Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Jste zmrzlí? Zkuste horkou medovinu dle Giulia

Jste zmrzlí? Zkuste horkou medovinu dle Giulia

Tak si s námi počasí opět hraje, chvilku vypadalo, že bude již jaro a přitom sněží a teploty se blíží opět k nule. Také se vám v zimních, nebo podzimních měsících stává podobná situace?

Přijdu domu, venku prší, nebo sněží, jsem celý vymrzlý a hledám, co by mne hezky zahřálo. Určitě znáte hodně možností jak se zahřát, od mátového čaje s medem přes horkou čokoládu až po teplou medovinu. Dnes bych vám rád popsal také jednu alternativu – horký míchaný nápoj dle barmana Giulia Capuzza.

Guilio pracuje jako barman v hotelu InterContinental na Praze 1, předtím míchal nápoje také v hotelu Four Seasons v Praze. Ve svém volném čase míchá originální drinky pro přátele.

Náš tip

Jak vlastně tento tajemný nápoj vznikl?

Při pořádání narozeninové oslavy bylo venku pošmurné počasí a pozvaní hosté přicházeli velmi vymrzlí. Když přišel Giulio, nabídl jsem mu tradičně naši ohřátou Potštejnskou medovinu. Ta ho oslovila a velmi mu zachutnala.

Po vypití sklenky teplé Potštejnské medoviny se mne začal vyptávat, jestli mám whisky, jablkový džus, červené víno a další ingredience… Sice jsem ze začátku netušil proč se ptá, ale vše co si Giulio vymyslel, jsem sehnal.

Giulio Capuzzo: “Namíchám Ti z vaší medoviny originální medovinový nápoj, který skvěle zahřeje!"

Taková nabídka se neodmítá, takže jsem připravil koření, vařečku, hrnce...

Horká medovina dle Giulia Capuzza

zde je návod pro vás:

 • 250 ml vody
 • 250 ml jablečného džusu
 • 10 ml whisky
 • 200 ml medoviny
 • 50 ml červeného vína
 • 1/2 hrušky a 1/2 jablka pokrájené na kousky
 • 3 skořice
 • hřebíček, tymián, badyán

Pár tipů

Nápoj je nutné ohřívat ve dvou nádobách. V první ohříváme pouze alkohol (pozor, nesmí přesáhnout 40st, abychom nepřišli o skvělé látky, které jsou v medovině). V druhé nádobě ohříváme ostatní nealkoholické ingredience, ovoce a koření. Jestliže byste si chtěli návod uspěchat a vše ohřívali najednou, nebude výsledek tak skvělý a výsledná chuť bude jiná.

Postup:

 1. Do 1. nádoby dáme: 200ml medoviny, 50 ml červeného vína, 10ml whisky a postupně, pomalu zahříváme, teplota nesmí přesáhnout 40 st.
 2. Do 2. nádoby dáme: 250ml vody, 250ml jablečného džusu, 1/2 hrušky a 1/2 jablka pokrájené na kousky, 3 skořice, hřebíček, tymián, badyán. Pokud není vůně badyánu, nebo tymiánu vaše oblíbená, vynechte je. Použijte nejlépe vcelku, jestli máte mletý, tak použijte menší množství. Po zahřátí je nutno přecedit, aby ve výsledném nápoji nic neplavalo (ovoce, skořice ani koření).
 3. Jakmile máme vše zahřáté, můžeme obě nádoby smíchat dohromady a podávat.

Pokud v blízké době čekáte návštěvu, nebo prostě jen přijdete domů zmrzlí - vyzkoušejte si tuto variantu horkého nápoje s medovinou od Giulia Capuzza. Vice fotek z příprav najdete v galerii pod článkem.

Medovina slunečnicová

Medovina slunečnicová

Medovina z Potštejna

Medovina z Potštejna

Medovina z lipového medu

Medovina z lipového medu
Lukáš Pleva rozvoj obchodu, marketing, zahraničí - o autorovi článku

Hledá nové možnosti jak šířit účinky o včelích produktech. Má na starosti marketing, reklamu a eshop. Stará se o obchodní zástupkyně, takže ho někdy můžete potkat i v terénu. Jeho vize je, aby se kosmetika dostala také více do zahraničí. Ve svém volném čase se věnuje svým dcerám, běhá rád bos a fotí.

Podívejte se na články, které Lukáš napsal:
Letní koktejly pro dospělé. Vyzkoušejte medovinu 6× jinak!

Přečtěte si také:

Teplé nápoje s medovinou pro zahřátí a domácí vaječný koňak s medem

I když to tak nevypadá, tak podle kalendáře je zima. Naše tělo to pozná a potřebuje čas od času pořádně prohřát. Buď se můžete ponořit do horké vany, nebo vyzkoušet recepty na teplé nápoje s medovinou. Určitě si pochutnáte!

7 důvodů, proč si dát večer místo vína medovinu

Pijete večer víno a už se vám trochu omrzelo? Zkuste něco originálnějšího a připravte si dobrodružnější zážitek. Dopřejte si víno medové. Lahodnou medovinu si můžete ohřát místo tradičního svařáku, připravit si z ní punč nebo si dát po obědě po kalíšku za studena.

Letní koktejly pro dospělé. Vyzkoušejte medovinu 6× jinak!

Pivo je pivo, víno je víno, ale medovina – s tou si můžete pěkně vyhrát. Ve spolupráci s Jiřím Poučkem z Muzea medoviny jsme připravili šest lihuplných nápojů, které perfektně zapadnou na každou českou párty. Pojďte si je prohlédnout!

Všechny články z rubriky