0 Kč(0 ks)
Zpět

Jsme odpovědná firma

Firma Pleva přispěla ke snížení produkce skleníkových plynů =  dobře recyklujeme odpad.

Firma Pleva v roce 2010 snížila emise díky využití odpadů z obalů, svědčí o tom udělený certifikát od autorizované obalové společnosti EKO-KOM, která jej udělovala.


Účastí v systému zpětného odběru a recyklace odpadů firma Pleva přispěla ke zlepšení životního prostředí a snížení produkce skleníkových plynů (CO2) o úctyhodných 3 247 tun, což v praxi představuje úsporu energií 77989 MJ. Pro srovnání letadlo při zpátečním letu z Paříže do New Yorku vyprodukuje deset tun.
default.jpegDíky účasti v systému EKO-KOM se firma Pleva podílí na úsporách energie, snižování produkce skleníkových plynů a omezení řady negativních vlivů na životní prostředí.


Ekokom - úoy PotštejnZ konečných výsledků dále vyplynulo, že celkem se v celé republice tříděním a recyklací odpadů v systému EKO-KOM podařilo za uplynulý rok snížit zátěž životního prostředí o 954 579 tun CO2 a uspořit tak 23,3 miliard MJ energie. Uvedené množství energie spotřebuje za rok 260 000 domácností. Úspora CO2 dále představuje jedno procento produkce všech skleníkových plynů v České republice za jeden kalendářní rok. Díky třídění odpadů se ušetřilo tolik CO2, kolik vyprodukuje deset procent aut v ČR během ročního provozu. Studii pro společnost EKO-KOM vypracovali univerzitní odborníci. Použitá metoda LCA má pevně danou strukturu a provádí se podle mezinárodních norem.

 

Firma Pleva přispěla ke snížení produkce skleníkových plynů =  dobře recyklujeme odpad.

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz