Pro menší objednávky Balíkovna 59 Kč, nebo Zásilkovna 69 Kč. Poštovné zdarma nad 2300 Kč.

I muži by se měli namazat

I muži by se měli namazat

Muži mají silnější a pevnější pokožku než ženy, navíc obsahuje spoustu kolagenu, proto to téměř vypadá, že vůbec nestárnou. Stárnutí je sice dožene téměř o 20 let později než ženy, ale o to rychlejší a intenzivnější je jeho průběh. Právě proto by si měli přečíst něco málo o hydrataci pleti, protože co se v mládí naučíš, ve stáří…

Muži mají o 20 % silnější pleť než ženy a obsahuje spoustu kolagenu

Kůže každého člověka je jiná, možná už jste zaslechli svou ženu, jak mluví o tom, že má suchý typ pleti, a její kamarádka má zase problémy s mastnou pletí. Rozdíly mezi těmito typy pleti ale nejsou tak závratné jako odlišnosti ženské a mužské pleti. Pokožka mužů je totiž o 20 % silnější než pokožka žen a obsahuje daleko více kolagenu, proto má zdravý a velmi pevný vzhled. Muži navíc ztrácejí kolagen daleko pomaleji, zatímco u žen se produkce kolagenu začíná brzdit už kolem 25 let. Právě proto se mnohdy zdá, že muži téměř nestárnou a stále vypadají na 30 let. Mužská pokožka vypadá perfektně poměrně dlouhou dobu, nicméně i na muže dojde a péči rozhodně potřebovat budou.

Náš tip

Problémy pánské pleti

Obecně muže trápí poněkud jiné potíže než ženy. Mají více mazových žláz, tedy i více pórů, které jsou potenciální hrozbou při tvorbě akné. Nestárnou postupně, ale skokově. Jejich pleť nebývá suchá, že spíše ochablá a unavená. Trápí je kruhy pod očima a nateklá víčka. Pleť pánů sice stárne později, ale její stárnutí je skutečně intenzivní a změny jsou opravdu výrazné.

Holení narušuje kožní buňky

vrstvy kůže
Upraveno dle, autor: Don Bliss

Naše pokožka je tvořena několika vrstvami. První vrstva (epidermis) se skládá z vrstev buněk, které spolu s vámi zrají, ale také ztrácejí svá jádra a vytvářejí nepříjemnou zrohovatělou vrstvu na povrchu. Druhá vrstva (derma) obsahuje vazivové buňky, cévy, nervová zakončení, mazové a potní žlázy i vlasové folikuly. A třetí vrstvou je podkožní tuková tkáň. Když se ženy baví o pleti a její hydrataci, mají na mysli první vrstvu, jejíž povrch obsahuje asi 20 % vody. Je tvořen vrstvou rohových buněk, které obsahují keratin, a hydrolipidovým pláštěm. A právě povrch epidermis potřebuje vaši péči. Voda je totiž obsažena především ve spodních dvou vrstvách pleti. Pokud jí není mnoho, nedostane se ani na povrch epidermis a pleť je matná, suchá, u mužů drsná a u žen povadlá. Často také štípe a svědí. Může dokonce zarudnout nebo se na ní vytvoří suché oblasti.

Důkladná hydratace vhodným krémem

Nejdůležitějším prvkem zdravé pokožky je voda. Ta z kohoutku, ale také ta z hydratačního krému. Pravidelnou hydratací vhodným krémem pomůžete zadržet vodu v povrchových vrstvách kůže, především ve zrohovatělé části – a tím vlastně zpomalíte celý proces rohovatění.

Pánský krém s propolisem, Pleva

Krém dodává nejen vlhkost, ale na povrchu pleti vytváří také jemný film, který pomáhá omezovat celkovou ztrátu vody, k níž dochází při slunění nebo třeba pocení. Speciálně pro muže jsme vyvinuli jemný přírodní Pánský krém s propolisem. Velmi dobře promastí, má zklidňující a regenerační účinek na pokožku po holení. Díky lehké konzistenci se rychle vstřebává, nezanechává na pokožce mastný pocit a navíc chrání proti UV záření. Dobrá zpráva tedy je, že jiný krém už nebudete potřebovat.

Přečtěte si také:

Péče o mužskou pleť

Muži sice nejsou zvyklí o svou pleť tolik pečovat, ale i jejich pokožka potřebuje vláhu a pravidelnou očistu. V naší řadě kosmetiky pro muže najdete opravdu jen nezbytnosti, které se hodí každému pořádnému chlapovi.

Zarůstání vousů vyřeší pár jednoduchých triků. Vzhůru do koupelny!

Možná to nevíte, ale v naší nabídce najdete i vodu po holení určenou především pro pány. Překvapivě často od nich pak dostáváme dotazy, jestli dokáže vyřešit problémy se zarůstajícími chloupky. Ne úplně – tady je návod.

Popraskaná kůže na rukou, kolenou i patách. Zn.: Pro sportovce

Sportovce často trápí bolavé a namožené svaly, ale život jim dovedou znepříjemnit i takové maličkosti jako jsou oděrky a suchá kůže na rukou, popraskané a ztvrdlé paty nebo odřená a vysušená kolena. Pokožka v těchto namáhaných partiích si totiž zaslouží speciální péči.

Všechny články z rubriky