Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Oslavme mezinárodní den dárcovství

Oslavme mezinárodní den dárcovství

Již nějaký ten pátek podporujeme a fandíme Centru Orion, neziskové organizaci s velkým srdcem, která pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodinám a umožňuje jim žít stejný život, jako jejich zdraví vrstevníci. Centrum Orion se letos již tradičně zapojilo do Mezinárodního dne dárcovství svým „darovacím týdnem“ a spolu s nimi se k oslavám dobrých skutků přidáváme i my.

Giving Tuesday, den štědrosti

Mezinárodní den dárcovství, neboli Giving Tuesday je celosvětový svátek dárcovství, který podporuje a oslavuje štědrost, chuť pomáhat a dělat dobré skutky.

„Giving Tuesday je magické datum. Ten den se po celém světě děje nespočet dobrých skutků. Štědrost by však neměla být výsadou jen jednoho dne v roce. Pokud bychom dárcovství přirovnali k manželství, Giving Tuesday je jako oslava výročí,“
Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti

Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následujícím po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday. Jako jakýsi protipól těchto nákupních šílenství celá kampaň vlastně vznikla. Celý svět se tak spojí s jediným cílem - pomáhat a vrátit společnosti něco nazpět. V České republice již třetím rokem kampaň zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.

Zapojme se

Letos Giving Tuesday připadl na úterý 1. prosince 2020 a vy se spolu s námi můžete opět velmi snadno přidat. Stačí, když v týdnu od 30.11. do 4.12.2020 úplně obyčejně nakoupíte v našem eshopu. Uděláte tak radost sobě či svým blízkým a zároveň přispějete na dobrou věc. Ke každému nákupu nad 500,- Kč vám navíc Orion věnuje malý dáreček z vlastní dílny jako poděkování (napovíme vám v galerii pod článkem :-). Pokud by nám dárky z Orionu náhodou došly, tak dostanete nějaký od nás.

Centrum Orionje nezisková organizace pomáhající dětem a mladým dospělým se zdravotním postižením, aby mohly žít jako zdravé děti - navštěvovat školu, aktivně a smysluplně trávit volný čas, pracovat, bavit se a zažívat spoustu dalších "běžných" věcí, které jsou ostatními brány jako samozřejmé. Rodiny s handicapovanými dětmi se obrací na Orion také proto, že si jsou vědomé velké opory skupiny lidí, kteří řeší podobné problémy.

Světový den dárcovství s Centrem Orion