Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Krém na obličej: Proč a jak ho používat?

Krém na obličej: Proč a jak ho používat?

Za krásnou, zdravou a svěží pleť některé z nás jednoduše vděčí svým genům, jiné musí krásu trochu popostrčit. S přibývajícím věkem a vlivem okolního prostředí se ovšem ani tvář jako z obálek časopisů neobejde bez základní péče, totiž pleťového krému.Obsah:
Správně zvolený pleťový krém každá pleť viditelně ocení
Projevy stárnutí můžete výrazně zpomalit
I pánská pleť si zaslouží péči
Každodenní péče – půl krásy
Jaká je správná technika mazání?
Za jak dlouho se po nanesení krému nalíčit
Péče o oční okolí
Jak správně nanášet oční krém?
Jak často pleťový krém používat
Proč používat noční krém
Jak hydratovat pleť
S hydratací začněte po dvacítce
Péče o dekolt
Přírodní ingredience pro krásu pokožky


Správně zvolený pleťový krém každá pleť viditelně ocení

S péčí o pleť je to podobné jako s učením angličtiny – lepší je procvičit si každý den deset slovíček, než se jich za jeden večer učit sedmdesát. Každodenní rutina a pravidelná péče pomáhá pleti ze všeho nejlépe. Bohužel se stále setkáváme s ženami, které si myslí, že není potřeba se mazat krémem a že krém žádný z jejich problémů s pletí nevyřeší.

To je ovšem velký omyl. Řada krémů pro zralejší pleť dokáže pomoci s vráskami – ty menší postupně jemně vyplňovat a ty výraznější alespoň nerozšiřovat. Ženám s výskytem pigmentových skvrn v oblasti obličeje pomůže krém sjednotit barevný tón pleti, pigmentové skvrny postupně odstraňovat a vzhled pleti sjednocovat. Mastné pleti dovede dobře zvolený krém výrazně pomoci redukovat nadměrnou tvorbu mazu, a zanechá tak pleť matnější. Od mastné pleti bývá už jen krůček k pleti problematické nebo aknózní, které vhodně zvolený krém pomůže zbavit se pupínků a zabránit vzniku nových.

Zatímco v některých případech účinky pocítíte takřka po pár dnech či týdnu používání, jindy si musíte na viditelnou změnu počkat i několik týdnů – velmi záleží na vašem typu pleti, věku a schopnostech celkové regenerace.

Naopak trápí-li vás suchá pokožka, která je navíc náchylnější ke tvorbě vrásek, vhodným krémem jí zajistíte potřebnou hydrataci a výživu, která pleti dodá vláčnost a pružnost. Navíc napomůže obnově přirozeného ochranného filmu kůže. Normální pleť bez konkrétních problémů krém krásně zjemní, projasní, osvěží a celkově vypne – díky pravidelnému používání krému pak zůstane dlouho krásná, mladá a vitální. Pravidelné používání pleťového krému pleť ozdravuje, vyživuje a zklidňuje. Řada krémů dokáže pomoci s dílčími problémy – vyživením pleti během studených dnů, zmenšením pórů, celkovým omlazením nebo vyrovnáváním mastné T-zóny a suchých tváří.

Potřebujete poradit, jak si zvolit správný krém pro svou pleť? Odpověď najdete v našem článku Jak vybrat správnou péči podle typu pleti.

Projevy stárnutí můžete výrazně zpomalit

Lidská kůže s přibývajícím věkem přirozeně stárne. První jemné vrásky začínají vznikat už ve druhé dekádě života, tedy zhruba s nastupující pubertou. Často nejsou ani okem viditelné – pozorovat je můžeme až kolem 25. roku, kdy už si jich v zrcadle všimnete. Dochází k tomu zejména v souvislosti s přirozeným úbytkem kolagenu a schopností pleti ho vytvářet. Od čtyřicátého roku se postupně zpomaluje látková výměna, snižuje se produkce hormonů a v závislosti na péči a životním stylu se postupně mění i pleť.

Právě díky kolagenu je v mládí pleť tolik elastická a vypnutá – když ho začne přirozeně ubývat, stane se unavenější a nepůsobí už tak svěže. Zároveň pleť postupně ochabuje, ztenčuje se a oslabuje se. Řada krémů obsahuje látky pro podporu tvorby kolagenu, dovede dodávat vysušenější pleti potřebnou vlhkost a zamezuje tak její dehydrataci. Kromě vrásek pomůže pravidelné používání krému s mnoha dalšími projevy stárnutí pleti – kruhy pod očima, záhyby, povislými víčky, pigmentovými skvrnami, modravými žilkami, skvrnkami nebo opuchlými víčky.

To, jak budou změny pleti po čtyřicítce probíhat, hodně závisí na tom, jak se budete o svou pleť starat v průběhu života. Vznik hlubších statických vrásek se přímo odvíjí od toho, jak vypadá vaše celoživotní kontinuum péče o pleť, proto se vyplatí věnovat pár minut každodennímu odlíčení a vyčištění pleti a nanesení vhodného pleťového krému.

přírodní Pleťový krém proti vráskám, Pleva

Zatímco mladé pleti postačá důkladné čištění a trocha hydratace, okolo třicátého roku už platí, že čím dříve začnete používat krém proti vráskám, tím lépe. Náš přírodní Pleťový krém proti vráskám svým složením podporuje tvorbu kolagenu, regeneraci buněčného metabolismu a zlepšuje elasticitu pleti. Viditelně vyhlazuje pokožku a předchází vzniku nových vrásek. Obsahuje mořské řasy, kyselinu hyaluronovou a mateří kašičku a další účnné látky, které napomáhají výživě, hloubkové hydrataci, revitalizaci a zpevnění pleti. Krém se navíc úžasně rychle vstřebává, aniž by na pokožce zanechával nepříjemný mastný film.

I pánská pleť si zaslouží péči

Mužská pleť je poněkud jiná než pleť žen, je pevnější, pórovitější a teplejší, protože je v ní více krevních vlásečnic. Oproti ženské pleti má více mazových žláz a je zhruba o 15 % mastnější, o 20 % silnější, obsahuje více kolagenu, který navíc ztrácí daleko pomaleji.

Pánský krém s propolisem, Pleva

Na druhou stranu muži nemají o nic méně citlivou pleť než ženy. Působí na ni stejné sluníčko, ošlehá ji stejný vítr a sklony k vysoušení má každá pokožka - mladá i stará, ženská i mužská. A kromě působení vnějších vlivů navíc podporuje přirozenou tendenci mužské pokožky k vysoušení také pravidelné holení. Mužská pokožka sice stárne později, ale její stárnutí je pak skutečně intenzivní a změny jsou výrazné. A protože víme, že i pánská pleť potřebuje hydrataci, ochranu a péči, vyvinuli jsme speciálně pro muže jemný přírodní Pánský krém s propolisem. Jako denní krém ochrání pokožku proti UV záření, spálení od sluníčka a atmosférickým vlivům. Jako noční krém dostatečně promastí pokožku a má zklidňující a regenerační účinek na pokožku po holení. Krém je nanesený raz dva, velmi rychle se vstřebává a zvláčňuje pokožku bez pocitu mastnoty.

Každodenní péče – půl krásy

Ať už se jedná o ranní přípravu nebo večerní relaxační rituál, vždy byste měli svou kosmetickou proceduru zahájit důkladným vyčištěním pleti. Obličej díky čištění zbavíte špíny, potu a zbytků make-upu. Zároveň umožníte krému proniknout hluboko do pokožky a využít tak všechny vitamíny a vyživující látky, které obsahuje. Krému nanášejte takové množství, jaké vám vyhovuje. Někomu bohatě stačí pár teček krému na čelo, nos, bradu a tváře, ale máte-li radši větší množství krému, ani tím ničemu neublížíte. Hlavní je použít krém, který vyhovuje potřebám vaší pleti, tedy takový, který dodá vaší pleti přesně ty látky, které potřebuje.

Jaká je správná technika mazání?

Krém nanášejte vždy odspodu nahoru a směrem ven. Začněte tedy od prostředku brady směrem do stran, poté od nosu přes tváře až dozadu ke spánkům a nakonec od kořene nosu až nad obočí. Pokud budete postupovat tímto způsobem, můžete výrazně zvýšit účinnost krému. Kromě správného směru mazání je důležitá i jeho intenzita, přílišné tlačení na pokožku, natahování a dření obličeje je spíše na škodu. Mohli byste si jím snadno způsobit podráždění nebo zarudnutí. Nejvhodnějším způsobem nanášení pleťového krému je jemné poklepávání, na které jste možná zvyklé z nanášení očního krému.

Za jak dlouho se po nanesení krému nalíčit

Dejte krému asi pět až deset minut, než se stihne vstřebat a začne působit. Pokud ho na pleti ještě vrstvička zbyde, můžete ji jemně odsát papírovým ubrouskem a začít se líčit. Krém se díky tomu, že mu poskytnete určitý čas, dostane lépe do hlubší vrstvy pleti a vám se bude lépe líčit, protože na čerstvě namazaný obličej se líčidla nanášejí opravdu špatně.

Péče o oční okolí

Samostatnou kapitolu představuje nanášení očního krému do oblasti očního okolí. Říkáte si, proč vlastně používat oční krém? Na oční okolí má vliv nejen životní styl, kvalitní spánek, ale také pečlivá každodenní péče. Kůže kolem očí je tenčí a jemnější než jinde na obličeji, navíc je velmi namáhaná mimikou tváře. Proto se právě v oční oblasti výrazněji projevuje únava, nevyspání, nezdravý životní styl i první příznaky stárnutí.

Medový oční krém, přírodní složení, péče o oční okolí

I když nemáte citlivou nebo suchou pleť, vaše jemné oční okolí může na řadu krémů reagovat podrážděním či mírným zarudnutím, proto se pro oční okolí doporučuje používat speciální krém určený pouze k tomuto účelu. Náš přírodní Medový krém na oční okolí je vhodný i pro citlivou pleť. Zlepšuje napětí a pružnost v oblasti kolem očí a podporuje i její regeneraci. Při dlouhodobém používání vyhlazuje mimické vrásky a předchází vzniku nových. Medový oční krém oceníte také, pokud hledáte krém na kruhy pod očima.

Jak správně nanášet oční krém?

Oční krém byste správně měli aplikovat jemným poklepáváním od vnitřního oblouku nad okem směrem k vnějšímu koutku. Odtud byste se měli vydat pod oko a v opačném směru pokračovat až ke vnitřnímu koutku. Takové poklepávání spojené s nanášením očního krému je vlastně výborná masáž, která působí preventivně proti vzniku vrásek. Více o péči o oční okolí včetně návodu na osvěžující mikromasáž očního okolí se dozvíte v článku Unavené oči a péče o oční okolí.

Jak často pleťový krém používat

Máte-li běžnou nevysušenou a nepoškozenou pleť, měli byste krém používat dvakrát denně – nejlépe ráno lehčí denní a večer výživnější noční krém. Nepoužíváte-li make-up a během dne cítíte, že vám pokožka vysychá nebo se nepříjemně napíná, můžete krém použít i během dne. Po nanesení nechte krém asi deset minut působit, aby se dostal do hlubší vrstvy pleti. Přebytečnou vrstvu můžete případně odsát papírovým ubrouskem.

Proč používat noční krém

Často se setkáváme s dotazem, zda je noční krém vůbec potřeba. Mnoho žen je totiž skeptických k tomu, jestli jeho složení není totožné s denním krémem a nejedná se jenom o chytrý marketingový tah. Není tomu tak. Vaše pleť totiž v noci potřebuje trochu jinou péči než ve dne. Zatímco přes den spotřebuje pleť většinu energie na svoji ochranu, v noci se pak zaměřuje na důkladnou regeneraci po náročném dni. Pokud před spaním dopřejete své pokožce noční péči, regenerační proces tím výrazně podpoříte.

Denní krém by tak měl pleti pomáhat především s hydratací a ochranou před vlivy vnějšího prostředí, naproti tomu hlavním úkolem nočního krému je pleť vyživovat. Proto je jeho konzistence často hutnější než u lehkých denních krémů. Takový krém na sobě ovšem nemusí mít nutně cedulku „Noční krém“, naopak se může jednat o produkt, který vám dlouhodobě vyhovuje a vaší pleti dodává potřebnou výživu. Proto na noc doporučujeme jako noční krém používat např. Bambucký balzám s propolisem nebo Výživný krém s mateří kašičkou 4v1 či Výživný krém s propolisem 5v1.

Náš tip

Denní a noční krémy tvoří skvělou dvojku a není dobré je zaměňovat. Každý z nich má svou specifickou funkci a dopřává pleti přesně to, co v dané době potřebuje. Ani ty nejlepší pleťové krémy však nejsou všemocné, pro krásný a zdravý vzhled pleti je velmi důležitý i dostatek kvalitního spánku, minimalizace stresu, zdravá životospráva, důkladné a pravidelné odličování a čištění pleti a dostatečná hydratace. Na to bychom určitě neměli zapomínat.

Jak hydratovat pleť

Voda je důležitá pro všechny orgány, bez výjimky toho největšího – tedy pokožky. Ta se skládá z několika vrstev, ta nejsvrchnější obsahuje vody asi 20 %, chrání hlubší vrstvy pokožky a zadržuje vodu. Když obsah vody v této svrchní vrstvě pokožky klesne pod 10 %, začne působit matně, povadle a na dotek je drsnější. Postupně pak začíná ztrácet svoji integritu, což se často projevuje svěděním, nepříjemným táhnutím nebo odlupováním šupinek. Někomu pleť zarudne, u dalšího se zase vytvoří suchá ložiska. A takto narušený povrch se stává vstupní branou pro nejrůznější škodliviny a infekce.

Nedostatečná hydratace může mít mnoho příčin:

  • nedostatečný pitný režim,
  • nedostatek spánku,
  • nevhodné kosmetické přípravky,
  • kouření,
  • příliš kofeinu či alkoholu,
  • nevyvážená strava,
  • znečištěné prostředí,
  • vítr, extrémní chlad či teplo,
  • klimatizace, suchý vzduch,
  • přetopené místnosti.

K těmto faktorům je třeba přičíst i to základní: s postupujícím věkem je pokožka zkrátka sušší a snáze se dehydratuje. Pokud tedy chcete mít krásnou a zářivou pleť, je třeba začít s vnitřní i vnější hydratací. Pijte vodu a pravidelně dopřávejte pleti péči vhodného pleťového krému.

S hydratací začněte po dvacítce

Od určitého věku si už pokožka s vodou nevystačí sama a hydrataci potřebuje. V povrchových vrstvách kůže totiž krémy zadrží vodu, zpomalí celkový proces zrohovatění a pomohou pokožku vyhladit. Kromě toho, že krém dodá pokožce vlhkost, vytvoří i jemný film, který omezí ztrátu vody.

Výběr krému by se měl odvíjet od kvality a potřeb vaší pokožky, měl by zohledňovat váš věk, roční dobu i to, zda chcete krém použít během dne nebo spíše na noc. Pokud si ujasníte, že potřebujete rozjasnit pleť, zamezit tvorbě vrásek nebo pleť vyživit, bude se vám z bohaté nabídky krémů poměrně dobře vybírat. Pokud máte s krémy méně zkušeností, možná budete muset několik různých vyzkoušet, než najdete ten „svůj“. S výběrem správného krému by vám mohly pomoci zkušenosti našich zákaznic:

Krém s kapičkou včelího jedu, přírodní složení

S Krémem s kapičkou včelího jedu bylo spokojeno 100 % žen, které ho testovaly. Chválily si především okamžitou hydrataci a viditelně lepší stav pleti. Na celé hodnocení se můžete podívat tady.

„Krém má nádhernou vůni, vynikající vlastnosti. Přesně takové, jaké se uvádí. Jsem max spokojena.“

Yveta

„Dosud nejlepší krém.“

Jiřina

„Neočekávala jsem takový účinek. Hydratace je prakticky okamžitá.“

Věra

„Okolí mě pochválilo, že dobře vypadám.“

Jarmila

přírodní Bambucký balzám s propolisem, Pleva

Bambucký balzám s propolisem si získal zákaznice svým důkladným vyživením pleti, zhojením drobných ranek a nádhernou vůní. Našim zákaznicím ho doporučujeme používat i místo nočního krému. Celé hodnocení Bambuckého balzámu najdete tady.

„Celkově mi produkt připadá výborný, používám ho dvakrát týdně na celou pleť na noc... Krásně ji vyživí, častěji by bylo v mém případě příliš. Balzám je také výborný lokálně na různé oděrky, boláky, popraskané rty.“

Melanie

„Krásně voní, příjemně se roztírá, nemám pocit mastné pleti, prostě super.“

Marcela

„Mám velmi pozitivní zkušenost, opravdu skvělý výrobek.“

Petra

„Neočekávala jsem, že má pleť bude okamžitě jemná. Cítím se mladší.“

Michaela

přírodní Elixír mládí s mateří kašičkou

Elixír mládí otestovalo 50 žen, které si všímaly především toho, zda vyhlazuje jemné i hlubší vrásky. Spokojenost byla ohromná, Exilír mládí krásně zjemňoval a projasňoval pleť. Celé hodnocení najdete v tomto článku.

„Úžasný krém, praktická lahvička s pumpičkou,konzistence akorát,pleť je po něm nádherná.“

Helena

„Velmi jemná konzistence krému, vyhovuje mi dávkovač krému. Pleť se ihned vypne. Jsem opravdu spokojená. I cena je přijatelná.“

Eliška

„Pociťovala jsem celkové zjemnění a projasnění pleti.“

Iva

„Krém jsem zatím vyzkoušela jen několikrát, na noc používám více než dva měsíce Bambucký balzám s propolisem a jsem s ním hodně moc spokojená. A na den více než dva měsíce Výživný krém s mateří krém s mateří kašičkou 4v1, který je naprosto skvělý. Na den nyní střídám Elixír mládí s Výživným krémem. Všechny tři krémy jsou naprosto úžasné, a tak se těžko rozhoduji. Pracuji v klimatizované budově a nikdy se mi nestalo, že bych měla pleť večer vysušenou, krémy ji udrží pěkně hydratovanou celý den.“

Radka

Péče o dekolt

Většina žen řeší s ubíhajícím věkem především povadlou pleť a mimické vrásky na tváři. Pokožce šíje a dekoltu věnujeme jen málo pozornosti a přitom právě tato oblast je velmi namáhaná a projevy stárnutí jsou na ní viditelné poměrně brzy. Proto je vhodné i těmto partiím věnovat dostatečnou péči a zařadit je do pravidelného pečujícího rituálu. Vše o tom, jak udržet dekolt svěží se dozvíte v článku Péče o krk a dekolt: krémy, masky, zábaly a cvičení.

Krém na dekolt s medem, přírodní složení

Náš přírodní Krém na dekolt s medem jsme vyvinuli pro cílenou péči o jemnou a namáhanou pokožku v oblasti dekoltu. Pomáhá s regenerací buněk, dodává pokožce pružnost, zpevňuje ji, hydratuje a odstraňuje kožní vrásky. Kromě medu v něm najdete i extrakt z datlí, výtažky z řas a Gatuline In-Tense – vysoce účinné přírodní látky vyhlazující vrásky. Navíc také omezuje tvorbu pigmentových skvrn a zpomaluje stárnutí.

Přírodní ingredience pro krásu pokožky

Naše přírodní krémy obsahují nejen osvědčené včelí produkty jako med, včelí jed, mateří kašičku nebo propolis, ale také řadu přírodních ingrediencí, které jsme vybrali díky jejich prokazatelným účinkům podloženým vědeckými studiemi. A protože chceme, aby naše krémy opravdu pomáhaly, hledáme pro každý z nich ideální a vyvážené složení s maximálními účinky.


Olivem - obnoví strukturu pleti

Látka Olivem má neuvěřitelně podobnou strukturu jako pleť, proto nikoho nepřekvapí, že její krystaly jsou slučitelné s kůží. Působí jako antioxidant, zabraňuje stárnutí, má protizánětlivé účinky a dovede si dobře poradit s akné. Díky tomu, že dokáže splynout s pokožkou, zajišťuje dlouhodobé hydratační účinky. Velkou výhodou ingredience Olivem je i to, že po ní nemáte na pleti pocit mastoty, ale vláčnosti. Olivem obsahuje například Hydratační krém s medem, Krém na dekolt s medem, Medový oční krém nebo Krém s kapičkou včelího jedu.


EPS White - odstranění pigmentových skvrn

Tento speciální výtažek z řas je vůbec první účnnou látkou, která dokáže omezit tvorbu pigmentových skvrn. Nezáleží na tom, jestli vznikly při slunění, důsledkem stárnutí pleti nebo v souvislosti s hormonálními změnami. Díky EPS White se barva pokožky vyrovnává a skvrnky postupně mizí. Z našich produktů najdete EPS White v Elixíru mládí s mateří kašičkou a Krému na dekolt s medem.


