Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Medovou masáží proti depresi i celulitidě. Jak funguje?

Medovou masáží proti depresi i celulitidě. Jak funguje?

Asi už víte, že se medík hodí nejen do čaje a na pečení, ale i při péči o pokožku. Existuje mnoho pleťových krémů s příměsí medu a velmi známé jsou i medové masky na vlasy. Tak trochu stranou ale stojí medové masáže, jejichž účinky jsou přitom naprosto ohromující.

Při jakékoli masáži se pokožka prohřeje, svaly se uvolní a bolest té či oné partie konečně ustoupí. Stačí narazit na šikovného maséra a už po první půlhodině se cítíme jak vyměnění.

To samé platí o medové masáži, s tím rozdílem, že pozitivních účinků je zde daleko více. A to i v oblastech, kde bychom to nečekali: dokáže posílit imunitu, najít ztracenou energii, nastartovat čistící mechanismy organismu a dokonce i zredukovat celulitidu.

Jak je to možné?

Detoxikační účinky

Za vším stojí masáž reflexních bodů a detoxikační účinky medu. Ten je schopen vytáhnout škodliviny z podkoží, čímž se organismus nasměruje na tu správnou cestu a postupně se začne pročišťovat.

Náš tip

Pročišťovat?

Většina z nás bydlí ve městech, v blízkosti průmyslových zón nebo rušných silnic. Každý den jsme vystavení stresu, nevhodné stravě, mnoho z nás ještě stále kouří či trpí jinými nezdravými návyky. To vše se podepisuje na našem těle a zanáší nám organismus.

Med sám o sobě obsahuje mnoho vitamínů a enzymů, které lze v rukou maséra využít k navázání škodlivin. Už po 15 minutách masáže se med zpravidla zabarvuje do tmavších odstínů a houstne. Organismu se tím nejenom uleví, ale sám se začne zbavovat toxinů uvnitř těla – nikoli tedy bezprostředně po jedné masáži, ale v řádu měsíců při pravidelném opakování.

Kromě celkového uvolnění svalů jako po jakékoli jiné masáži tak můžete očekávat doslova divy. Uvádí se celá řada pozitivní účinků:

Jemná pleť

Samozřejmě, že budete mít krásnou pokožku. Med zjemňuje, čistí, ještě začátkem minulého století byl dokonce používán pro podporu hojení ran a popálenin. Půlhodinový kontakt medu s pokožkou tak má samozřejmě pozitivní vliv i na její kondici.

Vnitřní pročištění

Uvádí se, že medová masáž napomáhá s pročištěním jater, ledvin a podporuje činnost střev. Druhotným účinkem je pak větší životní vitalita – člověk se zbaví často bezdůvodné únavy, špatné nálady, začne se cítit mladší.

Na bolavé klouby

Tento druh masáže skvěle působí na ochablé a bolavé svaly či klouby. Čtyři masáže měsíčně po dobu dvou měsíců dokážou dát váš pohybový aparát zase do pořádku.

Proti depresím

Jakýkoli příjemný dotek navozuje psychickou pohodu a mozek začne uvolňovat hormony, které nám zlepší náladu. Masáží – ať už medovou či s běžným olejem – se tak dokážeme zbavit špatné nálady či lehké deprese.

Pokud jste často ve stresu a trpíte ztuhlými svaly (mozek zpevňuje tělo a připravuje jej na útěk), je masáž velmi jednoduchým způsobem, jak je znovu uvolnit. Pokud cítíte tlak hrudníku jako před infarktem, mohou to být klidně pořádně ztuhlé zádové svaly – šup na medovou masáž, jste ideální adept.

Proti celulitidě

Uvolnění a zjemnění pokožky blahodárně působí i na celulitidu – v menším měřítku ji dokáže zcela odstranit, ve větším alespoň zmenšit.

Při neplodnosti

V praxi to vyzkoušené nemáme, ale možné to je. Tím, že medová masáž zlepšuje prokrvení, by měla podporovat i potenci u pánů a plodnost u žen.

Proti bolesti hlavy

Ať už je to tím, že se dostanete do psychické pohody, nebo tím, že se uleví vašim ztuhlým svalům, masáží se můžete zbavit bolestí hlavy a migrén.

Jak masáž probíhá

Na proceduru si připravte 30 až 60 minut podle zaměření. Většinou se masírují především záda, která mají největší plochu a umožňují použít větší množství medu, mezi maséry jsou oblíbená také stehna. Chodidla jsou spíše výjimkou.

Nejprve probíhá očištění pokožky od mastnoty, která by bránila medu v působení. Buď masér použije nahřátou houbičku, nebo vám rovnou udělá peeling.

Následně už je aplikován med a započne samotná masáž. Med je předem rozehřátý, aby předal teplo pokožce a uvolnil ji. Je velmi důležité stimulovat správné body a dostat med přímo do pokožky, při medové masáži se proto místo klasických táhlých pohybů používá poklepávání neboli „tlapkání“. Tato část jen málokdy trvá déle než 30 minut.

I medovou masáž mohou doprovázet vedlejší účinky. Předně to může být zarudnutí pokožky, které mizí během jednoho až dvou dnů, ihned po masáži se také nejspíše budete cítit pořádně unavení a chtěli byste prospat celý den. Může vás také rozbolet hlava. Vůbec se nedoporučuje u těhotných žen a dětí.

Následuje už jen odstranění medu teplou žínkou a chvilková relaxace. Med se důkladněji nesmývá a nepoužívá se ani mýdlo, je totiž důležité, aby v pokožce působil ještě nějakou dobu. Mýdlo byste dokonce neměli používat ani večer při koupeli, doporučuje se jen opláchnout ve vodě.

Záleží na stupni vašich obtíží a přístupu maséra, jak často by se měla celá procedura opakovat. Jen tak pro relaxaci je dobré medovou masáž absolvovat jednou měsíčně, u velkých bolestí kloubů, zad a svalů i dvakrát do týdne.

Navnadili jsme vás? Ještě aby ne, medovou masáž doslova milujeme!

 

Hledáte další způsoby, jak získat víc energie?
Stáhněte si náš ebook!