Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Řešení suché pokožky: Pentavitin

Řešení suché pokožky: Pentavitin

Všimli jste si toho, že si čím dál častěji začínáme v obchodech pročítat složení potravin? Obracíme tabulku čokolády, abychom zjistili, zda má dostatečný podíl kakaa. Vybíráme si celozrnné pečivo a obloukem se vyhýbáme výrobkům s palmovým olejem. Pokuste se něco podobného jako s potravinami udělat s kosmetikou. Nejde to. Protože složení obsahuje jeden cizí název za druhým a žádnému nerozumíte. Proto jsme pro vás připravili sérii článků, která se zaměří na účinné látky v krémech, které jsou známkou toho, že výrobek je kvalitní. První z nich je Pentavitin, složka, která by se měla objevit ve složení účinného krému na suchou pleť.

Hydratace na správném místě

Trápení se suchou kůží je celoroční záležitost, extrémně vysušená pokožka trápí mnohé z vás v zimě, ale suchou pleť míváme běžně také po koupání, sprchování nebo třeba návštěvě bazénu či koupaliště. Suchá kůže je známkou toho, že pokožka v horních vrstvách je málo hydratovaná. Spodní vrstvy pokožky jsou zato téměř vždy hydratovány velmi dobře, protože o přísun tekutin se stará vnitřní hydratační mechanismus.

Tajemství vyřešení suché kůže tedy není jen o dostatečném množství vlhkosti, ale o tom, kde se vlhkost nachází. Pokud zajistíte dostatek vlhkosti na správném místě, nemusí vás už suchá pleť nikdy trápit.

Pentavitin reguluje a udržuje vlhkost pokožky

Pentavitin je přírodní sacharidový komplex, který má podobné složení jako vrstva pokožky nazývaná Stratum corneum a váže se na keratin doslova jako magnet. Rozsáhlé klinické studie zkoumaly vazbu Pentavitinu na e-amino skupiny lysinu v keratinu, která vede k tomu, že perfektně přilne k pokožce a krásně s ní splyne. Pentavitin tak za jakýchkoli podmínek reguluje a udržuje vlhkost pokožky. Je to vysoce účinný regulátor vlhkosti pleti, který funguje i v nejsušších oblastech, kde tradiční zvlhčující látky a prostředky ztrácejí svou účinnost. Zároveň dlouhodobě snižuje suchost pleti a její podráždění. Proto bývá Pentavitin součástí denních i nočních krémů, ale také sér a dalších přípravků na suchou pokožku.

Náš tip

Výborné výsledky v klinických testech

Přírodní komplex Pentavitin byl několikrát testován a vždy si vedl velmi dobře. Dynamická bioinženýrská metoda MAT potvrdila, že Pentavitin účinně akumuluje vlhkost na povrchu Stratum corneum (vrstva pokožky, kterou potřebujeme hydratovat) a udržuje v pokožce vlhkost. Výborně si vedl také v testu sledujícím relativní vlhkost, kde v regulaci vlhkosti ve srovnání s glycerinem a močovinou dosáhl skvělých výsledků. Zajímavé jsou i testy dlouhodobého chronického zvlhčování pokožky, v nichž opět v porovnání s glycerinem prokázal příznivou zvlhčující aktivitu. Ve srovnání s glycerinem poskytuje Pentavitin až 43 % více hydratace suché pokožce a až 42 % normální pleti.

Pentavitin v naší kosmetice

Skvělé vlastnosti látky Pentavitin (INCI: Saccharide Isomerate) jsme využili v těchto produktech:

Olivem 1000, Hydratační krém s medem, Pleva

Hydratační krém s medem

Přírodní složení si poradí se suchou pletí, hydratuje ji a zpevňuje, zároveň posiluje kožní bariéru a ochrání vaši pleť před všemi škodlivými okolními vlivy. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

Olivem 1000, Elixír mládí s mateří kašičkou, Pleva

Elixír mládí s mateří kašičkou

Přírodní krém, určený pro ženy 45+, které se o svou pleť chtějí starat a na vrásky mají ještě času dost. Dodává pleti ztracenou pevnost, hydratuje ji a omezuje tvorbu pigmentových skvrn. První známky zpevnění pleti jsou viditelné již po 28 dnech.

Olivem 1000, Krém na dekolt s medem, Pleva

Krém na dekolt s medem

Pomáhá s regenerací buněk, dodává pokožce pevnost, pružnost, hydratuje ji a odstraňuje kožní vrásky v namáhané oblasti dekoltu. Krém má čistě přídodní složení a velmi dobře se vstřebává.

Olivem 1000, Krém s kapičkou včelího jedu, Pleva

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém lehké konzistence, který se dobře vstřebává, velmi účinně hydratuje a obnovuje narušený lipidický film. Výtažky z řas a Apisin podporují tvorbu kolagenu a chrání před volnými radikály. Pravidelné používání krému napomáhá předcházet projevům stárnutí. Pleť se stává pevnější a pružnější.

Pentavitin zkrátka působí na vodu jako magnet a udržuje pokožku dlouhodobě hydratovanou. A právě pro své schopnosti hloubkově hydratovat pokožku a posílit její bariérové funkce se stal jednou z hlavních složek našich přírodních krémů.

Přečtěte si také:

Odstranění pigmentových skvrn: EPS White

Dnes se podíváme na EPS White. Jedná se o přírodní molekulu, která v klinických testech prokázala blahodárný vliv na redukci pigmentových skvrn.

Tajná kosmetická přísada: d´Orientine S

Dnes se podíváme na další složku, tentokrát na takovou, která by se měla objevit ve složení účinného krému proti vráskám: Jedná se o d’Orientine S.

Ochrana a obnova pokožky: Vegetal Ceramides BGS

Dnes vám představíme další ze složek pleťových krémů - Vegetal Ceramides BGS, známý zesilovač kožní bariéry, který výborně hydratuje pokožku.

Všechny články z rubriky