Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Jak vybrat dárek pro ženu

Jak vybrat dárek pro ženu

Ze zkušenosti víme, že výběr dárku pro manželku, přítelkyni, mamku nebo babičku je vždycky trošku oříšek. Ať už si na její narozeniny vzpomenete měsíc nebo týden předem, většinou hned nemáte dva tucty nápadů na skvělé dárky. Často bloumáte po obchodech. Bezcílně scrollujete v e-shopech. Někdy se trefíte do černého, jindy je reakce obdarované poněkud vlažnější. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na dárky a také rad, jak se při výběru dárku vydat tou správnou cestou.

Nechte si poradit

Náš tip

Vybrat si na základě toho, co vaše žena používá nebo zná, není jenom pouhé kopírování – ženy to totiž vidí jinak. Vnímají to, že vám na nich záleží, že si všímáte, co používají a v čem chodí, a že jste narozeniny nevyřešil bonboniérou a květinou (ačkoliv květiny samozřejmě potěší vždy).

Ať už se jedná o dárek ke třicátým nebo čtyřicátým narozeninám, k svátku či k výročí, jeho cílem je obdarovanou potěšit. Aby se vám to podařilo, nemusíte jí zrovna umět číst myšlenky, stačí ale klást nenápadné otázky. „Ta handmade sukně ti moc sluší. Jsi s ní spokojená?“ „Tenhle psychologický román je z toho a toho nakladatelství – máš ráda jejich knížky?“ „Ty plakáty od té mladé výtvarnice, co máme v pracovně, jsou moc pěkné. Pořád se mi ještě neokoukaly. Jak se vlastně jmenovala?“ Cesta k výběru toho správného dárku pro vaši přítelkyni nebo manželku je totiž překvapivě jednoduchá. Často začíná u jejích oblíbených knížek, grafik, šperků, kosmetiky, sukní či šatů. Vždyť právě věci, do kterých se zamilovala tak, že si je sama pořídila, jsou tím nejlepším odrazovým můstkem pro výběr něčeho nového.

Mnohdy opravdu stačí okouknout domácí terén. Projít rozečtené knihy a vybrat z edice románů pro ženy jejího oblíbeného nakladatelství ten, který ještě nemá. Omrknout koupelnu, zorientovat se ve značkách oblíbené kosmetiky a koupit dárkovou kazetu s osvědčenými produkty. Nebo otevřít šatní skříň, podívat se na cedulku, kdo šije její oblíbené sukně, nezapomenout zkontrolovat velikost a pak už jenom objednat.

Tipy na dárky, které potěší

Pokud jste v bytě prošmejdili, co se dalo, a stále nepřišel nápad na ten pravý dárek, nebo naopak vybíráte dárek pro maminku či babičku, k jejichž věcem nemáte tak snadný přístup, můžete vyzkoušet některé z osvědčených dárků, které potěší prakticky vždycky.

Dárek pro ženu, zážitek
Její chvíle, nemusí jít zrovna o let balónem...

Okouzlete svou partnerku, manželku nebo mamku zážitkem. Nemusí se jednat zrovna o dobrodružný let horkovzdušným balonem jako ve filmu Vratné láhve, ba naopak – ženy totiž často ocení i docela běžné nápady. Třeba společnou příjemnou večeři v restauraci. Nebo lístky do kina na romantickou komedii, kterou byste normálně určitě nenavštívili. Vzít ji můžete třeba také na autorské čtení jejího oblíbeného spisovatele nebo na zajímavou cestovatelskou besedu. Zkrátka podniknout cokoli, na co při běžných každodenních povinnostech často nemáte čas ani náladu. Pokud nám tedy současné dění již zase tyto malé kratochvíle umožní.

Darujte své milované ženě dárkovou kazetu s přírodní kosmetikou. Ženy o sebe rády pečují a dbají. A pokud jde o pleťové krémy, olejíčky, sprchové gely, pleťové vody nebo šampony, rády vyzkouší něco nového. Více obezřetní buďte u parfémů nebo dekorativní kosmetiky – každá žena si totiž najde vlastní styl, do kterého nemusí zapadat například květinové parfémy nebo výrazné barevné laky na nehty. Pečující kosmetika je tedy velkou sázkou na jistotu. Pravděpodobnost úspěchu zdvojnásobíte tím, že pořídíte celou dárkovou sadu. Ze čtyř produktů ji přece alespoň jeden musí zaujmout.

dárek pro ženu, relaxace
...potěšit může třeba malé rozmazlování...

Svou milovanou můžete překvapit i netradičním dárkem, který bude ovšem vycházet z jejích zájmů a potřeb. Pro manželku a zároveň maminku malých dětí je ideální prodloužený víkend mimo běžnou realitu, a to klidně i se dvěma dětmi. Potřebuje totiž uniknout stereotypu a podívat se na celý svůj svět s odstupem. Pro babičku, která je vášnivou čtenářkou, bude velmi originálním dárkem audiokniha – protože babičky mohou mít za ta léta na světě už trošku unavenější oči.

dárek pro ženu, kurzy
...či čas strávený tím, co ji těší.

Pro maminku, která ráda tvoří a má uměleckého ducha, je ideální kurz malby, kresby nebo třeba nějaké nové výtvarné techniky, s níž se nikdy nesetkala. Pro vaši přítelkyni, co ráda tancuje, může být příjemným zážitkem lekce nového tance nebo dokonce kurz, na který vás přihlásíte společně. Pro ženy, které rády tvoří rukama, se výborně hodí kurzy šití. Pro manažerky, co rády spojují příjemné s užitečným, zase například kurz rétoriky, prezentačních dovedností nebo improvizace.

Tipy na dárkové sady s přírodní kosmetikou

Každá žena se o sebe ráda stará, pečuje o tělo i duši a tu a tam vyzkouší něco nového, proto jsme pro vás připravili tipy na dárkové kazety s přírodní kosmetikou. Najdete mezi nimi sady pro maminky a babičky, které řeší problémy s vráskami, vypadáváním vlasů a vyhledávají kosmetiku pro zralou pleť. Zároveň vám poradíme, co vybrat ženám s láskou k přírodní kosmetice, ať už jde o přítelkyni, manželku nebo dceru.

Připravili jsme pro vás výběr oblíbených sad, ale na výběr máte z mnoha dalších krásných balíčků. Každoročně také přidáváme mezi oblíbené dárkové stálice několik nových, podívejte se na letošní novinky.

Vánoční dárkové kazety, Vše po čem ženy touží, pleva

Vše po čem ženy touží

Dárková kazeta přírodní kosmetiky Vše po čem ženy touží je určena jak pro ženy s mladou bezchybnou pletí, tak pro ženy s pletí zralejší.

Pleťové mléko s mateří kašičkou totiž pleť jemně vyčistí a osvěží. Přírodní krém s kapičkou včelího jedu má pěstící, hydratační i regenerační účinky a díky svému lehkému složení je určený pro každodenní péči. Pro všechny mlsné ženy pak balíček obsahuje Mateří kašičku v medu, pokrm všech královen. A pro voňavou domácnost zase Pytlíček s ledvandulí. V balíčku se navíc ukrývá malé poděkování pro včelky v podobě kousku kvetoucí louky, který jistě potěší i obdarovanou.
Kouknout na sadu

Vánoční dárkové sady, Medové pohlazení, pleva

Medové pohlazení

Luxusní dárková sada v krásné dřevěné krabici s lanovým uchem jistě potěší nejednu obdarovanou. Produkty jsme do ní poskládali tak, aby byla co nejuniverzálnější. Hodí se pro maminku, babičku i přítelkyni. Každá bude s radostí objevovat její kouzelné medové poklady. Za ně pak může včelkám poděkovat zasetím medonosných květin, které udělají radost nejen včelkám.
Kouknout na sadu

Vánoční dárkové balíčky, S úctou k přírodě, pleva

S úctou k přírodě

Tento balíček potěší každou ženu, která se snaží žít udržitelně a s respektem k přírodě. Obsahuje totiž jen skleněné obaly, které lze recyklovat nebo dále využít – třeba na bezobalové nakupování. Přírodní Bambucký balzám s propolisem ve skle rozmazlí pleť a delikátní kakaové boby v medu zase chuťové pohárky. Balíček obsahuje výbornou vychytávku v podobě voskovaného ubrousku, který v domácnosti ušetří metry plastových sáčků, fólií či alobalu.
Kouknout na sadu

Vánoční dárkové sady, Rozmazlovací sada, pleva

Rozmazlovací sada

Pro manželku či přítelkyni rozhodně doporučujeme voňavou Rozmazlovací sadu plnou přírodní kosmetiky a úžasné vůně včelích produktů. Doporučujeme k sadě připsat vzkaz, že se s ní může zavřít na dvě hodiny do koupelny a vy se postaráte o hlídání dětí a chod domácnosti. Věřte, že ji velmi potěšíte. Rozmazlovací sada obsahuje Pleťové mléko s propolisem, heboučké pratelné kosmetické tampony, Medový peelingový krém a Pleťovou maskou se včelími produkty pro jemnou pleť. Do sady jsme také přibalili balíček semínek kvetoucích trvalek, které potěší nejen obdarovanou, ale také včelky.
Kouknout na sadu

Vánoční dárkové kazety, Pro krásný vlas jsme tu zas, pleva

Pro krásný vlas jsme tu zas

Každá žena ráda pečuje o své vlasy, proto s dárkovou sadou Pro krásný vlas jsme tu zas určitě neuděláte chybu. Vlasy jsou totiž koruna krásy a každá žena touží po zdravých, přirozeně lesklých a hustých vlasech. Dárková sada obsahuje Šampon s propolisem, Vlasovou vodu s propolisem a Vlasovou vodu s mateří kašičkou. Účinná včelí kosmetika vlasy krásně posílí a vyživí a vaše drahá na vás bude při každém pohledu do zrcadla s láskou vzpomínat.
Kouknout na sadu

Přejeme šťastnou ruku při výběru a překvapené oči vaší milované partnerky, manželky, maminky nebo babičky. Ať potěšíte všechny ty vzácné ženy, které si to zaslouží.

Podívejte se na všechny dárkové sady
pro ženy!