Pro menší objednávky Balíkovna 59 Kč, nebo Zásilkovna 69 Kč. Poštovné zdarma nad 2300 Kč.

Úchvatné záběry: podívejte se na 21 dní včelky v jedné minutě

Úchvatné záběry: podívejte se na 21 dní včelky v jedné minutě

Zaručujeme vám, že na toto video jen tak nezapomenete! Ve spolupráci s National Geographic zachytil fotograf Anand Varma prvních 21 dní života včel, a to včetně pobíhajících roztočů Varroa destructor. S nimi zatím neumíme účinně bojovat.

Video zachycuje část přednášky natočené v roce 2015 a shrnuje základní fakta o nebezpečném roztoči rozšířeném po celém světě. Role moderátora se ujal sám fotograf, který bez emocí a s až vědeckou korektností popisuje současný stav.

V naprosto fantastické kvalitě si pak od druhé minuty můžeme prohlédnout záběry zrození od vajíčka až po dospělou včelu. Roztoče uvidíte v takové velikosti, že si až budete říkat, proč je včelař neplácne novinami. Jde to ale jen stěží, jsou menší než špendlíková hlavička.

Úžasné snímky, jaké dokáže připravit jen National Geographic nebo BBC, doplňuje živá hudba a výsledných 60 sekund pohladí na duši každého, kdo má rád včelky a přírodu. Jak se líbí vám? 

Nezobrazují se vám titulky? Zde najdete podrobný návod jak je zapnout.

Přečtěte si také:

VIDEO: Včelek stále ubývá, hlavně kvůli nám

Tedy, ne kvůli nám v Potštejně, ale kvůli nám jako lidstvu. Kromě toho, že včeličky řeší spoustu vlastních starostí, jim ještě navíc práškujeme potravu a omezujeme její rozmanitost. Jak to všechno dopadne?

VIDEO: Fascinující svatební let včelí královny

Stále vám píšeme o našich produktech, ale opomíjíme to nejdůležitější – včelky, u kterých všechno začíná. Podívejte se na fantastické záběry ze svatebního letu nové včelí královny.

VIDEO: Milan Pleva ukazuje jarní prohlídku včel v Potštejně a včelí královnu

Jako každý rok na jaře je čas na jarní prohlídku včel. Podívejte se jak probíhá u nás v Potštejně, uvidíte i včelí královnu.

Všechny články z rubriky