0 Kč(0 ks)
Zpět

AnaGain a jeho vliv na vlasy

AnaGain a jeho vliv na vlasy

09. 11. 2017

Zakládáme si na tom, aby naše kosmetika byla přírodní a šetrná, zároveň ovšem musí být účinná a opravdu pomáhat. Proto sledujeme klinické studie a vyhledáváme takové suroviny, které by podpořili účinnost našich přípravků, ovšem nijak nenarušili jejich přírodní složení. Velmi nás zaujala surovina AnaGain, zejména francouzsko-německá a polská studie o jeho účinnosti, se kterými vás dnes seznámíme.

Prokazatelné účinky přípravku AnaGain

AnaGain je ve vodě rozpustný extrakt z organických hrachových výhonků. Vyvinutý metodou vedenou biologickým testem zvyšuje expresi FGF7 a Noggin, které podporují přirozený růstový cyklus k růstu nových vlasů. Klinické výsledky ukazují, že AnaGain snižuje ztrátu vlasů a zlepšuje vizuální hustotu vlasů.

Výsledky AnaGainu nás zaujaly natolik, že jsme ho přidali do našich vlasových vod a bude součástí složení našich nových šamponů. Účinná látka AnaGain působí pozitivně na vlasový růst, konkrétně ovlivňuje růstovou fázi vlasového folikulu a vývoj vlasu jako takového. Výsledky látky AnaGain nejsou závislé na věku ani pohlaví a potvrzují je hned dvě klinické studie.

Náš tip

Fáze vlasového růstu

Lidské vlasy procházejí třemi růstovými fázemi. První z nich se nazývá anagenní a jedná se o úplně počáteční fázi růstu lidského vlasu. Kompletně se při ní obnovují folikuly, tvoří se nové vlasy a jejich kořenové pochvy. Tato fáze obvykle trvá 3 až 7 let. Po celou dobu anagenní fáze je vlas pevně zakotven ve vlasovém folikulu. Pokud ho chcete vytrhnout, rozhodně to vyžaduje určitou sílu a pro člověka je takové trhání poměrně bolestivé. I v této fázi růstu jsou však mezi rychlostí růstu vlasů značné rozdíly – rychlost se liší i tím, na jaké části pokožky se vlas nachází, zda se jedná o muže či ženy nebo zda patříte k europoidnímu etniku (Evropanům rostou vlasy rychleji než jinými etnikům). Rychlost růstu vlasů se pak bohužel snižuje s přibývajícím věkem.

anagain, růstové fáze vlasů - pleva
Upraveno dle, autor: Fevan

Na konci anagenní fáze dochází k prvním známkám degradace. Buňky vlasové cibulky zastavují metabolismus, rohovatí a vytvářejí kořen. Nastává katagenní fáze, která bývá označována jako klidová nebo přechodová fáze, a dochází při ní k degradaci spodní části vlasového folikulu. Starý vlas vypadává a folikul je připraven na nový začátek růstového cyklu. Po dvou až čtyřech týdnech přechodové fáze nastává fáze telogenní. V této fázi už není vlas silně ukotven a můžete ho vytrhnout během česání či pouhého vázání vlasů do culíku. Vlasy v této fázi vypadávají také při mytí nebo úpravách vlasů. V této době vlasy nerostou, pouze vypadávají. Na konci telogenní fáze vlasový folikul opět vstupuje do anagenní fáze a celý koloběh začíná znovu od začátku.

Francouzsko-německá čtrnáctidenní studie

Látka Anagain byla testována na zátylcích dobrovolníků ve věku od 46 do 60 let. Jednalo se o ženy i muže, kteří si tuto látku aplikovali dvakrát denně po dobu 14 dnů. Dobrovolníci byli na začátku studie důkladně poučeni o tom, že po dobu studie nesmějí používat estrogen obsahující vlasová tonika, terapeutika s vlivem na růst vlasů nebo vlasové šampony obsahující kofein. Před samotným prvním ošetřením přípravkem s látkou AnaGain byly dobrovolníkům odebrány vlasy ze zátylku a byla přesně definována oblast pokožky hlavy, na níž bude studie prováděna. Následovala aplikace balzámu na vlasy obsahujícího 2% látku AnaGain.

AnaGain výsledky klinické studie - Pleva
Znázornění exprese FGF7 a Noggin.
Obrázek převzat z klinické studie Mibelle Biochemistry.

Po sedmi dnech následovala kontrola a po 14 dnech byly analyzovány vzorky dobrovolníků. Vzorky byly analyzovány na expresi genů důležitých ve fyziologii vlasů pomocí metody biologického výzkumu RT-qPCR (Kvantitativní polymerázová řetězová reakce). Byla zjištěna zvýšená exprese proteinu Noggin, který zkracuje telogenní fázi a fibroblastového růstového faktoru FGF-7, který urychluje anagenní fázi. Taktéž byly zjištěny pozitivní účinky na vlasy, například zlepšení pigmentace vlasů či jejich lesku. Byl jednoznačně prokázán pozitivní účinek na růst vlasového folikulu a vývoj vlasů. Bylo rovněž prokázáno, že výsledky látky AnaGain nejsou závislé na věku ani pohlaví.

Polská klinická studie

Polská klinická studie se zaměřila na obě základní růstové fáze popsané v odstavci Fáze vlasového růstu. Měřila tedy anagenní fázi s aktivním růstem vlasových folikulů, při níž se kořenové buňky vlasu rozdělují a velmi rychle vznikají nové vlasové folikuly. Sledovala ale také délku a průběh telogenní fáze, tedy vypadávání vlasů v této neaktivní fázi.

Výsledky klinické studie AnaGain
Znázornění nárůstu růstového koeficientu vlasů u dobrovolníků účastnících se klinické studie.
Obrázek převzat z klinické studie Mibelle Biochemistry.

Studie se zúčastnili ženy a muži ve věku 21 až 37 let, kteří si nechali aplikovat gel obsahující 4% AnaGain. Studie trvala 3 měsíce a na definovanou zónu pokožky o velikosti 1 čtverečního centimetru si dobrovolníci dvakrát denně aplikovali gel.

Dobrovolníci byli pravidelně pozorováni a účastnili se průběžných měření po dobu celé studie. Výsledky studie jsou ohromující – došlo k významnému nárůstu růstového koeficientu vlasů, a to ze 40 % na rovných 78 %. Součástí studie byl i dotazník, ve kterém dobrovolníci vyplňovali pociťováné změny týkající se vlasů. 85 % dobrovolníků pozorovalo pozitivní výsledky. 95 % dobrovolníků uvedlo, že se velmi zlepšil vzhled jejich vlasů. 71 % dobrovolníků uvádí, že jsou jejich vlasy odolnější, a podle 80 % dobrovolníků jsou jejich vlasy méně lámavé a silnější. 83 % testovaných uvádí, že růst jejich vlasů se znovu obnovil.

Náš tip

Dejte svým vlasům čas

Uvedené výsledky jsou podle našeho názoru velmi přesvědčivé, proto jsme rádi, že surovina AnaGain je součástí našich vlasových vod a brzy bude i v našich nových šamponech. Věříme, že pomohou mnoha ženám i mužům obnovit vlasové folikuly a také růstu i kvalitě vlasů. Připomínáme však jednu důležitou věc: Mějte se svými vlasy trpělivost. Často se setkáváme s dotazy, za jak dlouho se změny projeví a kdy vlastně zjistíte, jestli ten či onen šampon opravdu funguje a přináší nějaké výsledky. Takový čas je samozřejmě individuální, ale dopřejte svým vlasům alespoň tři až pět týdnů na rozkoukání a seznámení s novým produktem. Po takové době ho můžete zhodnotit a jasně uvidíte, zda vám pomáhá.

AnaGain - Vlasová voda s propolisem - Pleva

Vlasová voda s propolisem - Pleva

AnaGain - Vlasová voda s mateří kašičkou - Pleva

Vlasová voda s mateří kašičkou - Pleva

AnaGain - Šampon s propolisem - Pleva

Šampon s propolisem - Pleva

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz