0 Kč(0 ks)
Zpět

Kalendáře s úsměvem na tváři i v srdci

Kalendáře s úsměvem na tváři i v srdci

31. 01. 2018

I v letošním roce jsme pro vás připravili pozitivní a sluncem zalité kalendáře plné dobrých myšlenek a úsměvů. Vytvořila je Hanka Plevová, ve volném čase malířka, v pracovní době hrdá spolumajitelka firmy Pleva, která má po letech usilovné práce konečně čas na věci, které dělá doopravdy ráda.

Kalendář Poselství je vytvořený voskovou technikou

„Každý obrázek mě vtáhne do svého mystického světa a já vždy cítím zvláštní pocit. Do každého obrázku vkládám pozitivní energii.“

Hanka Plevová, ve volném čase malířka

Se speciální voskovou technikou – enkaustikou – se Hanka Plevová seznámila díky kamarádce. Učí se sama metodou pokus a omyl. Barvy vybírá citem, hodně o své tvorbě přemýšlí a zkouší to. Když pak vezme do ruky žehličku, tak emoce přicházejí samy. Na horkou plochu žehličky nanáší vosk, kterým maluje na voskový papír speciálně určený pro tuto techniku.

Každý z obrazů zachycuje její pocity, pozitivno a radost, kterou by chtěla předat každému, kdo se na její obrazy dívá. Ráda předává kus sebe, úsměv, a to se jí nejlépe daří díky světlým barvám. Maluje vždy v kuchyni na dubovém stole z masivu – to je jediné místo, kde se věnuje enkaustice. Ovšem pastelky s sebou vozí všude, a to i do ciziny.
Obrazy pro kalendář Poselství vybírala dcera paní Plevové. Měla při výběru volnou ruku a k dispozici celou její tvorbu. Začala listovat jednotlivými obrazy a brzy bylo jasné, jak bude kalendář vypadat.

Sluníčkový kalendář i pro deštivé měsíce

Když člověk prochází ulicemi, občas mu připadá, že se lidé zapomněli usmívat, jenom zamyšleně chvátají, telefonují a nepřítomně přemýšlí o každodenních starostech. Přitom je ta tíže žití občas jenom v naší hlavě. Někdy to vypadá, jako kdyby lidé kolem nás úsměv ztratili. Přáli bychom jim, aby se jim podařilo ztracený úsměv najít. A věříme, že i Sluníčkový kalendář by tomu mohl pomoci. Úsměv totiž nic nestojí a potěší minimálně svého majitele.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání

Hanka Plevová si začátky firmy poctivě odpracovala. Jezdila na trhy, kde prodávala věnce a suché vazby, aby vydělala třem dětem na zimní boty. Starala se o velkou domácnost a malou firmu, která tehdy sídlila v obýváku u stolu.

Po letech práce si teď dokáže najít čas na věci, které ji baví, a to je především malování. Když totiž člověk najde něco, v čem se může realizovat, přináší to spoustu uvolnění, relaxace a v tomto případě dokonce mnoho krásných výtvorů.

Je krásné, když si člověk umí najít čas sám pro sebe a pro věci, které má rád. Jsme tu jenom nakrátko, proto je škoda ten čas nevyužít.

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz