0 Kč(0 ks)
Zpět

Apiterapie nabírá na síle. V Rumunsku léčí roztroušenou sklerózu

Apiterapie nabírá na síle. V Rumunsku léčí roztroušenou sklerózu

29. 05. 2014

Apiterapie je forma alternativní medicíny, ve které se k léčbě používají produkty včelek. Možná vás překvapí, kolik takových produktů je – med, propolis a mateří kašičku asi známe všichni, využívá se ale také jed ze včelích žihadel, vosk nebo i samotný pyl.

Jak informoval server Lidovky.cz, z těchto ingrediencí vyrábějí v Rumunsku třicet homologovaných výrobků, které se používají při léčbě různých onemocnění. A nejde jen o banální problémy s pletí nebo bolesti zubů. Včelí jed (apisin, apitoxin) má velmi příznivé účinky při bolestech kloubů, revmatismu nebo zánětech kloubů, takovou mast i nabízíme. V Rumunsku ale přišli dokonce na to, jak jej zpracovat a využít při léčbě roztroušené sklerózy.

„Úl je nejstarší a nejzdravější přírodní lékárnou“
Cristina Mateescuová, generální ředitelka rumunského Ústavu pro výzkum a vývoj včelích produktů

 

Zajímavě napsaný článek zmiňuje také druhý, skeptický pohled lékařů, nicméně pozitivní účinky včelích produktů postupně začínají prokazovat i nejrůznější studie. Podle samotných pacientů mají tyto přírodní medikamenty sice pomalejší nástup, účinky jsou ale hlubší a trvanlivější. Doufejme, že se objeví další možnosti, jak včelí produkty využívat.

• Lidovky.cz: Med pomáhá hojit, pyl zase trávit. V Rumunsku využívají včely při léčbě

PS: Včelí jed se získává bez toho, aby včelka přišla o žihadlo a zemřela.

Diskuse

Přeji dobrý den. Kdysi dávno za mlada, jsem si na menší cirkulárce podřízl kloub(ten u dlaně) pravého ukazováku. Po lékařském zákroku až do svých důchodcovských let to bylo bez problému. Kloub byl ohebný a funkční. po šedesátce mě začal ale bolet, natékat a docházelo k omezené pohyblivosti. Ortopéd mě řekl: Jste již starý, s tím už nic nenaděláte, při zvýšené bolestivosti a otoku to mažte mastičkami snižujícíma otoky a bolest. Tak již zůstalo.
A teď o tom včelím jedu. Nedávno mě do tohoto nemocného kloubu štípla včela. Došlo ke klasickému zarudnutí, otoku části ruky, svědění atd. Po odeznění těchto průvodních jevů po bodnutí, se snížil i trvalý, výše popsaný otok kloubu. A co hlavní, kloub přestal bolet. Takže po tomto zjištění plánuji další. již "řízené" bodnutí včelkou. A věřím, že to bude pro odstranění potíží s kloubem dobrá přírodní léčba. Za další pokus to píchnutí určitě vydržím. Ahoj Jar. Rad.

Administrátor Veronika Plevová (Administrátor) 31. 08. 2015 | 07:16

Dobrý den, to je krásná zkušenost, kdy si člověk sám na sobě otestuje, že bodnutí léčí :-D. Děkuji za to, že jste se s námi podělil o další tip, jak apiterapii využít. Přeji hezký den a mnoho úspěchů při řízeném léčení

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz