0 Kč(0 ks)
Zpět

Řešení suché pokožky: Pentavitin

Řešení suché pokožky: Pentavitin

13. 05. 2017

Všimli jste si toho, že si čím dál častěji začínáme v obchodech pročítat složení potravin? Obracíme tabulku čokolády, abychom zjistili, zda má dostatečný podíl kakaa. Vybíráme si celozrnné pečivo a obloukem se vyhýbáme výrobkům s palmovým olejem. Pokuste se něco podobného jako s potravinami udělat s kosmetikou. Nejde to. Protože složení obsahuje jeden cizí název za druhým a žádnému nerozumíte. Proto jsme pro vás připravili sérii článků, která se zaměří na účinné látky v krémech, které jsou známkou toho, že výrobek je kvalitní. První z nich je Pentavitin, složka, která by se měla objevit ve složení účinného krému na suchou pleť.

Hydratace na správném místě

Trápení se suchou kůží je celoroční záležitost, extrémně vysušená pokožka trápí mnohé z vás v zimě, ale suchou pleť míváme běžně také po koupání, sprchování nebo třeba návštěvě bazénu či koupaliště. Suchá kůže je známkou toho, že pokožka v horních vrstvách je málo hydratovaná. Spodní vrstvy pokožky jsou zato téměř vždy hydratovány velmi dobře, protože o přísun tekutin se stará vnitřní hydratační mechanismus.

Tajemství vyřešení suché kůže tedy není jen o dostatečném množství vlhkosti, ale o tom, kde se vlhkost nachází. Pokud zajistíte dostatek vlhkosti na správném místě, nemusí vás už suchá pleť nikdy trápit.

Pentavitin reguluje a udržuje vlhkost pokožky

Pentavitin je přírodní sacharidový komplex, který má podobné složení jako vrstva pokožky nazývaná Stratum corneum a váže se na keratin doslova jako magnet. Rozsáhlé klinické studie zkoumaly vazbu Pentavitinu na e-amino skupiny lysinu v keratinu, která vede k tomu, že perfektně přilne k pokožce a krásně s ní splyne. Pentavitin tak za jakýchkoli podmínek reguluje a udržuje vlhkost pokožky. Je to vysoce účinný regulátor vlhkosti pleti, který funguje i v nejsušších oblastech, kde tradiční zvlhčující látky a prostředky ztrácejí svou účinnost. Zároveň dlouhodobě snižuje suchost pleti a její podráždění. Proto bývá Pentavitin součástí denních i nočních krémů, ale také sér a dalších přípravků na suchou pokožku.

Náš tip

Výborné výsledky v klinických testech

Přírodní komplex Pentavitin byl několikrát testován a vždy si vedl velmi dobře. Dynamická bioinženýrská metoda MAT potvrdila, že Pentavitin účinně akumuluje vlhkost na povrchu Stratum corneum (vrstva pokožky, kterou potřebujeme hydratovat) a udržuje v pokožce vlhkost. Výborně si vedl také v testu sledujícím relativní vlhkost, kde v regulaci vlhkosti ve srovnání s glycerinem a močovinou dosáhl skvělých výsledků. Zajímavé jsou i testy dlouhodobého chronického zvlhčování pokožky, v nichž opět v porovnání s glycerinem prokázal příznivou zvlhčující aktivitu. Ve srovnání s glycerinem poskytuje Pentavitin až 43 % více hydratace suché pokožce a až 42 % normální pleti.

pentavitin najdete v naší novince

Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz