0 Kč(0 ks)
Zpět

Smrkové výhonky v medu pro zdraví a imunitu

Smrkové výhonky v medu pro zdraví a imunitu

13. 04. 2021

Příznivé účinky jehličnanů na náš organismus jsou známé po staletí. Blahodárně působí na dýchací cesty, a navíc i výborně chutnají. My jsme je letos zkusili naložit do medu a řekli jsme si, že se o tento návod musíme podělit i s vámi.

Využití smrkových výhonků

Smrkové výhonky díky svému složení posilují imunitu, působí antisepticky a podílí se na uvolnění dýchacích cest. Není divu, jsou totiž bohaté na vitamín C, chlorofyl, karotenoidy, minerály jako hořčík, draslík a blahodárné silice. Pryskyřice a terpentýnová silice usnadňuje vykašlávání, takže jsou ideálním pomocníkem při nachlazení, rýmě, kašli nebo zánětu průdušek. A není nic jednoduššího, než si vyrazit na jaře na pěknou procházku, výhonky naložit a na podzim budete mít vystaráno – medový sirup ze smrkových výhonků můžete užívat na nachlazení i preventivně během zimních měsíců.

Kdy a jak smrkové výhonky sklízet?

Důležité je z každé větvičky obrat jen pár výhonků, aby smrk mohl dál růst. Sklízejte ze spodní části stromu, kam až dosáhnete. Z celkového množství výhonků ve spodní třetině stromu však určitě nesklízejte více než jednu čtvrtinu.

Výhonky můžete nasbírat na jaře zhruba do půlky května. Správná chvíle na sběr se však liší podle množství slunečního svitu a jarních teplot. Sbírejte vždy jen mladé výhonky, které jsou krásně zelené a mají ještě jemné jehličky, výhonky by neměly být delší než cca 5 cm. Pro sběr si ideálně zvolte slunečný den a sbírejte jen na místech, kde si můžete být jisti, že stromy nejsou chemicky ošetřeny. Vyhněte se také stromům podél silnic.

Sirup ze smrkových výhonků a medu - jak na to?

• Vyrazte na pěknou procházku do lesa a sesbírejte výhonky do něčeho prodyšného, aby se nezapařily.

• Smrkové výhonky opláchněte a nechte oschnout.

• Nachystejte si med a prázdnou sklenici, ve které budete sirup připravovat.

• Sklenici naplňte zhruba do poloviny až tří čtvrtin smrkovými výhonky a opatrně je zalijte medem.

• Množství smrkových výhonků v medu můžete zvolit dle libosti, ale většinou v tomto případě platí pravidlo „čím víc, tím líp.“ Čím více výhonků, tím silnější bude výsledný sirup.

• Uchováváme v pokojové teplotě a necháme 3 měsíce odležet.

• Pro pohodlnější používání můžete sirup po odležení přecedit, ale není to nutné.


Náš tip: Pro nakládání si připravte tekutý med. Například květový med tedy není vhodný, protože velmi rychle krystalizuje a tuhne. Zvolte raději med lesní, nebo ještě lépe med akátový.


Výhonky si můžete zchroupnout i jen tak, jsou šťavnaté a lehce nakyslé. Pokud vás nelákají k přímému zakousnutí, určitě si ze smrkových výhonků uvařte úžasně voňavý čaj, nebo je použijte na ochucení vody namísto citronu. A pokud vám nějaké výhonky zbydou, můžete je zamrazit a uzobávat v době chřipek a nachlazení.

Lukáš Pleva rozvoj obchodu, marketing, zahraničí - o autorovi článku

Hledá nové možnosti jak šířit účinky o včelích produktech. Má na starosti marketing, reklamu a eshop. Stará se o obchodní zástupkyně, takže ho někdy můžete potkat i v terénu. Jeho vize je, aby se kosmetika dostala také více do zahraničí. Ve svém volném čase se věnuje svým dcerám, běhá rád bos a fotí.

Přečtěte si také:

Posilte svoji imunitu

Oslabená imunita? Víme, jak to napravit! Kouzlo silného imunitního systému tkví v dlouhodobě udržitelném zdravém životním stylu.

Betaglukan: posiluje imunitu a pomáhá při infekcích i nádorových onemocněních

Betaglukan aktivuje buňky zvané makrofágy, které následně pohlcují a ničí infekční organismy i rakovinné buňky. Velký vliv má také na zvýšení obranyschopnosti organismu.

Zázračný zázvorový sirup s citronem a medem

Pokud jste stejně jako my příznivcem spíše prevence než léčby a spíše drobných malých kroků ke zdraví než léků na snížení teploty na dlani, určitě vás zaujme zázvorový sirup vyrobený ze superzdravých potravin.

Všechny články z rubriky

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz