0 Kč(0 ks)
Zpět

Medovou masáží proti depresi i celulitidě. Jak funguje?

Medovou masáží proti depresi i celulitidě. Jak funguje?

10. 08. 2016

Asi už víte, že se medík hodí nejen do čaje a na pečení, ale i při péči o pokožku. Existuje mnoho pleťových krémů s příměsí medu a velmi známé jsou i medové masky na vlasy. Tak trochu stranou ale stojí medové masáže, jejichž účinky jsou přitom naprosto ohromující.

Při jakékoli masáži se pokožka prohřeje, svaly se uvolní a bolest té či oné partie konečně ustoupí. Stačí narazit na šikovného maséra a už po první půlhodině se cítíme jak vyměnění.

To samé platí o medové masáži, s tím rozdílem, že pozitivních účinků je zde daleko více. A to i v oblastech, kde bychom to nečekali: dokáže posílit imunitu, najít ztracenou energii, nastartovat čistící mechanismy organismu a dokonce i zredukovat celulitidu.

Jak je to možné?

Detoxikační účinky

Náš tip

Pročišťovat?

Většina z nás bydlí ve městech, v blízkosti průmyslových zón nebo rušných silnic. Každý den jsme vystavení stresu, nevhodné stravě, mnoho z nás ještě stále kouří či trpí jinými nezdravými návyky. To vše se podepisuje na našem těle a zanáší nám organismus.

Za vším stojí masáž reflexních bodů a detoxikační účinky medu. Ten je schopen vytáhnout škodliviny z podkoží, čímž se organismus nasměruje na tu správnou cestu a postupně se začne pročišťovat.

Med sám o sobě obsahuje mnoho vitamínů a enzymů, které lze v rukou maséra využít k navázání škodlivin. Už po 15 minutách masáže se med zpravidla zabarvuje do tmavších odstínů a houstne. Organismu se tím nejenom uleví, ale sám se začne zbavovat toxinů uvnitř těla – nikoli tedy bezprostředně po jedné masáži, ale v řádu měsíců při pravidelném opakování.

Kromě celkového uvolnění svalů jako po jakékoli jiné masáži tak můžete očekávat doslova divy. Uvádí se celá řada pozitivní účinků:

Jemná pleť
Samozřejmě, že budete mít krásnou pokožku. Med zjemňuje, čistí, ještě začátkem minulého století byl dokonce používán pro podporu hojení ran a popálenin. Půlhodinový kontakt medu s pokožkou tak má samozřejmě pozitivní vliv i na její kondici.

Vnitřní pročištění
Uvádí se, že medová masáž napomáhá s pročištěním jater, ledvin a podporuje činnost střev. Druhotným účinkem je pak větší životní vitalita – člověk se zbaví často bezdůvodné únavy, špatné nálady, začne se cítit mladší.

Proti depresím
Jakýkoli příjemný dotek navozuje psychickou pohodu a mozek začne uvolňovat hormony, které nám zlepší náladu. Masáží – ať už medovou či s běžným olejem – se tak dokážeme zbavit špatné nálady či lehké deprese.

Pokud jste často ve stresu a trpíte ztuhlými svaly (mozek zpevňuje tělo a připravuje jej na útěk), je masáž velmi jednoduchým způsobem, jak je znovu uvolnit. Pokud cítíte tlak hrudníku jako před infarktem, mohou to být klidně pořádně ztuhlé zádové svaly – šup na medovou masáž, jste ideální adept.

Na bolavé klouby
Tento druh masáže skvěle působí na ochablé a bolavé svaly či klouby. Čtyři masáže měsíčně po dobu dvou měsíců dokážou dát váš pohybový aparát zase do pořádku.

Proti celulitidě
Uvolnění a zjemnění pokožky blahodárně působí i na celulitidu – v menším měřítku ji dokáže zcela odstranit, ve větším alespoň zmenšit.

Při neplodnosti
V praxi to vyzkoušené nemáme, ale možné to je. Tím, že medová masáž zlepšuje prokrvení, by měla podporovat i potenci u pánů a plodnost u žen.

Proti bolesti hlavy
Ať už je to tím, že se dostanete do psychické pohody, nebo tím, že se uleví vašim ztuhlým svalům, masáží se můžete zbavit bolestí hlav a migrén.

Jak masáž probíhá

Na proceduru si připravte 30 až 60 minut podle zaměření. Většinou se masírují především záda, která mají největší plochu a umožňují použít větší množství medu, mezi maséry jsou oblíbená také stehna. Chodidla jsou spíše výjimkou.

Nejprve probíhá očištění pokožky od mastnoty, která by bránila medu v působení. Buď masér použije nahřátou houbičku, nebo vám rovnou udělá peeling.

Následně už je aplikován med a započne samotná masáž. Med je předem rozehřátý, aby předal teplo pokožce a uvolnil ji. Je velmi důležité stimulovat správné body a dostat med přímo do pokožky, při medové masáži se proto místo klasických táhlých pohybů používá poklepávání neboli „tlapkání“. Tato část jen málokdy trvá déle než 30 minut.

Náš tip

Jen samé plusy?

Kdepak, medovou masáž doprovází i vedlejší účinky. Předně to může být zarudnutí pokožky, které mizí během jednoho až dvou dnů, ihned po masáži se také nejspíše budete cítit pořádně unavení a chtěli byste prospat celý den. Může vás také rozbolet hlava. Vůbec se nedoporučuje u těhotných žen a dětí.

Následuje už jen odstranění medu teplou žínkou a chvilková relaxace. Med se důkladněji nesmývá a nepoužívá se ani mýdlo, je totiž důležité, aby v pokožce působil ještě nějakou dobu. Mýdlo byste dokonce neměli používat ani večer při koupeli, doporučuje se jen opláchnout ve vodě.

Záleží na stupni vašich obtíží a přístupu maséra, jak často by se měla celá procedura opakovat. Jen tak pro relaxaci je dobré medovou masáž absolvovat jednou měsíčně, u velkých bolestí kloubů, zad a svalů i dvakrát do týdne.

Navnadili jsme vás? Ještě aby ne, medovou masáž doslova milujeme!

Sdílejte článek Medovou masáží proti depresi i celulitidě. Jak funguje?

Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz