0 Kč(0 ks)
Zpět

Biomimetická ingredience Olivem obnoví strukturu vaší pleti

Biomimetická ingredience Olivem obnoví strukturu vaší pleti

17. 05. 2019

Zvláštní ingredience Olivem vznikla pozorováním toho, jak příroda funguje a poučením se z ní. Působí jako antioxidant, který zabraňuje stárnutí, má protizánětlivé účinky a zároveň pomáhá v boji proti akné. Jeho hlavní předností je zajištění dlouhodobé hydratace pokožky bez pocitu mastnoty. K pokožce je velmi jemný a udržuje ji krásně vláčnou a hebkou. Proto se hojně využívá při výrobě pěsticí i dekorativní kosmetiky.

Biomimetický aktivní emulgátor Olivem

Seznamte se s budoucností. Konkrétně s biomimetismem. Biomimetismus je totiž věda budoucnosti, tedy nová cesta, jak se obecně dívat na přírodu a její produkty. Biomimetismus představuje zcela novou éru v tom, jak se inspirovat přírodou.

Nejde jen o to, jak z rostlin a přírodnin připravovat výtažky, biomimetismus jde daleko hlouběji – zajímá ho totiž pohled na to, jak příroda funguje, a naše odpověď na otázku, co se z jejího fungování můžeme naučit a jak na základě toho vytvářet účinné látky.

A právě na základě této úvahy vznikla ingredience Olivem, jejíž autoři si všimli nápadných shod mezi olivovým olejem a výtažky z oliv a jejich podobnostmi s lidskou kůží. A právě díky tomu vytvořili účinnou látku Olivem.

Olivem a jeho účinky na pleť

Látka Olivem je pleti až neuvěřitelně podobná. Její tekuté krystaly jsou totiž slučitelné s kůží a při aplikaci se stávají přirozenou součástí lidské kůže, jsou s ní tedy dermatologicky zcela kompatibilní.

Díky tomu Olivem napomáhá k obnově a zachování integrity pokožky, čímž přispívá k její ochraně proti nepříznivým vlivům okolního prostředí. Současně také urychluje vstřebávání a podporuje snadnější pronikání účinných látek z kosmetiky a hydrataci do hlubších vrstev pokožky. Olivem zajistí funkční a fyziologickou hydrataci kůže a pomůže při celkovém zásobování kůže vodou a udržení vody tam, kde má pro správnou hydrataci být. Díky schopnosti přirozeně obnovovat pokožku, pomáhá jí lépe odolávat působení času a dodává pokožce elasticitu. Je také velmi vhodný pro péči o suchou a citlivou pokožku se sklonem k zarudnutí.

Díky uvedeným vlastnostem se Olivem často používá do pečující kosmetiky, make-upů a dekorativní kosmetiky, ale také mýdel, opalovacích prostředků nebo pánské kosmetiky.

Mezi nejdůležitější vlastnosti tohoto biomimetického restrukturalizačního prostředku patří:

  • přírodní původ,

  • ochrana a obnova integrity kožní bariéry,

  • přirozená obnova struktury pokožky,

  • dermatologická kompatibilita s kůží,

  • zlepšení celkového vzhledu pokožky,
  • působí jako antioxidant,

  • působí proti stárnutí pokožky,

  • protizánětlivé účinky,

  • dlouhodobá hydratace pokožky,

  • také podporuje růst vlasů.

Olivem je čistě přírodního původu – i díky tomu je vysoce kompatibilní se složením tuků na povrchu pokožky, a proto společně s nimi vytváří vícelamelové stabilní struktury. Kapalné krystaly této látky jsou zároveň velmi snadno zpracovatelné v kosmetickém průmyslu, proto se z ingredience Olivem mohou vyrábět nejrůznější přípravky, avšak nejoblíbenější bývají právě emulze. Látka Olivem je slučitelná s vodou i oleji, proto se s ní tak výborně pracuje. Olivem získal náročnou certifikaci EcoCert.

Náš tip

Olivem nebo Oliwax?

V našich výrobcích můžete najít složky Olivem i Oliwax, obě tyto přírodní látky mají původ v olivovém oleji. Nejedná se o dvě vývojové verze stejné látky, ale o dvě různé, které jsou přizpůsobeny pro různé receptury. V některých recepturách můžete najít i obě dvě složky najednou.

Klinické studie

Funkční hydratace pokožky

Biomimetická ingredience Olivem byla testovaná na dobrovolnících, kterým byla látka aplikovaná na předloktí. Následně se korneometrem měřil obsah vody v podpovrchových vrstvách kůže v čase od 15 minut po 7 hodin.

Výsledky měření ukázaly, že díky bariérovému efektu - který zajistí menší únik vody z pokožky - byla po celých 7 hodin měření hydratace pokožky látkou Olivem výrazně vyšší než při použití glycerinu.

Další studie ingredience Olivem se zabývala hydratací z dlouhodobého pohledu. Byla provedena na dobrovolnících ve věku od 30 do 65 let. Aplikace látky Olivem a kontrolní látky Ceteareth-20 probíhala dvakrát denně (dopoledne a odpoledne) vždy na polovinu obličeje. Měření korneometrem pak probíhalo třikrát – kontrolní měření v prvním dnu, následné měření v patnáctém dnu a čtyřicátém pátém dnu.

Po patnácti dnech se zvýšení hydratace pokožky látkou Olivem blížilo 25 % a po čtyřicátém pátém dnu dokonce 25 % překročilo. Hydratační efekt kontrolní látky Ceteareth-20 se oproti látce Olivem pohyboval poměrně nízko, nepřesáhl dokonce ani 5 %.

Ochranný efekt

U ingredience Olivem byla zjišťována i schopnost chránit kožní buňky a regenerovat je.

Na prvním grafu se můžete podívat na životaschopnost buněk. Zatímco v prvním sloupci vidíte kontrolní vzorek (tedy 100 %), ve druhém sloupci najdete namáhané buňky (21 %) a ve třetím sloupci najdete namáhané buňky ošetřené ingrediencí Olivem (41 %). Látka Olivem tedy zdvojnásobuje schopnost přežití buněk.

Následující graf zobrazuje měření celistvosti buněk při jejich poškození, konkrétně integritu jejich membrán. Jestliže je narušena integrita buněčné membrány, dojde k uvolnění enzymu LDH z buňky. Testování bylo prováděno právě pomocí měření množství uvolněného enzymu LDH z buňky při zátěži.

Měření prokázalo, že zatímco zátěž vede k poškození buněk nad hodnotu 2, při aplikaci Olivem se daří snížit jejich poškození na hodnotu 1. Díky Olivem tedy dochází k polovičnímu poškození buněk.

Olivem v naší kosmetice

Skvělé vlastnosti látky Olivem 1000 (INCI: Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate) jsme ve spojení s dalšími účinnými složkami využili v těchto produktech:

Olivem 1000, Pleťový krém s mateří kašičkou, Pleva

Pleťový krém s mateří kašičkou

Lehoučký krém, který svým přírodním složením přináší pleti blahodárný efekt. Včelí mateří kašička oddaluje fyziologické stárnutí a tvorbu vrásek. Její účinky skvěle doplňují tři přírodní oleje, díky nimž se krém rychle vstřebává bez pocitu mastnoty a zajišťuje pleti tolik potřebnou hydrataci. Krém má výrazný regenerační účinek a zlepšuje výživu a prokrvenost pleti.

Olivem 1000, Medový oční krém, Pleva

Medový oční krém

Přírodní oční krém výrazně zlepšuje napětí a pružnost pleti v citlivé oblasti očního okolí a podporuje její regeneraci. Pravidelné každodenní používání vyhlazuje jemné mimické vrásky kolem očí, pomáhá předcházet jejich vzniku a přispívá ke svěže vypadajícímu i opečovávanému očnímu okolí.

Olivem 1000, Hydratační krém s medem, Pleva

Hydratační krém s medem

Přírodní složení si poradí se suchou pletí, hydratuje ji a zpevňuje, zároveň posiluje kožní bariéru a ochrání vaši pleť před všemi škodlivými okolními vlivy. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Olivem 1000, Elixír mládí s mateří kašičkou, Pleva

Elixír mládí s mateří kašičkou

Přírodní krém, určený pro ženy 45+, které se o svou pleť chtějí starat a na vrásky mají ještě času dost. Dodává pleti ztracenou pevnost, hydratuje ji a omezuje tvorbu pigmentových skvrn. První známky zpevnění pleti jsou viditelné již po 28 dnech.

Olivem 1000, Krém na dekolt s medem, Pleva

Krém na dekolt s medem

Pomáhá s regenerací buněk, dodává pokožce pevnost, pružnost, hydratuje ji a odstraňuje kožní vrásky v namáhané oblasti dekoltu. Krém má čistě přídodní složení a velmi dobře se vstřebává.

Olivem 1000, Výživný krém s mateří kašičkou 4v1, Pleva

Výživný krém s mateří kašičkou 4v1

Mateří kašička a tři různé druhy olejů zapůsobí na vaši pleť jako nabíječka baterií. Doplní potřebnou výživu, vyhladí drobné vrásky a zajistí hydrataci. Zanechává pleť velmi jemnou, hladkou a pružnou. Krém je zcela přírodní a je vhodný i pro velmi citlivou pleť.

Olivem 1000, Výživný krém s propolisem 5v1, Pleva

Výživný krém s propolisem 5v1

Pokud je vaše pleť příliš citlivá, pusťte na ni propolis. Tento přírodní krém je ideální na péči o problematickou pleť, protože čistí, hydratuje a zároveň aktivně pomáhá regeneraci. Má antioxidační, ochranné a zvláčňující účinky.

Olivem 1000, Krém s kapičkou včelího jedu, Pleva

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém lehké konzistence, který se dobře vstřebává, velmi účinně hydratuje a obnovuje narušený lipidický film. Výtažky z řas a Apisin podporují tvorbu kolagenu a chrání před volnými radikály. Pravidelné používání krému napomáhá předcházet projevům stárnutí. Pleť se stává pevnější a pružnější.

Inspirace přírodou pro vaši pleť

Olivem dosahuje výborných výsledků ve všech prezentovaných i dalších studiích, ve kterých byla testována. Je to zejména díky tomu, že je pleti neuvěřitelně podobná a její krystaly jsou slučitelné s kůží a velmi rychle se stávají její součástí. Nejvýraznější pomoc látky Olivem tkví v její schopnosti obnovovat kožní bariéru a povrch kůže. Postará se o celkovou regeneraci pokožky a zároveň ji dlouhodobě hydratuje.

Přečtěte si také:

Tajná kosmetická přísada: d´Orientine S

Dnes se podíváme na další složku, tentokrát na takovou, která by se měla objevit ve složení účinného krému proti vráskám: Jedná se o d’Orientine S.

Odstranění pigmentových skvrn: EPS White

Dnes se podíváme na EPS White. Jedná se o přírodní molekulu, která v klinických testech prokázala blahodárný vliv na redukci pigmentových skvrn.

Ochrana a obnova pokožky: Vegetal Ceramides BGS

Dnes vám představíme další ze složek pleťových krémů - Vegetal Ceramides BGS, známý zesilovač kožní bariéry, který výborně hydratuje pokožku.

Všechny články z rubriky

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz