0 Kč(0 ks)
Zpět

Rakytník řešetlákový - použití, doba sklizně, recepty

Rakytník řešetlákový - použití, doba sklizně, recepty

29. 09. 2017

Rakytník se v posledních letech těší oblibě u zahrádkářů, ale také milovníků zdravých domácích marmelád, sirupů nebo dalších domácích dobrot. Tato nenápadná rostlina s červenými plody je až na kořeny jedlá a výtečná prakticky celá.

Sladkokyselé plody červenooranžové barvy

Rakytník řešetlákový je hustý keř se spoustou větví a listů, který dorůstá od 2 do 10 metrů. V mládí je stříbřitý a šupinkatý, ve zralém věku zezelená.
Jeho plody jsou malé kulovité peckovice s červenooranžovou barvou o velikosti několika milimetrů. Mají výraznou sladkokyselou chuť, takže nezkušený zahrádkář mnohdy nepozná, jestli už jsou plody zralé.

Rakytník je nenáročný na půdu i teplotu

Pro pěstování rakytníku jsou vhodné písčité i kamenité půdy, ale také půdy zásadité a neutrální. Tento keř najdete roztroušený prakticky po všech koutech České republiky. Velmi dobře se mu daří v jižnějších oblastech, ale snáší i chladnější podmínky. Rakytník je poměrně nenáročný keř, právě proto se začíná hojně vyskytovat na zahrádkách či v okrasných živých plotech.

Rakytník je jedlý prakticky celý

Rakytník v medu - Pleva

Rakytník v medu - Pleva

Dobrou zprávou pro všechny aktivní zahrádkáře je to, že z rakytníku můžete využít prakticky vše. Až na kořeny. Plody, větve i listy můžete použít k výrobě domácího sirupu, marmelády nebo medicíny. Plody rakytníku obsahují nejen* zhruba 7 % oleje, cukry, organické kyseliny, pektiny a třísloviny, ale také další biologicky aktivní látky. V menším množství pak tentýž koktejl naleznete v listech, větvičkách, kůře a semenech rakytníku. Plody rakytníku můžete konzumovat syrové, sušené nebo ve formě prášku. Z čerstvých plodů můžete vyrábět rakytníkovou mast, olej, marmeládu nebo sirup.

Recept na rakytníkový sirup

Natrhejte čerstvé zralé plody (ideálně v odpoledních hodinách) a mletím z nich získejte 1 litr šťávy. Budete k tomu potřebovat zhruba 2 kg plodů. Šťávu ohřejte na 75 stupňů a za stálého míchání k ní přidávejte cukr. Na 1 litr šťávy potřebujete 0,5 kg cukru. Pokud máte raději hustší sirup, přimíchejte ještě 2 čajové lžičky pektózy tekuté. Zahuštění můžete provést také delším varem. Nechte vychladnout, přelijte do láhví, opatřete zátkou a uskladněte do sklepa či lednice.

Rychlá rakytníková marmeláda

Na marmeládu budete potřebovat 1kg plodů rakytníku a 1kg cukru. Poměr cukru a rakytníku můžete upravit podle vlastní chuti nebo bílý cukr nahradit zdravějším třtinovým cukrem nebo medem. Plody rakytníku pořádně umyjte, dejte do většího hrnce a rozvařte. Když začnou praskat, můžete je propasírovat je přes hrubší sítko. Znovu je dejte do hrnce, přiveďte k varu a přidejte cukr. Od hrnce už nikam neodcházejte a ještě zhruba 5 minut míchejte za mírného varu. Marmeládu odstavte a naplňte do skleniček. Zavařovat je nemusíte, stačí po naplnění obrátit dnem vzhůru.

Výroba rakytníkového prášku a čaje

Z rakytníku si můžete připravit také prášek. Jeho výroba je velmi jednoduchá – plody usušíte v sušičce či na slunci nebo na půdě, rozemelete a následně užíváte po lžičkách ve formě prášku. Dávkování je však velmi mírné. Užívejte jednu čajovou lžičku ráno a jednu v poledne.

Z kůry a listů rakytníku si můžete připravit výborný čaj – používat můžete čerstvé právě natrhané listy nebo si listy nasušte a vytvořte si zásoby na zimu. Doporučená dávka rakytníkového čaje je jeden šálek denně, ideálně ještě před polednem.

Náš tip

Sklizeň rakytníku

Plody rakytníku mají typickou sladkokyselou chuť, proto mnozí méně zkušení zahrádkáři váhají s dobou sklizně. Na správnou dobu sklizně je potřeba se řádně připravit a nepromeškat ji, protože při pozdější sklizni plody přicházejí o cenné látky. Nejrozšířenější je odrůda Leikora, která dozrává v první polovině září. Druhá odrůda Hergo dozraje v druhé polovině září, nejpozději v prvních říjnových dnech. Snažte se sklízet plně vyzrálé plody a se sklizní rozhodně neotálejte, každý den bude totiž o několik cenných látek méně.

* Vzhledem k nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u tohoto produktu uvádět žádné další informace a zdravotní tvrzení (více informací). O konkrétních obsahových látkách a účincích rakytníku si proto, prosíme, přečtěte v externích zdrojích na internetu.

Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz