Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Schizandra - bobulky plné léčivé energie

Schizandra - bobulky plné léčivé energie

Plody schizandry, jak se této rostlině říká, byly už ve staré Číně považovány za cennou zásobárnu živin.

Říká se jí také bylina pěti chutí, neboť každá kulička je směsí všech pěti chutí – bobule je nakyslá, slupka a dužina mají sladký nádech, v zrníčkách ucítíte ostrost a hořkost a vše dohromady je lehce slané. Červené kuličky schizandry nejsou ale jen zajímavou kombinací chutí, ale pro své specifické vlastnosti je považována za symbol dlouhověkosti.

schizandraVšestranné plody

Podle čínské medicíny významně posiluje energii čchi. Ostatně proto byly plody součástí jídelníčku čínských císařů a jejich manželek.

V Číně jsou bobule oblíbené i dnes a postupně se rozšiřuje i v západním přírodním léčitelství. Je to rostlina, která podporuje celý organizmus a vrací mu harmonii. Posiluje obranyschopnost, snižuje únavu, uklidňuje, zlepšuje ostrost vidění, přiznivě působí na srdce, ledviny, játra, žaludek a nervový systém. Dokonce se po tisíciletí používá k posílení potence a je považována za jedno z nejsilnějších sexuálních tonik ovlivňujících také ženské libido.

Co obsahují?

Bobulky schizandry jsou zásobárnou sacharidů, bílkovin, vitamínů A, B, C a E, minerálních látek (vápník, hořčík, železo), lignanů, pektinů, éterických olejů a dalších látek. Velmi výrazný je obsah mastných kyselin v semenech, obsahují např. kyseliny linolovou, olejovou, linoleovou. Díky svému specifickému složení poskytují plody schizandry antioxidační ochranu a mají oživující, omlazující a povzbuzující účinek.

Způsob užívání

schizandra Bobule schizandry se konzumují sušené. V čínském léčitelství se doporučuje užívat jednu až dvě kávové lžičky bobulek denně po dobu min. 100dní. Schizandra se dá sehnat i u nás – v obchodech se zdravou výživou, lékárnách, ale také na klinikách tradiční čínské medicíny apod.

Další možnost je užívat Schizandru v medu!

Proč právě v medu?

schizandra v meduProtože med je snadno stravitelný, vynikající, přírodní a vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců apod. Svým obsahem odpovídá zdravé výživě a zvyšuje přirozenou odolnost organismu. Med má ideální vlastnosti přírodního léčebného a výživného charakteru.

Schizandra čínská v medu

Perfektně nastartuje Vaše tělo i při fyzickém a duševním vypětí. Schizandra (klanopraška) je subtropická liána. V čínské medicíně je nazývána plodem pěti chutí a místní obyvatelé jí znají pro její povzbuzující účinky nervové soustavy a tím zvyšuje duševní a fyzickou kapacitu, stimuluje srdeční a cévní systém, činnost mozku, dýchání, zvyšuje krevní tlak a zlepšuje ostrost zraku. Ve vietnamské tradiční medicíně se používá k léčení impotence, poruch dýchání, při některých ledvinových nemocech a jako posilující přípravek. Využívá se i při nespavosti, slabosti.

Zdroj: časopis svět ženy