Skvalan - vláčná, hladká a zdravá pleť

Brazilský „odpad“ vznikající při zpracování cukrové třtiny se ukázal jako zcela výjimečná ingredience pro řadu kosmetických produktů. Obstál ve dvou náročných klinických studiích, kde prokázal své blahodárné účinky: zabraňuje tvorbě vrásek, rozjasňuje pleť a zvyšuje její pevnost. 91 % žen potvrdilo, že po jeho užívání měly hydratovanější pleť. 100 % žen udává, že odstranil jejich suchou pokožku v oblasti loktů a kolenou. V našich produktech ho najdete v Medovém očním krému nebo v Medovém tělovém mléce.


Pentavitin - řešení suché pokožky

Přírodní sacharidový komplex má podobné složení jako vrstva pokožky nazývaná Stratum corneum a váže se na keratin doslova jako magnet. Pentavitin tak za jakýchkoli podmínek reguluje a dlouhodobě udržuje vlhkost pokožky. A právě pro své schopnosti hloubkově hydratovat pokožku a posílit její bariérové funkce se stal jednou z hlavních složek našich přírodních krémů: Elixír mládí, Krém na dekolt s medem, Hydratační krém s medem a Krém s kapičkou včelího jedu.


PHYCOSACCHARIDE AC - léčba kožních poruch spojených s akné

Název této ingredience člověk sotva vysloví, ovšem pokud máte problémy s mastnou pletí nebo akné, rozhodně by vás měla zajímat. PHYCOSACCHARIDE AC pomáhá s nadměrnou tvorbou mazu a redukuje bakterie, které mají tendenci akné podporovat a rozšiřovat. Řeší skutečné příčiny vzniku akné a zároveň léčí již existující zánět a urychluje hojení. Vyzkoušet ho můžete v Pleťové vodě na akné s propolisem a Pleťovém krému na akné.


Vegetal Ceramides BGS - ochrana a obnova pokožky

Složka získávaná z rýžového extraktu, ceramidy obsažené v extraktu představují pomocníky při několika důležitých procesech: zajišťují soudržnost vrstev pokožky a její ochranu, obnovují kožní bariéru a regulují průtok vody pokožkou. Při kosmetické aplikaci Vegetal Ceramides BGS výrazně posiluje funkci kožní bariéry, zvyšuje hydrataci pokožky a chrání pokožku před agresivními vlivy okolního prostředí. Jeho skvělé účinky můžete vyzkoušet v našem Elixíru mládí s mateří kašičkou.


d´Orientine S - omezení vzniku vrásek a projevů stárnutí

Extrakt z datlových jader významně redukuje povrch a hloubku vrásek již existujících vrásek a umí preventivně chránit pleť i před tvorbou nových. Zpomaluje viditelné projevy stárnutí a zvyšuje podíl kolagenu typu I. Zároveň zlepšuje přirozenou obranyschopnost pleti proti oxidačnímu stresu a podporuje regeneraci a obnovu bariérové funkce pokožky. V našich produktech ho najdete v Hydratačním krému s medem, Krému na dekolt s medem a Elixíru mládí s mateří kašičkou.


Ať je i vaše pleť díky těmto přírodním zázrakům i těm, za které vděčíme včelkám krásnější a zdravější!

Přečtěte si také:

Zimní a letní péče o pleť - jak se liší a jaký krém kdy použít

Zatímco v zimě potřebuje vaše pleť hutnější výživný krém, pro letní období jsou pak vhodnější lehké hydratační krémy. Proto bychom měli pro zimní a pro letní období volit rozdílné pleťové krémy.

Jak pečovat o mladistvou pleť po dvacítce

Je vám mezi dvaceti a třiceti? Akné už vás pravděpodobně netrápí a na vrásky jste ještě ani nepomyslela. S pletí nemáte žádné výraznější problémy, ale někde v podvědomí tušíte, že i tak byste se jí měla věnovat, protože chcete, aby zůstala přesně tak krásná, jako je teď, ještě dlouho.

Péče o mužskou pleť

Muži sice nejsou zvyklí o svou pleť tolik pečovat, ale i jejich pokožka potřebuje vláhu a pravidelnou očistu. V naší řadě kosmetiky pro muže najdete opravdu jen nezbytnosti, které se hodí každému pořádnému chlapovi.

Všechny články z rubriky