale v odpadu a v luxu. Je mnoho věcí, za které hovoří cena, ale ne vždy je to pravda. Zůstanu věrná tomu, co mne přesvědčilo a to jsou výrobky pana Plevy. Ty prostě nemají konkurenci. Proto, máte-li někdo problém s vlasy, věřte, že produkt pana Plevy Vás překvapí. Za žádný jiný jej nevyměním. Hodně spokojenosti s výrobky přeje Eva Vrbková.


9.2.2007 Roman Cingel RomanCingel@seznam.cz

Dobry den, moje manzelka ma atopicky ekzem-Chtel bych se proto zeptat jestli by ji mohl nejaky vceli produkt to vylecit nebo alespon zmirnit, a kdyz tak ktery.Predem dekuji Roman C.

Dobrý den,

některým našim zákazníkům pomohla zmírnit "Mast s propolisem". Stačí slabá vrstva, a pěkně vetřít do pokožky.


30.1.2007 Jméno Příjmení @

Dobry den, rada bych se Vas optala, zda je mozne pouzivat v tehotenstvi mast s propolisem na opary a pokud ano, jak casto uzivat. A dale bych se chtela optat, zda je nejaky Vas vyrobek vhodny a ucinny proti tvorbe strii v tehotenstvi, popripade k "naprave" jiz vzniklych strii?

Dobrý den, pokud jste používala i před těhotenstvím, tak ano, používat podle potřeby. Někteří zákazníci používají v začátku kapky s propolisem a pak na doléčení mast.

Na strie používají naše zákaznice "Pleť.krém s propolisem".


25.1.2007 Jana Nováková michalkova@k.studanka.cz

Žádám o radu, jak užívat propolis v medu (jeho dávkování a dobu užívání v chřipkovém období).

Dobrý den, pokud jej užíváte preventivně, tak stačí dávkování uvedené v návodu. Pokud budete mít chřipku, tak bych zvýšil dávkování na 2x denně.Rovněž doporučuji v tomto období používat "ˇÚstní sprej s propolisem". Je to jak vynikající prevence, tak i při chřipce velice významný podpůrný prostředek urychlující vyléčení.


23.1.2007 Jindřiška Netrestová zara.ailien@seznam.cz

Dobrý den, ráda bych používala Vaše výrobky, ale jen v případě, že nejsou testována na zvířatech a pokud včely při získvání surovin neumírají. Můžete mi prosím odpovědět? Děkuji.

Dobrý den,

jak se testují a schvalují naše výrobky jsem popsal v odpovědí v prosinci 2005. Není to na zvířatech. Myslím, že je to u nás zakázané. Rovněž při získávání surovin neumírají včely. Dnes umíme i včelí jed získávat bez ztrát včel. Dnešní hrozbou včel je pouze postřik zemědělců za květu a přípravky škodlivými včelám.Přeji Vám stálé zdraví a krásu s našimi výrobky.


20.1.2007 M.Vtělenská javte@tiscali.cz Vážení, chtěla bych Vám moc poděkovat za vaše výrobky, ale obzvlášť za šampon s propolisem. Měla jsem ve vlasové části hlavy ekzem, nic nepomáhalo, začaly mi vypadávat i vlasy. Byla jsem z toho zoufala. Až jsem si ve stánku na výstavě v Havl.Brodě koupila váš výrobek - šampon s propolisem. Nejprve jsem si namočila hlavu a šampon vetřela do vlasů a asi 10 minut jsem jej nechala působit. Pak jsem jej smyla. Po týdnu se stal zázrak. Ekzem zmizel, vlasy začaly narůstat. No a já od té doby používám jen tento šampon. Šampon doporučuji všem známým. A ještě jednou děkuji. Chtěla bych vyzkoušet i některé další vaše výrobky. Vtělenská M.


17.1.2007 Zábelková Marcela Zabelkova@seznam.ce

Mohu použít propolisové kapky při bolestech žaludku?

Ano, můžete, doporučuji nakapat na kousek chleba, piškotu, cukru apod. Tak se to nejlépe do žaludku dostane.


22.12.2006 Kateřina Šarounová nerikejmine@seznam.cz

Krásný den Vám přeji, prosím Vás o doporučení přípravků na pleť. Je mi bezmála třicet let a stále trpím na akné, je to čím dál horší, pupínky se mi objevují už i na tvářích a převážně ucpané póry. VYzkoušela jsem už velké množství kosmetiky od nejdražší po nejlevnější a nic mi nepomáhá. Když jsem používala přípravky na akné, pleť se mi přesušovala, přestože ji mám mastnější. Děkuji předem za doporučení.

Dobrý večer, doporučím Vám naší sadu na akné. Obsahuje pleťovou vodu a krém, speciálně vyvinuté nna akné. Obojí obsahuje propolis, který působí ihned-protizánětlivě, hojivě a regeneračně a výtažek z mořských řas (každý výrobek z jiné řasy), které působí hloubkově a zamezují tvoření akné. Obojí jsou přírodní látky, tak sadu vyzkoušejte a napište.Děkuji. MP


16.12.2006 Simona Maskova s.maskova@yahoo.co.uk

Dobry den,muzete mi doporucit nektery z vasich produktu na kruhy pod ocima?dekuji Simona

Dobrý den,vyzkoušejte "Oční krém". Je to krém speciální na partie okolo očí, které jsou necitlivější. Je ale také důležité, proč tyto kruhy máte, kde je prvotní příčina tvoření kruhů. To nemohu posoudit. MP


16.12.2006 Jméno Příjmení @

Dobrý den, koupila jsem si pleťovou vodu a krém na akné. Chtěla bych se zeptat jestli je mám používat pouze večer nebo i ráno. Děkuji za odpověď. Monika

Dobrý den,

doporučuji ráno i večer. Přeji Vám brzké zlepšení.


22.11.2006 Dana Dobroslávková @

Mám bolesti v zápěstí, zánět karpálů. Je na to mast nebo tinktura ze včelích produktů? Je prodejna vVašich várobků v Břeclavi? Děkuji za odpověd Dana

Dobrý den, použil bych mast s propolisem. Seznam prodejen prodávajících naše výrobky jsou na www.pleva.cz na titulní straně. Děkuji.


18.11.2006 Katerina katerina_k@hotmail.co.uk

Dobry den pane Plevo, v zari tohoto roku jsem zakoupila nekolik vasich kosmetickych produktu a jsem s nima nadmiru spokojena. Od te doby co je pouzivam mam plet hladkou a pruznou. Take bych mela na Vas dotaz. Dostala jsem darem propolis ale bohuzel nevim jak ho pouzit k osetreni pleti. Neporadil by jste mi nejaky recept s cim propolis muzu namichat a vytvorit tim "domaci kosmetiku?" Mam na Vas dalsi dotaz. Pochazim z Ceske Lipy a chtela bych se zeptat, jestli nekde pobliz a nebo primo v Lipe muzu sehnat Vasi kosmetiku? Dekuji predem za odpoved mych dotazu. Preji mnoho uspechu. K

Vážená paní Kateřino, děkuji za hodnocení účiku naší kosmetiky.

Propolis je rozpustný v lihu, nejlépe 60%. Pokud jej rozpustíte 20-40 g v 0,5 l, a následně jej přefiltrujete přes ubrousek, tak tím získáte propolisové kapky, které mají v domácnosti velmi široké použití. Použití máte v letáku, který přikládáme k výrobkům, nebo se na něj můžete podívat na našich www stránkách. Rovněž na těchto stránkách najdete prodejny které prodávají naše výrobky. V České Lípě jsou dva obchody. Přeji Vám stálé zdraví.


24.10.2006 Jiří Štědronský stedronsky9@seznam.cz

Dobrý den,chci se zeptat jestli se dá sehnat k užívání samotná mateří kašička a kolik by stála. Další otázku mám k čínským doplňkům. Sám užívám schizandru, dřín a kustovnici. Rád bych si z těchto plodů udělal medový elixír, ale nevím jestli mám plody s medem povařit, nebo je do něj jenom zamíchat. Prosím poraďte mi jak na to. Za odpověď předem děkuji. Štědronský

Dobrý den,

Mateří kašičku neposílám, je příliš citlivá na teplotu. Doporučím Vám výrobek firmy Včelpo-MK v ampulích. Je to mrazením vysušená MK a té již teplota nevadí.

Med doporučuji vůbec nevařit ale pouze do něj zamíchat ostatní plody. Pokud med převaříte, tak v něm zničíte většinu zdraví prospěšných látek a bude to jen sladidlo jako cukr. Nebyl by to elixír.


12.10.2006 Hana Plášková Hana.Plaskova@seznam.cz

Dobrý den,začala jsem užívat váš výrobek - Mateří kašička v medu. Ráda bych se zeptala,zda ji mohu užívat i v případě,že mám alergii na pyly.Zdá se mi totiž,že od doby,kdy jsem tento med začala užívat mám lehké projevy alergie.Normální med konzumuji běžně.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, alergie na pyl nevylučuje užívání mat.kašičky v medu. Je možné, že jste začala užívat v momentě, kdy byl ve Vašem okolí nějaký nálet pylu. Pokud by se však stále (i mimo pylovou sezonu) alergie projevovala díky užívání medu, tak bych doporučil užívání zastavit. Pěkný den.


12.10.2006 Vera Vyrpubalová Vera.Vyroubalova@centrum.cz

Dobry den.CHtela bych se zeptat,jaky vceli produkt uzivat pri myomech v deloze.Dekuji za odpoved.

Dobrý den, nemám s tímto problémem žádné zkušenosti, ani od našich zákazníků. Pokud někdo napíše, rád Vám jej předám.

 


10.10.2006 Kateřina Krátká katerinka111@seznam.cz

Dobrý den, půjdu na gynekologický zákrok laparoskopie a hysteroskopie, poté bude následovat 3. umělé oplodnění. Lékařka mi doporučila po operaci užívat Wobenzym, aby se vše rychleji zhojilo a nedošlo k zánětu. Nebylo by možno použít propolisovou tinkturu a jestli ano, v jakém dávnování?

Dobrý den,

propolisové kapky lze užívat vnitřně, nejlépe je nakapat je na chléb, nebo piškot, cukr a sníst.Užívají se 2x-3x denně. V případě užívání doporučuji začít od 3 kapek a v případě potřeby lze dávku zvyšovat.

S Vaší diagnozou jsem zatím neměl od zákazníků žádné zkušenosti, na základě kterých bych Vám mohl poradit .Pokud někdo napíše, rád Vám jeho zkušenost předám.

Přeji Vám stálé zdraví a ať Vám vše dopadne jak si přejete. Milan Pleva


9.10.2006 Alena Š. z Českého Krumlova @

Vážený pane Plevo, je to asi měsíc, kdy jsem darem dostala Medový krém na ruce a Pleťové mléko s mateří kašičkou vyráběné Vaší firmou.Nikdy jsem nemívala problémy s pletí, ale teď navíc mám úžasný pocit vitální pleti a občasné problémy se suchou kůží na rukou jsou tytam..Vaše krémy bych už nerada měnila. Tímto Vám děkuji za zřejmou péči věnovanou výrobkům a přeji mnoho dalších úspěšných produktů. Mám však ale jednu prosbu. Slabé, velmi snadno ohybatelné a stále se zatrhávající nehty mi dělají opravdu problémy. Už jsem vyzkoušela mnoho medicíny, ale zatím nic nepomohlo.Vaše skvělé krémy mě dovedly pro radu právě k Vám. Proto prosím o doporučení nějakého léku. Jěště jednou velký dík. S pozdravem Alena Š.

Dobrý den,

děkuji za pěkný dopis.Lék Vám nemohu doporučit. Vámi popisované problémy mohou být i nedostatkem vitamínů. Zkuste užívat pyl a nebo jej zamíchat dle návodu do medu a pak užívat. Mohl by se tím Váš problém zmírnit, nebo vyřešit. Přeji Vám stálé zdraví.


9.10.2006 Jana Grundová jana.dgd@seznam.cz

Dostali jsme od známého včelařepyl s medem. Může se užívat v těhotenství? Ve vašem slovníku jsem se dočetla, že se může nechat pyl kvasit a tento že se nemá užívat v začátcích těhotenství. Zdravim Vás a děkujipředem za zodpovězení dotazu.Jana G.

zakázané to není, ale nedoporučuje se to. Nedoporučuje se užívat při nemocech ledvin (je dieta s omezením bílkovin- kterých má pyl hodně) a při těhotenství jsou také ledviny dost přetížené


9.9.2006 Iva Zitková ivka.z@centrum.cz Dobrý den, léčím se ze zánětu zubů a byl mi doporučen propolis s protizánětlivými účinky. Používám propolisovou tinkturu, ale dostala jsem také Váš výrobek Propolis k dalšímu zpracování. Pokud má někdo nějaké zkušenosti, nebo by mě mohl odkázat na nějaké www stránky s těmito recepty, byla bych vám moc vděčná. Potřebuji roztok s propolisem, ale bez alkoholu, pro namáčení dásní. Děkuji vám všem za pomoc. S pozdravem a přáním HODNĚ zdraví, Iva Z.


1.9.2006 Dagmar Štemberková stemberkova.d@seznam.cz Dobrý den,pane Plevo, zdravím Vás z Prahy. Musím opravdu pochválit prodejnu Pampeliška v Římské ulici, kdykoliv tam jdu pro Vaše výrobky, vždycky mají kompletní sortiment a obsluha je velmi příjemná. Moje nová zkušenost se týká peelingu a pleťové masky. Opravdu Vás musím pochválit, jsem nadšená a všem vřele doporučuji. Mám papulku jako miminko a navíc tato kosmetika nevyvolává žádné alergické reakce. Jsem původem z Jeseníků a Praha mé pleti hodně uškodila, ale díky vám mám aspoň v koupelně zase kus přírody a na tvářích žádné rudé suché fleky. Díky Vám i včelkám. Dáša


28.8.2006 Roswitha Reuter RoswithaReuter@gmx.net Ich habe bisher sehr gute Erfahrungen mit der Proplis Tinktur gemacht.Bei HalsschmerzenVerwende ich es mit 5-10 Tropfen zum Gurgeln in einem Glas Wasser. Bei Erkältungen 5 x tgl. 10 Tropfen. Bei inneren Entzuündungen bei meinem Pferd ( Hufabszeß ) 5 X tgl. 15 Tropfen mit einem Teelöffel Honig auf 10 ml Wasser. Teure Heilmittel haben sich somit meistens erübrigt.


1.7.2006 Jméno Příjmení rozelka@volny.cz Propolisové kapky pomáhají proti drobným bradavičkám (fibromkům) na krku a v podpaždí. Stačí týden několikrát denně potírat a tyto drobné kosmetické nepříjemnosti zmizí. Alice T


11.6.2006 Dobry den pane Plevo,
rada bych Vam podekovala za Vas vyrobek propolisove kapky. Diky tomuto pripravku se mi podarilo zbavit se oblicejove mykozy, kterou mi nedokazala vylecit kozni lekarka (ruzna antibiotika, framykoin, potirani atd...) ani po roce.
Az mi dosla trpelivost a rozhodla jsem se, ze s tim musim neco udelat sama. Vydedukovala jsem spravne, ze propolis me zachrani.
Pouzivala jsem kapky redene v pomeru 1:1 s vodou z kouhoutku. Timto roztokem jsem si po umyti rano i vecer potirala "puchyrky" na obliceji (jen jsem nanasela prstem namocenym v dlani v roztoku). Pouzivala jsem rucnik pouze na oblicej a casto jej menila, aby se mykoza nesirila.
Po cca 1 tydnu zacal roztok ucinkovat, puchyrky zacaly vysychat a po trech tydnech byla mykoza temer uplne pryc. Jeste nyni preventive pouzivam obcas vice redeny roztok (1:2).
Takze slava Vam a vcelam take!!!


30.5.2006 vinš.michael @zsusoudu.cz

má čmelák žihadlo__

Ano, ale nepoužívá jej, pouze, když mu jde o život, jinak kouše.


30.5.2006 Miluše Prchalová miluse.prchalova@centrum.cz

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co nejvíce zabírá na bradavice a jakým způsobem mast či tinkturu používat. Na plosce nohy jich mám 9 a neustálým našlapováním se mi je nedaří vyhnat. Další moji otázkou je, zda je možné produkty objednat e-mailem a jaké je poštovné a balné. Předem děkujiMíla

Dobrý den,nejlépe je surový propolis, kousek nahřejete na špičce lžičky a do bradavice namačkáte a přelepíte omyvatelným polštářkem. Pokud Vám to spadne, tak to opakujete. propolis na br.máte tak dlouho nepřetržitě, dokud se bradavice nezmenší a sama nevypadne. Někomu to trvá týden, někomu i tři. Ale propolis musí na bradavici stále být a působit. Nebolí to.!! Pokud chcete použít kapky, tak způsob je podobný, na malý smotek vaty nakapete propol.kapky, přiložíte na bradavici a přelepíte. Asi 1x denně trochu na tuto vatičku přikápnete. Pokud Vám to spadne, dáte opět novou vatičku s kapkami.

S mastí nemám na bradavice zkušenost. Aplikace by byla stejná, jako u kapek, ale určitě by to trvalo déle, protože v masti je menší % propolisu, než v kapkách. Podle mě je nejrychlejší surový propolis.

Produkty můžete objednat e mailem a nejnižší poštovné a balné je 119,-Kč. V internetovém obchodě na našich stránkách se Vám ceny objeví. Přeji Vám stálé zdraví.


15.5.2006 Vcelka @

Delate uzasnou kosmetiku. Takovou nesizenou:-) a mam po ni kuzicku jak miminko. Krasny den, pane Plevo!:))

Děkuji, těší nás to a máme z Vaší spokojenosti velikou radost. Stálé zdraví Vám přeje Milan Pleva


28.4.2006 Eva Vrbková eva.vrbkova@praktikgroup.cz

Dobrý den. Opět se dostávám na Vaše stránky. K dotazu uvádím, jak již jsem psala, mám po operaci oba carpal tunely, bolesti kloubů na prstech rukou ,problémy se vrací. dostala jsem propolys v lihu jako tinkturu. Zkusila jsem klouby na rukou i zápěstí potřít touto tinkturou a pocítila jsem v kloubech velkou úlevu. Mohu toto bez obav používat, vyrábíte i Vy něco podobného? Vaše mast s propolysem je skvělá, ale, vzhledem k mému zaměstnání mi mast jako taková nevyhovuje. Děkuji za odpověď a přeji hodně spokojených zákazníků. Vrbková.

Dobrý den, vyrábíme to samé, jen se to jmenuje propolisové kapky. Můžete to bez obav používat, jen bych doporučil pokožku občas namazat krémem, protože líh hodně vysušuje. Z našich výrobků bych Vám doporučil "Krém s propolisem", který se rychle vstřebává, obsahuje také propolis-menší množství než kapky-a nejsou po něm za chvíli ruce mastné.Pokud by jste nechtěla s propolisem, tak máme vynikající "Medový krém na ruce", který by také u Vás splnil vše potřebné pro výživu pokožky na rukách. Přeji Vám stálé zdraví.


11.4.2006 Jméno Příjmení @

dobrý den,vyzkoušela jsem vaše propolisové kapky,jsem velice spokojená a chtěla bych zkusit i další výrobky z vašeho sortimentu, dodáváte někam do blízkosti Třebíče? a pokud ne,kde bych vaše produkty mohla zakoupit v Brně? děkuji předem

 

Dobrý den, naše výrobky má: Zdravá výživa,Bedřicha Václavka 2 Třebíč,

V Brně: naše zboží dostanete koupit ve výškových budovách Adria v Šumavské ulici 34- v pondělí od 8 do 17 a pátek 8-16 hodin. Dále pak ve včelařské prodejně Na Kolišti a Včelařská prodejna Novobranská 8, Zdravá výživa, Veveří 21, Dary Příroda, Palackého 18, Světluška, dominikánské nám.5 pasáž.


2.3.2006 Pavlína Krčmová pavlina.krcmova@seznam.cz

Dobrý den, pane Pleva. Chtěla jsem se zeptat, zda vyrábíte mast vhodnou pro léčbu lupénky. Dekuji. S pozdravem Pavlína Krčmová,Vsetín.

Dobrý den, vyrábíme mast s propolisem. Propolis má velmi široké spektrum účinnosti. Máme spokojené zákazníky, kterým mast pomohla a pomáhá udržet lupénku v uspokojujících mezích (nikoliv vyléčit). Některým se zmenšily fleky, přestalo je to svědit, odlupovat suchou kůži v nadměrném množství apod. Je to přírodní látka, která působí na každého jinak. Je třeba mast vyzkoušet.


15.2.2006 iva.hunova@centrum.cz

Dobrý den, koupila jsem si Váš ústní spray s propolisem, na který jsem slyšela velikou chválu, ale uvědomila jsem si, že jsem alergik na pyl a na prach, moje sestra má dokonce astma. Alergie se se složením propolisu nemusí shodovat, ale chtěla bych se zeptat, jestli nemohou nastat nějaké potíže. Máte nějaké zkušenosti s alergickými reakcemi? Děkuji.

Dobrý den, alergie na prach a pyl je odlišná od alergie na propolis. I přes to zkuste podle návodu si aplikovat sprej na předloktí, aby jste zjistila případnou nesnášenlivost. I astmaici používají naše výrobky. Přeji Vám stálé zdraví.


10.2.2006 Jméno Příjmení Ivo Novotný ivos.novotny@seznam.cz

Važený pane, stala jse mi taková nemilá věc rozlil jsem na nový koberec propolis a tedˇnevím jak to mám vyčistit aby to žena nepoznala.Už jsem skoušel různá čistidla na skvrny a nic nezabralo.Předem Vám děkuji za odpověd.

Dobrý den, propolis je rozpustný pouze v lihu. Jediná možnost je vzít líh a vytírat skvrnu, dokud to bude pouštět. Obávám se, že úplně na 100% to nepůjde. Z mých zkušeností vždy zůstal flíček.


9.2.2006 Dáša Štemberková stemberkova.d@seznam.cz

Dobrý den, Vaše medové produkty jsem objevila teprve před pár měsíci u pana Kolomého ve Starém Městě u Bruntálu a musím Vám opravdu moc poděkovat. Propolisová voda do vlasů mě po hodně dlouhé době pomohla od boláků na kůži, propolisová mast je úplný zázrak o pleťové kosmetice s mateří kašičkou ani nemluvím, ALE ZE VŠEHO NEJVÍC NÁS PŘEKVAPILA MAST S APISINEM. Opravdový zázrak, přítel má velké problémy s ramenem, vlastně nevíme co to je i když příznaky vypadaly na zánět. Chtěla bych vědět jak vlastně tento jed získáváte.Moc Vás zdravím a přeji mnoho úspěchů v roce 2006 s vašim sortimentem mi krásně medově začíná den.Dáša

Dobrý den a děkuji za skvělé zkušenosti. Mám z nich radost. Jed se získává: na sklo se dají drátky a přes ně se položí mikrotenová folie. Celé se to položí na česno (otvor kterým včely chodí do úlu) a pustí se do drátků asi 12 V proud. Včelu to brní, píchne žihadlo "do skla" a běží dále.Protože mikrotenová folie je slabá, včelka žihadlo vytáhne a nehyne. Na skle zůstane kapička jedu. Po určité době se dá sklo s folií usušit a po uschnutí se jed seškrábne do kelímku. Stálé zdraví s našimi výrobky Vám přeje Milan Pleva


31.1.2006 Mirka M mirka.pet@post.cz

Dobrý den. Používám vaše propolisové kapky na kloktání při bolestech v krku. Mám dotaz, zda je možné používat je i v 1.trimestru těhotenství.Děkuji

ano, není důvod k tomuto účelu používat dále, přeji Vám stálé zdraví


26.12.2005 Miroslava Janikovičová www.mirka.jan@volny cz Zdravím z Valašska města Zubří Jsme velmi spokojeni s Vašimi produkty Spoustu lidem pomohly od mnoha bolestí Nadále budeme Vašini zákazníky Mnoho zdraví v roce2OO6 Přeje Vaše dlouho letá zakaznice Janikovičová.


16.12.2005 Radka Ďurkáčová Durkacova.R@seznam.cz

Vážení, koupila jsem si nyní propolisové kapky a propolisovou mast. Mám ekzém asi již 3 měsíce a chci vědět, zda-li je lepší kapky pít s vodou nebo lépe potírat ekzém.Je možné všeobecně tyto kapky pít s vodou? Děkuji za odpověď

Dobrý den, ekzém doporučeji potírat a kapky je všeobecně možné pít po rozředění vodou. Používají je zákazníci například při zánětech močových cest, žaludečních vředech apod.


15.12.2005 Eva Vrbková eva.vrbkova@praktikgroup.cz

Přeji hezký den.I já se chci zapojit do tohoto seznamu. Produkty na vlasy mi pomohly, nyní jsem objedala další. Dále mám dotaz: STP operaci karpálů, nyní horší, bolesti v zápěstí, slabost, atp. co myslíte, měli by jste třeba malé řešení pro úlevu? Prostřední prst PHK, středový kloub se zvětšuje, zda je to artosa či revma, težko říci. Je většinou chladný, teplý zřídka, tendence zvětšovat se, někdy necitlivý, ostatní se trochu opičí. Co Vy na to, možná se nechám odvést do kovošrotu. Nebo mi to rozmluvíte? Zkuste to prosím. Na závěr přeji Všem nádherné svátky a pohodu a hodně spokojených klientů. Eva V.

Doporučil bych Vám mazat propolisovou mastí, která by Vám mohla ulevit bolestem a zlepšit hojení a regeneraci. Ze zkušeností zákazníků, bych Vám doporučil zkusit pravidelnou jemnou masáž, ale jen na začátek prahu bolesti.

Do kovošrotu nedoporučuji, dnes málo platí a až se to zlepší, tak bude hej!!

Stálé zdraví a pěkné a klidné svátky Vám přeje Milan Pleva


9.12.2005 Jana Johanidesová Jana.Johanidesova@aa.mpsv.cz Dobrý den, obracím se na Vás se žádostí o sdělení, kde by bylo možné zakoupit Váš výrobek pleťový krém s propolisem. Tento výrobek používám již několik let a vůbec si nedovedu představit, že bych měla používat něco jiného. Mám velice citlivou pleť a je pro mne težké najít správný krém, který by mi vyhovoval. Když jsem před x lety našla Váš krém, velice jste mi "vytrhli trn z paty." Ještě o hodně let dříve jsem používala krém AMICA s propolisem. Váš výrobek je pro mne maximálně vyhovující, bez jakýchkoliv alergických reakcí jak na noc i den, na ruce, při opalování ... no prostě super. Vždy jsem si ho kupovala v Perlově ulici na Praze 1. Vzhleddem k tomu, že mi minulý týden sdělili, že krém nemají, asi příští týden a též informaci o ukončení této provozovny nejspíš k březnu 2006 a včera opět krém neměli, obracím se proto přímo na Vás. Jestliže dodáváte Vaše výrobky ještě někde po Praze, budu moc ráda, když mi sdělíte adresy. Nebo jestli ne a bylo by možné si výrobek objednat přímo od Vás, tak i tuto možnost bych využila. Předem děkuji za Vaši ochotu a těším se na odpověď. Johanidesová


6.12.2005 Michaela Bednarikova mibednarikova@seznam.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak nebo na čem se testují vaše výrobky?Děkuji za odpověď Michaela Bednaříková

Dobrý den,

Při vývoji nového výrobku se budoucí výrobek dá na testování rodině a známým, po té se vyhodnotí jejich připomínky, ke kterým se přihlédne při úpravě receptury, potom proběhne další kolo, vyhodnotí se případné připomínky a pokud je třeba, proběhne i další kolo, dokud není výrobek na takové úrovni, jaký jej chceme mít.

Dále pak je výrobek dán na dermatologické testování do laboratoře hygieny kůže, kde je testování prováděno podle předpisu : Cosmetic Produkt Test Guidelines for the Assessement of Human Skin Compability.

Nakonec je výrobek a receptura předána na posouzení o bezpečnosti výrobku a po té se přihlásí do registru ministerstva zdravotnictví.

Stálé zdraví Vám přeje Milan Pleva


28.11.2005 Jana Svaková labiana@seznam.cz Dobrý den,všechny Vás zdravím a děkuji,že mám možnost používat Vaše skvělé výrobky.Mám velice citlivou pleť a nesnesu žádný krém.Až jsem objevila u Vás krém s propolisem a MK.Jsem nadšena.Zároveň mám dotaz,jestli se Vaše výrobky dají sehnat v okolí Nového Jičína nebo Rožnova pod Radhoštěm.děkuji


15.11.2005 Jméno Příjmení dberzel@web.de @

Dobry den. Bydlim v Berline, pouzivam propolisove kapky,sdeluji Vam, ze jsem velice spokojena. Bohuzel tady nemohu sehnat vase produkty. Posilate i do ciziny? Byla bych vdecna za odpoved. Dekuji Vam D.Berzel

Dobrý den,

do ciziny také zasíláme a řešíme to takto: zákazník si objedná, my mu e mailem zašleme celkovou cenu i s poštovným, on zaplatí a následně po obdržení peněz mu zboží zašleme.


