0 Kč(0 ks)
Zpět

Péče o jemné vlasy

Péče o jemné vlasy

16. 08. 2017

Každá malá princezna sní o dlouhých a hustých vlasech, ovšem do vínku je dostala málokterá z nás. Mnoho žen naopak trápí jemné a řídké vlasy, pro které obtížně hledají ten správný střih a vhodné prostředky pro jejich úpravu. A jaké střihy pro jemné vlasy tedy zvolit? Jemným vlasům sluší délka po ramena, světlejší barvy či melíry. Střih můžete zvýraznit slušivou patkou nebo ofinou. Šetřete také na prostředcích k jejich zkrášlení – kvalitních šamponů i kondicionérů totiž stačí pomálu.

Jemné vlasy si obvykle dělají, co chtějí

Pokud měly vaše mamka a babička jemné a slabé vlasy, pravděpodobně vás tento problém trápí také, protože se jedná především o záležitost genetiky. Jemné vlasy bývají poměrně slabé a tenké, proto mohou působit jako zplihlé, poměrně často elektrizují, zdají se být ochablé a účesy pro řídké jemné vlasy nevydrží příliš dlouho v perfektním stavu. Dělají si zkrátka, co chtějí.

Náš tip

Jemné vlasy sice můžete podpořit potravinovými doplňky se zinkem, křemíkem nebo želatinou, ale daleko více jim pomůže vhodný střih, pravidelná a vhodná péče i několik jednoduchých zásad úpravy.

Šik střih o délce 15 centimetrů

Vhodnými střihy pro jemné vlasy můžete i s těmito vlásky dosáhnout vzdušného a bohatého účesu. Budete však muset zapomenout na dlouhé vlasy, ideální je totiž délka zhruba po ramena. Vlasy delší než 15 centimetrů totiž neudrží vlastní váhu a velmi rychle ztrácí objem. Proto váš ranní pečlivě vyfénovaný a nalakovaný účes často nevydrží ani do oběda.

Paradoxně nejvhodnější účes vhodný pro jemné vlasy je jejich zkrácení. Obecně platí, že čím častěji vaše vlasy uvidí nůžky, tím zdravější budou mít konečky, což se odrazí na jejich celkovém vzhledu. Pokud se ke kadeřnici jednou za měsíc nedostanete, zkuste alespoň častěji měnit pěšinku – vlasy nebudou působit zplihle a nabydou na objemu. Jemným vlasům může výrazně pomoci vhodně zvolený světlý melír, který jejich objem opticky zvětší. Méně vhodné jsou pak tmavé barvy, pod nimiž vlasů jakoby ubývá. Sníte-li o bohatém objemu, kterého s jemnými vlasy dosahujete jen těžko, můžete vyzkoušet trvalou. Jemné vlnky se ke krátkým střihům skvěle hodí.

Šetřete na šamponu i kondicionéru

Problémy s jemnými vlasy se mohou ještě prohloubit při používání nevhodných vlasových prostředků. Vybírejte si proto vždy šampon určený pro jemné vlasy, který neobsahuje silikony. Zároveň to nepřehánějte s jeho množstvím – u kvalitních výrobků hned pocítíte, že méně je více. Šetřete také s dávkou kondicionéru, který byste měli aplikovat spíše na konečky. Jemným vlasům příliš nesvědčí časté pročesávání kartáči či hřebeny s hustými zuby – vyberte si naopak hřeben s řídkými zuby. Pročesávejte vlasy po jejich délce a nezačínejte už u kořínků, abyste zbytečně neaktivovali mazové žlázky k vyšší činnosti.

Fénujte se v předklonu

Náš tip

Větší pozornost než závěrečnému stylingu věnujte spíše výběru základního střihu, se kterým budete moci variovat v mnoha účesech. Někdy jemným vlasům pomůže navlnění, jindy zajímavá ofina nebo patka. Při řešení tohoto problému jsou totiž šik střihy a účesy pro jemné vlasy a jejich pravidelná údržba tím nejdůležitějším.

Kadeřnice moc dobře ví, jak na účesy pro jemné vlasy. Svou zákaznici po trvalé posadí tak, aby mohla předklonit hlavu a celý účes nejprve profénují „se zdviženými vlasy“. V této poloze účes i lehce nalakují. Pak zákaznici posadí, fénování dokončí a vrhnou se na finální styling. Podobným způsobem se můžete fénovat i ráno v koupelně. Stačí se předklonit a první hrubé fénování provést s hlavou na úrovni kolen. Nemusíte si lámat hlavu s kartáčem, stačí vlasy protřepat pomocí prstů. Uvidíte, že změna v objemu bude patrná na první pohled. Naopak rozhodně nedávejte na babskou radu, že perfektní objem získáte častým tupírováním. Ano, tupírování samozřejmě určitý efekt má, ale je především krátkodobý. Z dlouhodobého hlediska spíše poškozuje vlasovou strukturu a vlasy se v lepším případě lámou, v horším stávají ještě tenčí a jemnější. Odborníci zároveň doporučují vyhnout se žehlení, které svými vysokými teplotami vlasy spíše poškozuje – objem jemným vlasům také většinou nedodá.

Pečlivě vybírejte vlasové produkty

I přirozeně jemné a řídké vlasy mohou vypadat velmi krásně a být onou pomyslnou korunou krásy, když vsadíte na vhodné vlasové produkty. Možná jste už vyzkoušela mnoho šamponů, kondicionérů či vlasových vod a čekala změnu přes noc. Vlasy si bohužel dávají na čas – abyste pocítili účinky určitého kosmetického produktu, je třeba ho používat alespoň čtyři až šest týdnů, aby se mohl skutečně projevit a ukázat, co v něm je.

Tíhnete-li k přírodním prostředkům, vyzkoušejte naše včelí produkty určené pro jemné a slabé vlasy. Vybrali jsme pro vás tři, se kterými vaše jemné vlasy nádherně prokouknou a stanou se krásnou a oslnivou korunou.

Šampon s propolisem - Pleva

Šampon s propolisem - Pleva

Voňavý propolisový šampon účinně umývá a zbavuje mastnoty, která občas jemné vlasy zbytečně zatěžuje a působí kvůli ní poněkud zplihlým dojmem. Mastnějším i poškozeným vlasů pomáhá získat rovnováhu a přirozenou krásu. Má neutrální pH, ale nevysušuje pokožku, naopak přírodní síla propolisu ji naopak ozdravuje a dodává jí vitalitu. Šampon působí blahodárně i na strukturu vlasů, zvyšuje totiž jejich pevnost.

Vlasová voda s mateří kašičkou - Pleva

Vlasová voda s mateří kašičkou - Pleva

Vlasová voda s mateří kašičkou obsahuje ideální kombinaci vitaminů pro podporu regenerace a kvality vlasů. Mateří kašička je velmi účinný prostředek posilující růst nových vlasů. Voda navíc obsahuje speciální výtažek, který obnovuje růst nových vlasů, a to jak u mužů, tak u žen. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat, už za 2 týdny uvidíte změnu.

Vlasová voda s propolisem - Pleva

Vlasová voda s propolisem - Pleva

Vlasová voda s účinným propolisem působí blahodárně na pokožku hlavy. Ochraňuje ji před vysoušením, tvorbou lupů i nadměrným vypadáváním vlasů. Vlasová voda navrátí vlasům sílu, zpevní kořínky a napomáhá růstu nových vlasů. Je vhodná pro všechny, které trápí problémy s řidšími vlasy či častějším vypadáváním vlasů. Její první účinky se projeví už za 2 týdny.

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz