Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Péče o mužskou pleť

Péče o mužskou pleť

Muži sice nejsou zvyklí o svou pleť tolik pečovat, ale i jejich pokožka potřebuje vláhu a pravidelnou očistu. V naší řadě kosmetiky pro muže najdete opravdu jen nezbytnosti, které se hodí každému pořádnému chlapovi. Kvalitní šampon a vlasovou vodu, sprchový krém, který zároveň hydratuje, nebo sprchový šampon na vlasy i tělo, vodu po holení na citlivou pleť, účinný krém s medem a víceúčelový balzám na popraskanou pokožku. Sedm kosmetických výrobků - základní výbava pro každého muže.

I muži potřebují speciální kosmetiku

Náš tip

Mužská pleť je úplně jiná než pleť žen, je pórovitější a teplejší, protože je v ní více krevních vlásečnic. Oproti ženské pleti je překvapivě o 15 % mastnější a o 20 % hutnější.

Péče o mužskou pleť není přímým terčem tolika časopisů, reklam a marketingových kampaní, což ovšem neznamená, že není potřeba se o ni starat a pečovat. Pro muže zpravidla neexistují nejrůznější řady jednoho výrobku - pro mastnou, citlivou a suchou pleť, možná je to dáno i tím, že pleť mužů se zase až tak rychle nemění. Zachovává si totiž přibližně o 15 let déle potřebnou dávku kolagenu, která zabraňuje známkám stárnutí. I proto vypadají muži po čtyřicítce a padesátce stále velmi svěže.

To ovšem neznamená, že by svoji svěžest nemohli podpořit. Naopak by o ni měli pečovat, aby se na ní následky další dekády tolik nepodepsali. Pro muže, kteří nejsou v kosmetice příliš zdatní a zatím používají jenom mýdlo, máme samostatný článek, který je seznámí s potřebami jejich pleti. Jmenuje se příhodně I muži by se měli namazat.

Hygienická abeceda

Pánský medový sprchový šampon, pleva

Základem očisty a kosmetické péče u mužů je kvalitní šampon a sprchový gel.

Pro muže, kteří si zrovna nepotrpí na rozličné lahvičky ve své koupelně, je jako stvořený náš Pánský medový sprchový šampon, který patří k našim produktovým stálicím. Díky svému složení kvalitně a s medovou péčí umyje jak pokožku těla, tak vlasy.

Někteří muži však přeci jen dávají přednost samostatným přípravkům - sprchovému gelu pro tělo a vlasovému šamponu. Přesto chtějí "zrychlenou pánskou údržbu" - aby je gel rychle a kvalitně umyl, měl by zároveň nahradit všechna ta tělová mléka, která používají ženy, protože na mazání celého těla nemají muži čas ani chuť.

Pánský sprchový krém s propolisem, Pleva

Za pár minut by je měl sprchový gel zbavit veškerého šmíru z dílny, mastnoty z prací kolem zvířat a veškeré hlíny ze zahrádky. Kvalitní sprchový krém zároveň hydratuje, proto se muži po koupeli žádnou další kosmetikou nemusejí zdržovat. A přesně takový je náš Pánský sprchový krém s propolisem, který zároveň rezignuje na všechny podivné vůně typu oceán a citrón. Na vůni pánského sprchového krému jsme si totiž dali pořádně záležet a inspirovali se při tom orlickými horami a svěžím orlickým vzduchem. Mužům totiž nesedí pronikavé vůně a mají raději vůně přirozené a méně nápadné.

Šampon Propolis pro vaše vlasy, Pleva

Od vlasového šamponu pak muži především očekávají, že bude zohledňovat typické obtíže, které muže od jistého věku často trápí, a to je vypadávání vlasů a tvorba lupů.

V tom případě bude skvělou volbou náš přírodní Šampon Propolis pro vaše vlasy, který pomůže dostat vlasy zpátky do kondice. Propolis napomáhá regeneraci pokožky a další složky šamponu snižují mastivost nebo naopak pokožku hydratují. Proto je šampon vhodný jak pro suché tak pro mastné vlasy, protože navrací pokožce rovnováhu. Šampon navíc obsahuje přírodní složky, které posilují růst nových vlasů již po 14 dnech používání.

Vlasová voda s propolisem, Pleva

Mezi našimi produkty je ještě jeden skvělý pomocník v boji proti řídnutí vlasů a lupům. Jedná se o Vlasovou vodu s propolisem, která si poradí jak s vypadávajícími vlasy, tak s nevzhlednými a svědícími lupy - muži totiž nemají čas čekat a používat dva přípravky, proto jsme naši Vlasovou vodu s propolisem koncipovali tak, aby dokázala pomoci s obojím. Zároveň, stejně jako Šampon Propolis pro vaše vlasy, obsahuje speciální výtažek, který výrazně posiluje růst nových vlasů. První viditelné změny pocítíte už po 14 dnech. Při používání šamponu v kombinaci s vlasovou vodou se účinky násobí.

Žádné pálení po holení

K nejzásadnějšímu podráždění mužské pleti dochází při holení, kdy se mohou objevit nejrůznější záněty nebo přecitlivělost pokožky. I mezinárodní průzkumy potvrzují, že více než polovina mužů ve věku nad 25 let si stěžuje na citlivost pleti po holení. Trápí je nejen podrážděná kůže, ale také suchá místa.

Voda po holení s propolisem, Pleva

Po holení typicky čelí pálení, podráždění, začervenání nebo puchýřkům. Spousta mužů má velký problém najít takové produkty, které po holení stav jejich pokožky zlepší - naopak se vyjadřují tak, že je vody po holení často pálí a svědí, efekt je tedy daleko horší než před jejich použitím.

V naší nabídce najdete tradiční Vodu po holení s propolisem, která využívá silných přírodních účinků tohoto léčivého včelího produktu. Voda po holení s propolisem napomáhá hojení drobných ranek a červených puchýřků, velmi rychle zklidňuje podrážděnou tvář a příjemně voní po propolisu.

Hydratace není jenom pro ženy

Sklony k vysoušení má každá pokožka - mladá i stará, suchá i mastná, ženská i mužská. Pokud k přirozené tendenci k vysoušení přičtete pravidelné holení, každodenní sprchování a pobyt v horkém prostředí města a naopak klimatizované kanceláři, ztrácí pleť svou přirozenou vlhkost o to rychleji. Proto by i muži měli používat kvalitní hydratační krém, který ochrání pleť před ztrátou vlhkosti, zamezí vzniku předčasných vrásek a poradí si i s ochranou před spálením od sluníčka. Je nám úplně jasné, že muži nebudou používat speciální denní krém, večer noční krém a krém na citlivé oční okolí, poté krém proti vráskám a ráno lehčí krém pod make-up :-).

Pánský krém s propolisem, Pleva

Bohatě jim bude stačit jeden, třeba náš Pánský krém s propolisem. Pokud bychom ho měli někam zařadit a popsat terminologií dámské kosmetiky, byl by to denní pleťový krém s hydratačním účinkem. Jediný krém na kosmetické poličce muže je ovšem určený k celodennímu užívání. Jako denní krém ochrání pokožku proti UV záření, spálení od sluníčka a atmosférickým vlivům. Jako noční krém dostatečně promastí a má zklidňující a regenerační účinek na pokožku po holení. Krém je nanesený raz dva, velmi rychle se vstřebává a nezanechává na pokožce pocit mastnoty. Používá se jednou až dvakrát denně, ale i když si na něj vzpomenete ob den, určitě to vaší pleti pomůže.

Víceúčelový balzám na popraskanou pleť

Na hrubé ruce, drobné prasklinky nebo pořádně ochozené paty máme jeden víceúčelový balzám, který aktivně změkčuje a zvláčňuje popraskanou pokožku a hrubou pokožku dokáže zjemnit a zbavit nepříjemných prasklinek.

Balzám na popraskanou pokožku, Pleva

Skvěle se hodí na popraskané paty, bolavé a otlačené prsty, vysušenou kůži na kolenou, ale skvělým pomocníkem bude také v oblasti rukou.

Po každé náročné práci je změkčí a vyživí. Pomůže s hojením prasklinek a drobných ranek, podpoří vysušenou či sedřenou kůži a dá vaše ruce rychle do rozumného stavu. Balzám na popraskanou pokožku navíc obsahuje pachový absorbér - jak praktické, obzvlášť při péči o nohy.

Není toho zase tolik, že?

Pokud jste čekali desítky zbytečných kosmetických položek, určitě jste si oddechli. Mužům stačí vybavení skromné, leč velmi účinné. Stačí vsadit na kvalitu a sílu přírody, která i v malém množství dovede zázraky.

Přečtěte si také:

Zarůstání vousů vyřeší pár jednoduchých triků. Vzhůru do koupelny!

Možná to nevíte, ale v naší nabídce najdete i vodu po holení určenou především pro pány. Překvapivě často od nich pak dostáváme dotazy, jestli dokáže vyřešit problémy se zarůstajícími chloupky. Ne úplně – tady je návod.

Popraskaná kůže na rukou, kolenou i patách. Zn.: Pro sportovce

Sportovce často trápí bolavé a namožené svaly, ale život jim dovedou znepříjemnit i takové maličkosti jako jsou oděrky a suchá kůže na rukou, popraskané a ztvrdlé paty nebo odřená a vysušená kolena. Pokožka v těchto namáhaných partiích si totiž zaslouží speciální péči.

Průvodce vaším létem - Mikrodobrodružství aneb zážitky nejen z prázdnin

Jak jste si užili prázdniny, byli jste na dovolené? Po vlastech českých, v zahraničí? Užili jste si prázdninová dobrodružství na plno? Doufám, že ano. A jaká dobrodružství plánujete od září?

Všechny články z rubriky