Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Abyste podzim prožili naplno: čtyři tipy na silnou imunitu

Abyste podzim prožili naplno: čtyři tipy na silnou imunitu

A máme tu nevyzpytatelný podzim! Z okna to sice vypadá krásně a vše je zalité sluníčkem, venkovní teploty jsou ale sotva na 10 °C a bez otužování není procházka jen tak v tričku ideálním nápadem. Jak si posílit imunitu a zbavit se nachlazení během pár dnů?

Kromě počasí naši imunitu ovlivňuje také stres, kterého na podzim máme až nad hlavu. Po krásném létu najednou padáme do víru práce, dětem se nelíbí ve škole, do toho spousta zařizování, chvátání a pocuchaných nervů. Často také své povinnosti nestíháme plnit přes den, takže pracujeme do noci a uměle si zkracujeme spánek – i to nám výrazně oslabuje obranyschopnost, organismu zkrátka dochází síly a nemá je kde načerpat.

Projevuje se to mnoha způsoby, náchylnost ke chřipce, angíně či jiným nemocem je jen jedna část. Může se nám také začít horšit pleť, zvýšit míra vypadávání vlasů, často se nám začnou dělat afty nebo opary. Všechno to jsou typické projevy stresu, bacily v tom bývají nevinně.

Knížecí radu „naplánujte si lépe čas“, si necháme pro sebe. Víme, že to zkrátka v určitá období roku nejde. Připravili jsme pro vás raději soubor produktů, které vám pomohou typické podzimní neduhy překonat. Které to jsou?

Aby RÝMA zmizela

Na nachlazení, tedy v první fázi hlavně na rýmu, báječně funguje med s vyšším obsahem vitamínu C – to znamená třeba s příměsí rakytníku. Na pozdější odkašlávání použijte med se zázvorem nebo cibulový čajík.

Medy

Bolavý KRK bez prášků

Na bolest krku už „céčko“ nezabere, tam musíte bacily likvidovat větším kalibrem. Skvěle se nám osvědčil propolis, který se s ničím nemazlí – doporučujeme ústní sprej a ústní vodu s propolisem.

Ústní sprej        Ústní voda

Na AFTY s propolisem

Propolis funguje jako přírodní dezinfekce, která zároveň napomáhá hojení. Na afty jsou skvělé propolisové kapky, dobře funguje i zubní pasta s propolisem.

Propolisové kapky

Posilte si IMUNITU

Z přírodních produktů se nám pro zvýšení imunity výborně osvědčila mateří kašička, chválená je také hlíva ústřičná. A nezapomínejte na otužování!

Mateří kašička v medu


Pamatujte, že nejlepší je vždy udržovat svůj organismus v pohodě a mít klid v duši. Většinu zdravotních problémů si neuženeme tím, že na nás někdo kýchne, ale protože cítíme neklid a sami si rozhodíme správný chod našeho organismu.

Pokud už k tomu dojde, vyzkoušejte nejprve šetrné metody, jak zmírnit příčiny. Klasické rady našich babiček mít nohy v teple, vypít bylinkový čaj a vyležet se, vydají za tisíc moderních prášků a antibiotik – ty by měly nastoupit až při opravdu vážných stavech, určitě ne u rýmy a kašlíku.

Věříme, že výše zmíněné rady vám pomohou přečkat drobné podzimní výkyvy a jedno z nejkrásnějších období v roce si užijete aktivně a naplno. Ostatně, máme je ozkoušené sami na sobě :-) 

Vaši Plevovi


Jak se ubránit rýmě a recepty, jak se jí zbavit, najdete v našem ebooku!