Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Jak vybrat dárek pro muže

Jak vybrat dárek pro muže

Poradíme vám, jak vybrat dárek pro vaše drahé druhé polovičky, tatínky, dědečky i syny. A protože z vlastní zkušenosti víme, že s dárky pro muže to občas není legrace, připravili jsme pro vás několik zaručených tipů na naše přírodní a účinné produkty. Pokud chcete opravdu vsadit na jistotu, můžete zvolit některou z našich dárkových kazet. Vybrali jsme do nich ty nejoblíbenější produkty, prakticky je nakombinovali a vkusně zabalili. Stačí objednat a potřást vašemu oblíbenému muži pravicí.

Dárky pro manžela, přítele, tátu i dědu se vybírají… ehm, občas dost těžko

Výběr dárků pro muže je v určitých situacích více než problematický. Nejednou se můžete při obdarování setkat s překvapeným výrazem či údivem nad tím, co to vlastně je za věc. Muži jsou zkrátka praktičtější, potřebují toho méně, a tak manévrovací plocha pro výběr nápaditého a přitom užitečného daru není tak veliká jako u žen.

Jak vybrat dárek pro muže, hobby
Nejjistější je vycházet z jeho zájmů a koníčků

Nejvíce se vždy vyplatí odrazit se od zájmů vašeho přítele, manžela, syna, táty nebo dědy. Pokud ho zajímá historie, pořiďte mu výpravnou encyklopedii či historický román z jeho oblíbeného období. Jestliže si rád posedí u vody, poohlédněte se po nových návnadách nebo pevnějších vlascích. Pokud rád jezdí na kole, darujte mu zážitek a vyrazte s ním na víkend do vyhlášené cyklistické oblasti, kterou ještě nemá prošlapanou. Sportovcům se vždy hodí nové funkční oblečení, zatímco ajťáci si potrpí spíše na pohodlná bavlněná trička s vtipnými nápisy. I takovým dárkem můžete zazářit.

S výběrem dárku pro muže si dejte na čas

Dárky pro svého manžela nebo tatínka vybírejte vždy alespoň trošku s předstihem. Vyhnete se tak nepříjemnému poletování po obchodech a kompromisům na poslední chvíli, které obvykle nepotěší darujícího ani obdarovaného. Pěkné dárky se totiž vyplatí kupovat po celý rok a průběžně je vytahovat ze skříně. Například před Vánoci se díky takovému náskoku budete moci věnovat spíše pečení cukroví a sportování s dětmi, než sepisování seznamů dárků a marnému vybírání.

Náš tip

Výběr dárku můžete také nenápadně konzultovat. Pokud to jsou dobré dva měsíce předem, klidně se obdarovávaného nebojte zeptat, jestli by se mu nehodila nová lyžařská bunda nebo třeba praktické pracovní boty.

Dárky můžete ovšem konzultovat i s dalšími příbuznými – zeptejte se maminky, po čem táta touží, dejte hlavy dohromady a velkolepě ho překvapte. Babička bude nejlépe vědět, čím potěšíte dědečka. Nebo hoďte řeč s nejlepším kamarádem vašeho muže – jeho tipy vás možná zarazí, ale je tu poměrně vysoká pravděpodobnost, že sklidí úspěch. Dárky pro syna pak konzultujte s dcerou nebo s jeho kamarády, kteří k němu mají věkově blíž a ví, co zrovna frčí a po čem srdce náctiletých touží.

Muži sází spíše na klasiku

V kosmetice a oblékání muži neexperimentují zdaleka tolik jako ženy a obecně jsou v těchto dvou oblastech ve srovnání se ženami velmi nenároční. Dosvědčuje to i rozhovor, který jsem nedávno vyslechla. Přítel mé kamarádky vyšel z koupelny a hned jsme ho musely pochválit, jak krásně voní. „Aby ne,“ pronesl žertovně, „právě jsem použil fungl nový deodorant, který jsem dostal pod stromeček v roce 2012. Ovšem dostávám nějakou vůni prakticky každý rok, takže jich tu mám ještě pět do zásoby.“ K takovým situacím u žen zpravidla nedochází.

jak vybrat dárek pro muže
Vybrat pro muže to pravé může být oříšek...

Z mužských úst také málokdy uslyšíme, jak se těší, až vyzkouší nějaký nový přípravek nebo produkt. Naopak se setkáme se zmatkem a nepochopením, když šampon, který si kupuje už dobrých deset let, začnou prodávat v novém balení nebo ho zamění za účinnější produkt. Ne nadarmo kolují světem vtipy o druzích šamponů pro muže a pro ženy. Zatímco pro ženy existují šampony pro jemné vlasy, pro mastné vlasy, pro barvené vlasy, pro poškozené vlasy, pro větší lesk nebo větší objem, u mužů je tomu jinak. Šampony pro muže jsou zpravidla 3v1: na mytí vlasů, na mytí těla a na mytí auta. I když se jedná o nevinný žert, něco pravdy na tom bude, protože mužům se obecně vybírá kosmetika poměrně těžko. Proto jsme pro vás vybrali takové kosmetické produkty, které vaši blízcí určitě rádi využijí, neurazí je, ale naopak potěší.

Nejlepší pánská kosmetika

Z naší nabídky jsme vybrali několik samostatných produktů, se kterými podle našeho názoru nešlápnete vedle. Objednávají si je totiž i muži.

Pánský pleťový krém s propolisem

Pánský pleťový krém s propolisem, dárek pro muže

jsme vyvinuli pro specifickou pánskou pleť jako hydratační denní krém s ochranou proti UV záření a atmosférickým vlivům. Krém má zklidňující a regenerační účinek na pokožku po holení, rychle se vstřebává a zvláčňuje pleť bez pocitu mastnoty. Vyvážené přírodní složení pomáhá proti vráskám a podporuje tvorbu přirozeného ochranného filmu pleti.

Muži totiž nemají o nic méně citlivou pleť než ženy. Vysušuje ji stejné sluníčko i chlad, ošlehá ji prudký vítr, a navíc ji mnohdy několikrát týdně podráždí holení. I pánské pleti ubývá kolagen, i když první vrásky přichází většinou později než u žen. Takže stejně jako ženská pleť potřebuje i ta mužská hydrataci, ochranu a péči.

Pánský sprchový krém s propolisem

Pánský sprchový krém s propolisem, dárek pro muže

se mužům zamlouvá, protože plně respektuje jejich filozofii – rovnou k věci. Má totiž maximální mycí účinek, mohou ho tedy používat automechanici, zedníci, extrémní sportovci i vášniví zahrádkáři. Nejen, že dobře zbavuje mastnoty a spolehlivě umyje všechny nánosy nejrůznějších šmírů, hlíny a olejů, ale pokožku současně i hydratuje.

Zároveň není navoněný tak, že by s ním muži nevydrželi v jedné koupelně. Chápeme totiž, že nemají v oblibě příliš intenzivní vůně nebo klasické vůně typu oceán či citrón. Vůně Pánského sprchového krému s propolisem je tedy úplně jinačí – při její tvorbě jsme se inspirovali horami a svěžím orlickým vzduchem.

Šampon s propolisem

šampon s propolisem, padání vlasů, proti lupům

je mezi našimi zákazníky velice oblíbený. Ač to pánové neprozrazují tak snadno, po silných a zdravých vlasech touží stejně jako ženy. Šampon s propolisem dobře umývá a zbavuje mastnoty, díky neutrálnímu pH přitom ale nevysušuje pokožku.

Propolis podporuje regeneraci vlasů, posiluje je a skvělou službu předvádí také v boji proti lupům. Stejně tak v případě nadměrného vypadávání vlasů, lze propolis jedině doporučit. Pro dosažení skvělých výsledků doporučujeme Šampon s propolisem používat v kombinaci s Vlasovou vodou s propolisem, která účinky šamponu znásobuje.

Voda po holení s propolisem

Voda po holení s propolisem, dárek pro muže

patří k našim letitým stálicím. Protože při holení dochází k fyzickému podráždění horní vrstvy pokožky a v horším případě i narušení její celistvosti, potřebuje pokožka po holení jemnou, ale účinnou přírodní péči. Pro tyto účely je hojivý propolis jako dělaný, proto si ho oblíbilo mnoho našich zákazníků.

I když váš drahý používá perfektní a ostrou žiletku, na pokožce je spousta nerovností a drobným poraněním lze občas jen stěží zabránit. Ovšem díky Vodě po holení s propolisem můžete napomoci jejich hojení.

Balzám na popraskanou pokožku

Balzám na popraskanou pokožku, dárek pro muže

je taková KáPéZetka pro muže, kterým se tu a tam něco přihodí. Oděrky, záděry, hrubé paty, popraskané ruce, hrubá pokožka po extrémním sportu. Na všechny tyto drobné problémy většinou nenajdete nic šikovného v lékárničce a sahat po dámských přípravcích se mužům často nechce. Proto jsme pro ně připravili speciální balzám, který uvede hrubou a popraskanou pokožku do hebkého a jemného stavu.

Dárkové kazety pro skvělé muže

Protože sestavit šikovný kosmetický balíček z jednotlivých produktů může být někdy dřina (a pěkně ho zabalit ještě větší), připravili jsme pro vás celou řadu dárkových sad určených pro tatínky, dědečky, partnery, manžely i syny. Všechny jsou úhledně zabaleny a pečlivě vybrány tak, aby vašim drahým udělaly co největší radost. Svým tatínkům, manželům i partnerům objednávají naše zákaznice dárkové kazety zpravidla na Vánoce nebo na 1. máje. Ovšem každý den je ta správná příležitost říct manželovi, tátovi nebo dědovi, že ho máte rádi. A věříme, že naše dárkové sady jim to řeknou na první pohled.

Vánoční dárek pro muže, Pro skvělého chlapa, pleva

Pro skvělého chlapa

Dárková sada Pro skvělého chlapa je bohatá dárková sada se vším všudy. Vašemu drahému v ní nabízíme účinnou kosmetiku vonící propolisem a lahodnou potštejnskou medovinu. V sadě objeví Vodu po holení s propolisem, která ho po prvním použití přesvědčí, že už nechce žádnou jinou. Pánský krém s propolisem, aby krásně voněl a vypadal stále svěže. A krásný keramický pohárek z chráněné dílny, ve kterém bude radost vychutnat si naši tradiční Medovinu z Potštejna – poctivou půllitrovku, která zahřeje na těle i na duši.
Kouknout na sadu

Vánoční dárková sada pro muže, Voňavé chvíle s medovým punčem, pleva

Voňavé chvíle s medovým punčem

Dárkovou kazetu Voňavé chvíle s medovým punčem ocení spíše vaši tatínkové a dědečkové. Moudří lidé, kteří toho už hodně zažili a vědí, že není kam spěchat, každá chvíle se má vychutnávat a že život se odehrává právě teď, takže není kam se hnát. Proto naše sada pro voňavé chvíle obsahuje kvalitní květový med a výbornou Medovinu z Potštejna. Mohou si podle chuti a nálady vychutnat skvělou medovinu jen tak, nebo si uvařit punč s výborným Kořením od Antonína na ten nejlepší hřejivý vánoční punč a atmosféru provonět svíčkou ze včelího vosku.
Kouknout na sadu

Vánoční dárková sada pro muže, Luxusní medoviny Jin - Jang, pleva

Luxusní medoviny Jin - Jang

Originální dvoubarevná sada medovin dvou jedinečných chutí se nejmenuje Jin - jang jen tak pro nic za nic! V teple ochladí, v zimě zahřeje, přes den potěší, v noci pobaví... Krásnou sadou jednodruhových medovin potěšíte každého milovníka dobrého pití. Připravili jsme je s velkou péčí a jsme na ně pyšní, stejně jako na možnost přibalit vám k nim kalíšek pro ochutnání z chráněné dílny Kopeček. Tak na zdraví!
Kouknout na sadu

Vánoční dárková sada pro muže, Medový balíček pro radost, pleva

Medový balíček pro radost

Dárková sada Medový balíček pro radost je určený zejména pro milovníky medu, kteří na něj nedají dopustit, sladí jím kávu i čaj, mažou si ho na chleba a nejraději by ho podstrčili svým drahým polovičkám i na pečení a vaření. Dárková sada pro milovníky medu obsahuje výborný květový med a praktickou paličku na jeho nabírání. Pochutnáte si v ní na tradiční Medovině z Potštejna, která zahřeje a rozradostní srdce i mysl. Ke konzumaci medu či medoviny si můžete zapálit Svíčku ze včelího vosku a přikousnout domácí medový perníček. Medový balíček pro radost je sice dárek pro jednoho, ale radost to bude určitě sdílená.
Kouknout na sadu

Vánoční dárková sada pro muže, Krabička první pomoci, pleva

Krabička první pomoci

Dárková kazeta Krabička první pomoci je velmi oblíbená sada, která přináší první pomoc rovnou ze včelího úlu! Bolístkám nedá šanci a špatné náladě taky ne – mastičky s propolisem a apisinem uleví, výborný pečený čaj zahřeje a každý chmur přece zažene poctivá Potštejnská medovina!
Kouknout na sadu

Věříme, že si z našich jednotlivých produktů i dárkových sad vyberete tu pravou. Potěšte svého tatínka, partnera či dědečka originální sadou plnou dobrot, kvalitní kosmetiky a výborných včelích produktů.

Kouknout na dárkové sady pro muže