Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Co dát dětem, které mají všechno

Co dát dětem, které mají všechno

Přemýšlíte nad tím, jestli koupit pod stromeček ještě traktor nebo autodráhu? A nemáte už náhodou dalších 12 balíčků pečlivě ukrytých ve skříni? Děti mají často hraček tolik, že si s nimi za celý rok ani nestihnou pohrát. To nejcennější jim ale chybí – společně strávený čas s rodiči.

Pokojíček plný hraček

„Tak co mám koupit Petříkovi a Evičce pod stromeček?” ptá se starostlivě babička. „No víš jak… už mi docela docházejí nápady,” povzdechnu si unaveně. „Peťa dostane kolo a Evča novou flétničku. Ségra jim bude kupovat nějaké deskové hry. Tchýně pořizuje sáňky a boby, ale vždycky koupí i ponožky a punčocháče,” usměju se sama pro sebe. Ty naše děti toho totiž každý rok dostávají víc a víc, alespoň pokud jde o materiální záležitosti.

Nejcennější dárek je čas rodičů

Rozjařené dítko rozbaluje pod stromečkem jednu krabici za druhou. S nadšením si vyskládá hračky do pokojíčku, ale na hraní je často samo, protože táta s mámou mají na práci vždycky něco důležitějšího. Mrkací panenka je sice krásná, ale když sedí celé měsíce na polici, tak její přítomnost přestává dávat smysl.

Ty nejlepší věci jsou zadarmo

Možná by stálo za to zkusit připravit letos pod stromeček o dvě či tři překvapení méně, ale vzít si den volna navíc a dopřát ho vlastním dětem. Zeptejte se jich, kam by rády vyrazily nebo co by chtěly podniknout. Zavzpomínejte, co udělalo vám jako dětem největší radost. Mně třeba, když jsem byla s rodiči sáňkovat, a užívali jsme si to tak, až jsme rozlámali sáňky. Pokud si nad tím nechcete lámat dlouho hlavu, inspirujte se naším seznamem:

  • Vyjděte si na tak dlouhou procházku, že budete mít před příchodem domů všichni červené tváře a nosy.
  • Vyrazte na bruslení. Nebojte, na stadionech bývá notné množství čaje i svařáku.
  • Vyzkoušejte, jestli děti předhoníte na běžkách. Popř. jestli se na nich ještě udržíte.
  • Vyhlašte sáňkovačku na libovolném prostředku. Sáně, boby, podsedák, pytel.
  • Najděte si čtvrthodinku na pořádnou koulovačku. Kdyby vás to zmohlo, posilníte se po návratu medovinou.
  • Vezměte s sebou děti na nákup kapra a nechte je, ať si vyberou toho, který se jim bude nejvíce líbit.
  • Upečte cukroví. Nemusíte mít deset různých druhů, stačí jeden společně upečený. Chutná nejlépe.
  • Vytvořte adventní věnec. Nádherně vám provoní celý dům. Připravili jsme pro vás i video návod.

Přečtěte si také:

Kouzelné vánoční tvoření z přírodních materiálů

Začněte se letos na Vánoce těšit o chviličku dřív a vyrobte dětem originální adventní kalendář. Společně pak můžete vytvořit krásné dekorace, jednoduchý betlém z přírodních materiálů nebo třeba ježka s plnými zády zimních zásob.

Jak se nezbláznit z předvánočního shonu: myslete jako dítě

Pokud se vám při slově „Vánoce“ zrychluje tep a před očima máte jen dlouhatánský seznam úkolů, čtěte dále. Poradíme vám, jak se vrátit zpátky k podstatě Vánoc a znovu si je užít.

Tipy na vánoční dárky pro teenagery

Zatímco dvouleté dítko má největší radost z rozsvíceného stromečku a hraní s balicími papíry, předškoláci a malí školáčci si sepisují pro Ježíška seznam s autodráhou či mrkací pannou na prvním místě. V pubertě ale nastává zlom.

Všechny články z rubriky