26.10.2005 Gabriela P. dalcek@silesnet.cz

Dobrý den,chci se zeptat,jestli můžu používat ústní sprej s propolisem i v těhotenství a jak často? Děkuji

Pokud nejste alergická na propolis popřípadě jste jejpoužívala i předtím, tak ano a podle potřeby


8.10.2005 Jméno Příjmení @ Zdravím a chválím Plevu, náhodou jsem vyskoušela mast s propolisem puvodně jen na popraskané rty.A nakonec jsem použila krém na celé tělo, vždy jsem měla suchou pokožku.Hodlám si zakoupit více výrobku . Doporučuji všem kdo má vysušenou kuži. Děkuji Šárka s OSTRAVY


3.10.2005 Dana K. danuse.kastovska@khsova.cz

Dobrý den, dostala jsem jako dárek Vaši novinku - medový krém proti vráskám. Protože vím, že máte celou řadu dalších zajímavých výrobků, prosím o informaci, zda v Ostravě a okolí lze Vaše výrobky zakoupit. Děkuji Dana

Dobrý den, naše výrobky v celém sortimentu dostanete například ve včelařské prodejně APIS, ul.28.října 289, Ostrava 9 .Stálé zdraví Vám Přeje Milan Pleva


12.9.2005 Kateřina Havlíčková katerina.havlickova@atlas.cz Milý přátelé přírody, moc Vám děkuji za Vaše pleťové mléko s propolisem a pleťovou vodu s mateří kašičkou, jsou skvělé. Tuto sobotu jsem na výroční včelařské výstavě včelařů Knínice u Boskovic zakoupila i další Vaše výrobky. Je to skvělé, že mám kontakt na pana Maška a nemusím do Brna. Děkuji, přeji mnoho zdaru a určitě doporučím přátelům k vyzkoušení. Zdravím K.Havlíčková


16.8.2005 Jméno Příjmení @ Dobrý den Chtěla bych Vám sdělit že doposud jsem o Vašich výrobcích nevěděla,mám problémy s pletí konkrétně akné a to už je mi 30 let,nepomáhaly mi žádné přípravky od kožní až mě nabídla jedna paní nechceš zkusit něco od PLEVY?díky Váší Pletové vodě a krému na akné moje problémy zmizeli,zlepšení mojí pleti bylo patrné již po 14 dnech.Zároven mám i dobrou zkušenost s Mast z proplisem,tímto Vám chci poděkovat za skvělé produkty a přeji Vám stále více a více takových dalších spokojených zákaznic.S pozdravem Mirka V.


15.8.2005 Bohdana Sajvaldová sajvaldova@volny.cz Mám dobrou zkušenost s mastí a gelem s propolisem.Jako jediné to pomohlo naší roční dceři,která trpí atopickým ekzémem.Hodlám vyzkoušet i další výrobky.Věřím přírodě.


24.7.2005 Marcela Vaculik marcela_vaculikhotmail.com

Vayzeny pane Pleva! Bydlim v USA a mam rada kosmetiku s prir.komponenty.Zde se jich jen malo prodava.Pri sve navsteve letos jsem navstivila vasi prodejnu.Mam denni krem z ktereho je citit med.Jsem velmi spokojena. Marcela

Dobrý den, Váš dopis nás potěšil a děkuji za něj. Rádi Vás při další návštěvě Česka opět uvidíme. Milan Pleva


6.6.2005 Lenka Zemanova lenka.zemanova@ecn.cz

Dobry den, chtela bych se zeptat na prazskou prodejnu, ktera odebira Vase produkty. Mam zajem o pletovy krem s MK, ktery je jedinecny. Preji vse dobre Vasi spolecnosti. Lenka Zemanova

Dobrý den,

naše výrobky dodáváme např.v Praze do -Včelařské prodejny v Křemencově ulici, do Lerosu v Perlové ulici, do Pampelišky v Římské ulici.


3.6.2005 V.B. gega@email.cz

; Dobrý den,je možné léčit některým z Vašich výrobků křečové žíly?

Dobrý den, od našich zákazníků vím, že při potížích s křečovými žilami používali s úspěchem "Mast s propolisem".Dle mého názoru se nedá mluvit o léčení, ale o výrazném zlepšení stavu. Důležité je lehce potírat ve směru od srdce.


24.5.2005 Martina Hrdličková martina-hrdlickova@email.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda také vyrábíte produkt na depilaci obličejových chloupků? před 7 lety zmizel z trhu depilační vosk, který byl balen v malé plechovce roztavil se nad ohněm a nanesl teplý na pokožku, dle mého názoru to byl včelí vosk.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, depilační přípravky nemáme ve své nabídce, ani s nimi zatím nepočítáme.


4.5.2005 Daria Pavlíková Daria.Pavl@seznam.cz

Dobrý den,mohu používat na bolesti zad Váš krém s Apisinem i nyní,když jsem těhotná. Děkuji

Dobrý den, pokud nejste alergická na včelí jed, tak ano.


22.3.2005 Jana Švestková janew@volny.cz

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jsou vaše výrobky testovány na zvířatech

Odpověď na Vaší otázku je 19.2.2005. Jinak testování na zvířatech neprovádíme, nezadáváme a tuším, že ani není u nás povolené.


9.3.2005 Tereza Prošková @

Dobrý den, mám krátké vlasy a aspoň trochu bych chtěla urychli jejich růst. Doporučili byste mi vaši vlasovou vodu s mateří kašičkou ?

Dobrý den, vlasovou vodu s mateří kašičkou Vám určitě doporučím. Mateří kašička je přírodní látka, která nepůsobí na každého stejně. Je dobré vyzkoušet i vlasovou vodu s propolisem, a potom zhodnotit, která látka byla pro Vás lepší.


6.3.2005 Michaela Pošustová slecna.XXXX@seznam.cz

Dobrý den, mám dost citlivou pleť a tak se mi po použití většiny přípravků proti akné vysuší. Platí to i u vašeho přípravku? Taky bych se chtěla zeptat jestli tento přípravek uvolňuje a čistí pleťové póry?

Dobrý den, naše přípravky nevysouší, ale nemohu říci, jaký bude Váš subjektivní pocit.Pleťová voda je určena k čištění pleti a přípravky obsažené ve vodě i krému působí preventivně proti tomuto ucpávání.


2.3.2005 Iveta Vančová ivevan@centrum.sk

Dobrý deň, chcela by som si objednať Váš produkt-Pleťovú vodu na akné. Kupila som ju v Bratislave na vianočných trhoch v Inchebe a neviem kde v Bratislave si môžem zakúpiť ďalšie produkty. Ďakujem veľmi pekne. S úctou, Iveta Vančová

na Slovensko dováží pan : Jaroslav Drozda, Čenkovce 219, 93039 Zlaté Klasy,tel. 0908 733 441
Mikuláš Benko-BETEX, Letná 36, 064, 01 Stará Lubovňa, tel. 0908 613 851 a 052 432 1364
Ing.Marta Olahová-Decor, A.Mamateja 2/3, 036 01 Martin,

Iveta Volanská- Medar, Pod lipku 62, 085 01 Bardejov


28.2.2005 Klára Nová Larra.N@seznam.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli doopravdy mast a ple?ová voda proti akné pomáhají ostranit akné proto?e některé přípravky jsou jen preventivní. A pokud ano jak dlouho to tak trvá?

akné je soubor několika jevů probíhající v pleti.U ka?dého je průběh jiný, má jinou ple? apod. a proto i o?etření stejným přípravem se projevuje s různým výsledkem. Proto nelze dát jednoznačnou odpověď na Vá? dotaz a ji? vůbec nelze zaručit u ka?dého 100% účinnost. U někoho mají přípravky 100% účinnost a u jiného třeba jen 50%.

Na?ím cílem při vývoji receptury bylo, aby účinnost přípravků byla jak preventivní, tak pokud mo?no okam?itá. Účinek rychle, jsme dosáhli propolisem, který je-mimo jiné vlastnosti - protizánětlivý, hojivý a regenerační.

Účinek preventivní jsme dosáhli extrakty z mořských řas (ze dvou druhů), které působí preventivně a pronikají do hloubky pleti.Jsou to látky, které působí proti rozvoji mikroorganismů typických pro akné, omezuje změny testosteronu, nevhodnou činnost proteáz,omezují ?těpení triglyceridů lipázami na glycerin a volné mastné kyseliny, které jsou příčinou místního podrá?dění a? zánětů, omezují tvorbu ko?ního mazu a mají hojivý účinek tím, ?e stimulují alkalickou fosfatázu v ků?i.

Tyto přírodní látky jsou v obou přípravcích na akné a vzájmně se doplňují.


19.2.2005 Monika Mačatová monikamacatova@tiscali.cz

Dobrý den. Ráda bych se zeptala jak testujete va?e výrobky a jak získáváte od včel mateří ka?ičku, pyl, propolis a apisin. Ráda bych va?e produkty pou?ívala, proto děkuji za va?i odpověď.

Při vývoji nového výrobku se budoucí výrobek dá na testování rodině a známým, po té se vyhodnotí jejich připomínky, ke kterým se přihlédne při úpravě receptury, potom proběhne dal?í kolo, vyhodnotí se případné připomínky a pokud je třeba, proběhne i dal?í kolo, dokud není výrobek na takové úrovni, jaký jej chceme mít.

Dále pak je výrobek dán na dermatologické testování do laboratoře hygieny ků?e, kde je testování prováděno podle předpisu : Cosmetic Produkt Test Guidelines for the Assessement of Human Skin Compability.

Nakonec je výrobek a receptura předána na posouzení o bezpečnosti výrobku a po té se přihlásí do registru ministerstva zdravotnictví.

Včelí produkty nakupuji přímo od včelařů, se kterými mám dlouhodobou spolupráci.


16.2.2005 Miroslava Marková caderka@seznam.cz

Dobrý den, kdysi jsme si zakoupili na nějaké výstavě mas s propolisem a je opravdu výborná. Bradavice, která mě dlouho trápila zmizela. Chtěla bych se zeptat: V současné době kojím a chtěla bych vědět, zda smím mast pou?ívat?

dobrý den, určitě ano, pou?ívání masti navylučuje Vá? stav.Přeji Vám oběma stálé zdraví.Milan Pleva


3.1.2005 Jana Krupková krupkova-zdkunzak@seznam.cz

Dobrý den, měla bych na Vás prosbu. Dcera i syn mají vysoký cholesterol - chtěla bych vyzkou?et včelí produkty, ale nevím jaké. Byla bych ráda, kdyby jste mi mohl poradit jaké. Děkuji.

Dobrý den, doporučuji u?ívat pyl. Je to čistě přírodní látka vynikajících vlastností, mimo jiné sni?uje hladinu cholesterolu. V přilo?eném návodu je i úprava a dávkování.


3.1.2005 Markéta Volejníková Rautis@marketa@seznam.cz

Zakoupila jsem ple?ovou vodu s mateří ka?ičkou a jsem nesmírně spokojená, mám citlivou ple? a málokterá kosmetika mi vyhovuje, proto vyzkjou?ím i dal?í přípravky. Jaká je dodací lhůta Va?ich výrobků

Děkuji za Vá? dopis. Výrobky zasíláme obratem, popřípadě do dvou dnů.


7.12.2004 Jméno Příjmení Hana Knedlová hanaknedlova@lit.cz

Chtěla bych se zeptat,jak dlouho se mů?e pou?ívat pyl jako lék. Zakoupila jsem si pyl v přírodní formě , lék si připravuji podle receptu na přilo?eném obalu tj. smíchám jej s převařenou voudou a medem.Pyl beru od září nepřetr?itě jednou, někdy dvakrát denně.Zatím ?ádné negativní účinky necítím, jenom nevím , zda lze pyl takto dlouhodobě u?ívat. Děkuji za odpovědĄ.

Pyl lze dlouhodobě u?ívat v doporučeném mno?ství.


30.11.2004 Katerina Drabkova katerina.drabkova@volny.cz

Ano, ple?ová voda a krém na akné lze pou?ívat i na ple? bez akné.


26.11.2004 Jméno Příjmení @

od kolika mů?ou děti propolis?

Dle povolení MZ ČR není propolis v medu určený pro děti


28.7.2004 Eva Chlumská anitae1@centrum.cz

Dobrý den, mezi me oblibené výrobky patří hlavně medy. U některých - např. med s mateří ka?ičkou - jsem se dočetla, ze nejsou vhodné pro těhotné ?eny a při různých typech onemocnění. A tak bych chtěla vědět proč tomu tak je.Diky za odpověď

Proto?e mateří ka?ička obsahuje bílkoviny, hormony. Pro těhotné ?eny není vhodná vzhledem k přítomnosti hormonů, mohlo by to negativně ovlivnit vývoj plodu. U nádorových onemocnění je třeba sní?it hladinu bílkovin,hormonů v těle a zastavit tak dal?í růst. Proto nemů?eme podávat látku, která naopak účinky vý?ivy a hormonů potencuje.

Těhotná ?ena by měla sníst během gravidity alespoň 5 kg medu. Ten podporuje trávení, za?ívání a dodává potřebnou energii, zlep?uje sycení buněk kyslíkem a tím i vý?ivu plodu.


21.4.2004 Lenka Křečková lenkakrecková@tiscali.cz

Jsem velmi spokojená s Vaším šamponem s propolisem. Měla jsem problém s vypadáváním vlasů,svědění, lupy atd. Po umytítímto ?amponem v?echny nepříjemnosti vymizeli. Chtěla bych se zeptat , jestli nenív okolí Ostrova, popř. v KarlovýchVarech prodejna Va?ich výrobků?Mám u Vás objednané zbo?í přesinternet- zatím mi nic nedo?lo-proto se ptám , jestli objednávkuevidujete? Děkuji Křečková

Naš?e výrobky dodáváme osobně a přes velkoobchody převá?ně do prodejen zdravé vý?ivy, přírodní kosmetiky, včelařských prodejen a některé produkty do lékáren. Proto nemám přehled o v?ech prodejnách, které naše výrobky vedou a v jakém sortimentu. Pokud ve Vašem okolí podobná prodejna je, tak se tam prosím optejte.

Stálé zdraví Vám přeje Milan Pleva


10.4.2004 Olga Budíková buoj@seznam.cz

Jsem nadšena pleťovým krémem s propolisem, který jsem dostala na Vánoce.Pak jsem sháněla kontakt a uvědomila si, ?e sestra bydlí nedaleko Pot?ejna. I ona byla nad?ena u? jen náv?těvou Va?í výrobny a vůbec. Hodláme obě značně roz?ířit u?ívání Va?ich přípravků. Věřím v jejich vhodnost a schopnost. Jen, je mo?no Va?e produkty zakoupit i někde v dosahu Uherského Brodu?Při objednání přes internetový obchod mi schází jedna informace. A to o množství např. sprchového ?amponu atp.Ka?dopádně jsem Vaší spokojenou zákaznicí a přeju Vám další podobné.Olga Budíková

Děkuji za pěkný dopis.Do okolí Uherského Brodu nedodáváme, možná velkoobchod, který se specializuje na prodejny s bylinami, přírodní kosmetikou, zdravou výživou.

Obsah náplní výrobků na internet doplníme.


29.3.2004 Milan Černý ¨tel.:724194070

Slyšel jsem o možnosti použití včelího jedu. Můžete mi říci zda disponujete tímnto produktem takéa jaké je jeho množné využití z medicínského hlediska?Můžete mi odpovědět i na této mailové stránce. Děkuji

Včelí jed působí na na nemocné klouby, revmatismus, záněty nervů, snižuje bolesti od kloubních problémů.I v medicíně se jed na tyto problémy používá. Včelí jed zpracováváme, vyrábíme mast.


1.3.2004 Lucie Zahradníková LZahradnikova@seznam.cz Dobrý den, v loňském roce na jarmarku v Rožnově pod Radhoštěm jsem si u vás koupila vlasový šampón s propolisem a vlasovou vodu s propolisem, nebo? mi u? del?í dobu padaly vlasy.Po pou?ívání těchto výrobků mi vlasy přestaly padat. Navíc mojí mamince se v hlavě dělaly puchýřky a ple?atá místa. Byla s tím u odborníka, kde nechala 5000Kč,. za produkty, které ji vůbec nepomohly. Jakmile začala pou?ívat va?e přípravky, které jsou navíc v dobré cenové relaci, v?echno se ji zahojilo a začaly jí růst vlasy. Proto si objednáváme znovu tyto výrobky a ještě další, protože vy jste opravdu kvalitní.Zůstaňte i nadále takoví dobří a levní a držím vám palce. Nashledanou Lucie


20.2.2004 marta jahodová martaja@seznam.cz Dobrý den. Váš pleťový krém s propolisem a pleťové mléko s propolisem jsou vynikající!!! S pozdravem Monika Levická z Ostravy.


11.2.2004 Jitka Pokorná @

BYla jsem velice mile překvapena s rychlostí dodání zásilky. Se všemi výrobky jsem já i mé kolegyně velice spokojeny. Bohužel v zásilce nám došla pleťová voda, která měla poškozenou lahvičku a celý obsah byl vyteklý do balíčku.

Děkuji a za vyteklou lahvičku se omlouvám a zašlu novou.


13.1.2004 Lenka Navrátilová lnavratilova@martechholding.cz

Zdravím a děkuji za vaše výrobky. Na vánoce jsem dostala denní a noční krém a krém s propolisem. Všechny jsou bezvadné, krém s propolisem je účinněj?í ne? zázračný kelímek z Oriflame, i kdy? na ten jsem dosud nedala dopustit, je také výborný.Mohli byste mi poradit nějaké va?e prodejny v bývalém olomouckém okrese? Děkuji

Děkuji, jsem potě?en. V Olomouci dodáváme do včelařského obchodu a velkoobchodu, který má prodejnu na letišti, a také na Dolním náměstí. Stálé zdraví a spokojenost s našimi výrobky Vám přeje Milan Pleva

 


12.11.2003 Jméno Příjmení katerina.rychla@adamstudio.cz

Koupila jsem si v lekarne Propolisove kapky a chtela Vam rict, jak dobre jste udelali, ze jste k nim pridali letacek o dalsich produktech. Uz ted vim, ze zkusim i dalsi! Propolis totiz placam na vse, je vytecny!Katka

To je perfektní já také. Milan